CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongdrum_comot

kecewa

dewimalam78 replied at 23-10-2016 10:36 PM
Kaka rasa asben tu bukan bekap sgt ex dia. Lebih kepada dia dh menyampah dgn perangai u yg tak abis2 ...

what?.. kak.. aku selalu nampak komen2 ko jenis2 komen2 berilmiah spt yg si mbcshf tu selalu komen.. apesal komen ko yg satu ni lain macam?

dan ko membekap laki tt yg dah terang2 buat salah..

sebagai seorang suami dan lelaki yg sayangkan tt, adakah patut laki tt cakap tt ni langsuir?.. boleh dia samakan tt, isteri dia yang mana tt ni seorang manusia sebaik-baik kejadian Tuhan Pencipta Sekalian Alam, dengan LANGSUIR!!!

sebagai seorang suami dan lelaki yg sayangkan tt, adakah patut laki tt pergi luangkan masa melakukan hobinya, meninggalkan isteri tercinta, dan bergambar dengan pmpuan lain, duduk bergambar sebelah pmpuan tu sambil PEGANG2 BAHU??!!

sebagai seorang suami dan lelaki yg sayangkan tt, adakah patut laki tt biarkan sahaja isteri tercintanya merajuk membawa diri dan dalam masa yg sama laki tt tu aman2 je upload gambar makan2 dgn kawan2 sedangkan laki tt tu patut dalam keadaan bersedih kerana isteri tercintanya itu sedang berada dalam keadaan hati terluka??!!!

okay.. maybe komen aku ni terover sikit..

(aku assume tt laki bini muslim sbb ayat2 tt mcm tipikal melayu muslim)

###################################

iklan jap..

###################################

eniwei, to tt.. memandangkan sekarang ni zaman 'hak kesamaratan lelaki dan perempuan'.. dimana 'lelaki dan perempuan duduk sama rendah, berdiri sama tinggi, berlari sama laju dan berjalan sama perlahan', aku cadangkan berberapa perkara spt berikut..

1. kalau laki tt guna perkataan langsuir kat tt, tt plak bleh guna perkataan mcm jembalang ke takpun jin aprit kat laki tt.

2. kalau laki tt boleh pergi luangkan masa hobi dgn pmpuan lain sambil bergambar pegang2 bahu pastu uploadkan ke media sosial, tt pun boleh buat gitu juga.. tt boleh pergi tinggalkan laki tt dan luangkan masa dengan hobi yg membolehkan tt bergaul dengan lelaki lain dan tt boleh pegang2 bahu lelaki lain tu pastu bergambar dan upload ke media sosial tt.. baru la 'adil dan saksama' kan...

3. korang berdua laki bini boleh je amalkan konsep open marriage/relationship.. dimana konsep ni digunapakai untuk laki bini boleh bermesra2 dgn sesapa sahaja tanpa terikat dengan ikatan perkahwinan yg membebankan.. alahai lagipun, bukan ke sekarang ni secara globalnya, dah ramai mengakui yg marriage tu sebuah konsep yg outdated.. dan boleh juga takpayah ikut hukum hakam agama ni, lagi2 hukum hakam agama yg dibawa Muhammad ni dikatakan 'kuno, lapuk, dan ketinggalan zaman'.. kalau amalkan open relationship, laki tt boleh pegang2 bahu pmpuan lain dan tt pun boleh pegang2 laki lain.. see.. kan 'adil dan saksama gitu'..      

tt boleh ambil langkah2 spt yg aku cadangkan ni.. tapi, ape2 hal jadi nanti mcm cerai ke, alih2 perempuan jugak yg akan disalahkan..

sudah terang lagi bersuluh yg seorang lelaki (suami) itu dijadikan Tuhan Maha Bijaksana sebagai pemimpin keluarga yg bertanggungjawab memimpin dan membahagiakan orang perempuan (isteri)..

ni boleh pulak laki tt tu pergi luangkan masa dgn hobi dan kawan2 pastu siap bergambar lagi dengan perempuan lain sambil pegang2 bahu

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

baidewei.. to tt, kalau aku ada masa lebih nanti aku komen yg betul2 serius dan jujur..

Rate

1

terma2nkondisi2 replied at 24-10-2016 07:59 PM
what?.. kak.. aku selalu nampak komen2 ko jenis2 komen2 berilmiah spt yg si mbcshf tu selalu komen ...

Hihihii...terover pulak kaka ni. Sorry ye tt. Kaka bukan bekap asben tt.

Somehow, cuba kita muhasabah diri kenapa asben kita jadi mcmtu. Klu rasa diri tu ok, tak de cacat cela...cuba istikharah minta allah bagi petunjuk dan jalan keluar.

