CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19761|Reply: 98

Kejadian Aneh di Tanah Suci

Post time 6-8-2016 08:21 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by mr_cool5885 at 6-8-2016 08:30 PM

Assalamualaikum warga mps.

Sempena musim haji yg akan berlangsung ni, saya nak berkongsi pengalaman saya di tanah suci beberapa tahun lepas.

Kalau xsesuai atau dah ada saya mohon maaf ye. Ianya x seram tp blh diambil iktibar utk kita semua. Saya harap yg lain blh turut sama berkongsi pengalaman ye.

Sebelum tu saya nak ucapkan tahniah kpd yg terpilih menjadi duyufurrahman tahun ni. Yg dpt menjalani ibadah suci menunaikan haji.

Mak saya salah seorangnya. Semoga tuan2 dpt mendoakan mak saya selamat pergi & pulang serta mendapat haji yg mabrur insya Allah...Amiinn...

Kisah saya mcm ni.

Saya pergi menunaikan umrah bersama arwah nenek (semoga roh nya dicucuri rahmat oleh Allah yg Maha Pengasih lagi Maha Penyayang. Amiinn..) & makcik saya pada masa tu.

Itu lah pertama kali saya dpt menjejakkan kaki ke tanah suci. Allah jua lah yg tahu betapa saya merindui ingin ke sana lagi.

Cerita saya pendek je.

Selepas touch down di jeddah kami terus ke madinah utk program ziarah ke makam rasulullah s.a.w.

Di situ saya diuji dgn setiap kali ingin menunaikan solat fardu berjemaah saya akan terkentut. Kemudian saya jln jauh balik untuk ambil wuduk leps tu jln balik ke dewan solat utk solat lepas tu terkentut lagi. Begitulah seterusnya sampai la hari kedua di sana. (Saya dpt solat sendiri shj xsempat utk solat jemaah)

Kemudian saya ke raudhah (salah satu taman2 syurga diantara makam rasulullah s.a.w. & mimbar baginda).

Disitu saya solat 2 rakaat & bermohon agar Allah bagi saya peluang utk solat berjemaah (xkentut sampai selesai solat). Dgn rahmat Allah doa saya makbul.

Bagi saya ini mungkin sebab saya ni sorang yg jenis lone ranger je sblm ni kat sini. Semua saya selesa buat sorang je. Mungkin sebab saya ni mcm sombong atau saya ni perasan bagus je dari org lain.

Sedangkan kita hidup mcm bersaudara. Cubit peha kanan peha kiri terasa. Hidup secara berjemaah atau org panggil berkomuniti.

Nanti saya update pengalaman sahabat sebilik saya pulak. Yg mane ade pengalaman share2 la ye.

Eeewww....seramnya...

itu bukan aneh..itu namanya ujian dari Allah..

Aneh woo..xpenah2 kentut memanjang taim solat.
Yela ujian jgk sbnrnya. Kita dpt nilai diri kita yg sebelum ni.

mr_cool5885 replied at 6-8-2016 07:44 PM
Aneh woo..xpenah2 kentut memanjang taim solat.
Yela ujian jgk sbnrnya. Kita dpt nilai diri kita yg  ...

kat sana, kena jaga adab, tingkah laku, pantang larang, mulut jgn celupar
macam aku ni..mulut celupar pergi cakap, kat madinah ni tak nampak pun seekor lalat pun., sambil jeling sekitar hotel movenpick tu..
haa...pastu, datang seekor lalat , ikut je ke mana aku pergi..tapi bila masuk masjid nabawi tu...lalat tak dak..
menangis wei..minta ampun kat tempat raudhah tu

Aki time kt dpn kaabah tu lps setel smua amik angin smbil duduk dok tgok kt atas. Byk taw burung2 dok terbang. Mmg byk. Aku pun terdetik la depa ni bgus la xberak kt masjidil haram ni kan. Tp aku dlm hati je la.

Balik bilik sembang ngn mber dia ckp jgn la ckp lepas nti kene la betepek2 nti. Situ mmg siyes xde langsung taik burung. Pastu plk mne ade pokok diorg duduk. Aku pun xthu la. Wallahualam.

Follow Us
Pernah sekali je terbatal wuduk masa dlm masjid Nabawi. Betul2 sebelum nak angkat takbir. Terus lari ke luar masjid nak pegi ambik wuduk. Selipar tak pakai sbb letak kat area lain, roomate yg jagakan. Last2 cuma sempat solat kat luar je (perkarangan masjid).

Sebelum terkentut tu pernah terfikir camanalah rasa orang solat kat luar. Terus Allah bagi 'peluang' merasa solat kat luar Pengalaman tahun 2011 dulu. Banyak kali gak 'dapat cash' disebabkan celupar ni huhu.

amirezu replied at 6-8-2016 11:08 PM
Pernah sekali je terbatal wuduk masa dlm masjid Nabawi. Betul2 sebelum nak angkat takbir. Terus lari ...

