CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: johannawawi

Secret Affair - Your own experience

lkick2113 replied at 27-10-2016 03:20 PM
aku taknak lah komen benda lain, cuma yg menarik perhatian aku bila tt kata skaldal2 tt tu bini oran ...

Nape la nk generalise mcm tu   i have a close fren.bertudung.x gedik.x ambik pusing sgt psl lelaki.tp dr dia zmn ank dara kerja kena kacau je.i know sbb dia mmg cerita.now at her 40's  with kids pun msh dikacau. Skrg lg senang nk pembuktian.dia printscreen segala-mala mesej dr pelbagai jantan. I think u shld ask the man kenapa suke kacau perempuan bertudung & bini org.

Kwn sy tu biasa2 je. Bkn wow.attractive mgkn.

noraidil_06 replied at 20-11-2016 05:50 PM
this is scary @chazey

I hate this la. Tak puas lagi berzina time single sampai nak teruskan aktiviti persundalan even lepas nikoh?

chazey replied at 20-11-2016 06:22 PM
Doa aku selalu makbul. Jaga2.

BAJET TAHAP WALI LA NI..
PUIH .
X KIRA DOA AKU LAGI..
AKU DOAKAN KAN..PASANGAN NKO PUN SAMA JUGAK...

Edited by lkick2113 at 20-11-2016 07:01 PM
noraidil_06 replied at 20-11-2016 06:24 PM
Nape la nk generalise mcm tu   i have a close fren.bertudung.x gedik.x ambik pusing sgt psl lela ...

Bukan genaralise sis, itu yg terjadi dekat org sekeliling aku, tapi memang betul, yg bertudung ni yg sopan malu2 tu lah senang cair dgn pujukan dan seterusnya melayan....

Aku modified maideen punya words of wisdom....mulut atas kemas tertutup, mulut bawah tak leh kontrol

lkick2113 replied at 20-11-2016 06:59 PM
Bukan genaralise sis, itu yg terjadi dekat org sekeliling aku, tapi memang betul, yg bertudung n ...

Too bad ur persekitaran mcm tu.i cant say much then

noraidil_06 replied at 20-11-2016 07:37 PM
Too bad ur persekitaran mcm tu.i cant say much then

Satu cerita kawan aku yg sekarang ni tgh berskandal dgn bini org, elok je bertudung sopan, tapi memang dah tdo sama dah....selamat dah ...one my co worker pun dah bercerai dgn bini dia sebab bini dia ada skandal dgn somebody berpangkat dato' sampai dah tdo sama dah sis, his wife aku kenal, org nya bertudung, sopan, TAPI? Tapi.... Senang cair sebab melayan la tu.... Lain dgn kawan2 aku yg free hair ni... Akhlak ok je tak pulak menjalang, setia dgn husband....aku tak kisah kalau nak bertudung( even though aku percaya rambut bukan aurat) tapi ramai antara kita dah didik anak pompuan kita dgn tudung rather then akhlak.....sorry to say lah...this what happen ....kawan sis tu mungkin sorang je yg bagus, the rest? FUBU ni bukan asing bagi kaum melayu sis, 60℅ amalkannya....pecaya lah

Follow Us
lkick2113 replied at 20-11-2016 08:35 PM
Satu cerita kawan aku yg sekarang ni tgh berskandal dgn bini org, elok je bertudung sopan, tapi me ...

Fubu tu ape?

Nak sorang. Ok thanks.

noraidil_06 replied at 20-11-2016 09:37 PM
Fubu tu ape?

Fuck buddy....erti kata lain kawan untuk sex aje, no string attach punya, tak perlu bayar or belanja minum, just for sex......

Tak payah lah kita nak kutuk org berskandal or FUBU ni....bukan kita judge diaorg....tak yah la kata berdosa ke apa, itu hidup diaorg biar lah...kalau ko rasa nak setia dgn pasangan ko, ko setia je lah, for those yg dah terjebak biar je...tu antara dia dgn tuhan.....tak yah persoalkan bukan kerja kita dah, tu kerja tuhan nak judge diaorg

lkick2113 replied at 20-11-2016 09:57 PM
Fuck buddy....erti kata lain kawan untuk sex aje, no string attach punya, tak perlu bayar or belan ...

Omg.pening plak kepala i.ok bye.

lkick2113 replied at 20-11-2016 10:00 PM
Tak payah lah kita nak kutuk org berskandal or FUBU ni....bukan kita judge diaorg....tak yah la kata ...

U duk rant kutuk perempuan bertudung, now u ckp dont judge? Very funny. To judge or not to judge is up to u. Hak msg2. Kubur pun msg2 gak.

SWORKS27 replied at 20-11-2016 06:32 PM
BAJET TAHAP WALI LA NI..
PUIH .
X KIRA DOA AKU LAGI..

