CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4634|Reply: 34

15 tahun tidak bercakap dgn Emak.

Assalamualaikum,

Ingin aku bkongsi.

Tgk bod IBUBAPA nie, teringat kisah aku. Korang baca tajuk pon tau dh kn situasi aku mcm mn. Last time yg aku ingt masa tu umur 15tahun (form 3), aku bgaduh dgn MAK, aku mgamuk kes MAK usik hadiah (hadiah besday kwn pmpuan) yg aku beli & simpan dlm almari bilik aku. Start dari kes tu, MAK tak bcakap dengan aku lansung, sepatah pon tak. Mak tak ambik tau lansung pasal diri aku, kalau kawan2 dtg ke rumah, diorg jaa bsembang dgn MAK, aku diam mbatu sebab aku tau, MAK tak akn bsuara dgn aku. Ayah shj tempat aku bmanja, mn2 aku pergi, cite hal ayah aku jaa yg aku tau, bila org tanya pasal MAK, aku x tau nk ckp pa. Kwn2 smua x tau hal nie, ant adik beradik dlm family aku sj yg tau. Kadang2 aku rasa down sngt, (penah cubaan mbunuh diri, hiris pgelangan tangan dgn pisau tp pisau x makan laa plak..spoil...)teruk sngt kah aku sampai MAK layan aku mcmtu skali. Walaupun sedih, aku x penah bdendam @ benci dgn MAK.

Masa smakin blalu, bulan bganti bulan, tahun bganti tahun. Mdpt sgulung diploma sudah, ijazah pon sudah, keja tetap pon sudah, MAK tetap bgitu. Ya, aku akui, aku bukan lah ank terpandai di dlm family, cantik pon jauh skali, mgkin sbab itu barangkali tp sejak aku bkeja sdikit usaha utk ambik hatinya tidak penah aku abai kn mbeli bju raya utk MAK, aku kirim kan pd kakak ku, tidak mlawan ckp (mmg laa x mlawan sebab dh x bcakap..hehehe). Penah aku fikir kan, bagaimana nanti anggapan bakal suami bila tau mslah ini. Pelik kan, ank bongsu manja dgn MAK tp tidak bg aku.

Aku bsabar. Kesabaran aku bukan shari dua, bukan bbulan-bulan tp 15 tahun sudah. Dlm tahun nie, alhamdulillah MAK sudah brubah, x byk bicara hanya sdikit tutur kata nya tp aku bsyukur sangat sebab MAK bcakap dgn aku. Terima kasih ya ALLAH, aku sayang MAK aku.

Mn2 ibu d cnie, tolong jgn buat ank anda mcnie. Aku bharap sngt bila dtg suatu masa aku bstatus EMAK benda nie x akn berulang sebab aku dah rasa pedih nya perasaan si anak. Memanggil "EMAK" tetapi tidak di sahut. Kuat nya aku btahan kerana bagaimana caranya skalipon MAK mlayan aku tetap aku rasa AKU YG BERDOSA.

Terima kasih tolong katam..

teruskan bersabar & bertabah
Insyaallah hati mak akan lembut jua 1 hari nti..

teringat sepupu aku..begaduh dgn ayah dia, pastu tak btegur smpai puluhan tahun...smpai la ayah dia meninggal...

Aku rasa ko yg salah.lps ko mengamuk tu, ada ko mintak maaf ngan mak ko? Tak patut ko marah dia sbb bnde yg kecik tu.mmg patut mak ko kecik ati.dah,sementara dia masih hidup,baik ko minta maaf...

Itu padah nya bila mengamuk dengan emak.bila emak terasa ati memang lama.doa la semoga ibu tt blembut hati selalu

Apapun dia...siapa pun dia..dia tetap emak kau dik...yg kendong kau 9 bln 10 hari yg teran sekuat hati sampai kau dapat lihat keindahan dunia ni...
Dahla tu...
gi peluk mak dari belakang...minta maaf sungguh2...cium tangan dan kedua2 belah pipi dia.....
Itu lah bau syurga...percayalah....

Follow Us
sara2511 replied at 10-10-2016 05:21 PM
Aku rasa ko yg salah.lps ko mengamuk tu, ada ko mintak maaf ngan mak ko? Tak patut ko marah dia sbb  ...

Ya, mmg salah aku. Dh minta maaf dl tp mcmtu gak tp skrng da prubahan sket dh.

