CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18633|Reply: 125

[EDISI RUMAH TUMPANGAN]Mari bercerita bersama sama...

Edited by BabeYSHa at 13-9-2016 02:39 PM

alu...ciks adn newbie ni baru nak belajar buka thread...ehehe...

moh ler kita share sama2 kot ada cerita yang benar2 terjadi ke...dengar2 dari kengkawan ke...citer dongeng yang tak pernah dengar ke...urban legend ker...apa apa citer je la nak memeriahkan lagi board yg dah sedia meriah ni...ciks adn yg buka thread...cik adn mula dulu la yer...lepas tu nak moh ler kita saling menge'share' citer...ehehe

Sudah Bangun

Citer ni kawan ciks adn yg citer ngan ciks adn dulu...jadi kat satu asrama sekolah...tak ingat la pulak asramanya kat mana...citer kawan ciks adn ni...kat asrama diorang guna katil double decker tu (ciks adn tak penah duk asrama...jadinya tatao kot ada asrama lain yg tak pakai katil jenis double decker nih)...katilnya tu pulak rapat ke tingkap...tingkap pulak mengarah ke arah umah2 warden gitu...katanya la...

nak dijadikan citer...satu ari tu kawan ni ngan semua budak dorm tu baru balik pada cuti skolah kot rasanya...makanya meriah la bilik dorm tu...seme dah jumpa bercerita...mengemas bagai barang masing2...mlm tu masa waktu nak tido...kawan ni tido katil belah atas...rasa susah benar2 nak tido...udah tgh malam pon tak tido lagi...tapi mata tu rapat laa...err...paham tak? dia takleh tido...tapi mata dia tetap tutup juga...gamak seriau kot nak buka mata sorang2 tgh malam tu...udah ler takleh tido...gelap pulak suasananya...lagi tido katil belah atas pulak...eheheh

kawan ni duk rasa resah semacam segala...naper laa takleh tido nih...dalam pada duk rasa resah tuh...tiba tiba dengar bunyik budak nangis... kawan ni pon..ehh...mana mai bunyi budak menangis pulak ni...area situ tadak budak kecik...seingatnya pon warden2 sana tadak anak kecik...jadinya sapa yang nangis...makin lama makin kuat...makin lama makin kuat...nak kejut kawan yg tido belah bawah...rasa tak berani pulak nak memanggil manggil...watnya lain yg menyahut??? tak ke naya...ehehe...

makanya slow2 la kawan ni tarik selimut pelan pelan tutup sampai kepala...mata pon pejam lagi la...makin lama makin kejap mata tu dipejam...pastu pulak dengar suara...syhhh...syhh...jangan nangis...syhh...bunyi macam memujuk gitu...udah la otomatik mata kawan ni haa terbukak dek kerana terdengar syhh syhh tu...gila dekat bunyi suara memujuk tu...bila terbuntang ajer mata kawan ni...tetiba suara yg duk memujuk tu cakap...

ada sorang manusia sudah bangunnnn... berlagu lagu okeh!!! macam menyanyi gitu...

makanya...secara auto gak la...kawan yg takleh tido tadi...keras kejung jua...sampai la sok pagi kawan kawan dia kejut pasal tengok dia tak bangun bangun bersiap lagi...

sekian

Sorry yer kalo tak seram...first time try tulih ni...nanti kalo ada lagi citer ciks adn tambah lagi yer...

Rate

1

aku pun nak share la

Aku tido ngan sapa malam tu?

masa aku kt ukm, circa 2006 gitu, aku duduk kt flatlet, mmg khas bilik single. hehehe aku ada jiran yg biarlah aku namakan Azx je. Azx ni kekdg die suka tido bilik aku. tak kisahla kan sbb die pun bestie aku masa kt ukm ni,walaupun kitorg berlainan fakulti. so satu malam yg sepi pak mat jual topi ni, masa tu dah lewat malam dah, aku pun dah tido, tetiba terdengar la bunyi pintu bilikku diketuk. aku dgn mamai mamainye pun, bukak la pintu. dahle aku rabun, dgn bilik aku gelap, aku mcm nampak kawan aku ni Azx pakai baju kelawar yg kejutkan aku rupenye (masa tu aku tak teringat plak yg Azx ni mana penah pakai baju kelawar). aku tak byk bunyi sbb ngantuk sgt so aku pun tarikla tgn Azx ni masuk and kitorg pun tidola bersama-sama ....

esok paginye aku terlewat bangun, dahle pg tu aku ade kelas, ngan solat subuh sekali tuang. tp aku tgk Azx dah takde. aku dalam hati menyumpah-nyumpah gak kurang asam punye Azx dah bangun taknak kejutkan aku. Masa aku nak bukak pintu, rupenye-rupenye pintu bilik aku masih terkunci dari dalam! pintu bilik aku ada selak. aku dah confused, la macam mane plak Azx ni kuar bilik? tingkap bilik aku tingkap nako. aku tgk balik katil aku, elok tersusun bantal sebelah sebelah, bantal Azx tu siap ada lekuk kepala die lg.