Tuhan tak pernah respon doa ko ka sampai ko kata aku bajet wali?  

Wali tu pun manusia btw - buat apa percaya dengan Tuhan kalau Dia tak mampu respon pon pada doa umatNya kan?

Edited by chazey at 21-11-2016 09:25 AM
lkick2113 replied at 20-11-2016 10:00 PM
Tak payah lah kita nak kutuk org berskandal or FUBU ni....bukan kita judge diaorg....tak yah la kata ...

Sorry but I can't help myself from being judgmental.

Aku,  kalau ko sexually active dok berfcuk buddy sleeping around before kawen,  aku ok je.

But not once you're married bro, please la refrain yourself from giving in to your lust.  Too much. Apa lagi kalau isteri ko baik,  setia,  kat rumah.

Aku lebih respek ummah berpoligami kalau begini.

Lagi satu,  apahal nak marah bila kena kutuk di public forum pula?  Dah ko sendiri berani buat pengakuan terbuka akan hal sebegini,  hadap la kalau kena kutuk.

noraidil_06 replied at 21-11-2016 06:10 AM
U duk rant kutuk perempuan bertudung, now u ckp dont judge? Very funny. To judge or not to judge i ...

Cuba paham statement aku tu, aku tak kutuk pompuan bertudung, aku tak kisah cuma, aku saran kan nak didik anak bukan dgn tudung dulu, tapi akhlak ....then tudung comes later lah. Aku tak kutuk....cuma masyarakat kita ni lebih penting luaran dari dalaman...kena paham statement tu

chazey replied at 21-11-2016 09:21 AM
Sorry but I can't help myself from being judgmental.

Aku,  kalau ko sexually active dok berf ...

Ye cikgu, as for me im refrain myself utk buat benda tak senonoh ni, i love my family...tapi for those yg dah terjebak, setakat nasihat tu, ok lah, so, our job is done, selebihnya biar tuhan judge. Kalau pun dia cerita kat porem yg dia berakandal kehulu kehilir biar je lah since thread ni pon berkaitan tu kan? Lagi pun tt dan mangkuk sorang tu dah bertaubuat tak nak buat lagi, so, may god forgive them...tu je doa kita

selalunya yg terjadi spt kes tt ni melibatkan psikologi. kalo niat u baik nak berkawan just sbg kawan se opis ok xde masalah. tetapi yg menjadi masalahnya bila u tgk perempuan tu lain. ade sesetengah lelaki yg boleh control diri dia. cuma nakal dlm hati dan matanya. ada juga yg seperti tt ni. bila dah nampak kat mata pergi ke hati. masalahnya akal mula menghasut perkara yg bukan2.

org ckp senang utk tt berubah. tetapi hanya tt sahaja yg tahu sejauh mana tekad tt utk berubah. jika tekad itu betul2 dtg dr kekesalan atas dosa2 yg dilakukan dgn izin allah tt boleh berubah. tekad kan dlm diri yg tt boleh berubah. tt beritahu kpd semua skandal yg tt nak stop. sibukkan masa terluang tt bersama keluarga atau aktiviti yg lebih sihat. spt forumer lain sudah nasihatkan kpd tt. lupakan semua skandal tt.

semoga yg terbaik kepada tt. semoga dipermudahkan dan diperkuatkan semangat tt untuk berubah.

SWORKS27 replied at 17-11-2016 09:14 AM
nko nih spesis bangsat yang sangat bodoh pemikirannya...macam kau ni maksum sangat kan... ...

cikgu tu si chazey tu. kira berpendidikan tinggi jugalah dia tu bro.

suriamir replied at 18-11-2016 11:03 PM
Entah ye? Kenapa cari isteri orang? Bukanke ramai anak dara yg belum kawin ke single mom ke di lua ...

susah nak ckp. itu dugaan hidup untuk dia di atas muka bumi ni.

kalo di terangkan mmg pening kepala nak memahami org seperti tt nie. tp mmg ramai org yg seperti tt nie. cuma org tak tahu jer.

ms_relax replied at 18-11-2016 01:52 PM
ye betol. rmai bini2 orang, laki2 orang berskandal skrang. ini realiti.nmpk luaran pakai tudung, n ...

org2 yg sebeginilah yg merosakkan imej wanita yg bertudung. tp bagi aku sng jer nak tahu wanita nie cukup ke x ilmu agamanya. lagi pelik dan singkat tudung dia lagilah dangkal otak dia bab2 aurat ni.

bertudung labuh pun ni pun kena tgk akhlak dia. kalo suka menjaja fitnah pun x boleh jugak. yg aku selalu tgk bila lagi tinggi ilmu pendidikan lagi menyombong dia dgn org. walhal dia tahu ke idak ilmu yg dia ade tu cuma secebis jer dr ilmu penciptanya.