Kalau kt luar masjid tu, ramai jemaah pakistan, india je..diorang memang purposely duk situ. Kt dlm masjid masih ada kosong pun, diorang tk nk masuk. Satu lagi, kalau hati asyik ingat selipar hilang, memang akan hilang la. Balik kaki ayam la ke hotel tu..
Tapi ada sorang kakak tu..duk menangis je, ckp tk jumpa jalan ke masjid..padahal masjid depan mata je..
Panggil ustazah, ustazah tu suruh solat taubat..

Hahaha..motif aku cerita tengah2 mlm ni?
Mata tk mengantuk...bila la nk tido ni

Ipo replied at 7-8-2016 01:53 AM
Kalau kt luar masjid tu, ramai jemaah pakistan, india je..diorang memang purposely duk situ. Kt  ...

Teringat cerita selipar hilang kat Masjidil Haram. Biasanya aku dgn wife akan masukkan selipar dlm karung plastik yg aku dah beli siap2 kat Malaysia. Warna cokelat. Selalunya letak je kat tempat letak selipar tu tanpa fikir apa2. Kalau tempat tu dah penuh aku letak kat bawah.

Tapi satu hari tu ntah kenapa rasa macam nak sorok selipar takut hilang. Letak kat tempat yg tersorok sikit lepas tu tindan dgn selipar org lain. Lepas tu buat tawaf sunat n solat. Bila dah selesai, cari2 selipar tak jumpa. Puas cari tak jumpa. Nak kata beralih tempat macam tak logik sebab tempat tu kira strategik la jugak. Bukan selipar aku je, selipar wife sekali pun hilang padahal letak kat tempat lain2.

Berkaki ayamlah kitorang hari tu masuk Bin Dawood beli selipar Nak sorok sangat kan...sekali Allah sorok betul2.

P/s: Tak dapat tido gak ni hehe

ni ada la ahli family aku cerita.
dia pegi haji ke umrah tak pasti dalam 7/8 tahun lepas.
ceritanya makcik ni jumpak sorang makcik yang sesat. pastu makcik ni mintak makcik aku dan suaminya tunjukkan jalan mcmtu la lebih kurang. jadik kisahnya terdetiklah dalam hati 'ish dah sesat susahkan orang'.
lepastu, Makcik aku ni terpisah dengan suami dia. dia cakap dia berjalan di tempat yang sama, berulang ulang.

terus dia istighfar. barulah dia nampak orang yang kerja angkat beg jemaah. dia pun ikut orang tu. dapatla balik hotel. sorry kalau cerita aku tak tepat, aku pun dengar sekali lalu je.

We want more! We want more!

Sharelah lagi siapa siapa yang ada pengalaman. Aku nak jugak baca pengalaman pengalaman korang

macam baca majalah mastika pulak pengalaman atas2 ni

Pernah masa buat umrah, CPM tengah sakit. Masa kat madinah siap sebut berulang kali. Asalkan selesai umrah wajib pun jadilah.

Memang selesai umrah wajib je. Esok lusa nak repeat umrah tak dapat. Dah kat miqat tana'im, CPM tak boleh nak turun miqat. Duduk dalam bas sebab sakit kepala tiba2. Tidur terus. Sedar2 dah sampai hotel semula. Sampai ke sudah tak diizinkan Allah buat umrah sunat.

Patutnya doa sihat dapat buat banyak kali. Ni asyik risau sakit takut tak selesai umrah.

betul lah kan...mak saya, tak ada nak cakap2 pon

cuma terdetik kat hati dia...macamana lah orang tu boleh hilang selipar

time tu jugak, dia keluar masjid tak dapat cari selipar dia...

Masa pertama kali aku buat umrah  ke tanah suci, masa tu bulan puasa. Aku mula batuk tak henti2, tapi tak terfikir itu ujian Allah atas aku.

Ada satu hari tu, aku  dan kakak aku tengah cari tempat nak bukak puasa dan sembahyang maghrib kat tingkat satu kat Masjidil Haram. Sekali dapatlah tempat kat sebelah makcik arab yg badannya besar, dan kat depan dia ada air tumpah.

Aku pun ajak lah kakak aku beredar dari situ, ambik tempat yg tak kena tumpah air.  Masa ni kat tgn dah ada air zam zam dalam cawan kertas. Aku duduk je dan nak letak cawan, tiba2 tumpah airnya. Kakak aku kata Allah bagi cash kat aku.

Masa kat Masjid Nabawi , aku tiba2 dpt masuk ke Raudah. Taim aku pergi dulu tak de sistem yg macam sekarang. Bila tiba2 dia orang bukak partition, dan orang semua berlari, dengan aku2 sekali berlari sama  terjerit2 kakak aku dok panggil nama aku, aku terus je berlari ikut orang2 yg kat depan...tau2 aku betul2 depan Raudah....betul2 dipagarnya.

