CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Clover_Hill

DEAR DIARY: THREAD LUAHAN HATI

Clover_Hill replied at 6-9-2016 10:14 AM
Wslm wbh..morning...

Best kan jadik boss..order jer apa yang mau... but of course you can do  ...

Salam & morning all...............................boss always right..........huhuhuhuhuh...........baru relax sikit report dah kuar............nak ambik law kene credit sejarah ni coz......kene ingat byk kes kan Clover.......thats why u ingat byk cite seram tu kan...........lawyer.....hehehe

BT10 replied at 8-9-2016 09:16 AM
Salam & morning all...............................boss always right..........huhuhuhuhuh.......... ...

Wslm wbh..and morning too...

Yeayh..di mana bumi dipijak di situ langit dijunjung...selagi daya..

Betul..nak jadik lawyer memang sejarah kene umphhh..sebab nanti banyak cases nak kene baca..walaupun baca kes dengan baca buku sejarah tak sama feelingnya..huhu..

dear deri..

masuk nih..
tiga kali aku sebat boat noodle dalam sebulan..

ape nak jadi ngn aku nih deri..

Nak luakan kan je.......selalu nampak........org kita niaga cam kopok dah goreng & mentah......duduk kat petrolpam sambil jual dgn imej islamic......kalau laki pakai kupiah & ketayap. songkok & kalau perempuan pakai tudung labuh/nampak mata je pun ada gak.

Baru2 ni kesian tengok brg tak laku singgah tanya & beli la ikan bilis goreng harga RM5......dlm 1/5 kg je....rasa sikit lagi......tanya nape tak masuk pasar malam je.....mesti laku.......cakap tak nak kalah lak bro tu. ye ye ye katanya.

Memang rezeki kurniaan Allah tapi mesti beserta dgn usaha & tindakan & doa.......dan yg paling penting dgn ILMU........beza seorg IMAM dgn makmum adalah ILMU, beza seorg Boss dgn staff adalah ILMU gak.....bukankah Rasullulllah di iqraq dulu kan....berilmu dulu baru sunnnah/tindakan.

Sedih tengok bangsa ku........

Tadi pi merewang keluar kejap..nak cari barang sikit..selalu amat jarang rewang sorang-sorang..hatta kalau lapar sekalipun sanggup tahankan lapar sampai balik rumah baru makan..dah terbiasa ada teman..kalau bukan dengan tok batin, dengan awe dan kakak. sorang-sorang ni..urmmm..rasa janggal..dan tak best..rasa mcm ada orang ikut jah..hahah..paranoidnyaa la

Bila dah keluar ni, macam macam la akan nampak pada pandangan mata.
Tengok orang jual makanan tepi jalan...tengok orang jual air tepi longkang..ada yang pikul barang berat berat..ada anak kecik merayau rayau sementara tunggu mak ayah berniaga..huwaaaaaaa...nak teriok aku nengok keadaan masyarakat sekeliling!! Demi satu sen duit, rakyat terpaksa berhempas pulas mengerah tenaga dan keringat!Demi sesuap nasi..demi kelangsungan hidup...susahnya mereka mencari rezki.....ya Allah...hiba rasa hati..kita yang keje best dalam ekon ni kadangkadang masih mengeluh bila rasa duit gaji bulan ni tak brapa banyak balancenya..sedangkan berapa ramai lagi di luar sana yang kerja sangatlah teruk, berpanas berhujan, kene maki..kene pandang hina..tapi gaji tak seberapa. dapat gaji, duit hanya lalu di tangan. terus habis bayar itu dan ini..anak nak beli mainan pun tangguh tangguh. Usah kata nak beli mainan, nak makan kfc pun berkira kira...Duuhh..sedihnya hati...

Selalu aku cakap kat awe dan kakak..betapa beruntungnya mereka.. pi sekolah berhantar berambik dgn kereta..nak makan apa, sebut aje..terus dapat.nak beli mainan apa, semua tertunai. nak baby alive yang rm200++ tu pun dapat..cuba tengok anak orang lain...pakaian pun comot comot...sedih sangat tengok..(terus terbayang anak anak sohai... )  Nak biar depa tu tahu erti bersyukur...bukanlah hidup mewah..tapi takde sangkut sangkut segala kehendak. bukanla semua tertunai, mana yang tak penting dan tak perlu, takdenye tok batin dan aku nak layan. tapi nak ceritanya, betapa ramainya orang di luar sana yang hidup jauh lebih hazab dari kita..

Awe kalu aku sentuh bab bab gini..hiba slaluh dia. Nama jer lelaki,tapi sensitif...

Eh panjang nya laaa aku bebel.

Yes..aku stress!

Telan cadbury hazel sodap gak nih...

Clover_Hill replied at 6-9-2016 03:43 PM
Eh eh..apelaa yang memekak gedung gedang pong pang kat pulau sana nuh..
dah macam perang kapal dala ...

memang duk sini aman dan duk tempat lain pun aman tapi masalahnye sisekor tu asik
mengekor je sibuk nak jaja citer je sejak sis dah tak layan dia lagi

Follow Us
Bagilah aku buat sesuatu yang aku suka duhai syg jangan kontrol aku.

