CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: momoji90

~Jiwa-Jiwa yang Tenang ~

ayang79 replied at 27-9-2016 06:17 PM
sy berharap masa je yg mampu menyembuhkan kesedihan kami .... 11/12/2014 6.55 ptg dia pergi mengad ...

@ayang79 selalu la hadiahkan doa untuk beliau.
insyaAllah sampai dekat dia sebagai tanda ingatan kita kat dia..

Allah..sayu pulak teringat kat ayah

LautBiru52 replied at 28-9-2016 11:32 AM
Cite tt da best da..tapi pening nak bace..perenggan pleasseeeee

Sorry @LautBiru52...dah edit2 dah..
lupa nak baca balik bila karang.. tu yang tunggang langgang

Akan pertingkatkan usaha mengarang dan menulis dengan baik pasni

Sorry2...

janji tak buat camtu dah..hahahha

Seronok pulak takde keje sangat ni..sebelum ni keje tahap melampau punye focus aku nih..
kering mata aku ngadap pc je keje sampai rasa sikit hari lagi bole berdarah mata...OK melampau gila hiperbola~

Walaupun penulisan cam cipan tapi aku rasa cam seronok pulak bole mengarang camni..hahah..so aku nak sambung cerita la. tapi tetiba rasa nak citer pasal lain pulak..hahaha

Selalu kan bulan puasa malam2 kita rasa aman je kan.
Kalau pergi terawikh sengsorang pun tak rasa takut pun, jalan kaki sorang2, slow2 pulak tu...sikit tak rasa cuak, kecut perut seram2 sejuk.
Sebab tu bulan puasa ramai bebudak main mercun je kerja, sebab tak takut duk kat luar tu kan. beznyee~

Aku tak pernah lupa lagi kenangan aku dengan mak aku masa bulan puasa, tak silap  2 tahun lepas kot.
Memang selalu aku pegi ngan mak aku semayang terawikh kat surau kampung tu.
jalan berdua je..cuma selalu balik asing2..

sebabnya aku selalu setakat buat 8 rakaat je then kalut balik sebab tinggal ayah aku sorang2 je kat umah.
takut gak die jatuh tungging terbalik nanti.
mak aku, hampir saban tahun aku tengok takde la missed lagi terawikh sampai habis.
Pastu sambung tadarus pulak.
kalau missed pun atas sebab2 tertentu ja.

So hampir setiap malam mak aku balik nak dekat pukul 12 malam. well...chillex la bulan puasa takde pape yang menakutkan pun.
cuma mak aku cakap kadang2 neves gak tengok rumah orang sume dah tutup lampu...jalan pun gelap sangat.

Tapi ada malam bila tah aku balik terawikh ngan mak aku yang hampir tengah malam tu.
Sebab aku bole balik lambat sebab aku tahu kat umah ada abang aku atau adik aku yang memang awal2 bajet nak semayang 8 rakaat ja..huhu

Memang malam tu aku tengok jam lagi kurang 5 minit nak masuk pukul 12 malam.
Lama sungguh..
memang laa..kalau masih ada lagi yang duk baca merangkak2..baca tafsir lagi.
memang ngantuk gilaa~

Keluar dari surau, jalan nak balik ke rumah aku tu memang kami berdua ja yang tinggal.
tak jauh pun tapi lorong mini tar yang paling last jugak la
sebelah jalan ketapi-sekarang dah cerah dari hutan banat dulu
lampu jalan ada satu ja..kadang2 menyala kadang2 dak pun.
harap lampu rumah2 keliling ja yang menerangi jalan..

masa aku jalan ngan mak aku sampi ke bawah tiang lampu tu..
ada semak sikit2 kat situ. semak tu sebelah umah cina kampung tu je.
tetiba ada sekor kucing ni muncul dari cleah semak tu..
comey siot kucing tu...bulu kelabu cerah camna tak tau.
bulu kembang gebu tengok...eii geram tengok dia
Lagi dia nampak cerah camna tak tau...cam glowing ka hapa (macam iklan tv nampak pompuan cantik terus bling2 tu)

Lagi bertambah comel kucing tu mai meow2 kat kami then dia ikut kami berjalan.
dia berjalan sebelah mak..seiring dengan mak. tak ke depan dan tak ke belakang..
Aku jalan kat depan mak..
ikut je kami jalan..aku panggil dia..dia meow je balik. manja ja bunyik

pastu jalan2 je sampi depan umah...
kitorang panggil kucing tumasuk kan..die terus patah balik ikut jalan kitorang tadi.
kitorang tak amek kesah pun..ingat dia balik kat tuan dia la..

and then for the next few malam yang aku balik lambat ngan mak aku
kucing tu muncul balik dari celah semak yang sama..
ikut kitorang balik jalan sama2..
kalau aku panggil die suruh kejar aku, die lari weh kejar aku...tapi die akan patah balik stay sebelah mak aku..jalan seiring ngan mak aku..
sampai je umah mesti dia patah balik..

Seingat aku dalam 4 malam gak la aku ngan mak aku ditemani kucing comel ni.

