CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sam1528

Untuk Mat Slow : When Atheists are Angry at God

sam1528 replied at 14-8-2016 01:28 AM
LOL , ko klaim tak ada dlm Quran ttg Big Bang & abiogenesis

Ko nak cari perkataan 'big bang' &  ...

jangan gelojoh sangat dik.. macam bangkem katakan, bangkem dari dulu dah tau pasal teori abiogenesis dan bigbang dalam surah al-anbiya tu dik.. adik je baru nak up excited dik..
bukan bangkem tak percaya bukti saintifik dik.. bukan dik..

tapi yang tak percaya ialah para ulama2 dan ustaz2.. adik try la yakinkan mereka dulu.. kalau ulama2 kata takde, jadi tafsiran adik tu syok sendiri je dik.. nanti dorang tanye, adik ada ilmu tafsir ke??

adik dah try tanye dorang?? ke adik cuma main gugel je dik?? try la pergi ke majlis agama.. try jumpa ustaz2 ye dik.. kat internet ni penuh dengan hister je dik, sebab tu adik jumpa ramai yang setuju dengan kaitan AQ dan sains.. tapi kat luar sana situasinya berbeza dik.. adik keluar la ye

kemaruk replied at 14-8-2016 10:34 AM
dik, jangan main hentam je dik.. translation tu memang betul pon.. jangan la sebab malu dengan kat ...

Ha ha , ko dah kantoi lah tambi.

Isu skg yg dok canang kononnya fatwa 'Mufti Besar Saudi' buat apa? Soalan aku senang aje : Mana dlm Quran yg kata Matahari kelilingi bumi?

Fatwa is just an opinion. Either we want to follow it or not.

Isu ko sekarang adalah kenyataan kononnya mufti. Pasal tu Islam salah? You must be crazy.

Lagi sekali Ustaz Azhar Idrus kata yg pemikiran ttg Big Bang adalah sesat kalo kita hanya pikir universe terjadi tanpa Allah. Aku kata Big Bang is a process , a controlled process .... yg ko jugak setuju.

Jadi apa problem ko? LOL , pasal a so called mufti kata jadi Islam dah salah?

Ko baru kena ketum ke?

kemaruk replied at 14-8-2016 10:42 AM
sperm dan semen dua2 tak dihasilkan antara tulang sulbi dan tulang taraib dik..
sperm dari testic ...

Ko masih lari lagi.

'Fluid Ejected' ni
a) sperm
b) semen

(a) or (b)

Boleh tak jawab soalan yg senang ni?

Lepas tu boleh tak ko bagi apakebenda tu
- Sulb
- Tara'ib

Then ko cuba explain pasal apa ko kata Quran salah.

Aku tak nak dengar dari org lain. Aku nak ko explain dgn pemahaman ko dan bagi sekali bukti & rujukkan ko tu.

Jangan lari ye .... ha ha

sam1528 replied at 14-8-2016 10:50 AM
Ha ha , ko dah kantoi lah tambi.

Isu skg yg dok canang kononnya fatwa 'Mufti Besar Saudi' buat  ...

eh dah ngaku dah translation tu betul?? dah jumpa dah pasal kejumudan mufti saudi ni? bagus la dik.. malu kan? tadi bukan main buat andaian kunun2 dakyah yahudi bagai kan?

dik, fatwa tu dikeluarkan berasaskan dalil dan nas dari AQ, hadis, dan ijma ulama dik..

mufti saudi tu dah tentu kaji benar2 dulu pasal ni sebelum keluarkan fatwa kepada umum..

adik nak lawan mufti ni ke? dia lagi pandai tafsir AQ berbanding adik..

bangkem lebih percayakan kredibiliti mufti ni untuk mewakili pandangan islam..

pandangan adik cuma pandangan picisan je dik.. adik ni entah2 SPM pon tak lepas lagi.. ada hati nak lawan senior cleric arab saudi..

kemaruk replied at 14-8-2016 10:49 AM
jangan gelojoh sangat dik.. macam bangkem katakan, bangkem dari dulu dah tau pasal teori abiogenes ...

LOL , ko lari pada apa org lain cakap buat apa?

Aku nak ko jelaskan pendirian ko dan bagi bukti & rujukkan ko aje.

Skg ko dah kantoi pasal argumen abiogenesis ko tu.

