CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Atheist_Jihad

Kenapa kiamat nanti.......

Edited by spiderman80 at 26-8-2016 05:29 PM
mbhcsf replied at 26-8-2016 04:55 PM
org muslim jugak akan masuk neraka kalau melanggar perintah Allah u know...org muslim yg lakukan d ...

Sis, terima kasih atas penerangan ini.
Cuma, ada satu yang Spidey nak cakap. Tak kira dalam Forum atau di luar Forum, selalu Spidey akan dengar ayat-ayat camni 'Ko ni masuk Islam lah dulu, baru dapat masuk ke syurga' , 'Ko ni buat baik pun tak guna, tetap masuk ke neraka juga pasal ko bukan Muslim' , 'Syurga milik orang Islam' dll.
Sedikit sebanyak hati Spidey dan mereka yang bukan Muslim (tapi bukan atheist) akan terasa hati.

Bagi Spidey, mereka yang buat baik tak kira apa pegangan agama mereka, biarpun mereka adalah atheist tegar pun, kalau mereka tak menghina kepercayaan dan agama orang lain, maka mereka akan ditempatkan di syurga kelak.

Sis, at least penerangan sis dalam thread ini, Spidey dapat terima sebab sis menjawab soalan Spidey dengan berhemah. Bukan terus memaki mereka yang sekadar bertanya.
Thanks.

@ibnur terkebil kebil nak jawab lepas kantoi bagi ajaran sesat kununnya nabi isa akan musnahkan salib dan kununnya ketika nabi isa turun, agama kristian dah tak wujud hahahaha

ibnur = pembawa ajaran sesat

spiderman80 replied at 26-8-2016 12:49 PM
Atheist ke tu masalah dorang, bro.
Kami yang bukan Muslim yang tak reti apa-apa tentang maksud ka ...

Macam ni ....

you have the right to rasa orang muslim pelik.  sama macam yahudi kata semua bangsa lain masuk neraka.  keristian jga kata kalau tak percaya jesus akan masuk neraka.  dan aku tak rasa pelik sebab itu part of the doctrine.

orang hindu nak kata orang lain beranak semula jadi makhluk apa-apa pun boleh jer kot ada orang nak rasa pelik.

sama macam atheist nak kata apa pun, nak maki, nak mencarut ke apa suka dia......  kita tak rasa pelik sebab itu dah adat dia orang.

kemaruk replied at 26-8-2016 06:27 PM
@ibnur terkebil kebil nak jawab lepas kantoi bagi ajaran sesat kununnya nabi isa akan musnahkan sali ...

ikut suka kau lah nak kata apa.  selagi apa yang kau katakan bukan hujah aku, aku ignore jer untuk jawab.  tak guna berbalah kalau point tu bukan dari aku.  aku akan cuma response apa-apa yang dari aku ......  bye.

ibnur replied at 26-8-2016 08:13 PM
ikut suka kau lah nak kata apa.  selagi apa yang kau katakan bukan hujah aku, aku ignore jer untuk ...

malu nak ngaku hujah sendiri ke??

bukannya orang lain takleh baca komen ko tu

Nabi Isa turun nak selamatkan orang macam kau dari terus jadi kafir dan ikut dajal.  Baca la hadith tu betul betul dan perlahan perlahan.....   salib pun  akan dimusnahkan sebab dah tak ada orang keristian.  semua dah masuk Islam.  Babi pun tak ada orang makansampai kena bunuh sebab dah banyak sangat buat kotor jer.
dua point ko yang bangkem bold kat atas tu ternyata salah sebab:

- nabi isa bukannya musnahkan salib secara literal
- masa nabi isa turun kelak, penganut agama kristian masih ada

malu lettew, dah sebarkan ajaran sesat hahahaha @ibnur lobainita sesat

kemaruk replied at 26-8-2016 08:18 PM
malu nak ngaku hujah sendiri ke??

bukannya orang lain takleh baca komen ko tu

eeehhhh....  malas betul la aku nak melayan attention seeker ni...

kau bandingkan ajer la dengan post no. 62 kau tu dengan yang post kau atas ni.  kau ikut suka kau jer....

Follow Us
Edited by FOTHER-MUCKER at 26-8-2016 08:35 PM
mbhcsf replied at 26-8-2016 08:55 AM
org muslim jugak akan masuk neraka kalau melanggar perintah Allah u know...org muslim yg lakukan d ...

Penjelasan you ni tak sepenuhnya lah sis, ataupun dengan sengaja you cuba menyurukan Kebenaran kerana hendak menjaga hati spidy?

Spidy, kalau mengikut kepercayaan agama Islam, non Moslem akan mereput selamanya dalam neraka jahanam.  Tiada keampunan dari tohan. tetapi orang Islam walaupun banyak dosa akhirnya akan dimasukan ke syurga juga setelah mereka habis tempoh hukuman di neraka.

