CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: JekApron87

Kisah aku dan tunang orang

Close [Copy link]
JekApron87 replied at 10-11-2016 11:56 AM
salam.
saya rasa masalah dah selesai dan saya dah buat keputusan seperti rumusan saya di page 2.
c ...

Freedom of expression dek!

Dah ko meluah di public forum hadap la kan?  Aku tak kenal ko,  ko tak kenal aku. Aku cuma boleh judge ko dari penulisan ko sebab ia refleksi pada cara ko berfikir.

Ko nak tuduh aku negatif?  Ko dah curang dek,  akak ni pompuan - ko nak akak kata apa lagi?  

chazey replied at 10-11-2016 12:03 PM
Freedom of expression dek!

Dah ko meluah di public forum hadap la kan?  Aku tak kenal ko,  ko  ...

ada sorg pernah bgthu aku, bila relationship tu fail, dua dua ada silap..tapi kalau dah fix kan belief, its never my fault, its forever and everrrr your fault..tak leh nak kata apa..tt pn guna konsep ni dgn ko..ko pepandai tuduh dia..tak baik tau..tt dah cuba baiki relationship sambil intai2 next girl

tiramisuu replied at 10-11-2016 12:24 PM
ada sorg pernah bgthu aku, bila relationship tu fail, dua dua ada silap..tapi kalau dah fix kan be ...

Itulah chuol.

"Sambil aku tunggu kau berubah, sambil itu aku bersayang2 dengan pompuan lain". Gitchu.

Sukor la tunang orang tu nak balik ke tunang dia - kalau dia kata,  "ai is sanggup tinggalkan tunang ai untuk yew", ko ingat apa tindakan ko TT? Sah2 la ko dumped je awek yang setia bertahun2 dengan ko tu kan?

Yeleh. Bagi peluang nak berubah konon.  

Edited by mystica at 10-11-2016 01:05 PM

"perlu ke aku just follow the flow dan masing2 menyesal sangat2 dalam hidup sebab bersama pasangan masing2, atau aku kena push kan usaha supaya aku dengan dia bersatu / kawin?" "then rupanya dia sukakan aku. aku pun suka kan dia. memang happy sangat. tak pernah aku rasa sayang kat orang camni, dia pun sama."
tt pun dah nampak future nanti akan menyesal kalau kawin dengan gf tt.. tak paham aku kenapa masih nak proceed dgn gf.betul la apa chazey and tiramisuu ckp tu.. tt bukan nak sgt pun gf tt. tp sbb dah takde perempuan lain mungkin. jgn jadikan gf tu sbg pelampung.
and i bet tt tak berani pun nk man up and bagitahu gf yg tt penah curang and consider nak tinggalkan dia utk kawin dengan tunang org. even smpi skrg lagak tt mcm org yg tak bersalah. aku rasa tt akan sentiasa buat gf tt rasa bersalah.

walaupun tak kenal gf tt but i really feel sorry for her. she needs to know the truth.

btw tak perlu nak tunggu dia berubah.. if you cannot accept her just leave her la. kalau dh kawin lain cerita.ni belum kawin and tt bukan sayang dia pun.

Rate

1

chazey replied at 10-11-2016 12:55 PM
Itulah chuol.

"Sambil aku tunggu kau berubah, sambil itu aku bersayang2 dengan pompuan lain".  ...

bercinta smpi 3-4 tahun n siap ada plan  nak kawin.. bila hubungan ada masalah sikit terus pergi ngorat perempuan lain yg juga tunang org.

Star_el replied at 10-11-2016 11:32 AM
kan, somehow aku rs dia ni perempuan, si zarina tu gk or kakhasanah

Follow Us
mystica replied at 10-11-2016 01:04 PM
"perlu ke aku just follow the flow dan masing2 menyesal sangat2 dalam hidup sebab bersama pasangan m ...

Eh kuang hajo,

Ai baru perasan part bold tu.

SEE!  KO DAH ADA NIAT PUN NAK KAWEN POMPUAN LAIN YANG BARU DUA BULAN (kan?)  KO KENAL!

