CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5328|Reply: 38

Saka ka apa benda ni ?

Post time 17-9-2016 02:42 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum...
Izinkan aku si nubis berkongsi cerita dlm ni..
waktu umur aku cecah 18 tahun aku dah mula lalui keadaan berkaitan dengan makhluk halus..

Waktu aku kenal dunia makhluk halus ni aku tengah study lagi..aku rasa xperlu aku cerita secara terperinci apa yang jadi kat aku..cuma...aku ada benda yang buat aku tertanya2....

Saka ? Bukan kott...tapiiii....ehh....entah lanakkkkk !
Aku berubat dengan pengamal perubatan islam dekat kampung aku..dia kata aku ada saka.. dari ayah turun ke aku...aku pernah mimpi ayah duduk sebelah aku, depan kami ada orang tua..jauh nunnn disana ada harimau tengah jalan nk mai kat kami...takut ?gila kalau xtakut.. harimau tuuu...bukan pandaa..

Pakcik yang ubat aku tu cakap dalam badan aku ada 4 benda..harimau...ular..toksami siam ka cina ka apa ka x taw la..and nenek tua bongkok sebongkok bongkoknya..pakcik 2 cakap saka harimau bintang...sebab 2 aku agresif satu macam ja.. tapi yg aku mimpi tu harimau belang bukan harimau bintang...adoi

Sepanjang aku berubat dengan dya memang aku suffer gila..maybe sebab dya terlalu memaksa benda 2 sampai badan aku xmampu nak tanggung..siang hari aku lemah..sampai nak buka mulut cakap haaaa pun xada tenaga..tapi malam hari walau lemah tapi boleh bangun jalan lepak semua bagai..bila masuk waktu solat lagiiiii la mata ni mcm kena gam..

Pernah adik aku mintak tolong tok guru dia tengokkan aku...tok guru dia cakap pulak harimau tu bukan milik aku tapi dia jaga aku..then ada gak benda hasil dari ilmu persilatan yang aku belajar..dan ada benda yang orang hantar sebab xpuas hati kat aku..yang toksami, ular, nenek bongkok tu semua xada..tapi masalahnya bila aku naik "sheikh" memang semua benda yang dia cakap xada tu yang keluar..omennnn.... mna satu niiii....

Housemate aku pulak cakap kalau saka dia mesti tunjuk diri..bila aku jelajah cerita2 dalam porum ni pon majoriti cakap saka depa tunjuk diri kat depa..

tapi dari umur 18 tahun sampai la 24tahun xpernah walau sekali pun mata kasar aku ni nampak semua tu.. yang kerap aku nampak dengan mata kasar lelaki pakai jubah pakai serban...perempuan pakai kebaya selendang dalam hutan..tapi dalam mimpi nauzubillah xpernah nampak yang elok2.. macam2 rupa ada..

Sekarang masuk 24 tahun aku dh bekerja.. benda2 tu masih ada dengan aku.. cuma xseteruk dulu..sekarang aku ikhtiar berubat dengan darul shifa..lepas kena rukhyah alhamdulillah keadaan makin bertambah ok..cuma si harimau 2 ja masih ada..aku xboleh marah..marah sikit ja terus dia mai..nafas otomatik tukar bunyi harimau..aku pernah tanya kat darul shifa...aku ni ada saka ka..? Sampai sekarang aku xdapat jawapan...

Agak2..?saka ka apa benda ni haa ???

Edited by ringkas at 17-9-2016 12:15 PM

Assalamualaikum,  kamu ni lelaki ker perempuan?  Kenapa belajar silat2 semua tu. Maaflah aku menyibuk.  Aku ni dari kecik sampai ke tua x pernah la mengalami benda2 macam ni cuma mimpi tentang hantu tu normal lah sebab lepas tengok muvie hantu. Tapi aku kagum betul dengan segala 1001 cerita yang dikongsi di bod ini. Ini pun aku duk sorang2 kat basement parking tingkat 4 tanpa ada satu pun manusia dan kereta kecuali kereta aku tapi aku percaya syaitan dan alam ghaib sebab aku percaya pada AlQuran dan rukun iman.
Dulu nenek aku meninggal aku pakai bantal tidurnya buat bantal kepala aku. Bantal yang kusam dan ada bau rambutnya. Tak de pula aku diganggu.