Tengahari tu kt kelas, aku sms Azx. Azx rupe-rupenye dah balik rumah dah malam semalam. die takde pun kt UKM malam tu. habis tu sape plak yg tido ngan aku malam tu? ke aku mimpi je? huhuhu

Rate

1

ahaiiii... buleh pulak berlagu lagu. mmg kejung la kalo kite pun dgr cem gitu. huhu

annehuda replied at 9-9-2016 03:29 PM
aku pun nak share la

sapekah yg mau bergurau senda ittew?

lagi2? aku ada kisah juga tapi kena refresh balik otak ni balik
kalau dah ingat, aku naipppnya, okayy

aku pun nak share la

yeahh...marilah bersama sama menge'share'nya...tapi...

sapa yg diajak tido tu??? siap tarik tangan lagi...

Follow Us
farihada replied at 9-9-2016 03:39 PM
ahaiiii... buleh pulak berlagu lagu. mmg kejung la kalo kite pun dgr cem gitu. huhu

itulah pasalnya...macam saja je gitu...menanti nanti kawan tu bukak mata gamaknya...udah anaknya tak jalan...omaknya pulak la yg tunjuk skill...berjaya emaknya haaa...

aku pun nak share la

skeri gila. adoiii

Sapa tolong tutup api dapur itu?

ni lagi satu citer...yg ni jadi kat ciks adn masa umur 12 tahun...tapi tader seram sangat la...misteri skit je kot...

time tu cuti sekolah...parents balik kampong...tapi ciks adn tak ikut...ada training netball...jadinya tinggal la ngan abang ngan kakak jer,..siang diorang gi keje...malam la baru jumpa...training netball ni pon bukan la hari hari...ada 3x jer kot dalam minggu tu...tapi sebab minatkan...minta jugak la ngan parents ciks adn tanak ikut balik kampong...

jadinya ada satu hari yang tader training tu...ciks adn duk umah sorang sorang...agak agak nak petang dalam pukul 3 lebey ke gitu rasa la laparnya...gi la amik sosej masak kat kuali leper...budak baru belajar guna dapur kan...kejap kejap golekkan ke sana...kejap kejap golekkan kemari...konon tanak bagi hangus hitam hitam tu la...

pastu tepon umah bunyi...masa dengar tepon tu bunyi duk pk...nak tutup api dapur dulu ke tak...rasa macam belum masak lagi...sudahnya dek kerana bunyi tepon tu bordering tak henti henti pastu kuat pulak tu...(tepon zaman 80an-90an yg telekom punya bunyik kring kring tuh ) berlari la ciks adn ke depan nak angkat tepon...tidak la ditutup api dapurnya...tak ingat sapa call masa tu...tapi sembang ada 5-6 minit jer kot...bila letak tepon terus berlari ke dapur...dalam kepala habis la mesti hangus... mesti hangus...

gi kat dapur..ehh...elok jer sosej itu siap dimasak lagi api dapur juga telah selamat ditutupkan...

check jugak kot la gas abih ke...tapi memang tombol dapur gas tu dah balik ke arah asal (yg sebelum kita pulas untuk masak tu)...

soalannya...sapa yang duk rajin tolong tutup api dapur itu ya???

uori replied at 9-9-2016 03:49 PM
lagi2? aku ada kisah juga tapi kena refresh balik otak ni balik
kalau dah ingat, aku naipppnya, oka ...

wokeh...pelan pelan kasi ingat balik ehh...biar lambat asal berjaya ditaip semula...ehehe

citer seterusnye agak panjang skit dan berantai rantai. sat gi aku tulis

annehuda replied at 9-9-2016 04:22 PM
citer seterusnye agak panjang skit dan berantai rantai. sat gi aku tulis

wokeh akak mod...menanti dengan penuh kesabaran

Opisku yang angker  Part 1

Masa aku kt penang, aku ada sorg kawan, yg bekerja sbg sorg assistant utk sebuah syarikat shipping kt town tu. bos die ni org hongkong, muda lagi. tapi fasih speaking sbb bos die pun kacukan english-hongkong so bos die ni sekolah international kt hk tu. syarikat diorg ni mengimport barang2 dari china as wholesalers la kt malaysia ni. sbos die kekdg malam2 kene stayback sbb nk deal ngan pembekal dr china, sampaila satu malam tu bos die ajak die stayback skali. siap janji nak byr ot. boleh tahan penakut gak bos die tu hahaha