Kaka ada baca, klu nak pasangan kita berubah...kena bermula dr diri kita dulu. Diiringi dgn doa dan tawakal.

ko patut join je la aktiviti hubby ko tu..even xsuke cube la lapangkan dada..try kenal2 ngn membe die..xkn die nk buang semua kawan sbb ko xske aktiviti hiking..malu la die..ego laki kn..buat2 la ko pon happy gak join aktiviti tu..cube skali berkawan dgn so callled ex die tu..mane tau nnt last2 semua jd respek kt ko n xde dah insiden2 tgkpa pic pgg2 bagai ni..
mmg ko xkn boleh nk expect laki ko dgr ckp ko psl kawn2 ni..laki klu berkawan mmg rapat..cume kes laki ko ni pelik skit sbb involve ex die..klu ko rase syg dgn perkahwinan ko, ko kna la ade effort skit..sbb klu dua2 ego xkn kemana..aku doakn yg terbaik utk ko..

selama merajuk mmbawa hati ni tt dok mana?
kalo blk rmh parents...xkan parent x tanya apa2?

ke dok hotel selama kuar rmh ni

aku join hiking gak...and nak bgtau ko mmg kena tabah terima cara pergaulan dlm dunia
hiking ni...bantu membantu..masak sama2..silap2 ex dia nak g berak pon laki ko temankan tau
kitorg bkn sosial..tp rapat in term dlm hutan xde sapa yg blh diharap melainkan team kita sendrik je..dat's why ko nmpk laki ko mesra je dgn ex dia tu..

tp kalo dh lari 20 hari laki ko x kesah pon nak cari ko..bertabah la sbnrnya mmg laki ko x kesahkan ko...kalo korang bercerai pon dia x sedih kot..ko je yg terlolong2 nnt

aku bkn nak galakkan perceraian..tp nmpk jelas laki ko x kesah ke ko..20 ari kot lama tu..
baik la ko cari haluan hidup sendrik..cari bahagia sendrik..

bersabar mmg boleh tp selama mana..2bln? 2 tahun or 20 tahun br jmpa bahagia tu..
ko sabar ke tt?

Babun btol laki ko.. Ptt ke dia kluarkan word langsuir tu untk wife dia?Bg aku x kisahlah dia nk g hiking bagai..tp TT cakap gambar dok seblah2..siap tgn atas bahu.. cmtu ke bff? ada ke istilah bff laki ngn ppuan. Dua2 mnggeletis.. nak2 plak dorg tu ex.

Sepatutnya laki ko hargai ko..Sbb baru jer dok bersama..Selama nie dok PJJ..ke sbnrnya selama PJJ tu laki ko mmg dah balek semula ngn ex dia? 1 pejabat..semua xtvt bersama..Ko x cuba selidik? Lg nk tnya TT,kawen brapa lama dh?

Laki ko sebaya kot ngn laki aku.. aku tua 2 thn dr laki aku.  Laki aku dr mula kenal hobi dia dgn moto bsr dan bola.. Aku ikut jer..mononong bontot dia. Kalo aku x ikut pun,,kalo ada bini2 member/msasa autoshow ada ppuan lain aku ckp direct kat dia..sbb aku nie x suka simpan2.. Kalo aku simpan pun dia akan tahu. Terus-terang yg terbaik dik..

Tt dah ok ke? Lama tu 20 hr xtdo dgn husbnd.

Follow Us
Terasa nk komen pulak harini. Harap2 TT baca sebab sunyi je TT x komen2 dahpun.

Daripada cerita TT, I guess both of u memang ego. Tapi memang tak patut jugak husband TT cakap mcm tu kat TT.

So, apa kata TT cuba rendahkan sikit ego tu. Cuba beralah. Ingat, mengalah bukan bererti kalah. Mintak ampun etc. Tapi janganla dok merempan ganas2. Cakap lembut2 time pillow talk tu. Layan baik2.

Pastu TT tengok respond husband tu macam mana. Kalau dia respond positif, Alhamdulillah.

Tapi, kalau TT dah usahapun husband still dok mcm tu jugak, TT pikirla baik2 either nak stay in that kind of marriage ke tak. Afterall, life is about choices. All the best

Lelaki dan perempuan tak boleh jadi kawan bullshits semua itu. Tak kira la ko nak cakap ko sempoi, happy go lucky, etc. Sama je konsep ni. Kalau tak kau sendiri, kawan berlainan jantina yang menyimpan perasaan dekat kau.
Suami tt memang tak hormat tt. Tak consider perasaan bini. Slow talk dengan dia. Explain yang tt tak suka pompuan tu atas sebab apa. Jika dia hormat tt, dia akan jauhkan diri. Kalau tak, tt cari la juga skandal lain.