CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hakaknewbie

SIAPA YANG MENYERUPAI SUAMI JIRAN AKU?

senduhazab replied at 20-9-2016 02:40 PM
tt leh share tak area mana rumah tu? sebab dulu bila aku melawat adik aku je, mesti ada bunyi main & ...

mana-2 je ada... takde spesifik area mana...
kalau nak tau... selalunya rumah yg bertingkat macam apartment dan paling ketara seallu cerita camni dari org yg duduk kuarters.... heheheh
bukan leh wat apa pon... just dengar dan ignore la... lain ler dia campak guli depan kita tanpa ade org yg baling... itu dah lain... hikhikhi

zuri154 replied at 20-9-2016 09:53 PM
pernah tak dlm public toilet hotel sorg2 tup2 ada bunyi flush dari salah toilet kt situ   
...

pernah juga....
pernah dia main tutup buka tv dengan aku tengah hari buta...
aku tutup tv..layan henpon..dia buka balik...
lpas tu dia matikan ekon aku...
aku on balik...baru tengok henpon...
dia matikan ekon dengan tv...ehhh degilll...
tapi housekeeping kata mmg setiap hari diorang kene matikan ekon kat blik tu
even tkde orang duduk...
dan bilik tu tak payah sapu...bersih biasanya..

bolamata replied at 20-9-2016 04:37 PM
sambung TT...suami nya entah2 ada saka tak? hantu raya atau saka orang cakap boleh menyerupai tuanny ...

betul kan.... sorry to say laa... takut project bersama ngan hantu lagi power dari pasangan...
itu yg paling takut...

kuzaime replied at 21-9-2016 12:01 AM
Sblm ni langsung x tau menau yg bunyi guli n alih2 perabut tgh2 mlm ada kaitan ngan hantu.. Prnah dn ...

aah... aku ade gak dengar kat resort masa tu... masa tu wife muka da lain... tp just positif .. pikir yg org atas fmily ramai.. so, dorang kena tolak kerusi untuk tido kat ruang tamu..

kurga replied at 21-9-2016 09:22 AM
selagi dia x kacau..insyallah x de apa-2... lain ler kalau kita kat tempat yg mmg da sah x de org. ...

harap2 tak la mengacau.. tapi bile baca tread ni dah start rase takut.

fulusss replied at 21-9-2016 10:20 AM
harap2 tak la mengacau.. tapi bile baca tread ni dah start rase takut.

aku ingat dulu ade sapa ntah pernah cakap... bila kita dok takut kat makhluk tu... secara x langsung kalau kuar depan mata kita.. itu ilusi mata yg kita create.. wallahualam..so, x yah la takut... pikir je positif...

Follow Us
kadang kadang lebih rela taktau dari tau. kalau dulu taktau pasal bunyi guli dgn perabot ni so takdelah nak pk ke benda mistik sgt. La ni dah tau semuanya ada kena mengena dgn benda mistik, silap silap jiran betul betul pindah kita dah dok histeria kat rumah.

Baca cerita tt teringat sy zaman anak dara dulu.
Duduk menyewa rumah flat 4 tingkat.
Sy jenis suka tidur awal.. Kul 2-3 pg sy akan tersedar.. Sy akan denga bunyi mcm2 .. Bunyi guli jatuh kelantai sebiji2.. Bunyi org seret barang... Untuk mengelak ako tersedar dan mendenga bunyi2 tu.. Selalunyer nk tido ako pasang ayat al-quran kat laptop.. Alhamdulilah

aku dh lali dgn benda2 ni...buat bodoh jer la...
dia nak kacau ke apa ke...lantak lah...

kurga replied at 20-9-2016 04:52 AM
bukan kita nak lg benda tu keluar ker? sebab benda da lama duduk kan... so, kita solat untuk benda ...

Allah..ni first time aku baca ada yang pijak lantai panas..ingat kan aku sorang je penah alami..tapi tu terjadi kat bilik aku..ada satu spot tu je suam2 panas..taktau nape..lagipun lantai kayu..ape tuu..seram lak aku haish..tapi sekarang aku tak perasan lak..    

