CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hujatul_Jihad

The Quran - Muhammad's flat Earth

Atheist_Jihad replied at 21-8-2016 01:29 AM
kan......... al quran kata bumi nie terbentang cam karpet...... depa dok auta kerak bumi lak  :lau ...

LOL , pasal frasa 'terbentang macam karpet' ko tetiba kata bumi ini flat?

Ko ada baca tak ayat tersebut? Kan dah kata 'made for you' , ini bermakna pada perspektif seseorang.

Ini lah dia , mat slow yg lemah english tapi nak berlagak

Yet you wonder why others treat you being an idiot

Edited by sam1528 at 21-8-2016 10:56 AM
FOTHER-MUCKER replied at 21-8-2016 06:37 AM
Kenapa ye kebanyakan lobai dan lobainita ni terlalu lembab susah nak faham?

Di thread ni dah ad ...

Tak perlu meroyan pasal lobai ke , lobainita ke , thread ni dah ada dua ke

Mana bukti ko ada ayat Quran kata bumi ni flat? Sampai skg ko tak mampu bagi apa2 kecuali auta

LOL , tetiba ko pulak kata ko tak pernah klaim Quran kata bumi ni flat. Habis yg ko dok membebel kat thread ni buat apa?

Ha ha , the more you write the more ignorant you appear to be ....

mbhcsf replied at 20-8-2016 10:34 PM
kalau tiada bukti, then yg ada hanyalah polemik kosong.

Nampak your lil sis kat atas tu..betapa bangapnya?

Sebab itu saya kata kebanyakan yang perasan lobai dan lobainita ni hanya nak menunjukan betapa stoopidnya mereka didalam forum!

Itu pun kalau you faham apa yang saya maksudkan sebab you dan dia 2x5 jewwwwww

FOTHER-MUCKER replied at 22-8-2016 01:05 AM

Sebab itu saya kata kebanyakan yang perasan  ...

ini bukan jawapan.

buktinya mana ? sembang saja tak berguna dan nampak benar anda berminat membuang masa dengan polemik kosong.

Edited by mbhcsf at 22-8-2016 02:03 AM
FOTHER-MUCKER replied at 22-8-2016 01:05 AM

Sebab itu saya kata kebanyakan yang perasan  ...

saya sering mendapati dalama kalangan pembenci islam di forum ini - apabila diminta  bukti mereka amat takut  , tapi mendabik dada'cool' , mendabik dada golongan yg menggunakan akal, tapi setiap dakwaan , kami bawakan fakta sanggahan , tapi sampai ke hari ini , fitnah dan dakwaan yg diberikan pembenci islam , setelah diteliti sumbernya maka ketahuilah kami yang selama ini mereka 'takut' sebenarnya  dan budaya caveat/ selubung dengan ungkapan  'biasa' :  carilah sendiri sumber , 'takkan nak spoonfed' atau segala helah  diberikan semata mata untuk tidak revealing the source rupa rupanya ada strategi si penipu dan si fasad ; kerana :  bersenjatakan sumber yg amat palsu , sebab itu takut sumber itu dinilai dan sebab itu pihak anda akan habis habisan membuat personal attack - the moment itu berlaku saya senyum sahaja kerana :  tahulah bahawa , anda tak ada apa apa bukti pun , dan kat mana katanya  gunakan akal tu? kalau cakap tanpa bukti? dan anda mangaku makhluk yg menggunakan  akal?

mbhcsf replied at 21-8-2016 05:54 PM
ini bukan jawapan.

buktinya mana ? sembang saja tak berguna dan nampak benar anda berminat mem ...

Bukti yang apa yang you nak? Adakah bukti yang menyatakan you adalah salah satu dari 2 orang lobainita yang paling stoopid di thread ni?

Sila baca perlahan lahan dari posting saya di thread ni. Kalau masih tak faham juga you punya pasal.

Kadang kadang saya hairan macamana lah ummah seperti you ni belajar kalau benda tersangat simple seperti ni pun you dan ur lil sis susah nak hadam. Patutlah Ada yang boleh jadi teroris kerana kefahaman dalam membaca adalah kelaut.

Follow Us
FOTHER-MUCKER replied at 22-8-2016 02:05 AM
Bukti yang apa yang you nak? Adakah bukti yang menyatakan you adalah salah satu dari 2 orang lobai ...

again , di atas bukan jawapan, hanya polemik  :  maka mana bukti ?

atau anda tak ada apa apa sebenarnya? hehe selalunya begitu.

mbhcsf replied at 21-8-2016 05:59 PM
saya sering mendapati dalama kalangan pembenci islam di forum ini - apabila diminta  bukti mereka  ...

