CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aciik

Suami curang???

aciik replied at 5-9-2016 10:32 AM
sahabat saya nak kawin lagi ...tapi isterinya tuduh suaminya curang...saya pun pelik takkan sebab na ...

You ni ke bakal isteri "sahabat saya"?

Maaf kata ya, bab poligami moden ini tak perlu rasanya disamatarafkan dengan sunnah Nabi.
Sememangnya tidak layan ya.
Dan mana pula tahu ya sampai takde makanan di rumah Nabi?

bacalah sirah....ni asik baca novel jer...
kasihan sahabat saya ni. orangnya baik.perempuan yang hendak dinikahinya seorang janda beranak 3 yang masih kecil . sahabat saya ni tak ada zuriat sudah berusaha pelbagai cara..kesihan juga saya melihatnya bila berjumpa budak2...ini pun nak diistilahkan curang jugak ker???gilerrrr

Dah kalau gitu kisahnya suruh aja lah 'sahabat' baik uols tu nikah laju-laju..bagi semua tips yang uols penah guna masa nak berpoligami dulu tu pada beliau..iol tak nampak apa motif uols bukak terid ni.yang nak berpoligami tu sahabat uols..tapi yang melebih-lebih merempannya uols

kalau sahabat baik TT yg nak kawen suh ajelah kawen
dah byk sgt hujahnya so xyah fikir apa isteri sahabat TT kata ttg curang dsb
cuma saya nk kata arwah sahabat baik saya kawen hampir 20 tahun lbh dan sepanjang dia berkahwin tu dia bersama suami dia xde zuriat tp xde plk si suami gediks nk kawen lain sbb diaorg xde zuriat, elok aje si suami menemani isteri dgn setia sehingga isteri menghembuskan nafas terakhirnya
bila nk kawen lain byk pulak isunya

sahabat saya ni berharta dan mampu....dah check hospital dan dua2 tidak ada apa2 masalah..dan mengikut sahabat dia ada berjumpa seorang ustazah mendapat pandangan...menurut ustazah hal ini mungkin Allah nak suruh si suami berkongsi harta dan kasih sayang...maksudnya lebih kurang kawin lagi..tu yang cari janda anak 3 bagi meringankan beban....

just nak tengok sejauh mana penerimaan pompuan kat sini kalau suami masing2 nak kawin lagi atau bila dapat tau suami kawin secara rahsia.....

Best ker poligami ni

Follow Us
aciik replied at 5-9-2016 10:32 AM
sahabat saya nak kawin lagi ...tapi isterinya tuduh suaminya curang...saya pun pelik takkan sebab na ...

Apa maksudnya   Walau tiada duit kamu tetap nak memenuhi tuntutan penis

Dah kata berharta bagai, motip nk kawin lg pung dh kuat... Gi je lerr pej agama mohon poligami. La ni bkn katanya persetujuan isteri tak perlu ka? Syaratnya isteri tau... Dah byk rete, nikah je tp nikah dlm negara, bkn kt sempadan nun... Nikah sempadan nun jantan takde telur jah berani....

aciik replied at 5-9-2016 04:26 PM
sahabat saya ni berharta dan mampu....dah check hospital dan dua2 tidak ada apa2 masalah..dan mengik ...

oh ko rasa biler dh berharta, boleh la nk membeli orang pulak? la ni aku pun terasa ko pulak yg hover2 mintak di justify laki tu curang ke tak bagai bagai ko pulak ibu tunggal anak 3 yg tak sabo2 nak kawin tuh....

ringkas replied at 5-9-2016 04:37 PM
Apa maksudnya   Walau tiada duit kamu tetap nak memenuhi tuntutan penis

Yg penting sunnah nabi, nk elakkan zina..... Lelain guna konsep ulat dlm batu pun bley hidup

Edited by aciik at 5-9-2016 05:02 PM

Best ker poligami ni

Best memang best ...tapi bagi yang mampu...kalau tak mampu dari segi zahir dan batin sebaiknya jangan. yang penting perlu ada sifat tanggungjawab...biasanya kebanyakkan jantan dapat pucuk muda ...daun tua dibiar keguguran...ini sepatutnya tidak berlaku...
benda halal tak salah...yang salah zina....cuba tengok sekarang ni...dah jadi trend gadis2 pucuk muda menjadikan suami orang sebagai suami mereka.harap isteri2 jagalah suami masing2...kawin la 2/3/4 yang penting mengharapkan keredhan Allah.

saya nasihatkan para isteri belajarlah ilmu agama termasuk ilmu berkenaan poligami..saya pasti isteri2 pasti berlumba2 menyuruhkan suami memadukan mereka...

orang...kalau nak kawin 2 ke 3 ke 4 ke dia xde bising satu malaya mcm kau
esp konon kata berharta mampu segalanya
pi je la kawin
apa kecoh2 nak tanya pendapat?

org hanya tanya pendapat org when they have second thought...
so, to weigh down which is best...minta pendapat org lain
takat nk tengok2 ni..mcm katun ja

pi je la kawin dah sebok sgt nak kawin ramai...apa ada hal
ko sendiri ada pengalaman...ajar je lah ilmu poligami hebat milik aciik tu kat sahabat tu
pedulik hapa bini kata ko curang murang sekalipun dah kata ko nakkkk jugak kawin!

apa punya orang lah ni!

kita tunggu his next thread plak

kalau pergi kaunseling memang ustaz atau ustazah akan nasihat para isteri untuk terima poligami kalau suami nak kawin lagi..sebab ia memang halal dan termaktub dalam hukum islam.lagi pun yang no 2 /3/4 tu pun kan kaum yang sama iaitu wanita...so kena la give & take....umpama tarik rambut dalam tepung , tepung tak berselerak....

ni lelaki yg cakap,
bukan pompuan ye..
"isteri kalau bising bila suami highlight nak kawin lagi,
ada lah yg tak cukup suami bagi tu"
fikirlah sendiri...

sabar_sabariah replied at 7-9-2016 03:12 PM
ni lelaki yg cakap,
bukan pompuan ye..
"isteri kalau bising bila suami highlight nak kawin lagi,

Senangnya alasan suami kan

aciik replied at 7-9-2016 11:18 AM
kalau pergi kaunseling memang ustaz atau ustazah akan nasihat para isteri untuk terima poligami kala ...

Kamu sedang dalam proses beristeri lebih ke bro

2 dah lepas....seterusnya tak tau lagi...In sya Allah ada rezeki ada la no 3 menyusul....kena pelan2 didik isteri untuk poligami...

aciik replied at 8-9-2016 09:32 AM
2 dah lepas....seterusnya tak tau lagi...In sya Allah ada rezeki ada la no 3 menyusul....kena pelan2 ...

Haha Bro. Aku salute kamu.  Boleh share apa tindakan first wife bila kamu kawin bini ke 2?

5-6 tahun dulu kalau thread poligami mmg rancak.
Sekarang ni, dah tak berapa ramai minat nak melayan.

ikot jugak lah kalau ak jadi pmpuan, ak kne tau jgak laki ak nak kawen dgn pmpuan tu sbb ape
kalau sje mnggtal memang kena mkn siku la hahahaaha