CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Airabelle

Nak kahwin, tapi...

aechae replied at 19-9-2016 01:49 PM
Dh meninggal last year uhuuuu...

omo omo..patut la

bagus sebenarnya kawin muda ni dapat anak reramai dah tua nanti anak anak pun dah besar tapi tu la kalaulah kehidupan semudah itu bukan semua bertuah dik sebab tu sementara menunggu orang datang meminang pi cari kerja elok elok simpan duit

tiramisuu replied at 19-9-2016 05:18 PM
omo omo..patut la

Doakan jelah yg terbaik utk weols...

nko mude belia beria nk kawen. aku yg "extra" mude belia plak tanak kawen. hope x mereput la bf aku dok tggu

Sama mcm akak dulu dik..nak kawin sgt2..mak ckp tunggu dulu..kawin nak ckp tgkap muat tu tak la..bercinta jgk..cuma silap akak..akak x luaskan pergaulan..dapat la suami yg sekarang..tahap pendidikan lebih rendah. Keje x brapa bagus..maklumla spm pun xde..akak ni plak ada degree. Keje kerajaan.

Masa nak kawin lautan api sanggup direnangi..bila dah kawin..mula2 sronok..lama2 kematangan menjelma..bila balik kg atau jumpa kwn2 lama..buka crita psl somi pun segan..

Kwn2 cite suami diorang bisnes la..outstation oversea la..yg suami kita minta duit kita lg ada..

Kat kg kalau makcik2 cite pal spupu2..laki dia itu la..ini la..walaupun tuumpang bangga tp sentap gak dik..

Mcm dia bandingkan suami kita plak..padahal xde pun..kita yg rasa rendah diri dpt somi gitu..tp apa pun akak tetap bersyukur..sbb akak ni prangai hazab jgk dulu..muka pun x semenggah..ada jgk nak kawin dgn akak..

Cuma itu la..akak nak nasihatkan adik..luaskan pergaulan..bukan bebas bersosial tu tau..maksudnya kenal ramai kawan x kira lelaki atau perempuan..tambah contact..maksudnya kita ikhlas..bukan tambah contact nak cari client mcm org jual insurans tu..
Akak doakan adik dpt jodoh yg baik..amin

aechae replied at 19-9-2016 06:24 PM

Semoga selamat semuanya

Follow Us
pr3ttytw33ty replied at 19-9-2016 06:33 PM
nko mude belia beria nk kawen. aku yg "extra" mude belia plak tanak kawen. hope x mereput la bf aku  ...

Bila dh extra muda mmg rsa malas x kuasa gtu kan... Huhuuuu...

oak.balustrade replied at 14-9-2016 03:28 AM
Keje dulu dik. Bagi mak ayah tu merasa duit ko. Hakak doakan jodoh yg baik2 utk ko.

Baideway, so ...

Allahu sis, tesedak laksa sohai uols sebut dia kat sini  

Airabelle replied at 17-9-2016 06:52 PM
Betul betul betul. Jangan stress stress.. eh kita pulak yang nasihat orang.   .

Aku pun h ...

sementara itu, asyik dok layan lagu jiwang pulak. haru betul.

kasper87 replied at 19-9-2016 04:28 PM
Kalo stakat sunyi..and naluri jadi ibu..blum jatuh wajib kene kawen tu..so...sabarlah ye...kawin ni  ...

Meme la. Dulu belajar agama bab nikah kahwin kes ni tak jatuh wajib lagi    . Tapi nak luahkan perasaan kat sini. Tak nal pikir sangat.  

nyanyan replied at 19-9-2016 05:58 PM
bagus sebenarnya kawin muda ni dapat anak reramai dah tua nanti anak anak pun dah besar tapi tu la k ...

Tengah nak tingkatkan keyakinan diri. Nak apply keje pun takut, pikir interbiu pun takut. Penakut. Hahaha. Pening nak cari kerja yang dekat2. Kalau jauh susah pulak. Parents x kasi dok rumah sewa.

aechae replied at 19-9-2016 06:24 PM

Semoga dipermudahkan segala urusan akak.  

ninnakarinna replied at 19-9-2016 07:36 PM
Sama mcm akak dulu dik..nak kawin sgt2..mak ckp tunggu dulu..kawin nak ckp tgkap muat tu tak la..ber ...

Saya ni segan sebenarnya nak berkawan plus takut. Saya jenis kena orang tegur saya dulu. Sebab dulu pernah hulurkan salam perkenalan, kena reject. Perempuan pulak tu.

Friends circle pun sikit. Kawan 4-5orang je. Dekat U dulu jenis pendiam. Study je memanjang.

Now tengah cuba la beramah mesra dengan orang. Gabra la jugak even perempuan je kot. Kalau lelaki mahu sebatu lari. (Mcm ni nak kawen? Hahaha)

Dulu, x pandai buat ayat, sejak berporum ni pandai la sikit. Kihkihkih.

Btw. Thanks kak atas nasihat dan doa.

Airabelle replied at 19-9-2016 10:26 PM
Saya ni segan sebenarnya nak berkawan plus takut. Saya jenis kena orang tegur saya dulu. Sebab dul ...

Owh jenis bdk baik awk ni..pendiam..pemalu..