Sebenarnya aku teringin sgt nak ke Raudah, aku berdoa setiap hari  semoga Allah makbulkan permintaan  aku, sehinggalah aku jejak kaki ke Masjid Nabawi, dan Allah makbulkan permohonan aku.  Aku bersyukur2 sangat.

Pada aku, kisah2 di tanah suci ni lebih kpd ujian Allah yg banyak sekali pengajarannya..betul nak buat umrah/haji ni niat tu kena betul..bukan setakat mulut je kena jaga..hati tu pun sama. Aku pun ada gak pengajaran yg aku dpt time buat umrah tahun 2013 yg lalu..aku amik ubat tahan period coz nak umrah kan..kat madinah rilekkk je hepi2 xde pape..dah pasang niat umrah bagai sebelum bertolak ke mekah..sampai je hotel kat mekah, aku cek aku period  time tu mmg menangis la..aku istighfar dan berdoa agar Allah izinkan aku buat umrah..huhu..dah la dlm keadaan berihram kita ada pantang yg kena jaga..ustaz cadangkan aku beli ubat primulut ke ape ntah nama dia..alhamdulillah..2 hari pastu kering..tp deep inside aku tau hati aku x berapa bersih dari kat malaysia lg..aku baru patah hati time tu..time saat indah dulu si dia penah ckp nk gi umrah la apa la..dlm hati aku "hmm..aku lagi dulu dpt buat buat umrah dari ko"..trus cash Allah bg aku coz takbur

Satu lagi, hari terakhir sblom kitorg bertolak pulang ke kl..aku teringin betul nak buat umrah lagi skali..semua ahli rombongan aku tanya tapi semua ckp letih la sakit kaki la..parents aku pun tak larat katanye..so aku pun frust la tp aku redha..then tetiba pas zohor bapak aku tanya.."nak buat umrah lg tak? Abah temankan." Ya Allah bersyukurnya aku..happy sgt2..rasa besarnya kuasa Allah dan kerdilnya kita..dan yg plg best..bukan aku  yg buat umrah..parents aku dah ahli rombongan lain pun berjangkit sama..tetiba dpt kekuatan utk umrah yg penghabisan..

Rindu nak ke sana..semoga Allah jemput aku sekeluarga sekali lagi menjadi tetamuNya..

Pada aku, kisah2 di tanah suci ni lebih kpd ujian Allah yg banyak sekali pengajarannya..betul nak buat umrah/haji ni niat tu kena betul..bukan setakat mulut je kena jaga..hati tu pun sama. Aku pun ada gak pengajaran yg aku dpt time buat umrah tahun 2013 yg lalu..aku amik ubat tahan period coz nak umrah kan..kat madinah rilekkk je hepi2 xde pape..dah pasang niat umrah bagai sebelum bertolak ke mekah..sampai je hotel kat mekah, aku cek aku period  time tu mmg menangis la..aku istighfar dan berdoa agar Allah izinkan aku buat umrah..huhu..dah la dlm keadaan berihram kita ada pantang yg kena jaga..ustaz cadangkan aku beli ubat primulut ke ape ntah nama dia..alhamdulillah..2 hari pastu kering..tp deep inside aku tau hati aku x berapa bersih dari kat malaysia lg..aku baru patah hati time tu..time saat indah dulu si dia penah ckp nk gi umrah la apa la..dlm hati aku "hmm..aku lagi dulu dpt buat buat umrah dari ko"..trus cash Allah bg aku coz takbur

Satu lagi, hari terakhir sblom kitorg bertolak pulang ke kl..aku teringin betul nak buat umrah lagi skali..semua ahli rombongan aku tanya tapi semua ckp letih la sakit kaki la..parents aku pun tak larat katanye..so aku pun frust la tp aku redha..then tetiba pas zohor bapak aku tanya.."nak buat umrah lg tak? Abah temankan." Ya Allah bersyukurnya aku..happy sgt2..rasa besarnya kuasa Allah dan kerdilnya kita..dan yg plg best..bukan aku  yg buat umrah..parents aku dah ahli rombongan lain pun berjangkit sama..tetiba dpt kekuatan utk umrah yg penghabisan..

Rindu nak ke sana..semoga Allah jemput aku sekeluarga sekali lagi menjadi tetamuNya..

