CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Pengalaman bercinta dengan suami orang ~

Kawan i...die couple ngn bf die.sbb xnk terlibat ngn dosa..so diorg kawen kt siam dl sementara nk kawen.official ngn family...last2 tau bf die tu laki org...tp yg uniknya first wife yg sokong husband die kawen ngn kawan i ni..siap teman laki die daftar nikah kt pejabat agama ngn second wife..sampai org pejabat agama pn pelik...

perempuan ni kdg2 ade konflik diri. kata benci dan sakit hati, xnk go on dgn pasangan la ape la..

ujung2 yg lelaki bagi sekuntum ros dan sebijik perero rocey, romantik2 g candle light dinner.. terus letak di hujung dunia rasa hati tuh..

sarahmirza replied at 8-9-2016 03:24 PM
Atau mungkin kan, yang si GF ni fikir BF dia bertahan rumahtangga sebab anak2 sahaja.
Sebab itu d ...
btl. lelaki mmg gtu, x boleh nafi. sb i penah tanya lelaki, "eh korang ni kalau gaduh2 pecah rumah terbang pinggan mangkuk maki hamun segala ngn pasangan.. ckp x bahagia pahtu ade skandal lain, tup tup bini peknen kua anak. dh ckp mendunia kot korang x bahagia ngn bini la apa la bini x sebaik gepren la etc etc.. ujung2 binik kua sorang budak. ape cter?"

jawapan diorang "ITU BAB LAIN. ORG PEREMPUAN NI BILA PUJUK DAN BAGI DIA PUAS MMG LA HILANG KEJAP PERANGAI HANTU TU. KAMI ORG LELAKI BUKAN FIKIR MSE DIA JADI HANTU, YG PENTING DAPAT MASA NAK. FIKIR APE SELAIN TENGAH SEDAP NGN BINI.ASAL DAPAT"

eyansss replied at 11-9-2016 12:49 PM
terima kasih cinta...  basically apa yang aku nak cakap ko dah cakapkan...

honestly, aku tak ag ...
nak berlaku adil ni susah.. fikirlah dalam2. mmg suami bukan hak isteri. tp perlu ke nk aniaya satu pihak lagi?
myb yg teraniaya tu, isteri pertama dan anak2. sb suami dah dpt pucuk muda bgetah, isteri ptama tua dah, biarlah dia yg susah ngn anak2. ko kije ke x kije ke aku peduli apa? yg aku tau ak tgh sdap digoda dan tergoda dengan pucuk muda yg sentiasa pandai mendandan diri, geletis manja, mintak dibelai owes.. gtuh...

mayb yg teraniaya tu, isteri kedua dan anak2. sb suami ckp "awk pun faham sy mmg ade isteri dan dulu awak janji x kisah sy lebihkn isteri ptama. sy dh janji dgnsiteri sy takkan kurangkan apa2 pun dalam hidup dia even sy dh kawin lain" so tpksa la isteri kedua redha dgn suami yg balik sekali seminggu, nafkah zahir ko tanggung la sendiri sb laki x bag duit, nafkah batin tentulah jeritan batinku... so?

tiramisuu replied at 8-9-2016 09:12 PM
Banyaknya masa ko ulas ayat by ayat.hehehe

cuba bg kesedaran sb ni hal yg serius.. kite dlm porem boleh pungpang2 tp x tentu lg tt akan terima or tak. tp mana tahu tt akan fikir apa yg sy cuba sampaikan supaya dia faham dunia ni mcmne.. bercakap ni mudah (apa yg tt ckp dan tulis tu) tp utk MENERIMA dan MELAKSANA hidup slpas jadi yg kedua dlm hidup lelaki tu, TAK SEINDAH MIMPI...

Tak ada pengalaman bcinta dgn laki org tp tlong kikis duit laki org ada laa jg....

Member i baru ja kawen kat oversea utara nuuuu dgn laki org. Yang dok nampak byk keburukan ja.
1. kena kawen senyap2, x merasa kemeriahan kenduri kahwin di raikan bsama2 family & kwn2.
2. bini tua mjadi gangguan hidup kau seumur hidup, caci maki sudah tentu.
3. kecian mak ayah di kampung menanggung malu.
4. kena buang dgn family, dpt peluk laki pon kalo time sambut raya mesti sedih gak kan kan kan...
5. abis cite ko kena canang satu tempat keja, satu kg, satu daerah dlll..
6. jumpa kwn2 lama tanya bila kau kenduri, perut dah membonyot..
7. bukan nya 24jam laki ko nk bertapa dgn kau, kena bkongsi kasih dgn bini tua..
8. bila laki kat umah bini tua, confirm kau meroyan. Mau plak waktu berpantang @ ada ank kecik..sedih kau kan kan kan...
9. kalo kau x bkerja, gaji laki pon ckup2 mkn, hrap2 btabah lah. Lain laa kalo kau kawen dgn laki duit bkepuk2.