Klu mcm ni mmg kena minta org carikan..minta tlg la cikgu skolah lama dulu ke..pensyarah2 uni ke carikan..

Ikhtiar kan..bagus dik kawin muda..drpd bercinta bdating..

aechae replied at 18-9-2016 12:07 PM
Define naluri keibun pls?  

I suka tgk budak2 kecik comey...tp x suka take care budaks2  .. ...

naluri keibuan tu.. ermm.. camne nak cakap ek..

haa.. naluri keibuan tu mcm si Tara.. kenal tak Tara?

https://www.youtube.com/watch?v=Dw9AwaJaVGU

yes.. naluri keibuan adalah seperti yang ditunjukkan oleh Tara the Cat

dah merepek lari topik plak aku ni..

to tt.. aku tak tau komen apa.. ko dengar je la ape yg forumer2 lain komen tu..

Airabelle replied at 19-9-2016 10:18 PM
Semoga dipermudahkan segala urusan akak.

Tenkiu cik adik TT... Same goes to u jugak...jgn gopoh2...kdg2 cinta ni dtg x diundang, time kite xnk xnk time tu lh ia dtg...n klu 1st love x kesampaian pn jgn down sgt sbb mgkin love yg ke 5,6 tu yg happy ending...   Cari keja dlu klu rsa takot2 nk g intview serius2 try keja mekdi ke keja yg bleh interact dgn org ramai, build confidence n ckp dgn org....lama2 rsa biasa pnya lah..

aechae replied at 20-9-2016 12:07 AM
Tenkiu cik adik TT... Same goes to u jugak...jgn gopoh2...kdg2 cinta ni dtg x diundang, time kite  ...

Ok kak   . Thanks for your advices.  

Airabelle replied at 19-9-2016 10:17 PM
Tengah nak tingkatkan keyakinan diri. Nak apply keje pun takut, pikir interbiu pun takut. Penakut. ...

aku perasan kawan2 aku yg kerja jauh semua jenis tahan lasak, maknanya boleh berdikari. No wonder mak ayah ko tak bagi ko duk umah sewa kalau nk g interview/apply kerja pn takut2. Bila takut2 ni, memang nampak pada personaliti- so mak ayah ko tak trust. Aku dulu pn gabra part interbiu..cara aku, aku sesaje mintak keje sebab nk upgrade skill di interbiu..walaupun aku bkn betul2 nak pun..ko kena face fear ko..baru la ko boleh maju..kalau nak g interview pn takut2, camne nak kental hadap mak mertua garang/ umpatan ipar duai/ kerenah suami upgrade skill/get rid bad habit boleh menjadikan ko tahan lasak utk masa depan

aku cadangkan ko learn skill body langguage utk face fear berkenalan dgn strangers..so ko boleh cam samada org tu welcoming ko ke tak..better try berkenalan dgn org offline dari online..daripada mengelamun mana jodohku mana jodohku relationship goal bagai, guna google utk search ilmu

naluri keibuan tebal tuh rasanya cuma 10 percent untuk seruan mendirikan rumahtangga
ilmu rumahtangga kena ada lah sikit
belajarlah masak
belajar mengemas rumah
belajar menjahit kain koyak
belajar buat kek
belajar mengaji Al-Quran
belajar agama
anak orang tak sama dengan anak sendiri
memanglah dokong budak dalam 5 hingga 10 minit ko rasa teruja nak mengandung nak kawin
tapi bila ko ada anak sendiri confirm laa ko rasa stress bila anak ko melasak  mulalah suara elok elok halus jadik tarzan ni base on diri aku lah

cuba jaga baby atau anak jiran yang gi kerja hah layan karenah budak pergh kalau ko versi boleh layan karenah budak budak plus ko boleh buat kerja masak, membasuh baju, mengemas rumah maknanya ko lulus dalam mengalami suasana rumahtangga

itupun yang aku dok bagi ni 50 percent jer tau
ko cuma mengadap budak, masak, baju dan handle rumah
cuba ada laki pulak, laki ko dok jer ngadap hp, ngadap tv... atau laki ko nak minum air sejuk pun panggil ko suruh amik air... ko bayang kan kat situ tahap kesabaran ko
kalau ko rasa boleh mengadap semua ni maknanya ko 100 percent bersedia untuk mendirikan rumahtangga

semoga berjaya YER

aiva replied at 20-9-2016 12:55 PM
naluri keibuan tebal tuh rasanya cuma 10 percent untuk seruan mendirikan rumahtangga
ilmu rumahtang ...

Memang jaga budak pun sekarang ni. Penat tu memang penat, even diaorang tgh tido, tak bermakna aku tido jugak. Banyak benda lain kena buat.

Bab masak je aku kurang, bukannya tak boleh masak langsung. Boleh. Tapi kena refer resepi la. Setakat masak untuk aku boleh la. Masak untuk ramai orang, tak kot.   .

Aku takde la 24hours pikir nak kahwin nak kahwin. Sebab aku ikut akal logik aku ni, aku muda lagi, I need to change myself first and I know that alam perkahwinan tak seindah yang dikata orang yang tertulis dalam novel cinta. Tapi hati kata lain. Kalau ikut hati, tak jadi keje...

Btw. Terima kasih atas nasihat tu..