Aku ada bukti sains manakala ko hanya auta. Nak cover malu ko , dah mula klaim 'org lain cakap'

Ko debat atau 'org lain' debat? Ha ha .... dah mula nak lari lah tu

sam1528 replied at 14-8-2016 10:53 AM
Ko masih lari lagi.

'Fluid Ejected' ni

kan bangkem dah bagitau, sperm berasal dari testicles, dan semen berasal dari somewhere dekat pelvic..
sama ada fluid tu semen atau sperm, dua-duanya bukan berasal dari somewhere in between tulang sulbi dan tulang taraib.. kat situ dah salah dah dik.. malu nye..

walaupon beberapa orang pakar islam cuba nak cover malu, tapi statement dorang sendiri bercanggah antara satu sama lain dik.. ini membuktikan betapa caca merbanya ayat tu dik..

Follow Us
kemaruk replied at 14-8-2016 10:55 AM
eh dah ngaku dah translation tu betul?? dah jumpa dah pasal kejumudan mufti saudi ni? bagus la dik ...

LOL , Aku masih tanya ko , apa dia translation tersebut.

Kalo dari MEMRI aku tak percaya. Yg ada adalah org yg respon pada video MEMRI tersebut. Ko tak ada kes lagi.

Naah - you are wrong again. Kononnya fatwa tersebut is not binding. This is because ulamak macam Yusuf Qardawi & lain2 tak pernah cakap demikian.

Soalan aku -  ko mati2 klaim yg Islam salah pasal kononnya a screwup by an ulamak? Yes or No

Kalo yes , mana dlm Quran yg katakan sun revolves around earth? Tunjuk pada aku

Kalo no , ko lagi sekali agree dgn aku - jilat lagi ludah ko

sam1528 replied at 14-8-2016 10:56 AM
LOL , ko lari pada apa org lain cakap buat apa?

Aku nak ko jelaskan pendirian ko dan bagi bukti ...

bangkem cuma nak katakan, walaupon adik kata dalam AQ ada cerita pasal teori sains ini semua, tapi mufti2 dan ulama2 besar islam tak setuju..

jadi jangan jual nama islamuntuk tafsiran peribadi adik ni ye.. secara rasminya, islam tidak mengiktiraf teori bigbang, teori abiogenesis, teori evolusi ini semua.. adik dan geng2 hipster adik je yang syok sendiri..

cer tanye ustaz.. ujung2 ustaz tu suruh adik mengucap, ambik wudhu, sembahyang sunat 2 rakaat mohon keampunan kat Allah sebab adik dah tergelincir aqidah kerana percaya teori2 barat.. ini realiti dik.. adik try la pergi masjid2 ye.. jangan duduk kat rumah je dik.. kelaur, dan jumpa golongan2 yang jumud ni

kemaruk replied at 14-8-2016 10:59 AM
kan bangkem dah bagitau, sperm berasal dari testicles, dan semen berasal dari somewhere dekat pelv ...

Ha ha , ko masih lari lagi

For the 4th time
Ko masih lari lagi.

'Fluid Ejected' ni
a) sperm
b) semen

(a) or (b)

Boleh tak jawab soalan yg senang ni?

Lepas tu boleh tak ko bagi apakebenda tu
- Sulb
- Tara'ib
Bagi bukti & rujukkan ko sekali

Apa yg ko takut sangat jawab? Kalo ko tak mampu jawab bermakna you don't know what you are talking about.

Edited by sam1528 at 14-8-2016 11:10 AM
kemaruk replied at 14-8-2016 11:03 AM
bangkem cuma nak katakan, walaupon adik kata dalam AQ ada cerita pasal teori sains ini semua, tapi ...

LOL , dey tambi , aku mintak ko bagi bukti & rujukkan ko aje.

Yg ko dok bebel ttg ulamak lah , fatwa lah .... buat apa? Tunjuk pada aku badan ulamak dunia yg keluarkan fatwa yg sun revolves around earth.

Soalan aku senang aje : Mana dlm Quran yg kata sun revolves around earth? Kalo tak ada , apa tafsir yg ko dok bebel ni?

Ko dok lari kiri kanan tepis soalan buat apa?

sam1528 replied at 14-8-2016 11:00 AM
LOL , Aku masih tanya ko , apa dia translation tersebut.