alkisahnye pada satu malam tu, bos die stayback la macam biasa. malam tu die ngantuk so die pun ingat nak pegilah beli kopi kt kedai mamak berdekatan. masa nk turun lif, kebetulan plak dalam lif tu ada amoi turun lif sorang-sorang jugak. so si bos ni pun sempatla mengayat sembang-sembang ngan amoi tu. Sampai tingkat 7 ke 6 ntah, amoi tu keluarla dari lif.  Bos dia pun dh sampai receptionist ditegur oleh pak guard. Pak guard tu tny Mr R cakap ngan sapa dalam lif? Siap gelak-gelak lagi sorang-sorang. Bos dia dah pelik. rupenye pak guard tu skodeng dalam cctv lif tu, dalam lif tu mana ada orang, dia sorang ja dari mula masuk sampai kuar.

Bos dia dah seriau, tapi ah biasalah orang separuh barat ngan dia mana percaya benda-benda macam ni. so perjalanan pun diteruskan. nasib baik kedai mamak tu tak berapa jauh dari bgnan dia. so die pun amek keputusan nak jalan kaki je. tengah jalan sorang-sorang tu, dari kejauhan dia nampak ada orang jalan terhuyung hayang. macam perempuan, tapi pakai pijama dan baju tido mabuk kot agaknye. tapi bila makin dekat, dia terperasan postur perempuan tu macam pelik. makin dekat makin dekat, rupenye perempuan tu kepalanya terbalik, terpusing ke belakang. bos dia dah freeze kat situ jugak. perempuan tu badannye macam contorted, dengan kepala berdarah-darah. paling seram bila perempuan tu tanya dia dalam bahasa mandarin 'bos  u nampak baby i tak? i cari dia tak jumpa-jumpa la'. bos dia tak cakap apa pun cuma geleng geleng kepala je. perempuan tu pun jalan berlalu pegi tapi melintas jalan. bos dia pun sepantas kilat lari patah balik ke opis, amek kunci kereta dan balik.

sejak hari tu dia dah tak stayback sorang-sorang kecuali ditemani kawan aku ni....tu pun tetap kena kacau jugak

Rate

1

annehuda replied at 9-9-2016 05:03 PM
Opisku yang angker  Part 1

Masa aku kt penang, aku ada sorg kawan, yg bekerja sbg sorg assistant  ...

apakah???

masih mampu menggeleng gelengkan kepalanya bos itu...terkagum kejap di situ

Hahahaaaaa...ko dah kenapa noks.....bukan citer nih pernah ada ke dlm salah satu thread...ko kopipes kerrrr????

zaraaqilah replied at 9-9-2016 05:27 PM
Hahahaaaaa...ko dah kenapa noks.....bukan citer nih pernah ada ke dlm salah satu thread...ko kopipes ...

citer yang mana satu? citer yang kawan ciks adn citer kat ciks adn tu ke?

ok parking dulu

HOBI SEBELUM TIDUR
Aku dan N ( bukan nama sebenar) menginap dalam dorm yang sama, bangunan lama 2 tingkat saja. Dorm aku di tingkat bawah berhadapan betul2 dengan susur gajah menghubungkan blok baru 4 tingkat. Asrama puteri hanya 2 blok sahaja. Nak diceritakan blok aku ni lama tu, suis plug tu hat yang warna hitam dan bulat tu, suis yang kita tolak atas ke bawah tu. Suis ni tak boleh guna dah pun sebab wiring lama, bole blakcout kalau guna.huhu
Ok berbalik pada N, dia seorang kurus tinggi, bercermin mata dan sedikit gangster juga ada sedikit amarah dalam diri dia.kalau ada yang tak kena pada diri dia atau yang mencari pasal, ah siaplah dia. Nak dijadikan cerita, dorm aku katil nya disusun tiga tiga. Aku tidur di katil bawah sebelah kiri, di tengah N ,dan hujung kanan A (bukn nama sebenar). N ada satu habit suka cabut rambut gatal setiap kali baring, sambil baring sambil tangan syok cabut rambut gatal sambil mengelamun. Faham sangat aku dengan habit sebelum tidurnya itu.---

Satu hari, aku sedang tidur. Aku memang habit tidur , jam diletakkan di sebelah kepala, yela takut2 nanti tak bangun pula untuk subuh dan ke sekolah. Aku terjaga dari tidur, aku lihat jam sekitar 3 pagi, lalu aku pun memusingkan badanku ke kanan mengiring menghadap N di sebelah. Sedang aku memusingkan badan, muka aku dipalingkan kepada N, tiba tiba aku lihat N sedang mencabut rambut gatal sambil mata terbuka luas memandang ke atas. Ya tuhan, terkejut aku serasa darah terpercik di muka. Apa yang N buat pagi2 buat tarik rambut gatal dalam keadaan semua dah tidur dan lights off ni? Aku senggol N. “N ,ko buat ape ni tidola!” N memandang aku tajam dan tangan terhenti mencabut rambut. Kemudian N terus memejamkan mata dan tidur seperti biasa , tiada apa yg berlaku. Aku pula yang terkebil2 tka dapat tidur.