Ni pengalaman ayah aku...masa pegi haji tahun 2008...ayah aku ni memang selalu sembahyang masjid...kdg2 kena jd imam...tambah2 bila bulan puasa...berbuka pun kat masjid...bila dia pegi haji dia niat nak sembahyang suma kat masjid...pastu ada 1 ari tu ayah aku terbangun lambat nak sembahyang subuh..then dia cepat2 siap berlari pegi masjid...sampai je tgk2 dah full mmg takleh masuk...so ayah aku mcm tercari2 tempat kosong kot2 blh selit masuk ke...pastu dia ckp tetiba je ada org arab (xtau la org arab ke sape sebab ayah aku tak nampak..tp badan besar la sebab mampu angkat ayah aku...so aku assume bdn besar org arab la ) dtg dari belakang  cepong ayah aku angkat masuk sampai saf pertama...pas dia letak ayah aku kalih tgk2 dah tadak org tu...ayah aku sembahyang sambil menangis sebab dapat duduk saf pertama..

masa pergi alhamdulillah takde kena apa2 yg pelik.. masa kat mekah suka sangat tengok kaabah depan mata.. perempuan punya tempat solat kat area yg bole nampak kaabah selalu penuh so aku suka solat kat bahagian atas yg ada aircond.. lepas solat kekadang lari turun kejap sebab nak tengok kaabah dulu sebelum balik hotel.. kalau bole nak tengok lama2.. kalau tengok kat gambar atau dalam tv tak rasa macam tu pulak.. ujiannya cuma masa dah nak balik tu demam n batuk.. tak tahan cuaca n juga habuk construction.. demam panas sampai tak larat bangun.. cirit birit plak tu... tapi masa hari nak balik tu alhamdulillah dah sehat n kuat sikit so bole la tolak ayah aku yg berkerusi roda pegi check in n boarding plane.. kalau tak siapa lah nak tolak dia.. sebab mak aku tak kuat n demam juga.. pastu balik malaysia sambung demam balik

Nak share satu lagi pengalaman yg agak mistik. Dah pernah share sebelum ni dalam benang lama tapi mungkin ada yg baru lagi kat sini. Tak ingat dah benang mana, lama dulu.

Satu hari tu lepas Subuh n breakfast kat hotel aku dengan 3 orang roomates naik ke bilik. Roomates aku dua orang dah pangkat ayah dah. Sorang lagi pangkat abang. Yg sorang tu pernah keluar berita tv beberapa minggu sebelum jejak kaki ke Madinah. Kes berat jugak...kematian sorang pegawai kerajaan. Tapi dia cuma kena suspect je.

Kitorang sembang2 kejap lepas tu masing2 tido. Kat Mekah masa tu beberapa hari sebelum Haji.

Masa tido tu aku mimpi berada di satu kawasan gurun. Ada khemah2 kat sekeliling aku. Macam perkampungan nomad. Suasana dalam mimpi agak huru-hara sebab kena serang dengan jin! Jin2 tu takde kaki, dia terbang laju dari khemah ke khemah untuk rasuk orang. Ada sekor jin tu laju dia terbang ke arah aku nak merasuk, tapi tak boleh. Macam terhalang. Pastu dia bebel2 dalam bahasa dia macam marah2 aku. Bila dah puas usaha nak merasuk tapi tak berjaya, dia pun terbang ke sebelah kanan aku (keluar dari skrin mimpi tu).

Tiba2 aku tersedar sebab terdengar roomate aku yg pernah keluar tv tu membebel sambil tido. Yg peliknya bahasa dia cakap tu sebijik sama macam bahasa jin dlm mimpi aku tadi. Macam bunyi orang baca mentera, ada sikit2 bunyi Arab. Cakap laju2 sama macam jin tu.

Roomate aku yg duk katil hujung pun tersedar jugak time tu. Dia cuba datang dekat nak dengar apa yg roomate sebelah kanan aku ni duk bebel dalam tido. Macam mentera bahasa Arab dia kata tapi tak dapat tangkap maksud dia sebab laju sangat cakap.

Aku kejut pakcik tu banyak kali baru dia tersedar. Dia sedar tu macam takde apa2 berlaku. Aku tanya dia mimpi apa tadi. Dia kata takde mimpi apa2. Aku cakaplah dia membebel macam marah orang dalam bahasa Arab yg tak berapa jelas. Pakcik tu blur2 je.

Roomate aku yg pangkat abang tu takde masa tu. Mungkin bangun awal kot keluar jalan2 dengan wife dia. Dia suami isteri memang suka jalan2 tengok kedai kat area Masjidil Haram tu. Pakcik yg duk katil paling hujung tu bagitau semalam abang tu pun membebel sama macam pakcik sebelah kanan aku ni. Bahasa pun sama.

Lepas tu barulah aku bukak cerita yg sebelum kejadian pakcik sebelah kanan aku ni ngigau cakap bahasa Arab aku ada mimpi jin nak rasuk tapi tak dapat lepas tu duk bebel2 marah sebelum dia terbang ke sebelah kanan aku...seolah2 nak rasuk pakcik tu pulak.

Mungkin ada kaitan kot. Mujurlah sekali tu je. Takde apa2 yg pelik pun berlaku lepas tu.