Eh hello dik TT,  be a real gentleman la k?  Dumped jah gf ko yang ko nyesal kunun bertahun2 kapel ngan dia tu k?  She deserves someone better k? K? KKKKKKK????!!!

mystica replied at 10-11-2016 01:10 PM
bercinta smpi 3-4 tahun n siap ada plan  nak kawin.. bila hubungan ada masalah sikit terus pergi n ...

Dah tu baru kenal tak sampai setengah tahun pun dah ada niat nak kawen Zarina birah tu.

Pegidah!

Remeh betul masalah TT.
Kalau perempuan yang mengadu takpe juga, sebab sesetengah perempuan suka main emosi.
Tapi TT ni lelaki, dah ada gf, tersayang pula dekat tunang orang.
Ada nampak dah ciri2 lelaki gampang.
Memang ada masa depan.
Konon beri peluang GF berubah, dalam masa yang sama bersayang dengan tunang orang.
Niat biar betul okay!
Nak GF berubah, awak yang rasa diri suci tu tak payahlah berubah (ke perempuan lain).
Patut sama2 berusaha perbaiki kelemahan masing2.

I doakan TT kantoi curang dan GF dia terus tinggalkan dia.
Padan muka

itulah padahnya bercerita tentang masalah hubungan kepada berlainan jantina..kalau boleh elakkan bercerita kepada kawanyang berlainan jantina..mungkin itu perasaan kesian sahaja tt dekat zarina..

cepatlah2 clash tt dgn gf tu..kesian plak kan bila hati tt kat orang lain a.k.a tunang orang...biarlah gf tt cari laki lain yang mungkin boleh terima kelemahan dia n sanggup nak cuba ubah gf tt  if betul gf tt ada something wrong.. xguna jugak ko kawin ngan gf ko nnti kalo peragai gf ko a.k.a wife ko tyme tu ko x berkenan ko cari lain jugak kan.

bagus la awak dah buat keputusan untuk berpisah dengan tunang orang tu..
walaupun hanya bertunang belum berkahwin, klu tak salah haram  hukumnya mengganggu tunang orang atau orang yang bertunang mencari pasangan lain selagi pertunangan mereka belum diputuskan..
sebabnya bila dah bertunang, maknanya pasangan tu dah buat perjanjian untuk bernikah..
kalau dorang tak nak bernikah, buat apa bertunang kan?

pasal gf awak tu, putuskan je la elok-elok perhubungan..
amik masa untuk kalian berdua cari hala tuju masing-masing..
cuba berkenalan dengan orang lain dan kenali dunia..
kalau jodoh kalian memang ditetapkan berdua, tetap akan berjodohan juga akhirnya..

Rate

1

hang rejct ajelah 2 perempuan itu, tak penat ka melayan perempuan penuh emosi dan perempuan angguk2 boleh dilempang boleh dimaki.wanita terlalu beremosi akan bikin masalah kerana semua pikiran dan tindakan  mereka berdasarkan emosi bukan berasarkan otak yg berfikir.

dek kalau nak kasi peluang you tak test water ngan perempuan tu. you are not being fair to your girlfriend or zarina/tunang dia.

kalau you cannot put up with perangai your gf, tell it straight to her face. you dok bermain cinta ngan zarina, you think gf you langsung tak terasa or boleh feel you curang ke. of course dia akan merempan terasa and "buat perangai".

dia (gf) human being. bukan robot or computer boleh on off reset.

goodness sake, man up will you. rentikanlah mainkan perasaan orang. kalau suka ngan zarina, break off saja ngan gf ko dan pergi saja ngan zarina. kalau dah break off and zarina nak bersama tunang dia. then serve you right.

Rate

1

munchkin replied at 11-11-2016 02:43 AM
dek kalau nak kasi peluang you tak test water ngan perempuan tu. you are not being fair to your girl ...

Love your signature!

elvedra replied at 11-11-2016 10:30 AM
Love your signature!

Thanks  

Kau tanya knp ada perempuan yg sanggup stay wpun tunang perangai hauk camtu? Obviously sebab dia TAK ADA kekuatan nak mintak putus dan satu lg sebab dia BODOH. Perempuan ni kalau bijak camne pun tp kalau takde kekuatan, dia akan stay je dgn laki tu.

Ramai je perempuan rela jd punching bag takut aku nak kahwin