Berbalik kisah kamu. Mungkin jin. ..iblis yang mengganggu kamu. saka tu apa sebenar?

Knp tt ada masalah dgn mimpi?

ringkas replied at 17-9-2016 12:09 PM
Assalamualaikum,  kamu ni lelaki ker perempuan?  Kenapa belajar silat2 semua tu. Maaflah aku menyibu ...

Saya perempuan..huhu..saya belajar silat untuk pertahankan diri ja...sekarang kan zaman takut manusia lebih dari takutkan hantu..hehe..

Xtaw la kenapa pelik sangat benda yang saya alami ni..

dusunmind replied at 17-9-2016 07:36 PM
Knp tt ada masalah dgn mimpi?

Xtaw la kenapaa..Huhu...

Baru2 ni saya ada mimpi...dapat surat kena bayar denda 2k sebab saya dh jadi penjamin untuk seseorang...jamin untuk apa saya xtaw..

Saya call someone nangis2 marah2 ckp pasal xnk bayar saman 2..orang 2 siap cakap tak boleh sebab dah sangkut dengan polis dan undang2..

Pastu tiba2 ja terjaga azan subuh..bgn mndi solat siap semua g keja..pukul 10 dapat call kena pegi pejabat agama jamin someone...dan saya mungkin kena bayar denda 3k if orang yang saya jamin tak beri kerjasama...

Mimpi.....jd kenyataan....hermm..

Zatylicious replied at 18-9-2016 12:45 PM
Saya perempuan..huhu..saya belajar silat untuk pertahankan diri ja...sekarang kan zaman takut manu ...

Bagusnya kamu belajar untuk mempertahankan diri sis. Aku sokong tapi jangan ada belajar yang bukan2 sudahlah contoh berkaitan jin syaitan semua.

Follow Us
Pernah tgk sesi rawatan video  housemate.famili dia ada saka rimau..sebijik mcm rimau la bunyi nya

ringkas replied at 18-9-2016 01:10 PM
Bagusnya kamu belajar untuk mempertahankan diri sis. Aku sokong tapi jangan ada belajar yang bukan ...

Itu yg peliknyaa..dari umur 13 tahun belajar silat dengan arwah ustaz (tok guru)xpernah pulak walau sekali pun dia ajar benda pelik2 atau suruh amal benda pelik2 dari segi perbuatan atau percakapan..

Arwah sendiri terlalu menjaga saya sampai setiap kali sesi belajar atau mengajar mesti syarat arwah amek saya dirumah dan hantar dirumah walaupun tempat yang saya perlu ajar silat tu dekat dengan rumah..

saya satu2nya anak murid perempuan yang dah lama belajar dan kekal dengan arwah..mungkin benda 2 sendiri muncul untuk menyesatkan maybe.. {:question

swimswim replied at 18-9-2016 01:15 PM
Pernah tgk sesi rawatan video  housemate.famili dia ada saka rimau..sebijik mcm rimau la bunyi nya

Adui...saka ka...? Herm... then housemate tu dah sihat ka sekarang ?

Zatylicious replied at 18-9-2016 01:22 PM
Itu yg peliknyaa..dari umur 13 tahun belajar silat dengan arwah ustaz (tok guru)xpernah pulak wala ...

Belajar persilatan ni ada baca2 ayat tertentu tak sebelum memulakan?

ringkas replied at 18-9-2016 01:23 PM
Belajar persilatan ni ada baca2 ayat tertentu tak sebelum memulakan?