Perkara sebegitu tak habis disitu saja, terjadi lagi pada satu malam. Aku terkejut dari lena apabila katil bergoyang seperti ada orang bangun dari katil. Katil lama, biaselah, bergerak sedikit seperti gempa bumi 5 skala ritcher gegarannya. Tiba tiba aku lihat N sedang bersila sambil merenug semua orang di dalam dorm. Matanya melilau kiri dan kanan.N masih bersila , tegak. Aku menyapa N dengan sedikit keras, “ N, ko buat ape tu? Tidola !” N berpaling ke arah aku sambil merenung aku tajam. Kemudian, terus membaringkan diri dan tidur seperti tiada apa yang berlaku. Seperti biasa, keesokan hari dia langsung tidak sedar akan apa yang berlaku pada dia.

Suatu hari, selepas pulang dari sekolah dan makan tengahari, kami semua pergi ke bilik prep . Ada yang tidur, ada yang buat kerja sekolah. N swdang tidur di lantai beralaskan tikar getah di dalam prep, aku pula sedang menyiapkan kerja sekolah. Tiba tiba N memanggjl namaku, “ nonis ! “ kuat, jelas. Didengari oleh orang lain. Aku hanya membalas nya dengan nada malas kerana sibuk dengan tugasanku. Apabila aku sedar tiada apa2 sahutan balas dr N, aku bangun peegi ke tempatnya. Ternyata N sedang tidur nyenyak. Aish, aneh betul N ni.
Ada juga satu peristiwa dimana waktu prep malam, N tidur di lantai seperti biasa. Tiba tiba dia duduk bersila sambil mengamuk, menengking dan mengherdik sesorang yang tidak diketahui siapa. Semua terkejut dan mmndang N yang madih terpejam matanya,tetapi mulut mengomel dan memarahi seseorang. Kemudian, senyap. Lalu N baring semula. Sebenarnya beberapa kali N begitu tetapj dia tidak sedar dan tidak tahu apa yang telah berlaku. Mungkin dia rasa dirinya diganggu sesuatu jadi dia juga tidak lama disitu belum sampaj setengah tahun sudah berpindah. Aku tidak ketahui lagi apa yang terjadi padanya selelas itu. Tapi peristiwa sebegitu aku xkan lupa. Oh ya, sesiapa yang pernah bersekolah di sini pasti bnyk mendengar dan mengalami banyak perkra misteri. Walaupun aku tak lama disitu, tapi pelbagai perkara berlaku.
Ada satu peristiwa sewaktu rehersal untuk persembahan minggu orientasi, malam itu aku sedang meneliti buku majalah sekolah kawan ku, kawan ku aku gelar F dahulu bersekolah berdekatan dengan sekolah lamaku. Aku dan bberapa orang rakan lagi sedang meneliti satu per satu gambar kelas.biaselah, sambil usya pakwe hensem hihi. Tiba tiba , ada satu gambar kelas di mana guru kelasnya seorang guru india pwrempuan, mukanya agak menakutkan dengan pandangan mata tajam merenung dan air muka yang agak bengis. Aku seraya berkata “ eh scary nye muke cikgu ni seriusly”. Tiba2 ada seorang rakan ku aku gelarkan R berlari ke arah ku tertarik ingin melihat gambar cikgu tadi. “ nak tengok nak tengok”. Kami pun menunjukkan pada R. R teruja mrlihat, tiba tiba air muka nya berubah dan R menjerit sambil mencampakkan buku tersebut. R berlari ke penjuru dewan sambil menangis dan menjerit seperti kerasukan. Ah sudah, histeria ke R ni. Betul R kerasukan dan tak dapat mengawal diri. Malam itu rehersal dibatalkan. Aku serba salah hingga kini serasa aku punca kerasukan R. Kami semua diarahkn duduk di dalam bilik prep dan tak dibenarkan ke mana2.Hohoho. Bersalah nye aku rasa   sorrrrry R..

Comments

Mohon cik kura-kura ijau twin wat perenggan ya.. rapat2 sgt..pening nak baca.. bai2  Post time 13-9-2016 02:31 PM

Rate

1

adn replied at 9-9-2016 04:33 AM
alu...ciks adn newbie ni baru nak belajar buka thread...ehehe...

moh ler kita share sama2 kot ada ...

ok ni urban legend kot
apa yg aku tau liriknya camni:

"satu dah bangun, pura-pura tidur"
ulang2