CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miftahuljamilah

Siapa di sini starseed?

Hafiz_19 replied at 24-10-2016 08:53 PM
cer jawab quiz ni plak http://www.quiztron.com/tests/normal_person_an_ind_quiz_73891.htm

https://www.quotev.com/quiz/8418313/Are-you-a-Starseed

TT @miftahuljamilah, saya pernah bermimpi ketika bulan puasa melihat langit penuh dengan bintang-bintang bertebaran di angkasa penuh bercahaya. Sungguh cantik.

Saya juga mempunyai firasat yang cukup kuat dan kadang-kala mengalami dejavu seolah-olah perkara itu pernah berlaku sebelum ini.

Berkenaan dengan nombor, saya sering dan kerap kali melihat nombor 4:44. Saya tidak tahu apa significant nombor 4:44 itu.

Namun saya tidak rasa saya tergolong dalam kategori starseed. Hehehe.

miftahuljamilah replied at 23-10-2016 06:34 PM
Berlaku contohnya bila tengok jam komputer..11:11 pastu tiba2 nampak kat kedai bila lalu atau ada  ...

Kekadang berlaku gak kes nombor ni. Tapi xdelah setiap hari.

WhiskeyScotch replied at 25-10-2016 12:38 AM
TT @miftahuljamilah, saya pernah bermimpi ketika bulan puasa melihat langit penuh dengan bintang-bin ...

Ye tak semua kita ada simpton yg sama..kebanyakan starseed ada simpton yg saya sebutkan tak sedar pun dan anggap kebetulan saja.. beberapa org yg saya jumpa mengaku starseed slps mencari sendiri petanda2 tersebut baru mereka fhm apa yg berlaku pada diri mereka ..

kita sebagai muslim rujuk pada para alim ulama, apa kata dorang.... tanya 10 org para alim ulama, dan kira berapa org yg setuju

Follow Us
miftahuljamilah replied at 24-10-2016 01:00 PM
Harap fahami perkara pokok yg saya nyatakan di sini..starseed bukan penyembah planet..tapi ciri2 ...

syirik ada byk jenis, bukan sekadar menyekutukan Allah SWT

miftahuljamilah replied at 24-10-2016 01:33 PM
Sebelum menuduh saya syirik...sila rujuk kisah uwais al qarni..beliau seorang wali Allah yg tidak di ...

Assalammu'alaikum TT.

Mmg kita wajib beiman kpd yg ghaib tapi jgnlah over.    Rasulullah s.a.w. pun tahu dari Allah melalui wahyu.  Para Nabi tak tahu, para Malaikat tak tahu, para wali pun tak tahu.  Hanya Allah yg Maha Mengetahui tentang rahsia alam ghaib ni.  Kita jgn over, jgn rasa kita tahu hal2 ghaib, takut jatuh kufur.   

Maka siapakah yang lebih zalim daripada orang-orang yang membuat-buat dusta atas nama Allah untuk menyesatkan manusia tanpa ilmu? Sesungguhnya Allah tidak memberi petunjuk kepada orang-orang zalim.” (Al-An’am: 144)

Dlm Al Quran, Allah tak suruh kita korek alam ghaib.  Allah suruh kita percaya je.  Allah tak suruh kita percaya kpd nombor berturutan whatever .  Dia perintahkan kita solat, tutup aurat, puasa, byr zakat, berbuat baik sesama manusia, dll perkara kebaikan.  Jadi, jgnlah kita tertipu dgn tipu-daya jin dan syaitan.  Istighfar byk2.  

Genkidesuka replied at 25-10-2016 09:00 AM
Assalammu'alaikum TT.

Mmg kita wajib beiman kpd yg ghaib tapi jgnlah over.    Rasulullah s.a.w. ...