Kalo dari MEMRI aku tak percaya. Yg ad ...

adik ni keling ke?? kejap kata translation salah, kejap kata tak setuju dengan mufti, kejap kata tu kata ini.. play safe sangat ke dik?

translation tu memang betul dik.. isu ni dah dibincangkan dari dulu lagi oleh saintis islam dik.. ramai saintis islam kesal dengan fatwa bodo mufti arab saudi ni..

yasuf qardawi?? adik tau tak apa jadi kat beliau sekarang??

kalau adik nak tahu, mufti ni golongan  yang mewakili agama islam dik.. bukan calang2 orang dik.. mufti2 ni la yang tentukan hukum2 dalam Islam dik.. adik malu nak iktiraf mufti2 ni ke dik? malu ke??

dah dorang buat tafsiran camtu, siap buat fatwa, maka secara rasminya Islam mengatakan matahari mengelilingi bumi.. nak ikut cakap mufti ke, nak ikut cakap adik?

sam1528 replied at 14-8-2016 11:03 AM
Ha ha , ko masih lari lagi

For the 4th time

ko tanye2 pon, apa tujuannye?

fluid ejected tu semen.. jawabannya (b)

semen berasal dari mana? bangkem tanya ko pulak..

a) somewhere di antara tulang sulbi dan taraib
b) somewhere dekat pelvic

sam1528 replied at 14-8-2016 11:07 AM
LOL , dey tambi , aku mintak ko bagi bukti & rujukkan ko aje.

Yg ko dok bebel ttg ulamak lah ,  ...

lol adik tanya la mufti tu.. mufti tu yang kata matahari keliling bumi.. bukan bangkem..
adik tanya la kat mufti tu, camne dia buat tafsiran sehingga keluarka  fatwa camtu..

mufti tu mewakili agama islam dik.. bukan calang2 orang tu.. walaupon adik malu nak ngaku, tapi itulah lumrah dik.. fatwa tu dik.. fatwa arab saudi..

tapi yela, budak2 hipster mana la nak follow fatwa.. game pokemon pon dorang tetap main walaupon fatwa malaysia kata haram.. hahahaha

kemaruk replied at 14-8-2016 11:10 AM
adik ni keling ke?? kejap kata translation salah, kejap kata tak setuju dengan mufti, kejap kata t ...

LOL , yg dok pusing cakap ko aje. Skg ko dah racist pulak ... keling ye?

Aku dah bagi bukti yg translation MEMRI bukan boleh dipercayai. Ko hanya auta aje.

Ko jugak yg dok canang kononnya ia fatwa 'mufti besar Saudi'. Soalan aku skg , adakah fatwa tersebut binding? I say no. Reason
- tak ada council ulamak dunia keluarkan fatwa tersebut (Yusuf Qardawi pon tak cakap)
- tak ada dlm Quran kata sun revolves around the earth

Yg ko dok sibuk ttg tafsir pasal apa? Nak tafsir apa kalo tak ada ayat dlm Quran yg katakan sun revolves around the earth.

Ha ha , pada ko Islam salah pasal 'ulamak besar saudi' kata sun revolves aroudn earth? This is max stupidity.

kemaruk replied at 14-8-2016 11:13 AM
ko tanye2 pon, apa tujuannye?

fluid ejected tu semen.. jawabannya (b)

Ha ha , tujuan aku tanya pasal aku nak test sejauh mana pemahaman ko tu.

Jadi ko setuju 'fluid ejected' adalah semen bukan sperm. Boleh ko bagi tau semen ni datang dari mana? Ko tau tak semen adalah mixture of
- sperm
- fluid from seminal vesciles
- fluid from the prostate
- fluid from the bulbourethral glands

Ko boleh explain the ejeculated fluid dtg dari seminal vesciles atau testes?

Ko masih tak bagi lagi apa benda tu
- sulb
- tara'ib
Bagi bukti & rujukkan sekali

Lets see how good you are

kemaruk replied at 14-8-2016 11:15 AM
lol adik tanya la mufti tu.. mufti tu yang kata matahari keliling bumi.. bukan bangkem..
adik tan ...

Ha ha , ko masih dok canang pasal kononnya fatwa 'mufti besar Saudi'. Ko tau pasal apa? Ko tau ko dah kantoi

Senang aje kantoi kan org macam ko.

