CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Airabelle

Nak kahwin, tapi...

tiramisuu replied at 14-9-2016 02:48 PM
Bagusla cmtu..   i m worried bila ko kawin dan goal ko lebih kpd nk baby, so in any case klau ko ...

Thanks for the advice.      

Bagus la TT tanya pendapat forumer psl ni.  Pendapat iols, TT banyakkan membaca jugak masalah2 yg di hadapi org2 dh berkahwin sbb zaman skang ni mcm2 hal.

Bukan nk takut2 kan, tp at least TT dpt kikis rasa 'aku nak kawennnn' sebelum masanya sebab TT muda lg. Kecapi apa yg anda ada di saat ini. Jangan di kejar hari esok yg tak pasti. Ecewah!

kalau aku tak kawen2 lagi, aku rasa heran dgn cita2 ko ni dik.
tapi, disebabkan aku kawen dgn orang kampong, pastu ada la 2-3 adik ipar perempuan, boleh paham..
mmg kalau latarbelakang dari 1) orang kampong 2) keluarga besar 3) tiap2 bulan ada kenduri sedara mara 4) mak pulak asyik jaga anak buah  
adik ipar aku pun, dia kawen dulu dari cari keje.

tapi, kawen muda, akan banyak cabaran hidup skit la.
takdenya ditunjuk kat drama2 akasia tv3 kul 7pm tu.

oleh kerana mak ko mengasuh budak, untungla ko dik. ko takyah susah2 nak pikir nak letak anak kalau ko plan nak keje. itu pun kalau nak keje lah.
kalau dah cita2 ko plan nak jadi housewife, cari lelaki kaya sket lah.
zaman skrg nie, semua barang mahal. pastu ada GST pulak.

Good luck lah mencari lelaki baik + berkemampuan (sebab cita2 ko kan nak jadi housewife)
kalau sebut kaya, nanti orang2 alim akan cakap duit tak penting pulak.

cirkish replied at 14-9-2016 03:55 PM
Bagus la TT tanya pendapat forumer psl ni.  Pendapat iols, TT banyakkan membaca jugak masalah2 yg di ...

Tu la. Dok banyak baca hal2 rumah tangga. Tapi lagi banyak baca masalah n penyelesaian. Thank you bagi pendapat  

Hana replied at 14-9-2016 04:26 PM
kalau aku tak kawen2 lagi, aku rasa heran dgn cita2 ko ni dik.
tapi, disebabkan aku kawen dgn oran ...

Aku tak tengok citer melayu lagi2 yang pukul 7  tu.

Thanks bagi pendapat n nasihat      

mmg ada ja org yg nak jadi surirumah sepenuh masa, yg mau aman2 aja duk rumah jaga budak masak  tonton tv tanpa fikir pi kerja spt org2 lain. tgk mak2 dan nenek2 kita aman2 aja duk rumah

Follow Us
Perasaan nak kahwin, nak ada baby sendiri ni just a phase in your life. Later on, perasaan tu akan wear out sendiri. Surrounding ni pengaruh utama. Iolls pun ada phase nak ada baby sendiri nak kahwin nak jadi surirumah je tapi tu lah.. perasaan je   . Kalau TT tak boleh juga nak control rasa rasa sedemikian, slow slowlah cari calon yang betul. Jangan asal berlaki je nanti merana sendiri.

huehue replied at 14-9-2016 08:15 PM
Perasaan nak kahwin, nak ada baby sendiri ni just a phase in your life. Later on, perasaan tu akan w ...

Noted. Terima kasih atas nasihat.  

muda lagi...

cheefong33 replied at 14-9-2016 09:20 PM
muda lagi...

Yup.. muda lagi. Hehehe  

Awak ni banyak sangat masa eh.

blythes replied at 14-9-2016 11:21 PM
Awak ni banyak sangat masa eh.

Aah. Banyak sangat masa tapi tak de la tido baring je. Cari benda untuk isi masa lapang. Membaca ke. Belajar benda baru ke.    

tu la tu.. kadang aku pon ada gak perasaan cmni.. sbb dok tgk keliling mmber2 sume dah kawen.. baby gebus gebas.. tp aku compare balik laa.. belek balik diri sndri.. keje tgk muvi tak tinggal.. layan anime lagi.. ada sebab kenapa jodoh tu belum sampai..dengan tak pandai masak lagi.. pemalas.. kalau cuti duduk melingkar je dalam selimut.. and sekarang ni slowly repair diri.. tup tup.. ada je calon2 yang mendekat.. kadang reflect diri tu yang penting.. jgn hirau sgt org keliling..

paralyzedMind replied at 15-9-2016 12:57 PM
tu la tu.. kadang aku pon ada gak perasaan cmni.. sbb dok tgk keliling mmber2 sume dah kawen.. baby  ...

Ya.. betul betul betul. Tengah nak repair diri jugak. Nak jadi lebih baik dari sebelumnya.  

paralyzedMind replied at 15-9-2016 12:57 PM
tu la tu.. kadang aku pon ada gak perasaan cmni.. sbb dok tgk keliling mmber2 sume dah kawen.. baby  ...

Ya.. betul betul betul. Tengah nak repair diri jugak. Nak jadi lebih baik dari sebelumnya.  

23thn x der laa muda sngt, boleh kawen dah..akak LULUS kan jerrrr...

zaman skrang ramai pmpuan kawen lwt dik oiii (akak slah sorang nya, jenuh nak bsaing nieee), hargai laaa umur skarang nie...

x pandai msak, boleh blajar kat tenet bcambah, try laa msak kat umah jamu mak bapak mkn, dpt pahala, bleh laaa diorg yakin kau kawen...

tengku_anggun00 replied at 15-9-2016 03:16 PM
23thn x der laa muda sngt, boleh kawen dah..akak LULUS kan jerrrr...

zaman skrang ramai ...

My cousin 26tahun perempuan pun kata jenuh nak bersaing dgn budak2 muda. Mak ayah dia sibuk la suruh kawen. Bebudak muda 20-21 ramai dah menikah ada anak bagai.

Alhamdulillah dah sampai jodoh dia.

ko nk kawin sgt, jom kawin dgn aku

ko pun skrg jobless. per kata ko pi ambik sijil penjagaan budak2 & pi apply dgn jabatan kebajikan masyarakat. aritu ada baca, kalau yg kita jd pengasuh x lebih 5 org, x perlu buka nurseri. bole jaga kt rmh sdri. kira ko jd pengasuh yg bertauliah la. fikir pasal kawen tu bagus tp di kala ko tgh jobless ni, jgn kawen dulu.

It's a good thing aku bukak thread ni. Minda aku ni jadi lapang. Bahu pun ringan gitu... Selama ni aku takde orang nak ngadu sebab pikir orang lain busy kan. So, aku senyapkan je la.

Bila bukak thread ni aku dapat banyak nasihat & pendapat. Semuanya aku terima dengan hati terbuka.

Berguna jugak CARI ni.
Aku rasa ada je yang hadapi problem sama macam aku. Meh la kita hadam sama-sama. ....post terharu..