Semua yang berlaku signal dari Allah.. Quran itu mengandungi ayat zahir dan batin..ada ayat mutasyabihat ada ayat yg umum.. tamsilan2 ayat perlu ditafsir..kita diturunkan ke muka bumi diberi task sebagai khalifah..mana mungkin sebagai khalifah hanya jadi  pemerhati saja akhirnya mengaku telah beriman ..sedangkan kita belum diuji..lihat bagaimana ibnu sina mampu mengkaji bintang ..mengapa dia mampu mendapatkan ilmu yg tidak terjangkau akal manusia ketika itu? Bagaimana para saintis islam dapat memahami ilmu astronomi sehingga digunapakai pengkaji barat? Jawapannya mereka membaca/iqra . Mereka kaji quran..bagaimana nk faham ayat tamsilan? Kena belajar.. melalui penyucian jiwa..lalu dibukakan mata hati..barula jelas dan faham apa yg quran ajar..sebenarnya byk rahsia sains dan teknologi yang terdapat dlm quran..umat Islam yg takut utk belajar dan kaji..ketakutan itu menyebabkan kjta umpama buih2 di lautan..belajarla kenal diri kenal Allah..

Edited by Genkidesuka at 25-10-2016 09:59 AM
miftahuljamilah replied at 25-10-2016 09:13 AM
Semua yang berlaku signal dari Allah.. Quran itu mengandungi ayat zahir dan batin..ada ayat mutasy ...

If this is about Islamic faith, what's with the misleading term 'starseed' then?  What made you write the word 'starseed' in the first place?
Org Barat pun ada term utk org yg kaji lebih2 mcm ni dik and it's not positive.  Again, jgn terpengaruh dgn tipu-daya jin dan syaitan.

p.s.:  Ibnu Sina bukan ilmuwan bidang perubatan ke?

Genkidesuka replied at 25-10-2016 09:44 AM
If this is about Islamic faith, what's with the misleading term 'starseed' then?  What made you wr ...

Jawapannya dah jawab di atas ..umat Islam tak berani kaji..bukalah hati dan minda ..kita cakap kefahaman Islam tak ajar semua ni..mengapa agaknya Allah jadikan orang2 tertentu saja mengalami perkara ni..barat mengkaji..dan ia mendefinisikan sbg starseed.. starseed maksudnya benih bintang. Anak bintang leluhur bintang(an najm). Sukar saya nk sebutkan term ni di sini kerana ia melibatkan persoalan metafizik dan roh..ilmu ttg ruh diberikan sedikit saja kepada manusia..kalau dalam pengajian ilmu hakikat ruh tidak mati dia hanya berpindah alam..yg mati adalah jasad..ilmu syariat sekadar membicarakan soal hukum fekah tauhid dan akhlak..tetapi ilmu ttg persoalan ghaib bagaimana nak faham konsep malaikat,syurga neraka,  Allah dll tidak dapat diterangkan. Cukup sekadar beriman...kerana itu kita perlu dan wajib mempelajari ilmu syariat, tarikat,,hakikat dan makrifat..barula sempurna rukun iman dan Islam..ilmu ini tidak dipelajari sebab itu umat Islam terkebelakang sebab tidak mengambil Islam secara keseluruhannya.

Genkidesuka replied at 25-10-2016 09:44 AM
If this is about Islamic faith, what's with the misleading term 'starseed' then?  What made you wr ...

Ibnu sina bukan saja pakar perubatan..dia mengkaji astronomi juga..

Genkidesuka replied at 25-10-2016 09:00 AM
Assalammu'alaikum TT.

Mmg kita wajib beiman kpd yg ghaib tapi jgnlah over.    Rasulullah s.a.w. ...

Kuman itu ghaib,angin itu ghaib,udara itu ghaib..jadi jangan dikaji sangat nanti kufur...tapi kenapa kita tak rasa kufur mengakses internet dan guna hp? Hubungan itu kan maya tanpa wayar..asalnya ghaib??. sudahnya tunggu je barat kaji..kita jadi pengguna je..pastu claim pada dunia..al quran dah bagitahu 1400 tahun dulu..    dalam rukun iman suruh kita percaya pada hal2 ghaib ..kita pun terus terima sebab itu rukun iman.. sebab itu berhentilah melihat alam dengan ketakutan..kenapa takut kufur mengkaji ttg alam..bukankah Allah selalu berfirman..:" bagi orang yg berfikir" ditujukan pada siapa tu??

