CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12755|Reply: 50

Hantu Kucing???

Salam semua...

Saya jarang masuk posting kat bod nih sebab takde cerita...kalau ada pun cerita dari orang sekeliling. Pengalaman sendiri adalah satu dua tu pun dah habis cerita kat sini.

Tapi kali nih nak cerita pengalaman sendiri terjadi sejak kebelakangan nih.

Kat rumah saya nih ada banyak kucing, kucing sendiri ada 4 ekor dan kucing luar yang mintak makan secara tetap adalah 7-8 ekor dok menunggu kat depan dan belakang rumah. Tunggu kita bagi makan pagi dan petang...

Tu bukan halnya yang saya nak cerita ialah sejak kebelakangan nih selalu jer ternampak kelibat kucing melintas kat dalam rumah nih. Berlaku waktu siang dan malam. Tengah2 kita berjalan zupp ternampak dengan ekor mata kelibat kucing melintas depan kita. Bila kita cari takde. Pernah saya basuh pinggan kat dapur tiba2 terasa bulu kucing kat kaki seperti ada kucing dok gesel2 kat kaki. Saya biarkan ingatkan kucing saya yg dok gesel2 tapi bila saya toleh nak tengok takde kucing pun kat kaki. Kucing2 saya elok jer tidur kat ruang tamu.

Ada satu malam tuh, masa saya bukak pintu bilik tiba2 terasa berdesup kucing meluru masuk dalam bilik. Bila saya cari2 tak jumpa pulak. Saya tak nampak rupa kucing tuh cuma kelibat jer tapi pada satu malam tuh saya betul2 nampak rupa kucing tuh. Kali ni walaupun kelibat tapi saya boleh nampak rupa dan warna kucing tuh.

Satu malam tuh, dalam pukul 8pm lebih, saya buka pintu nak cari kucing saya kat luar suruh dia masuk rumah. Bila bukak jer pintu rumah tiba2 saya terpandang sekor kucing berlari pantas meluru masuk rumah lalu betul2 antara 2 kaki saya yg tengah berdiri kat depan pintu. Tergamam sekejap sebab nampak rupa kucing tu bulu putih dan ada jalur hitam kat belakang dia. Bila saya pandang kedalam rumah memang takde kucingnya...dia ghaib lepas lalu depan saya.

Itu yg last encounter saya dgn kelibat kucing. So, takde pulak saya rasa seram ker apa cuma pelik jugaklah apa benda tuh...??? Hantu kucing ke, roh kucing ke...tak pernah alami sebelum nih. Ini pengalaman pertama jumpa hantu kucing.

Korang ada pengalaman tak atau ada sesiapa boleh explain tak apa benda tuh???

Takde pengalaman

Org tua panggil maya rumah. Agaknya la. Sy pnah nampak kt dapur rumah. Kucing setinggi pinggang lelaki dewasa. Besar. Saiz harimau tp rupa dan fizikal kucong. Pandang 2 3 saat dan hilangggg....

rioster replied at 13-9-2016 10:48 PM
Org tua panggil maya rumah. Agaknya la. Sy pnah nampak kt dapur rumah. Kucing setinggi pinggang lela ...

Maya rumah tu penunggu rumah ke..

Baru tau ada term maya rumah. Cer citer detail

Dont know cmana nk describe maya rumah ni. Ade yg rupa kucing, ada yg rupa monyet.. Saiz bbeza2. Org skrg xtau panggil apa. Tp org tua sy sebut maya rumah. Dlm bentuk klibat, merupa dlm bntuk binatamg atau objel lain yg kite tgk pn tahu bkn benda sebenar. Tp rupa tu x la menakutkan. Cume tahu la bnde sesuatu yg tak normal.

Follow Us
Tak penah dgr plak psl hantu kucing.. Menarik2x

1st time dengar psl maya rumah..mcm semangat ke apa tu? ke jin?

saya pun pernah encounter nampak kelibat kucing dalam rumah
kucing tu lari2 je dalam rumah then hilang . nak kata lari keluar takde pintu. sekarang tak muncul dah

Errkk maaf momod dah tak boleh posting smiley semata-mata aje ke??

Iols rasa thread ni kelakar..

TT sorang je ke nampak kelibat tu? Parent x nampak ke?

Iols penakut kucing

wow menarik ni. first time dgr pasal maya rumah.

i tak pernah experience cmni.

Salam TT.

Kucing  ghaib ker....ada mimpi yg bebukan...ilah tak pasti pasai Maya Rumah tetapi kebiasaan mereka yg melihat  kucing ghaib nie ialah anak hantu.

Rumah aku pun ada kucing..walo dalam gelap aku kenal kucing2 aku..tak pernah lagi jadi macam ni..tapi kucin aku dik tam sekor tu selalu lepak kat tangga..kadang2 nak terjatuh jugak aku..adoii..

Pertama kali dengar pasal nih...

Hantu kucing? Ai pun banyak kucing d rumah, kucing luar yang mintak makan secara tetap pun banyak. Tapi tak pernah lagi mengalami kisah macam TT. Minta dijauhkan.

Chuols, explain la lagi pasal Maya Rumah. Berminat pula ai nak tau.

Maya rumah? First time dengar ni..sesape yg tau boleh share kan tak details. Rumah aku pon banyak kucing. Kucing sendiri ade 5 ekor, kucing jiran yg selalu menyinggah & kucing luar. Setakat ni tak pernah lagi kena macam tt. Seram jugak tu byk kali nampak kelibat sampai rasa bergesel kat kaki.

dulu kt rmh lama iols selalu nmpk kelibat dkt dapur tp sejak iols pelihara kucing dlm rmh kelibat itu xpnh muncul..
mungkin xde persamaan