Aku ulangi jawapan aku :
Ko jugak yg dok canang kononnya ia fatwa 'mufti besar Saudi'. Soalan aku skg , adakah fatwa tersebut binding? I say no. Reason
- tak ada council ulamak dunia keluarkan fatwa tersebut (Yusuf Qardawi pon tak cakap)
- tak ada dlm Quran kata sun revolves around the earth

Yg ko dok sibuk ttg tafsir pasal apa? Nak tafsir apa kalo tak ada ayat dlm Quran yg katakan sun revolves around the earth.

Jadi apa basis kononnya fatwa yg sun revolves around the earth? Ko langsung tak pakai otak nak hujah. Org macam ko ni akan kena last2

sam1528 replied at 14-8-2016 11:21 AM
LOL , yg dok pusing cakap ko aje. Skg ko dah racist pulak ... keling ye?

Aku dah bagi bukti yg  ...

laaa bukan ke bangkem dah bagi artikel dari sarjana Islam yang kesal dengan fatwa dari mufti tu... ini buktinya mufti tu memang ada keluarkan fatwa tentang matahari kelilingi bumi.. adik nak keling2 pasal MEMRI lagi dah kenapa? takleh terima kenyataan?
adik, fatwa dari mufti tu dah tentu la berdasarkan kajian dari ayat AQ dan hadis dik.. adik ingat dia keluarkan fatwa hasil dari mimpi dia ke??

adik secara langsung dah menghina institusi agama iaitu mufti.. AQ, hadis, ijma ulama, musyarakah adalah cara orang islam tentukan hukum dik..

adik keluar la bertanya pada guru yang mursyid dik.. adik tanya la ustaz2 dan ulama kat luar sana pasal bigbang ni dik.. nanti dapat la jawaban macam UAI..

kalau adik bertanya pada gugel, dah tentu adik jumpa ajaran2 hipster je dik..

sekali lagi bangkem tanya, mana pergi yusuf qardawi sekarang?? oh, kena jail.. tunggu hukuman mati je hahahhaha

sam1528 replied at 14-8-2016 11:28 AM
Ha ha , tujuan aku tanya pasal aku nak test sejauh mana pemahaman ko tu.

Jadi ko setuju 'fluid  ...

ko ingat bangkem ni bodo dan keling2 macam ko ke? pasal sulbi dan taraib ni dah berpuluh kali dah bangkem debat dengan hipster macam ko ni tau tak.. ujung2 sama je jawaban korang nanti..

eh jawab dulu soalan bangkem tu.. a tau b?

tadi bukan main suruh bangkem jawab ye, sekarang ko pulak jawab..

sam1528 replied at 14-8-2016 11:31 AM
Ha ha , ko masih dok canang pasal kononnya fatwa 'mufti besar Saudi'. Ko tau pasal apa? Ko tau ko  ...

eh, jangan salahkan bangkem.. bangkem cuma ambik pandangan dari sumber yang credible je iaitu majlis fatwa arab saudi..

adik tahu tak majlis fatwa tu ape? adik tau tak apa kuasa dan pengaruh majlis fatwa tu?? kalau majlis fatwa timur leste mungkin kredibiliti tak tinggi sangat, tapi ini majlis fatwa ARAB SAUDI..

dik, yang buat tafsiran tu mufti besar saudi dik.. adik tanya la mufti tu dik ayat AQ mana yang kata camtu.. bukan bangkem yang kata matahari kelilingi bumi tauuuu.. adik tuju la ayat "ko langsung tak pakai otak" tu kat mufti tu ye hahahaha..

adik dah meronta-ronta takleh terima kenyataan ke ni?? adik malu besar ke sebab mufti agama adik dah bagi fatwa yang mengarut??

sian adik..

kemaruk replied at 14-8-2016 11:33 AM
laaa bukan ke bangkem dah bagi artikel dari sarjana Islam yang kesal dengan fatwa dari mufti tu... ...

Ha ha , ko masih lari dari jawab soalan aku yg cukup senang

- tak ada dlm Quran kata sun revolves around the earth (nak tafsir apa kalo tak ada ayat Quran tsb)

LOL , kalo tak ikut fatwa makna hina mufti tersebut? Lu sudah gila ka? Boleh tak ko explain pasal apa ko rasa kononnya fatwa tersebut binding?

Pada ko kalo Yusuf Qardawi kena jail  & tunggu hukuman mati , dia tak betul? Bermakna dia salah lah pasal pada ko dia mesti kata sun revolves aroudn the earth? Ko dah mabuk ketul daaa. Baik ko pergi buat kopi minum. Mungkin ko akan sedar pada reality