Kesian dengan kau..
Sementara mak kau masih idup ni, ko mintak ahh maaf seikhlas2 nya..
Takut kalau mak kau dah meninggal lagi ahh ralat..
Bersyukurlah yang mak kau masih idup...
cubelah baiki.. kite semua ade buat silap..

cubelah cover balik 15 taun yang ko tak bercakap dengan mak kau tu.. amik hati dia, etc..

kita senasib.

selepas kejadian itu..

zulka replied at 10-10-2016 04:54 PM
teringat sepupu aku..begaduh dgn ayah dia, pastu tak btegur smpai puluhan tahun...smpai la ayah dia  ...

Hrap2 arwah telah ampun kn dosa spupu bro.

tompie replied at 10-10-2016 05:39 PM
Kesian dengan kau..
Sementara mak kau masih idup ni, ko mintak ahh maaf seikhlas2 nya..
Takut kala ...

Alhamdulillah skrang ada prubahan laa gak. MAK dh dah start panggil nama aku. Jgn laa kecam dosa aku yg dl, aku dh usaha btahun dh utk ambik hati dia...

tengku_anggun00 replied at 10-10-2016 05:53 PM
Alhamdulillah skrang ada prubahan laa gak. MAK dh dah start panggil nama aku. Jgn laa kecam dosa a ...

pelan2 sis, balik plok dia n mnx maaf, buang ego tu, hargai masa dia masih hidup tu...

Selalu minta maaf dengan mak. kadang kita tak sedar ada kelakuan/ayat mengguris hati mak kita. Selalu cakap sayang kat mak. Peluk dia. Beli hadiah, bagi sendiri dekat dia, selit sekali kad. Hehehe

Semoga hubungan TT dan mak bertambah baik.

Jajabeans replied at 10-10-2016 05:41 PM
kita senasib.

selepas kejadian itu..

Cer cite...

alhamdulilah...hati ibu ni lembut maybe masa tu u ada tinggi kan sora or buat sumting yg mak tu rasa kecik hati sgt2, minta ampun byk ngan mak n Allah swt

tengku_anggun00 replied at 10-10-2016 05:38 PM
Ya, mmg salah aku. Dh minta maaf dl tp mcmtu gak tp skrng da prubahan sket dh.

Mak ko tu baik sgt tau.bertuah ko dpt mak mcm tu..kalau ko ank aku,dah lama aku smackdown,pahtu aku suh bapak dia tambah lagi.sapa suh kuang ajo sgt..btw,bapak or adik beradik ko tak buat sesuatu ker nak bg perbaik hubungan ko n mak ko?

tt..ko mintak maap je byk2 kat mak ko.kurangkan ego tu, walaupn die x tunjukkan perasaan die sekalipun.aku kecik2 pernah derhaka gak..hehe..mak aku slalu marah n bebel2. siap kena pukul2..satu haritu aku x tahan sgt, aku ckp je aku ni anak angkat kan sebenarnya..wahaha..padehal anak kandung wei..trpengaruh cite bwng merah ni.cuma bbrp hari je la merajuk.

dah tua2 ni aku rs nk bg semua yg mak aku x rasa dulu2..mana yg aku mampu jela..sebelum die pergi..kang menyesal dikemudian hari x guna..walaupn ko rase die masih lg merajuk ngan ko, ko pilih timing yg korang berdua je, n ko peluk lah die sambil mintak ampun.x yah nk tgu raya je la..takut x sempat pulak..masa depan kita x tau ajal masing2 kan.

sememangnya salah awak pun..
kerana hadiah dari kawan yang seberapa, sanggup marah mak?
maksudnya kawan dan hadiah lagi penting..
patutnya lepas dari kejadian tu awak terus minta maaf..
bukan tunggu hari ke hari sampai bertahun..
dah mohon ampun kat mak awak, mohon ampun pada tuhan juga kerana menderhaka pada mak awak..
tiap hari sedekah alfatihah buat mak awak supaya lembut hati dia..

sara2511 replied at 10-10-2016 07:15 PM
Mak ko tu baik sgt tau.bertuah ko dpt mak mcm tu..kalau ko ank aku,dah lama aku smackdown,pahtu ak ...

X der pon. Smua buat hal msing2. Cuma ayah aku slalu ckp. "Wlaupun MAK lyan gtu, sbenarnya MAK msih ambik berat. Apa2 dia tnya ayah"...lebih kurang gtu laa ayat ayah aku.

che_kembang replied at 10-10-2016 08:02 PM
tt..ko mintak maap je byk2 kat mak ko.kurangkan ego tu, walaupn die x tunjukkan perasaan die sekalip ...

Rmai nasihat sruh peluk. Actually aku penah peluk Mak aku 2x jaa...msa antar dia ke Umrah & Haji. Situasi kmi mcm kekok sket. Last msa kecik yg aku ingt sek rendah mak peluk, msa tu ujan lebat, aku tkut guruh.

12Next
Return to list New