Kebaikan pon ada juga..
1. sebelum nie sorang, sekarang berdua.
2. boleh dok henjut2 halal gtuuuu......
3. untung laa laki tuu, kawen ambik anak gadis org free gtu jaaa...

Fikir laaa betoi2. Pilih laki org, byk hati yang terluka terutama isterinya, anak2 nya, keluarga sdiri lg. LELAKI tak rasa apa2 pon, derita byk kau yg  tanggung sdiri.

Follow Us
Boleh x ot.
Tadi ada kematian, lelaki tu fatal eksiden.
terbukak  rahsia rupanya ada bini rahsia lg satu. Isteri yg kat tpt iols ni tau lmbt, tp dikebumikan di  sini.

X tau mana yg lebih sedih, hilang suami atau baru tau dimadukan.
Sekian

Aku x tau dh reply ke belum kt post ini.. psl byk sgt thread laki org yg aku reply. Da namanya mantan hampir mencaras laki org. Huuu

Anyway dek camni ni.  Tips paling mudah adalah menjadi selfish. Sbgaimana dia selfish nak simpan dua2. Ko pn kena selfish utk tidak mahu berkongsi kasih.tapi pls jgn ko racun dia tinggalkan wife ke apa.

Just bciz the feeling is still there, doesn't mran u have to act on it. Takyah nak melalui sesi luah perasaan berdua psl dia lelaki pandai main kata dan ko pompuan mudah terpedaya.

tipuware replied at 22-9-2016 04:15 PM
Aku x tau dh reply ke belum kt post ini.. psl byk sgt thread laki org yg aku reply. Da namanya manta ...

huh!?... selfish tapi tak racun si laki supaya tinggalkan wife?.. camne tu?

ubat_batok replied at 8-9-2016 04:27 PM
aku cuma nak share pengalaman aku dgn suami org (bukan nak kata bercinta ke apa entah). Anyway aku t ...

Aku x baca habis lagi tapi nak tinggalkan komen berkenaan friendster.omg sgtt.. lama x dgr hihi

terma2nkondisi2 replied at 24-9-2016 07:35 AM
huh!?... selfish tapi tak racun si laki supaya tinggalkan wife?.. camne tu?

Masa aku muda bodoh2 alang dlu,  aku pn terlibat dgn kejadian skandal dgn laki org. So maksud aku selfish kat sni, masa aku dalam proses nak tamatkan skandal tu, aku just jadi sgt takde hati perut dan just kata,  it ends here..bcoz i said so gittu.. aku x explain apa2 pun kt dia. Pasal bagi aku, org yg paling penting pada ketika itu adalah diri aku. Bukan dia. Bukan wife dia

tompie replied at 8-9-2016 03:14 PM
Aku rase ramai je yang tersuke kat laki orang..
Aku sebagai laki orang pun honestly pun ade yang na ...

Bahaya jugak ko ni. Mentang yg try x lawo ko tolak. Kang dtg yg ala2 neelofa n maembongs kang. Ko layan plak.     

chinta89 replied at 8-9-2016 03:14 PM
perempuan ni kdg2 ade konflik diri, dia fikir sanggup harungi segala.

cuba fikir, mse dating s ...

