CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4496|Reply: 14

Kisah VAN jenazah

Edited by shahrizal2009 at 4-8-2016 02:11 AM

Assalamualaikum...

sudah kian lama aku menghilang dari forums ni, kini aku kembali menjelma semula...

ok, jom ceritanya bermula bergini...

pada satu malam tu, jam lebih kurang 2 pagi...aku ajak isteri aku teman pergi 7E, biasa lah perut aku ni bila waktu malam je memang mintak makanan je memanjang, aku tinggal di kampung dan suasana kat sini waktu malam memang agak sunyi...aku start keta dan nak undur nak keluar masuk jalan raya, secara tiba2 ada semua van yang bagi Hi-beam (lampu tinggi) pada aku...

aku pun sound lah "apahal bagi hi beam, aku nampak lah ada kereta kat belakang, buka aku main undur je" lepas dari tu van tu pun telang memotong aku, sekali dia waktu dia potong dan masa bersebelah, aku tengok tulis "VAN JENAZAH" aku pun tegur dan cakap pada isteri aku, "alamak van jenazah waktu malam2 ni" isteri aku plak penakut sikit, dia terus nampak muka mengelabah.. HAHA!

so aku terus follow VAN jenazah tu, dan usha kat belakang dia, nampak cerah di dalam van tu, bila usha2 nampak ada 2 orang perempuan pakai tudung dan baju sama warna dalam van tu, mereka 2 orang tu duduk bersebelahan, (van macam van ambulan, tahu la kan duduk di sebelah sisi, bukan van biasa yang menghadap depan)... sorang pandang ke arah depan tapi nampak macam manusia normal, dan sorang lagi pandang ke arah kami! yang ni aku nampak dia agak pelik sikit... aku cuba nak usha2 dia dan isteri aku pun sama, cuba nak usha orang yang pandang kami tu, tapi kesiannya muka dia nampak kabur2 tak jelas gitu, tapi apa yang aku perasan, muka dia nampak macam marah je dan mata dia seolah2 padang ke arah kami memang betul2 tepat...

tapi masa tu aku kena buat u-turn, pasal aku nak ke arah lain...elok dah buat u-turn, apa lagi berbincanglah pasal van jenazah tu antara kami berdua, isteri aku pula tanya soalan yg sama "kenapa nampak kabur muka orang yang pandang kita tu" haaa...sudah dia pun nampak apa yang aku nampak, aku pun apa lagi, bagitau isteri aku , " jom kita patah balik nak? tak puas hati ni tak nampak betul2" , isteri aku lak jenis memang ingin tahu tentang benda2 ghaib ni, so apa lagi, terus buang u-turn...aku pun pecut tekan minyak untuk nak kejar van jenazah tu..

tapi malangnya, van jenazah tu dah hilang...nak cakap dia belok ke mana2 simpang, rasanya tak kot, sebab kami tengok di setiap simpang kiri dan kanan, tapi gelap je semua..cuba pecut lagi ke depan, tapi tak jumpa pun...pelik dan hairan, cepat betul van jenazah ni hilang ?? pasal waktu dia potong aku tu, aku rasa kelajuan dia anggaran lebih kurang 60kmj macam tu je...tapi tak sangka elok buat u-turn terus dah hilang.. ??

sampai sekarang ni masih menjadi tanda tanya, adakah van jenazah tu sebenarnya bukan? atau van jenazah tu betul2, dan seorang perempuan yang pandang ke arah aku tu ialah bukan manusia...?

kalau korang tak faham macam mana keadaan, ok boleh tengok gambar di bawah ni, tapi gambar bawah ni di lokasi genting highland kalau tak silap... macam tu la situasinya..

so setakat ini saja cerita seram yang aku ada, sekian terima kasih..

nantikan cerita yang seterusnya..

shahrizal2009 replied at 4-8-2016 02:07 AM
Assalamualaikum...

sudah kian lama aku menghilang dari forums ni, kini aku kembali menjelma semul ...

Sila sambung TT!

Aku bergentayangan sekejap kat rumah TT ni sambil baca cerita..
Sementara nak update cerita dekat rumah setinggan aku pulak nanti, so kenalah buat kerja berfaedah...

Cuba bayangkan time tengah nak kejar balik tu, sekali dekat sebelah cermin pemandu nampak ada satu makhluk tengah duduk syok layan nak potong kereta korang?   

agak2 ade sambungan lagik x ni

gegeh pulak korang pi uturn kejar blk. kalo aku bkn kate kejar, sesilap aku pth larik blk umah. van mayat okehhh..van mayatttt

seramnya tt... nak share jugaklah..harap tt xmarah..

kejadian ni blaku di putrajaya.. masa tu nak cari rumah member yg keje gomen situ..ea ada ke yg bkn gomen kat situ? masa tu malam dalam jam 8.30.. saya xfamiliar jln putrajaya sana so nak ckp precint mana pn xtau..  hubby i yg drive.. tgh dalam pjalanan nak masuk satu kawasan rumah apartment kat belah kanan, ada satu gen 2 oren potong rapat2  n benti kat traffic light sebelum masuk kanan. kitorg wat dek je. duk la kat blakang gen 2 oren. dorg pn nak belok kanan gak. so bila lampu bertukar hijau gen 2 tu trus berdesup laju je masuk kanan n yg kitorg ni mmg follow bontot gen 2 tu rapat2 belok ke kanan. dari view belah kanan tu apartment trus bertukar keadaan gelap gelita penuh rumput tebal lalang2 and mmg bukan jalan raya lagi dah. benda tu jadi kejap sangat. sekelip mata. saya yg terkejut suh patah balik. hubby i suh rilek dulu. dia tgk kawasan gelap tu mmg macam padang yg xnampak mana penghujungnya. trus kitorg patah balik n xjadi g rumah member tu sbb member tu ada anak kecik..takut mengikut ke jd pape lak nanti.