Suami aku pernah kena tampar di paha masa tidur..masa tu dia bujang dan stay di kuarters hospital akak dia..satu lagi masa mandi kena ketuk pintu..dia ingatkan anak saudara dia main pintu tapi pintu bilik berkunci..

missDollie replied at 21-9-2016 04:14 PM
Allah..ni first time aku baca ada yang pijak lantai panas..ingat kan aku sorang je penah alami..ta ...

yups... aku pon x pernah ler cerita kat sesapa... just ignore je la... tp dapur umah simen.. sebab aku jenis tido lambat.. so, aku bangun duduk dlm rumah je la... gi minum air cari kudap-2.. so, mmg lalu jer pijak simen tu.. akan ade rasa cam panas-2 suam.. nak kata org baawah masak.. x mungkin la sebab spot aku pijak tu mmg area utk ruang meja makan..so.. diam je la... maka nya kita sama penah merasa la yek... hehehe

kurga replied at 21-9-2016 04:28 PM
yups... aku pon x pernah ler cerita kat sesapa... just ignore je la... tp dapur umah simen.. sebab ...

Kat umah aku plak...aku bangun kul 5am terus ke dapur siap2 utk masak. Otw ke dapur tu lalu ruang tamu, ada sikit rasa hangat kat sikit area dlm ruang tu. Bkn lantai. Akupun pelik tapi buat tak tau je. Bukanlah hari2 tapi biasa jugaklah terjadi. Aku on kipas & bukak tingkap je supaya aliran udara hangat tu keluar. Harap takde apa2

fulusss replied at 20-9-2016 05:05 PM
yeke.. rumah Ai dari barang jatuh, drill lubang, alih barang, sekarang dok berdentam dentum macam  ...

cuba uols amalkan membaca ayat manzil... tetapi baca dengan niat mahu mendekatkan diri pada Allah swt. Baca dengan tenang dan tertib... cubalah. Kalau dapat pagi sekali petang sekali.  Kalau tiada kesempatan, sehari sekali ke... cubalah...

bab bunyi alih2 perabut tu memang biasa dengar sebab pernah kena masa study dulu..

but pasal guli ni serius first time tau..
and suddenly aku rasa macam.. alahaii.. rumah tingkat atas aku ni selalu sangat dengar mcm main guli.
and kadang2 dengar macam bunyi jarum jatuh melambak kat lantai.. kerap jugak dengar macam tuh.
sampai aku pernah terpikir "apasal la clumsy sangat jiran atas nie..".

dah la kerap dengar kat bilik tidur..

Dulu rumah aku 4th floor drpd 5, mmg selalu gak dengar guli & batu digolek golek dari atas rumah. Padahal rumah atas dah lama kosong. Memula aku buat dek je, sampai la anak aku pun tanya bunyi ape tu?

Lepas tu aku selalu la pasang ayat quran mlm-mlm.

alhamdulillah seminggu lepas tu dah tak bunyi dah sampai sekarang. sekali sekala je.

Kat rumah aku pun ada satu port kat dapur yg lantai panas. Tapi tak kisah, tu mmg directly kat tempat lampu. Mungkin org bawah tak tutup lampu dapur bila malam. Macam aku juga.

Kakak een dok kuarters kerajaan. Belum kahwin jadi dia duduk sorg aje kat rumah tu. Kalau een dtg sana, selalu aje dengar bunyi pelik2 dari seluruh area rumah dia. Dia duduk sorg aje kat rumah tu. Jdk banyak ms hbs kt tgkt bawah aje. Blik2 kat tgkt atas dia letak barang. Tiap2 kali een naik atas nak ambik barang, mesti rasa mcm ad org perhati een. 5 minit pun x sanggup duduk kat atas tu.

lipans replied at 22-9-2016 02:32 PM
Dulu rumah aku 4th floor drpd 5, mmg selalu gak dengar guli & batu digolek golek dari atas rumah. Pa ...
Kat rumah aku pun ada satu port kat dapur yg lantai panas. Tapi tak kisah, tu mmg directly kat tempat lampu. Mungkin org bawah tak tutup lampu dapur bila malam. Macam aku juga.
hmmm..ade lojik nye jugak kan... sebab spot lampu kan... org bawah mungkin bukak lama.... sebab cahaya tu mungkin..tp senang cakap aliran arus elektrik dalam batu tu yg buat panas...

eenhemo2 replied at 22-9-2016 05:31 PM
Kakak een dok kuarters kerajaan. Belum kahwin jadi dia duduk sorg aje kat rumah tu. Kalau een dtg sa ...

kakaknye xde takut plak?

nak share gak, sy br pindah kuarters..xde bunyi guli ke alih perabot ke, cuma bunyi pintu bukak..mcm ada org klua masuk..bunyi strettt tu..bkn berdentum..bunyi ni sama nga rumah sewa yang lama..kdg takot gk tp fikir jiran kot  even macam x logik