So kepada spider..lebih baik you masuk Islam lah kalau you nak rasa masuk syurga dan beramas mesra dengan bidadari.

Edited by FOTHER-MUCKER at 26-8-2016 08:37 PM
spiderman80 replied at 26-8-2016 09:16 AM
Sis, terima kasih atas penerangan ini.
Cuma, ada satu yang Spidey nak cakap. Tak kira dalam For ...

Betul tu spidy.  kalau mengikut kepercayaan agama Islam. You baik macamana sekalipun..you bina mesjid untuk orang Islam, you tanggung kehidupan orang Islam sekalipun..selagi you tak sembah Allah you tetap Akan duduk dalam neraka selamanya. Jadi harap you fikir sebelum terlambat ye

mbhcsf replied at 26-8-2016 08:59 AM
the best muslims are mukmin ...so being  a muslim is not enough actually if you 'd go by the stand ...

Boleh bagi contoh siapakan best mukmin yang you maksudkan tu? Jangan bagi tau saya apa yang berlaku 1400 tahun lepas. sebab best mukmin tu kita hanya dengar kisah dari mulut ke mulut sahaja.

FOTHER-MUCKER replied at 27-8-2016 12:50 AM
Betul tu spidy.  kalau mengikut kepercayaan agama Islam. You baik macamana sekalipun..you bina mes ...

Bro, mungkin kalau kita ikut agama Islam.
Sebab Mod Ibnur tadi ada cakap dalam agama Kristian, non-believers pun tak akan masuk syurga.
Pokoknya, setiap agama ada prinsip masing-masing kut.

spiderman80 replied at 28-8-2016 09:11 AM
Bro, mungkin kalau kita ikut agama Islam.
Sebab Mod Ibnur tadi ada cakap dalam agama Kristian, no ...

Meh jadi atheist... Biar si tolol2 masuk neraka mereka sendiri  

FOTHER-MUCKER replied at 27-8-2016 12:41 AM
Penjelasan you ni tak sepenuhnya lah sis, ataupun dengan sengaja you cuba menyurukan Kebenaran ker ...

org muslim yg syirik , u know - org muslim juga masuk neraka, itu pun u tak faham ke?

u akan terkejut tak kalau pembunuh pun dengan rahmat Allah ST boleh masuk syurga ,sure you terkejut?

Edited by FOTHER-MUCKER at 28-8-2016 04:38 PM
mbhcsf replied at 28-8-2016 04:29 PM
org muslim yg syirik , u know - org muslim juga masuk neraka, itu pun u tak faham ke?

u akan te ...

Syirik sudah tentu lah masuk neraka termasuk juga orang Islam yang keluar Dari agama Islam. Dan juga tak semua non Muslim akan tohan campakan ke neraka. Sekarang ni kita maksudkan orang seperti spiderman80, seperti saya, seperti you.

FOTHER-MUCKER replied at 27-8-2016 12:55 AM
Boleh bagi contoh siapakan best mukmin yang you maksudkan tu? Jangan bagi tau saya apa yang berlak ...

Okay siapakan Mukmin iaitu muslim yg berjaya itu...rujuklah surah yang menceritakan Muslim yg berjaya itu - Al Mukminum ada memacam pengajaran - yg menjaga hubungan dngan Allah - solatnya khusyuk, berbuat kebaikan , tidak mengumpat atau menjauhi perkara yg lagha ( evil vain talk ) yg sesia, yg mengikur rukun islam - zakat, yg mennguasai nafsu bukan hamba kepada nafsu...

refer al mukminum

so al quran dah set standards pun...

mbhcsf replied at 28-8-2016 04:39 PM
Okay siapakan Mukmin iaitu muslim yg berjaya itu...rujuklah surah yang menceritakan Muslim yg berj ...

Bagi tau saya siapa orang tu?! Bukti..mana bukti? Saya nakan bukti!

Sebab dalam pemikiran you yang tersangat denial semua orang Islam tidak melakukan larangan tohan. So mesti you boleh bagi lebih Dari 10 orang.

So saya nakan Nama.