Ermmm...selalunya baca surah al ikhlas 7 kali sebagai buka gelanggang...untuk elak sebarang kejadian xelok masa latihan dan untuk elak sebarang kecederaan...

Yg lain rasanya xada...

Zatylicious replied at 18-9-2016 01:23 PM
Adui...saka ka...? Herm... then housemate tu dah sihat ka sekarang ?

Masih lagi..bukan senang2 nk keluar kalau dr keturunan moyang2 lagi dah ada.

Zatylicious replied at 18-9-2016 01:28 PM
Ermmm...selalunya baca surah al ikhlas 7 kali sebagai buka gelanggang...untuk elak sebarang kejadi ...

Takder la apa tu kan sekadar alikhlas. Aku pun tiap hari baca 6 kali sehari sebelum pergi kerja 3x dan selepas kerja 3x nk balik sewaktu memulakan memandu kereta.

swimswim replied at 18-9-2016 01:30 PM
Masih lagi..bukan senang2 nk keluar kalau dr keturunan moyang2 lagi dah ada.

Tuu laaa....herm...nak buat secara kasar takut apa2 jadi kat ayah...tapi xpasti betul atau x saka dari ayah..tapi risau..

Sebab katanya kalau nak buang saka tuan saka mesti teruk...silap haribulan boleh arwah...ya rabbi...memang x laa...

ringkas replied at 18-9-2016 01:31 PM
Takder la apa tu kan sekadar alikhlas. Aku pun tiap hari baca 6 kali sehari sebelum pergi kerja  ...

Tapi....

Lepas dah dapat begkung (tali ikat kat pinggang) merah anak arwah ada ajar..

Lepas buka gelanggang..selawat 3 kali..
Lepas 2 genggam penumbuk...then baca

"Besi kuning besi kushaini besi kulilit dipinggangku..tegang teguh urat sendiri belakang ku..dengan berkat doa lailahaillallahmuhammadarrasulullah... amin"

Lepas 2 penumbuk tadi sapu ke badan pastu ketuk2 kat belakang badan..

Padangan dari ayat ni mcm mna ?

Zatylicious replied at 18-9-2016 01:39 PM
Tapi....

Err. ..ayat2 macam tu kalau tak.tahu asal usul dan untuk apa janganlah amalkan takut ada pendamping

ringkas replied at 18-9-2016 01:55 PM
Err. ..ayat2 macam tu kalau tak.tahu asal usul dan untuk apa janganlah amalkan takut ada pendampin ...

Silap saya xtanya ustaz boleh bawak atau x ayat 2..tapi saya jarang buat masa tu sebab kadang lupa kadang ingat...huhu..

Sekarang pun dh lama saya stop silat...sejak arwah ustaz xda(2012)...xmau belajar dengan orang lain..xjunpa yang betul2 ikhlas nak mengajar..selalu jumpa yg nak kaitkan soal hti perasaan...malas laa... walaupun banyak kali mimpi arwah suruh habiskan belajar..

Macam2 laa...pening kepala pikir..

mm.. bukan saka je kot.. sebab mcm2 sgt.. tp kalau selalu mimpi camtu adasomething la tu.. teruskan amal ayat rukyah n p berubat ye.. jangan takut..

Bukan saka je kot ? Bunyi mcm ada saka n benda2 lain ja....allahu....mintak2 bukan laa.....

Rawatan paling bagus rukhyah la..rasa ringan sngt...senang nak solat..xrasa malas2..

Sekarang dah ok sebenarnya...tapi bila marah automatik nafas harimau 2 nk muncul..padahal kalau xmarah ok ja hidup..mknanya dia masih ada walaupun xda tanda..kann..?

Zatylicious replied at 18-9-2016 01:39 PM
Tapi....

silat apa ye?
tu ilmu kebal tu...
selalu dalam alam melayu
besi kursani/besi kuning sinonim dgn ilmu kebal
wallahualam

12Next
Return to list New