Bilaaaa laaa nak dapat target weight ni. Susah nau lemak2 tepu nak hilang.

dear dairy... nak raya ni, kereta sebijik tu semput2 pulak.. target nak bawak keta tu balik kg, tp jrg jalan, nampaknya kena bawak keta yg lagi satu laaa.. kereta yg hari2 jalan.. ekceli en suami laa rancang nak bwk keta kesayangan dia tu sebab lama tak panas enjin n jalan jauh katanya.. dh semput2 gitu, xdek maknanya lagilaa.. lepas raya kena bawak pi bengkel.. dia dh bawak semalam pi bengkel, tp sebab fulus byk fikir nak raya ni, so hold dululaa nak tukar part2 tertentu katanya.. tgklaa lepas raya if ada saki baki duit, boleh repair, apa2 fokus raya dulu..

aku ni kereta manual---> malas nak bawak.. kereta lama aku dulu pun auto, kereta skrg kereta baru suami pun auto.. kereta en suami yg ni jer manual.. kereta ni dah lama.. 11tahun pun dah usianya.. dah 2thn habis bayar.. so far tak pernah meragam, cuma lately en suami jrg bawak, byk start motor jee sbb tmpt keje dia parking payah.. tu yg jdik semput, kata pomen, minyak x naik time mula2 nak start tu.. ntahlaa, aku bukan reti sgt bab2 kereta ni.. tau start, jalan.. xdek minyak, tuang.. dulu msa bujang aku check2 jgklaa angin tayar, sejak kawin, tu semua dh jd tugas en suami.. even dia rajin jgk cek air tangki, air wiper.. mende2 cmtu mmg lamaaa daa aku tak peduli, pd aku dh hntr servis, mestilaa org servis dah cek semua kan.. tp jenis suami dia amik lgkah berhati2.. memikirkan lepas ni kena bawak bergilir kereta tu, aku rasa  malas nak bawak.. alangkan hari2 driving keta auto pun dh rasa penat, lagikan kereta manual.. aku hari2 ckp kat en suami, kan best abg hantar ayang.. nak senang jeee...

deri, penatnya badan seminggu dua ni.. nak berurut rasanya.. tp aku x tau sgt kat mana tukang urut kat sini, biasa berurut kat kuantan jer.. tp raya ni x balik sana, raya umah mertua, biasa raya ke2 mcmtu aku balik jgklaa tp sekalini mama abah balik kelate, xdek saper ada kat umah, then no point laa balik kuantan, just beraya umah mertua jerlaa..

dear deri, tolong kobarkan kat kakak qarinku, selamat maju jaya dalam iv hari ni.. all the best kakak...

Dear diary,

Moga krisis hanjin shipping cepat2 solve..org x dpt gaji lg nih

ringkas replied at 9-9-2016 07:47 AM
Bagilah aku buat sesuatu yang aku suka duhai syg  jangan kontrol aku.

"Buatla sayang apa yg u suka..i relakan..."

Ur sayang dh pm i tadi...msg dia la tu...harap happy ye...

Edited by ringkas at 10-9-2016 12:03 AM
Clover_Hill replied at 9-9-2016 10:32 PM
"Buatla sayang apa yg u suka..i relakan..."

Ur sayang dh pm i tadi...msg dia la tu...harap happ ...

Amboi bertuah sgt la   

ringkas replied at 10-9-2016 12:02 AM
Amboi bertuah sgt la

Asalkan u gumbira,katanya....      

ringkas replied at 10-9-2016 12:02 AM
Amboi bertuah sgt la

Awatnya..ur sayang tu kongkong tahap kurung dalam display kabinet ke..haiyooo...

singlemum_4 replied at 9-9-2016 07:25 AM
memang duk sini aman dan duk tempat lain pun aman tapi masalahnye sisekor tu asik
mengekor je sib ...

Single mum. Stop posting di thread minah mental tu sudah.  Jangan samakan level kamu dengan level buruk mereka. Walaupun diprovoke better kamu jangan balas mahupun jenguk thread tu lagi. Pada aku level mereka sangat buruk dan serendah2 level.  Ni nasihat aku sebagai kawan forum.

Clover_Hill replied at 10-9-2016 12:05 AM
Awatnya..ur sayang tu kongkong tahap kurung dalam display kabinet ke..haiyooo...

Lebih kurang macam tulah.    

ringkas replied at 10-9-2016 08:23 AM
Single mum. Stop posting di thread minah mental tu sudah.  Jangan samakan level kamu dengan level  ...

Heeee...kalau u nak tau..yang makhlok makhlok tu dok ratib cobbler ke hulu cobbler ke hilir..nii la deh cobbler tu..its me!  

i ni dulu 'ratu' pojaan manak..lepas i talakkan tiga dia, langsung jadi gitu sekarang. Cian singlemum..jadi mangsa keadaan  

ringkas replied at 10-9-2016 08:25 AM

Agaknya sayang dia ni ensem or lawa terlajak kot..tu sampai ke dalam lemari nak diletaknya  

Bole i tau gender u ape..nak key in dalam log diary...

ringkas replied at 10-9-2016 12:25 AM

memang tak nk reply tpi kekdg rasa mcm kelakar bila masuk board lain pun ada yg stalk gak lepas tu sibuk meroyan kt board ni..lepas tu ada pulak yg ckp minta perhatian lah tu...ok lps ni mmg x nak reply apa pun biarlah si 3 ekor tu meroyan2 dalam ni.lgi satu sibidak tu tetiba nk bina tembok kebencian da kenapa..x pnh pun kacau dia..opsss lupa sbb dia kurang ksh syg..dan ringkas i promise u i wont reply anything dari 3 orang ni lagi...lgipun tengah bercuti lagi dgn anak2 ,setakat depa ber3 ni sikitpun ai x tergugat sbb sapelah depa tu ye