CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ipes2

LUBUK KREDIT: RUANGAN UNTUK / LUAHAN / TAK PUAS HATI DGN SISTEM PERUBATAN MESIA

ipes2 replied at 25-10-2016 02:21 AM
Pujuk la dia.. ye lah sapa nak lalu makan bila kena sakit macam dia; tapi sy yakin dia boleh happy ...

tq ipes. Sekarang dia nampak ok sikit & dah selera makan.
Sy siap bagi dia semangat & janji once dia dah ok sikit nak bwk dia makan angin. Terus dia semangat & mintak bawa ke Tgganu.

ipes2 replied at 25-10-2016 02:29 AM
Intan, beberapa peringatan penting:
satu:muntah darah (haemetemesis) adalah acute emergency yg ta ...

doc ipes, masa kat HKL doctor yg rawat anak saya tu memaklumkan anak saya kene Mallory-Weiss Tear.
anak mmg ms kat HKL tu da diarrhoea. tu yg masuk air semua.

mmg pengalaman betul kene ceri beri macam tu.punya la saya ni x bagi anak2 makan kat luar sangat.

balik kerja masak semua tp tu lah kalau bende nak jadik. makanan yg kite masak sendiri pun boleh mendatangkan kesan

ipes2 replied at 25-10-2016 02:32 AM
Oh yeke ...kesiannya. maksudnya, kena suruh balik dari follow up tanpa scans ke? sampai barah tu t ...

Dari yang saya tahu cuma disuruh tunda sahaja. Berkaitan samada ada scanning atau tidak, itu saya tak pasti. Sekarang Makcik saya tidak boleh berjalan. Semua hanya berserah. Sebak sangat bila lihat keadaan dia.

SBF replied at 25-10-2016 03:03 PM
Dari yang saya tahu cuma disuruh tunda sahaja. Berkaitan samada ada scanning atau tidak, itu saya  ...

brain dia tu, sesudah dioperate dulunya, adakah ia tumbuh kembali?

intan_smsb replied at 25-10-2016 11:58 AM
doc ipes, masa kat HKL doctor yg rawat anak saya tu memaklumkan anak saya kene Mallory-Weiss Tear. ...

oh, tapi syukurlah semua nya ok.. cuma kita kena berkeras jugak jika symptom teruk,. eg muntah darah, sakit dada, lumpuh...semua ini kena di ckp cepat cepat kepada doctors agar kita tidak menunggu..berapa ramai org yg meninggal kerana menunggu.. di sini pon

izzah_mia replied at 25-10-2016 11:28 AM
tq ipes. Sekarang dia nampak ok sikit & dah selera makan.
Sy siap bagi dia semangat & janji once  ...

alhamdulillah...
trengganu.. a good choice.. pantai yg indah.. petan petang cantik sgt

Follow Us
menyirap darah masok tered nih

sedih baca pengalaman kawan2 dalam ni.
berat mata membaca, berat lagi bahu yg memikul.

ipes2 replied at 26-10-2016 12:30 AM
brain dia tu, sesudah dioperate dulunya, adakah ia tumbuh kembali?

Dah operate dan buang yang dulu tu. Kini, ketumbuhan yang tumbuh balik tu dah hampir sama keadaannya seperti sebelum ni.

Edited by cik_sssara at 4-11-2016 04:10 PM

Luahan rasa:
Salam tuan TT. Saya seorang yang jarang sakit, maka semestinya jarang ke klinik/hospital. Kira-kira tiga bulan lepas jari kaki saya terlanggar pintu yang amat berat (pintu kalis api) menyebabkan pendarahan yang banyak.

Kejadian kira-kira jam 8.30 malam, saya hilang arah dan hampir pitam. Kakak terus bawa saya ke klinik 1Malaysia, satu-satunya klinik yang paling dekat dengan rumah. Tiada pesakit lain selain saya, anggota perubatan terus melihat keadaan kaki saya dan mengesyorkan untuk mencabut kuku kaki saya. Saya kaget namun beliau memujuk dengan baik dan menjelaskan saya akan disuntik dengan pelali maka saya setuju. Setelah katil dan ruang tersedia, anggota perubatan menyuntik di jari kaki dan bertanya adakah saya rasa apa-apa. Dalam beberapa saat kaki saya mulai kebas dan anggota perubatan memaklumkan bahawa kuku saya telah selamat dibuang. Saya agak kagum, cepatnya? Sikit pun tak sakit? Sempat juga bergurau dengan anggota perubatan tersebut. Setelah jari kaki saya dibalut dengan rapi, pembantu perubatan memimpin saya ke kaunter ubat dan saya dibekalkan dengan ubat tahan sakit. Semasa didalam bilik rawatan anggota perubatan juga telah bekalkan saya dengan kapas untuk mengganti kapas yang sedia ada terbalut kerana pendarahan masih berlaku. Saya juga diarahkan untuk kembali ke klinik setiap hari untuk mencuci luka jari saya.

Sepanjang seminggu saya berulang-alik ke klinik, saya dapati klinik ini begitu muhibah. Pesakit kebanyakannya golongan sederhana, warga emas, dan kanak-kanak, berbilang bangsa. Begitu terharu saya, kerana dengan nilai hanya RM1 pelbagai rawatan kecil boleh kita dapatkan. Semoga klinik 1Malaysia ini terus beroperasi dengan jayanya, dan terima kasih kepada anggota perubatan yang berkhidmat dengan penuh sabar dan cemerlang.