Gen 2 oren tu? Lepas belok kanan gen 2 tu trus hilang dr pandangan wlpn kitorg follow bontot dia rapat2. putrajaya mmg scary meh...i kena 2 kali kat sini...sekian..

Maaf ye tt..huhuhu

pendek je ke cite TT

Follow Us
agak seram di situ
sila smbog

Terima kasih diatas cerita anda.

iols SR je... Teruskan TT if ade cte g

Tt ada sambungan x..

Cite ms.mango pun seremmm gak.. tp mmg dh penah dgr org kena camtu.. huhu. Tiba2 ada kt tempat semak2..

mula baca...hmphh.biasa ja ni..tp smpai kt tgh2 mula rsa meremang 1 macam ja....ayooooo ammaaaa...

ms.mango replied at 4-8-2016 02:27 PM
seramnya tt... nak share jugaklah..harap tt xmarah..

kejadian ni blaku di putrajaya.. masa tu na ...

Creepy..nasib baik huby mu kuat semangat...ada plak dia ikut cuba x ikut?

Ni pun kisah naik kereta gak pun kat Putrajaya...ada satu ahad tu bawak anak2 pergi alamanda...so sampai alamanda tutup baru balik..tp x kisah la kan sbb ramai dlm kereta...nak balik dr situ guna jalan apa ntah yg menghala ke hiway nk ke bangi tu..kiri tasik putrjaya...pass wetlands tu semua...kalau dah pernah lalu lps kol 10 pm korg tau la betapa seramnya jalan tu..silap2 keta ko sorg je yg lalu...

So haritu mmg kereta kitorg je sepjg jalan lurus tgk depan gelap gelita...tgk blkg pun sama...elok atas jambatan cross tasik tu nmpk bdk kecik berjalan sorg2 pastu menyusup2 celah semak...nk berenti tanya pun serba salah...so akak sampai sekrg trtanya2 bdk betul ke bukan tu...kalau betul apa yg dibuatnya nk tgh malam dlm gelap gelita celah2 semak tu...

CrowneGlory replied at 5-8-2016 09:27 PM

Ni pun kisah naik ker ...

aigoo kak seram

teringat dulu pn iolss ada wat reunion ngn kwn kt alamanda

nk dijadikan cite weols hbs lewat jugak

nk salam2 cium2 pipi nk blk tu pn dh setengah jam

so iols ms tu mmg x famliar jln putrajaya

nk dijadikan cite iols drive sorang je tp nsb baik ada kwn lain yg nk menghala blk sama jalan so iols polow belakang dia

xtau cane kete dia terlaju sikit kedepan tetibe ada kete potong depan iols so iols miss kete membe tu

smpai traffic lite kete kwn iols hilang

cuak ok iolss bole lak terlalu belakang alamanda time tu ada 1 tmpt tu kosong mcm padang layu ditasik madu

masa tu mmg cuak gila ok mcm xde apa2 kat sana

iolss call kwn iolss x agkt plak

masa tu mmg meremang iolss stop kete mmg gelap gelita iols rasa mmg lalu belakang alamanda tu je

iolss stop kete mmg masa istighfar baca ayat kursi mmg masa tu rasa gigil dh

lock pintu pastu tetibe fon call kwn iolss call ok

terkejut pastu mcm dia ckp dia tggu kt trafic lite tepi alamanda tu je

iolss tgk dpn mcm nmpk alamanda

which is sekelip mata je nmpk padang tu mmg pelik then terus keluar n pegi kt kwn iolss

kuar hiway br lega sikit pecut smpai rumah padahal masa tu br pkl 11 lbh je

tu pengalaman seram jadi kt putrajaya 8 thn lps

CrowneGlory replied at 5-8-2016 09:27 PM

Ni pun kisah naik ker ...

huisshhh...tu laluan saya balik keja hari2 since 2014.  even klu balik tgh mlm pun lalu situ sbb tu je jalan di hafal..syukur xpenah nmpk apa2 lg tp mmg situ sunyi sbb xde bgnn..

Nasib baik baca citer ni pas balik dr putrajaya dh...

Balik kg, parking keta kt putrajaya sentral...
Masa balik tu pun flight last, smpai putrajaya sentral pun dh
pukul 10mlm lebih... mmg rasa seram je cuma xkan nak tunjuk
takut depan ank, buat2 berani gak ler drive dr putrajaya tu balik ke klang..
Alhmdulilah ler...