Ajaib sikit la bagi aku..

HUHUHu..tak seram kann

momoji90 replied at 28-9-2016 05:43 PM
Seronok pulak takde keje sangat ni..sebelum ni keje tahap melampau punye focus aku nih..
kering mat ...

Xseram tp misteri..
Nice tt

Sweetnya kucing temankan balik rumah... tapi mengundang spekulasi jugaklah...

Follow Us
my mum ada parkinson

parkinson ni mmg mudah stumble..badan x stabil imbangannya..pergerakan slow...lupa sgt2 dan kurus sbb mkn sikit

yg penting parkinson ni mesti pergi buat check up dgn pakar parkinson. setakat mkn2 ubat air pamoga mmg x jalanla
my mum setiap 2 bulan kena pergi hukm utk apoitment doctor dimana ada test2 tertentu utk tgk level sakit parkinson tu..dan juga ambil ibat. parkinson disease ni ubat2nya mahal sgt. sekali ambil ubat boleh tgk bilnya sampai rm2k....cuma utk org ada parkinson ni kena byk bersabar dgnnya dan maintain ubat dan temujanji doktor. banyakkan mkn berries, yogurt dan kalo boleh buat fizikal actv mcm taichi. buat cross word puzzle pun bagus to activate memories. so im just sharing experience with parkinson disease patient.

sofiazara replied at 29-9-2016 11:57 PM
my mum ada parkinson

parkinson ni mmg mudah stumble..badan x stabil imbangannya..pergerakan slow. ...

tq info...berguna sangat

sofiazara replied at 29-9-2016 11:57 PM
my mum ada parkinson

parkinson ni mmg mudah stumble..badan x stabil imbangannya..pergerakan slow. ...

Itu laa..kalau doc cakap exactly sakit senang..kitorang tak kesah pun nak berubat ke mana pun.

Check kat hospital- selalu appointment 3 bulan sekali.
Kalau gi check pun amek darah, jumpa doc, bagi ubat kolestrol dan darah tinggi ja.
Takde nak sebut parkinson, cuma sejak akhir2 tu ja cakap maybe sebab parkinson jugak.

abang saya siap upah private untuk wat fisio kat ayah. Siap amek package yang mahal jugak la.
Orang tu datang selang 2 hari camtu.
Tapi tak sempat nak habiskan sesi pun,
ayah tetiba masuk hospital sebab usus luka berdarah teruk tu.
lepas keluar hospital ayah dah tak larat sangat2

adn replied at 30-9-2016 02:01 AM
tq info...berguna sangat

sama-sama

meols byk baca artikel from USA tu yg bantu. bila appoitment HUKM plak..tanya doktor tu cukup2..hihihi diorg kan pakar. my mum siap jadi subject utk projek parkinson diorang.

doktor kata kat malaysia ni kesedaran parkinson masih belum meluas. kadang org tua sakit pun diorg anggap sakit tua dan tak bawa ke pakar. sakit tua tulah kadangkala parkinson disease dan alzheimer's disease. boleh dilambatkan proses penyakit tu dgn ubat2..dan bagi peluang kepada org2 tua ni nikmati hidup dalam keadaan agak normal, bukan terketar2 dan tak mampu bergerak serta ibadat. cumanya my mum dah hidap sakit ni sejak 7-8 tahun lepas dan nampakla kesihatannya merosot sikit dari dulu. lambat pergerakan dan lupa. ketar2 tu semua takde.

momoji90 replied at 30-9-2016 05:18 AM
Itu laa..kalau doc cakap exactly sakit senang..kitorang tak kesah pun nak berubat ke mana pun.

...

tulah kan patutnya mintak doktor hospital tu refer ke hospital pakar lain contoh macam hkl / serdang / selayang / hukm sbb hosp2 ni ada kepakaran dlm penyakit org tua. diorg ada special project studies utk penyakit warga emas ni. kat klinik perubatan parkinson HUKM tu semua atok nenek je yg datang..ada yg berjalan..ada yg bertongkat..ada yg atas wheelchair... merata2 seluruh malaysia. mujurlah my parents pesara kerajaan so semuanya free setakat ni.

di samping tu berubat cara tradisional/alternatif/kampung pun boleh asalkan tak ganggu pengambilan ubat doktor. i believe org tua2 ni diorg ada la amalan baca2 apa tah zaman dulu muda2..bila dah tinggal kadang ada makhluk yg sangkut..tu pun kacau.. bila da penyakit..lagi  diorg galak mengacau dan ambik peluang. so tak salah berubat tradisi cuma jgn percaya 100% ini gangguan semata. kena bawa ke pakar juga utk rawatan moden.

btw, kalo ada parents yg kena parkinson or alzheimer's..mmg kita pun kena berjaga2 sbb ada kemungkinan dapat sakit yg sama
kena selalu-selalu membaca or mengira math or buat aktiviti yg susah2 guna otak macam main catur or belajar tajwid or crossword puzzle or main puzzle biasa tu yg sambung2 beribu pieces tu hahahaha utk elak dapat sakit tu.

12
Return to list New