Honestly sis kenapa you susah sangat nak faham?

Bukan saya yang kata dalam Quran Ada beritahu bumi ni flat, tapi lobai di forum sebelah yang kata bumi ini adalah flat mengikut kefahaman dia orang Dari quran. Jadi bukti apa yang you nak Dari saya?

Edited by mbhcsf at 22-8-2016 04:45 AM
FOTHER-MUCKER replied at 22-8-2016 02:08 AM
Honestly sis kenapa you susah sangat nak faham?

Bukan saya yang kata dalam Quran Ada beritahu b ...

dan kalau awak kata quran  tak kata pun the earth ( As in the world / planet ) is flat dan tafsiran konteks ayat ayat di atas pun  tidak pun ada conflict  with  one another  carpet / maksud 'daha ' tu - apa isunya kepada anda?

Atheist_Jihad replied at 21-8-2016 01:29 AM
kan......... al quran kata bumi nie terbentang cam karpet...... depa dok auta kerak bumi lak  :lau ...

u sendiri tak tahu apa isunya kan?

awak - buk athread menunjukkan ayat quran yg menyatakan bumi ini flat
dan dalam you tube tu ada dikatakan dari tafsir

saya sanggah dakwaan awak  dengan facts yg diberikan ?

sekarang diversion is - kerak bumi? lebai kata itu ini?
dan kemudian divert the topik kerak bumi lah apa sedangkan fakta di atas menerangkan segala galanya.

anda sendiri yg letak dakwaan kononnya  ada salah dalam quran?

anda dan rakan anda tidak membawa apa apa bukti - hanyalah polemik.

Edited by FOTHER-MUCKER at 21-8-2016 09:31 PM
mbhcsf replied at 21-8-2016 08:34 PM
dan kalau awak kata quran  tak kata pun the earth ( As in the world / planet ) is flat dan tafsira ...

Isunya, kerana masih ada lobai dan lobainita bangang bawah sikit diri you dan bawah sikit dari ur lil sis yang mana mereka masih percaya bumi ni flat berdasarkan pemahami mereka dari Quran. Boleh faham?.  Kalau masih tak faham juga sila amalkan minum air kencing hunta, OK!. semoga otak you lebih pickup!
Berdasarkan statement saya di atas tu confirm you and ur lil sis akan kata... Saya kata both of you percaya Quran kata bumi ni flat!

Dan kebanyakan lobai dan lobainita yang cukup bangga kekononya mereka fasih tentang Quran dan hadis di forum sebelah tu kebanyakan pemikiran merek seperti kanak kanak tadika. Cara pemahaman pembacaan mereka juga lebih kurang you dan ur lil sis iatu tahap kanak kanak tadika.

Ada di antara aMereka percaya Manusia tidak berevolusi. Manusia tidak perlu menggunakan talipinggang keledar apabila berada didalam kenderaan kerana dalam Quran tak suruh guna. Tu pandangan dari hj_mikel di forum sebelah yang mana di hormati oleh forumers disana. Nampak sangat tahap pemikiran lobai ni bangap tahap tah apa apa...kemudia nak pimpin orang jadi seperti mereka. Patutlah semakin ramai melayu jadi bangap kerana dirosakan oleh lobai dan lobainita wannabe ni.

FOTHER-MUCKER replied at 22-8-2016 05:07 AM
Isunya, kerana masih ada lobai dan lobainita bangang bawah sikit diri you dan bawah sikit dari ur  ...

soalan saya : sekiranya ayat ayat quran di atas pun tidak berkonflik di antara satu sama lain tenang huraian bentuk dunia/ bumi dan muka bumi

kenapanya dengan anda?
anda berminat speculation dan gossip.

dan posting anda bukan jawapan.

thread ini buat pengetahuan anda adalah dibuat untuk menunjukkan bahawa quran tu salah sebab kata flat sedangkan tafsiran yg dilakukan amat simplistik. hal lebai lebai tu - adalah side issues- tapi di sini saya bertanya : ada ke masalah dengan ayat tu ?

saya tak pun nampak anda menyanggah fakta yg saya berikan.

FOTHER-MUCKER replied at 22-8-2016 05:07 AM
Isunya, kerana masih ada lobai dan lobainita bangang bawah sikit diri you dan bawah sikit dari ur  ...