FOTHER-MUCKER replied at 29-8-2016 12:34 AM
Syirik sudah tentu lah masuk neraka termasuk juga orang Islam yang keluar Dari agama Islam. Dan ju ...

dalam islam saya berpesan pada diri saya sendiri dan semua, mana kita tahu nasib masing ?so sebab tu saya katakan dalam konetks neraka ke syurga ke orangg muslim pun dihukum  neraka kalau dia membunuh, mengumpat , etc etc

dan ade je org yg masuk syurga dengan rahmat Allah - ingatkan hadis pelacur yg memberikan minum anjing yg haus

anda cenderung untuk membuatkan saya menulis posting yg judgemental tapi saya terangkan berkai kali bagi not yet muslims - dan yg mencari hidayah teruskan  mencari dan kita tak tahu nasib mereka lagi sehingga mereka mendapat kebenaran itu , sebab tu awak jgn menyalah tafsir yg islam ni menghukum sifatnya sedangkan islam tu tekankan berpesan pesan; mana tahu ntah ntah mereka menjadi lebih baik dari anda dan lebih warak alim etc ? who knows, tapi Allah mengeathui. Kan pilihan di tangan manusia? kenapa nak salahkan Allah sebab Allah mengetahui hakikat siapa  yg ke syurga ke neraka ke? Allah tak hukum org berdasrkan apa yg DIA TAHU tapi setelah hamba -Nya memilih ...so , kenapa nak seolah olah 'menyruh' saya menulis yg bersifat judgemental.

tugas islam yg lain  ialah berpesan pesan meyampaikan

u nak ke terima  tak nak pilihan you...

soal awak akhir nanti ke neraka ke syurga ke bukan urusan saya , faham? that is none of my business. Tapi kalau awak sengaja mencari hal dengNA Allah dengan memfitnah islam dan mencerca islam maka , say apun akan berkata bukan urusan saya.Itu antara awak dengan Allah dan yg saya hairankan apasal awak kisah kalau meang anda tak percayakan agama pun?

Hanya boleh berhujah pasal pelacur bagi minum anjing je ke? Itu sahaja?

Emmmmm.....

Hello dalam kepercayaan agama Islam. Tempat kafir adalah neraka. Tak payah nak putar belit untuk menjaga hati spidy. Sememangnya agama Islam memandang rendah hina pada non Muslim.

Edited by mbhcsf at 29-8-2016 02:35 AM
FOTHER-MUCKER replied at 29-8-2016 12:53 AM
Hanya boleh berhujah pasal pelacur bagi minum anjing je ke? Itu sahaja?

Emmmmm.....

kata seseirang yg memfitnah islam , al quran dan agama keselruhannya.

islam memandang rendah?
eh lihat pada zaman islam tu dulu siapa yg mencedok ilmu dari sarjana islam  gigih sungguh sampai terlupa bagi credit kat penemunya..contoh paling mudah an nafis  - william harvey lah...
dan siapa  menjadi individu yang diberikan jawatan yg tinggi dalam zaman pemerintahan islam

anda tentu tak tahu apa perana hunain bin ishak...

islam memandang rendah org bukan islam??

eh dalam banya perang uhud, badar, khandak siapa yg mulakansengketa

so anda mahu cakap lagi islam pandamng rendah?

i dont think u are in the right position untuk berkata apa apa sebab anda tak islam pun, anda tak nak dalami silam dan anda tahu hanya making statements.

tu pun banyak tak betul sebab pemahaman surface.

your posting tu opinion you dan bukan dari pemahaman mendalam pun.

anda tak faham konsep rahmat Allah yg mana ia satu satunya hak Allah nak tentukan sapa yg bioleh masuk syurga senang saja..

so jgn cakap banyak kalau tahu pun surface sahaja. sebab tu bila tulis pasal al quran pun u silap.

Edited by FOTHER-MUCKER at 28-8-2016 08:16 PM
mbhcsf replied at 28-8-2016 06:32 PM

islam memandang rendah?

Kalau tiada sifat menghina memandang rendah pada agama lain tak adalah memangil non moslem kafir (kenapa tidak hormat sahaja kepercayaan mereka.)  dengan ugutan mencampakan mereka ke dalam neraka dibakar seperti kayu api dalam neraka,  berenang dalam nanah dan bermacam macam ugutan untuk menakutkan non moslem supaya dia orang memeluk agama Islam dan sembah Allah.
Agama lain ada ke buat ugutan seperti agama Islam kalau orang Islam tak mau menganut agama mereka? Ada? Agama lain aman aman je, tiada ugutan ataupun memandang rendah kepada orang Islam kerana tak mau anuti agama mereka. Lagi mau kelingtong satu universe ke sis?

kebanyakan forumers tau you are in denial. Sentiasa menyurukan kelemahan dan keburukan dalam berugama. Selagi you boleh koner you koner.

Edited by FOTHER-MUCKER at 29-8-2016 12:57 AM
mbhcsf replied at 28-8-2016 06:32 PM

islam memandang rendah?

Disini pun you sudah menghina saya, kata saya bukan Islam kerana tidak bersetuju dengan apa yang you mahukan. Nampak?
You nak saya jadi penipu seperti you Baru you Akan kata saya beruga Islam. WT?

You jadi seperti itu kerana kekononya you menegakan agama Islam sebenarrrrrr... Kekekeke....alahai lobainita you hidup dalam fantasi ker?