CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5067|Reply: 8

FREE MARKET putrajaya

Assalamualaikum

hai.. korang tau tak pasal free market? barang-barang yang diberi secara percuma pada orang yang memerlukan.. macam korang ada barang kat rumah yang tidak digunakan lagi dan tak tau apa nak buat .. stor makin sempit..  sekarang ramai yang dah tau wujudnya free market ni.. tapi ramai ga yang tak tau .. di putrajaya sendiri dah 2 kali yang sy tau berlansung di dataran gemilang,.. tapi tu yg berjaya punya event.. ada yang kat shah alam.. tapi xkerap sangat mereka buat.

SOOOOOO.. Soooooo.. saya ni dah lame berminat nak beri barang-barang pada yang memerlukan.. macam baju banyak yang xdigunakan masih dalam keadaan baik. sy tercari-cari gak ada tak event mcm ni kat area putrajya bangi puchong ..sebab nak join..tapi malangnya tak jumpe bile di google.

Soooo... Sooooo.. terasa nak cube bukak table di sini.. if saya ada tempat.. nak tak korang join.. ? atau sapa-sapa ada info kat mane area kawasan yang seperti disebut tadi yang kerap adakan event ni.. boleh info saya.. mmg btl2 teringin ni ha..ngidammacam orang pregnant dah ni.. hehe..

if korang tak berminat nk join event pon xpe.. if ada brg-brg yang xdigunakan dan berkeadaan ellok..boleh beri pada sy.. sy akan usaha wujudkan event ini biarpon secare kecilan dulu.. di luar sana masih ramai yang memerlukan.. tanpe kite sedap bertape beruntungnye kite sebab ada baju yang bertimbun-timbun.. hehe..

if berminat boleh reply di sini.. atau tinggal no phone di pm..

kamu dan sy yang baik hati..hehe

Edited by zulka at 10-8-2016 04:30 PM

sure ke penerima brg2 tu betul2 susah?
kenapa tak terus pegi bagi ke tmpt2 yg sepatutnya, maksud aku, terus beri pada rumah2 kebajikan, kan byk ada...baru2 ni aku ada terlibat dgn pemberian sumbangan pada anak2 yatim & ibu tunggal....sedih tengok, memang betul2 memerlukan sumbangan

itu ada betul nya gak.. tapi kwn ada pernah terlibat memberi sumbangan ke rumah kebajikan.. tapi sedihnya.. ada yang memilih.. dan mengate dikalangan mereka sbb beri pakaian yang dah digunakan..  Allahualam..

free market ni mcm terbuka pada org awam yang memerlukan.. kadang kite xperasan.. org yang diluar ni kdg hidup lbh ssh dan daif.. kite tgk luaran mcm ok je .. tp kite xtau dia fikir apa..mcm anak2anak yatim dan ibu tunggal yg kau ckp tu.. tu aku setuju.. mereka lebih  hargai sgt dgn pemberian kite kan.. rumah kebajikan lbh pada memerlukan sumbanagan makanan kan..  terus terang ak ckp if xmampu nk sumbang makanan atau dari segi wang .. cuma boleh bantu mereka dgn baju2 n kasut2 yang masih elok utk mereka pakai ..

kalau kwn buat event ke rumah kebajikan lg.. bgtau la  aku.. mane tau ade rezki lebih time tu.. boleh beri sumbangan sikit2 yang termampu.

bagusnya inisiatif ni..kalau ada yang tau pasal free market ni..tlg inform ye
http://toppikmalaysia.com/category/news/

Edited by missinpiece at 15-8-2016 04:39 AM

Rasanya x salah kalau free market ni jd medium utk tukar2 barang yg diperlukan suka sama suka. Coz I tend to rambang mata tgk fesyen org .. Tapi yg x bestnya kalo ade yg tamak . Ikut pengalaman ngan sedara yg kurang berkemampuan, pertolongan ikhlas bagi mereka adalah $$$$. Brg dapur n Baju terpakai is a no no. Walaupun baju mahal I yg hanya pakai dua tiga kali coz bertambah berat badan .. Mmg giv up la nk menolong org camni   

zulka replied at 10-8-2016 04:27 PM
sure ke penerima brg2 tu betul2 susah?
kenapa tak terus pegi bagi ke tmpt2 yg sepatutnya, maksud ak ...

kalau di upm biasanya bt dua sesi.. sesi pertama dahulukn pd yg memerlukan anak2 yatim, ibu tungal, dll..
sesi kedua baru trbuka utk semua/umum..
upm biasanya bt stahun sekali kalau xsilap di dewan bsr..

Follow Us
tt upm pon prnh bt free market jgk..
tak silap saya setahun sekali..
nnt tt boleh tgk kat fb..
sbb pnganjurannya pon baru lg tp sgt2 mmberangsangkan..

aleesyasofia replied at 16-8-2016 10:22 AM
tt upm pon prnh bt free market jgk..
tak silap saya setahun sekali..
nnt tt boleh tgk kat fb..

Setahun sekali ye? hah.. same lah mcm kat putrajaya ni kot rasenye kan.. sbb since awal tahun ari tu buat.. smpai skrg xde pape info baru..  tu google xdpt byk info psl free market ni..    terima kasih atas info di upm tu .. mne tau boleh join thn dpn pnye ..

assalamualaikum dan selamat tt..saya rasa topik tt nie lebih sesuai utk diletakkan di Bod Badan Kerajaan, Kelab & Ngo..tq

https://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=forumdisplay&fid=95