saya salah seorang !!! memang selalu la nampak nombor tak kisah 1:11 ker...11:11..
selalu nampak kat HP or jam......selalu nampak saya siap screenshoot..dulu siap simpan dlm satu album : banyak sgt sampai saya delete dah pic2 tu bila tetiba terdetik ehhh percaya kang syirik plak...

benda ni berlaku start 4 tahun lepas...memang selalu sgt terjadi....tgk jam ehhh no 111 ..tgk  HP eh  nombor 111 naik lagi...so now saya biarkan jer la berlalu..saya anggap semua sebagai satu kebetulan...
sehingga saya jumpa post ni...tu yang nak share tu...

Hello.. Kita geng...
Nombor 1111 n 666 selalu datang dalam hidup aku.
Aku banyak mintak petunjuk bila aku nampak nombor2 ni muncul. Aku mintak malaikat bantu aku mudahkan jalan hidup. Boleh kata 5-6x aku jumpa nombor2 ni dalam seminggu.

Yes aku antisosial. Tapi aku pilih kawan. Bukan sembarangan orang aku kawan. Kawan aku sekarang 0. Aku takde kawan. Aku takde whatsapp. Nombor fon aku pun cuma 2-3 orang je yang tau.
Aku boleh predict nombor ekor yang bakal naik. Tapi aku tak main. Beberapa orang tau rahsia kebolehan yang dianugerahkan. Orang suka ambil kesempatan atas kebaikan aku. Pijak kepala aku. Jadi baik pun susah. Jadi aku ambil keputusan. Aku kene protect hati sendiri. Thats y aku takde kawan. Aku buang kawan yang tak ikhlas. Sesiapa tengok aku pasti terus jatuh cinta. Jadi aku tak suka sebab dorang akan jafi gila. Aku dah kahwin. Sebab suami aku pun tak faham isu aku sekarang. Berjuta kali aku cuba minta cerai tapi dia tak dapat ceraikan. Alasan dia sebab aku rare.

Ada banyak konflik diri aku yang terlalu kompleks untuk difahamkan. Aku bukan bertujuan riak. Aku nak jadi manusia biasa. Kalau aku pergi belajar kat mana2 untuk pulihkan energy yang ada dalam diri aku or seimbangkan hal2 berkaitan spiritual pun selalu gagal. Sifu2 aku semua jatuh cinta kat aku. Jadi aku tak tau samada aku malang atau bertuah sebab ni.

Ada yang kata aku turun dari langit. Bonda marah pada aku sebab tu aku dibuang ke dunia sampai aku jadi konfius duduk kat dunia ni serba tak kena. Aku pun tak faham kenapa dia kata macam tu. Aku abaikan je.

Ada banyak lagi la kisah2 pelik ajaib aku. Tapi aku rasa cukuplah sampai sini. Anggaplah cerita kosong. Sekian

WhiskeyScotch replied at 25-10-2016 12:38 AM
TT @miftahuljamilah, saya pernah bermimpi ketika bulan puasa melihat langit penuh dengan bintang-bin ...

cer test quiz ....

selalu jugak kadang bila tertengok jam nombor 1:11, 2:22, 3:33 bila bgn tdo pn kadang2 sama.. deja vu tu juga pernah..tp setakat ni xlayan sgt pn.. dua quiz di atas pn saya da test. i'm an average and normal person

elblu replied at 25-10-2016 02:05 PM
Ada banyak konflik diri aku yang terlalu kompleks untuk difahamkan. Aku bukan bertujuan riak. Aku na ...

Tq atas perkongsian..begitula sebahagian cerita golongan ini..

ms.mango replied at 25-10-2016 04:41 PM
selalu jugak kadang bila tertengok jam nombor 1:11, 2:22, 3:33 bila bgn tdo pn kadang2 sama.. deja v ...

Adakala nombor2 yg berturut2 juga menunjukkan sebahagian diri  bawah sedar merakamkan nombor tersebut jadi ia jadi spontan dilihat kembali berkali2..