Kawan u yg laki main luar tu..memang "main luar" ke.. Nak plak dia terima lg. Siap mempregnankan diri.       

pernah jugak ada pengalaman skandal dgn laki org zaman bujang dulu. kenal sbb keje sama ofis dan banyak benda kena deal dgn dia. so makin lama kitorg makin rapat dan selalu kuar sama. wife dia pulak duduk jauh sket so byk la masa dia habiskan dgn aku.

wpun dia cakap sayang kat aku tapi aku tak pernah confess bab2 hati dan perasaan ni kat dia. sebabnya dalam hati kecik dok rasa apa yg aku buat tu salah. pastu selalu dok ingat parents sendiri. kalau diorg tau aku berkawan dgn laki org, tah apa perasaan diorg...

btw laki org tu dah berbelas tahun kawin tp takder anak. mmg dia ajak aku kawin sbb nak ada anak dgn aku. tp aku terfikir gak tah2 lepas kawin aku takleh ada anak jugak. mau nyer dia cari no 3. huhuhu...

dipendekkan cerita, aku bulatkan hati terus putuskan hubungan dgn dia sebelum it get worse. sebab utama, aku tak sampai hati nak rampas laki org dan rasa bersalah pada parents. mmg kena ada rasa tekad & firm gila2 utk buat keputusan camtu. mula2 rasa down tapi kena fikir hati & perasaan org lain. jgn jd selfish.

last few years aku dapat tau dia kawin lain jugak. now dah ada 2 orang anak. dgn 1st wife still takder anak. tercapai jugak hasrat dia nak ada anak. apa yg penting bukan aku 2nd wife tu. huhu...

Rate

1

tipuware replied at 24-9-2016 09:29 PM
Aku x baca habis lagi tapi nak tinggalkan komen berkenaan friendster.omg sgtt.. lama x dgr hihi

haaa kann..habis gambar2 zaman BBNU kat situ lenyap..hihiihi

bapak aku dulu penah kantoi kawen dengan bini no 2 kat siam. tu pun lepas abg pempuan sundal tu dtng ketuk pintu umah kiteorang dah la masa tu aku n mak aku plan suprise kan fathers day kat die. masa tu umur aku 14 tahun kot. masa abg pempuan sundal tu bgthu bapak aku n adik die kawen lari kat siam terkejut sedih marah sume ada. seb baik la aku ni takde adik beradik lain. lama gak bapak aku m.i.a dengan pempuan sundal tu. pastu 1 haritu die balik rumah bincang tah apa tah aku tak boleh masuk campur sbb aku konon kecik lagi tak paham apa. die tinggal balik dgn mak aku pastu die bawak bini die dtng duk area2 umah kteorang. masa tu die dah ada 2 anak. anak yg sulung tu aku benci gila. cuma yg no 2 tu aku dah start syg sbb tgk die dari baby. masa no 2 tu umur 2 tahun lebih pempuan sundal tu mengandung lagi. umah kteorang lak jadi port tinggal anak2 die sementara bapak aku g spital. mak aku lak jenis memaafkan jela. dgn pempuan sundal tu pun mak aku baik. dulu selalu call cte problem dgn mak aku. die pk mak aku takde perasaab sedih ke. bapak aku bg alasan kawen dgn pempuan tu sbb mak aku boleh bg 1 anak je kat die. tak puas katanya anak tak ramai. haram jadah betul. bila aku besar ni aku suh mak aku mintak cerai dgn bapak aku sebab die tak amek tahu pasal kteorang. duit tak cukup.duit die abis kat family no 2. die tak kisahkan aku n mak aku sbb die rasa mak aku n aku boleh survive. aku benci menyampah meluat dgn bapak aku. serius aku cakap. skang die dah tak balik dah sbb aku tuka kunci umah sume. mmg aku halang die dari balik umah kteorang. n pempuan sundal tu pun dah tak contact mak aku. raya pun aku tak balik dah kg bapak aku. adik beradik die sume tak suka pempuan sundal tu. tapi tak tahu la belakang camne kan. so kesimpulannya. dua2 sundal dan menyundal.

Rate

1

aku cerita dari sudut anak kepada lelaki yang dah berkahwin tapi gatal nak bercinta dgn pempuan lain. skang hidup dah susah bukan lagi senang. dengan anak kecik umur dah 50 lbh. bg pempuan yg suka bercinta dgn laki orang rentikan la. dekat korang die cte buruk2 je pasal bini padahal bini la yg sara anak sekola sara die lagi masak bg makan minum sume perfect. yg tak perfect ada anak sorang. atau die nak tunjuk hebat mungkin. tah la. lantak die la. kalau die mati ke sakit ke jgb harap kan anak die yg nie. tapi bia la harap anak 3 orng die tu. huhu

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

Rate

1

terjumpa satu nasehat dari pakar motivasi

bangcak replied at 29-9-2016 09:36 AM
terjumpa satu nasehat dari pakar motivasi

ape yg bangcak cube sampaikan menerusi gambar ni?

cer story plisss