Comments

terima kasih.. sebahagian besar experience org kita dgn medical services di malaysia adalah yang baik baik  Post time 27-10-2016 03:33 PM

Rate

1

cik_sssara replied at 26-10-2016 12:42 PM
Luahan rasa:
Salam tuan TT. Saya seorang yang jarang sakit, makan semestinya jarang ke klinik/hospi ...

macam ni punya layanan .. suruh bayar lebih pun tak kisah kan... alhamdulillah klinik kesihatan saya pergi pun doktor dan nurse baik2 je..

Rate

1

cik_sssara replied at 26-10-2016 12:42 PM
Luahan rasa:
Salam tuan TT. Saya seorang yang jarang sakit, makan semestinya jarang ke klinik/hospi ...

Waalaikumussalam. Terima kasih cik_sssara.. sebahagian besar experience org kita dgn medical services di malaysia adalah yang baik baik, semua pihak ingin lakukan yang terbaik, cuma sekali sekala je ada perkara yang kurang menyenangkan. Pengalaman saudari adalah pengalaman yg selalu peskit lalui di mesia iaitu happy dan comfortable.

SBF replied at 26-10-2016 11:07 AM
Dah operate dan buang yang dulu tu. Kini, ketumbuhan yang tumbuh balik tu dah hampir sama keadaann ...

ohh innalillah
apakah plan neurosurgeons nnt?
mungkin tidak dapat lagi di kawal.
wallahu alam
sedih

bellaa replied at 26-10-2016 11:07 AM
menyirap darah masok tered nih

sedih baca pengalaman kawan2 dalam ni.

ya, byk kisah yg tak memuaskan hati..tetapi sebahagian besar pengalaman pesakit dimesia adalah pengalaman positif sebenarnya

want2bhappy replied at 27-10-2016 12:49 PM
macam ni punya layanan .. suruh bayar lebih pun tak kisah kan... alhamdulillah klinik kesihatan sa ...

ya, sebenarnya layanan yg kita dapat dimesia pada keseluruhannya adalah sgt baik dan positif ..cuma sekali sekala tu adalah isu yg tak diingini terjadi

Apa pun rezeki tu masing-masing. Ada juga yang mendapat rawatan yang baik di Hospital Malaysia ni. So, kita hanya boleh mengharapkan yang terbaik. In Shaa Allah. Waima kita dengar banyak keburukan  tetapi banyak juga bantuan yang diberikan kepada golongan yang kurang berkemampuan. Sama-samalah kita doa semoga ada peningkatan dimasa akan datang.

SBF replied at 27-10-2016 08:12 PM
Apa pun rezeki tu masing-masing. Ada juga yang mendapat rawatan yang baik di Hospital Malaysia ni. S ...

ya, benar. bila segala usaha sudah dibuat, kita terima lah dan redha final outcomenya. inilah pendekatan yg terbaik.

ipes2 replied at 27-10-2016 03:41 PM
ya, sebenarnya layanan yg kita dapat dimesia pada keseluruhannya adalah sgt baik dan positif ..cum ...

Kan? blame sesetgh bad service as a whole is not right.. kita ada ramai lagi doc dan nurses yang berkhidmat from their heart and yet not been recognized, one small mistake by some dah kita dah judge yg bad2... ada je doc yang saya attend kursus emergency response kata.. boleh je dia nak enter hospital swasta tapi duit bukan tujuan dia... see ... up to this day i still have faith with government hospital.. ada je yang kasar... pernah lepas bersalin , kita ni nak bukak kaki besar2 takut la kan.. tapi yang check tu kasar nye bukak kan kaki kita sbb nak tgk luka jahitan.. y cant he ask nicely.. didn't he know that we mother juast passed a trauma of giving birth.. jahit lagi.. india plk tu. .dah tu takde nurse yang teman masa tu.. tapi itu dia la. .takde plk saya nak viral kan.. other than that.. ok je by me... cuma bila tanya member lain.. takde plk depa tu ada check benda tu.. mungkin di htar je ke dont know la.. ada yg keje htar ke kat sini .. hahah ampun la..

Rate

1

want2bhappy replied at 31-10-2016 08:25 AM
Kan? blame sesetgh bad service as a whole is not right.. kita ada ramai lagi doc dan nurses yang b ...

alahai, patut kena ada chaperone; kena gantung la mana mana docs yg tak di chaperone.
kakak i citer kelakar: satu mak muda baru gave birth, so dia tolong jahit, awek tu selamba je kata sambil main dgn baby ''jahit ketat ketat ye?'' ; something to enlighten the mood.

lain kali awak mintak chaperone tau..even utk doc dengar jantung guna stethoscope pon; bahaya for you tanpa chaperone..

ipes2 replied at 31-10-2016 08:50 AM
alahai, patut kena ada chaperone; kena gantung la mana mana docs yg tak di chaperone.
kakak i cit ...

masa tu kita pun naive kan... tapi skrg saya notice.. kalau doc lagi kat klinik kesihatan  dengan yang kat spital.. even utk scan je pun.. ada nurse yang akan duduk tepi.. takut if apa2 tersalah kena viral so better ada chaperone cam doc ckp tu kut...

Dulu-dulu memang ya nurse garang. Bila bercakap tak tahu berlembut.
But now the system is much better. Nurse ramai baik-baik. Muda-muda plak tu.