LOL , tengok aje isu yg ko bawak
- masih percaya bumi is flat - whereas none in Quran
- minum ayer kencing unta - Very small percentage (desert bedouin) tapi dah buktikan the anti cancer properties
- pemikiran spt budak2 tadika - bukti tadak
- manusia tak berevolusi - mungkin ko pon tak paham apa tu evolution against common descent
- takpakai talipinggang keledar pasal Quran tak suruh guna - what a cop out statement

Tengok aje lah the issues yg ko bawak. These are all insignificant issues yg ko ingat gila2 punya penting.

Ha ha ..... aku tak tau apa mentality ko ni , isu2 macam ni ko boleh kata Islam tak betul ..... there is something seriously wrong about you

sam1528 replied at 22-8-2016 02:57 AM
LOL , tengok aje isu yg ko bawak
- masih percaya bumi is flat - whereas none in Quran
- minum ay ...

Betulah you ni gila or just plain stoopid.

FOTHER-MUCKER replied at 22-8-2016 11:49 PM
Betulah you ni gila or just plain stoopid.

LOL , tengok aje lah isue yg ko ketengahkan

Hanya org kurang akal aje bawak isu tersebut ..... tetiba ... oooh .... its a problem with Islam

Better take your medication

Edited by FOTHER-MUCKER at 22-8-2016 10:27 PM

Apa lah malangnya lobai dan lobainita melayu jumud ni masih ada yang percaya bumi ni flat berdasarkan pemahaman mereka pada Quran. Dah lah jumud, kemudian nak pimpin orang lain jadi seperti dia orang. Nak ajak orang melayu lain jadi bodoh seperti dia orang. Hahaha... lawak

Tak tau ke  pada 1941 queen marry dah seberangi lautan Atlantic dari Southampton England ke New York dan ambil masa hanya 4 hari je.
kalau bumi ni flat kenapa orang Asia boleh pergi ke America melalu lautan Pacific je dan warga barat boleh melalui lautan Atlantic. Betul betul menggunakan laluan yang bertentangan.

Tengok YouTube ni.  https://m.youtube.com/watch?v=KZh-7ODBSEY.  Lobai seperti ni lah yang melahirkan orang Islam menjadi lebih bangap seperti big sis dan lil sis lobainita! Hehehehe..

FOTHER-MUCKER replied at 23-8-2016 04:33 AM
Apa lah malangnya lobai dan lobainita melayu jumud ni masih ada yang percaya bumi ni flat berdasarka ...

LOL , skg ko konfom lah yg ko dakwa org Islam percaya bumi ni flat.

Ok lah , tunjuk mana dlm Quran yg kata bumi ni flat? Sebelum ni ko kata ko tak cakap demikian. Skg pusing cakap pulak

Habis tu gelak paksa macam beruk kena belacan

Nak auta lagi ye ..... Muslim bagi fakta , kapiaq hanya auta ..... betul tak

sam1528 replied at 23-8-2016 02:13 AM
LOL , skg ko konfom lah yg ko dakwa org Islam percaya bumi ni flat.

Ok lah , tunjuk mana dlm Qu ...

You ni juga salah sorang lobainita paling bangang yang pernah saya jumpa dalam forum. Baca rumi dari kanan ke kiri ke? Hehehe..
Kenapa ya kebanyakan lobai dan lobainita forum ni semuanya banggang bangang?

Kanak kanak tadika lagi cerdik pickup tajam pemikiran dan pemahamam dia orang dari 2 orang lobainita di thread ni.

FOTHER-MUCKER replied at 23-8-2016 10:28 AM
You ni juga salah sorang lobainita paling bangang yang pernah saya jumpa dalam forum. Baca rumi da ...

Ha ha, meroyan lagi bagaikan janda gila talak.

Fakta bo liow , auta aje lebih.

Yg ko sibuk ttg flat earth buat apa? Kalo tak ada dlm Quran , tak de sapa akan percaya tersebut. Ko hanya auta kosong aje.

Tengok aje post#31 ko tu , bukan ada apa2 , you are just whining
- masih percaya bumi is flat lah
- minum ayer kencing unta lah
- pemikiran spt budak2 tadika lah
- manusia tak berevolusi lah
- takpakai talipinggang keledar pasal Quran tak suruh guna lah
Are these your issues?

Nampak benar yg tak ada akal adalah ko aje.

Lobai lah , lobainita lah ..... appears that these folks are a lot more intelligent than you

Woiii dah tahun 2016 lah tapi masih ada lagi lobai dan lobainita jumud percaya bumi ni flat!

Kemudian nak pimpin orang lain suruh jadi seperti dia. Kekononya jadi cerdik alim seperti dia. Hahahaha....