CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AnggunSophea

Misteri Di Negeri Perak [ Updated : 11 Feb 2020 ]

best best

nak lg!

Abqm Rambo pun pernah 'perempuan' mengekor dik . Tapi ni thread misteri kat Perak kan ? Abam jadi pembaca jelah .

Eh uuu nyer citer teringat time aku form 1 ke form to taun 2000@2001 kes sama cm citer ko nie tp bukan kat Perak la kat Selangor area hulu Selangor nama tempat nie templer kai ke cane tah kecik tmpat tp ramai org dtg air terjun nie kene lalu kws Umah org asli dulu n kws pusat serenti dadah sinun.. Time nie gambo cm ko gak ketas A4 gambo itam putih tp org yg amik gambo tu cina reramai pg bkelah kat air terjun tu sekali Ade mende menyelit kat celah deme makhluk yg cm citer STAR WARS tu pe name nyer dark sight ke pe tah sebijik sejibon satu Skool kecoh ngan citer nie pastu jarang la org mandi manda kat sana

Tp kat sana air terjun die ttp sampai pkul 6 je n Ade jaga yg jaga iaitu org asli sana waktu x leh lbh dari pukul 6 coz kat situ tiap2 tahun Ade je org mati lemas bak kata org mmg makan nyawa org abah aku x suke kalo kami pg sana coz org kat sana n org asli Ade ckp tmpat nie memalam perghhh bunyian memacam ko paham2 la org asli nie die nyer ilmu kuat n tau la coz tmpat die kn tu sampai Ade org die gak jaga tmpat nie

Tmpat kolam mandi die kecik je tp die nyer lubuk tu dalam tu yg ramai org mati kat sana n lgpun kws nyer hutan kan name pun sempadan ngan hutan Pahang n banjaran titiwangsa giteww

Sorry la tt aku join citer aku gak

Rate

1

iols org ulu kenas. ayah pernah jaga kawasan chalet tu. tapi masa tu iols kecik lagi. tak amik port sgt. lepas tu pindah ke daerah lain.

AnggunSophea replied at 14-11-2016 11:29 AM
Alamak sis. Ni lagi creepy dari cerita saya lagi ada. Maybe dia tak suka orang beria sangat kat ka ...

aku tertarik dgn cerita couple itu...

rasanya ade kem kt situ kan?

skola slalu wt program

Follow Us
cite la lgiii

best lah, nk lagi nk lagi.

Tt cakap ada 19-20 crita lg...

Huhuhu..

Next..??

best la cite ni...tt up lg citer lain,..suke dgn gaya penceritaan tt..I siap bace dgn intonasi yg btul ok..

http://beritatvmalaysia.blogspot ... a-kangsarp.html?m=1

Siapa yang rajin or tak berapa tahu keadaan Ulu Kenas ni macam mana rupa dia, ni ada link. Sorry aku pakai phone, tak reti tempek pic

Pic yang 1st sekali dalam blog tu ada gambar orang mandi manda ber-background-kan mini empangan air kan. Then bawah tu ada ramai orang lepak atas batu besar kat tengah tu. Batu ni ada cerita dia, tapi tak seram lah

Masa tu lagi seminggu nak Ramadhan. Aku ni warga Ipoh lg time tu pergi lah lepak dgn kawan kawan. Kitorang overnight malam tu. Kalau korang perasan tahun 2014, Dataran KTM Ipoh tu meriah dgn aktiviti rollerblade. Aku ni salah seorang yg aktif juga lah dgn sukan tu.

Disebabkan semua memang stay Ipoh, so kitorang jadi macam mendap dan bosan lah. Kitorang melepak dari malam sampai pagi dalam pukul 8pagi macam tu kat port kegemaran kitorang, Nasi Goreng Udang Banjir area BSN Ipoh. Tak jauh dari KTM dan Padang Ipoh. Tempat ni pun ada kisahnya. Nanti aku cerita. Then time lepak minum tu, ada seorang member ni otak seminit plan lepak Ulu Kenas. Sebab masa tu semua segar lagi walaupun tak tidur semalaman.

Make it short, 9lebih kitorang gerak dari Ipoh pukul 10pagi kitorang pun sampailah ke Ulu Kenas. Cepat kan? Sebab owner kereta tu Mekanik. Meter dia 180 sepanjang highway. Time sampai tu budak budak Ipoh (geng aku jugak tapi time tu ada yg aku tak ngam) mat mat motor ni pun ada event. So berselerak lah motor kat kawasan lapang atas tu. Malas nak kacau port event diorang. Kitorang pilih punya pilih tempat, dapat lah yang betul betul kat empang air macam dalam gambar 1st tu. So berkelah lah kitorang dgn bekal sandwich Tuna hasil air tangan member kitorang, 'Mat Kaca'. 'Mat Kaca' ni mendapat nama nya sebab time melepak, hobi dia suka kunyah botol kaca Livita Honey kecik warna coklat tu. Aku pun tak paham apa motif dia. Dia ni budak Kg Manjoi,  Ipoh. Nak aje aku hantar dia masuk Sekolah budak Alim Al-Barakah milik Ustaz Kazim Elias tu.

Aku ni kecik, so senang kena buli. Lepas makan diorang dok main humban humban aku dalam air dari atas batu paling besar tu. Situ tak dalam sangat, lebih kurang paras dada aku yang berketinggian 160cm ni. Diorang buat style lambung. Sorang pegang kaki kiri, sorang lagi pegang kaki kanan, dua orang lagi pegang tangan kiri dan tangan kanan. Siapa badan kecik mesti kena campak. Jadi tak boleh buat apa redha jelah. Berpuluh kali aku tersedak air.

So lepas puas mandi manda, kitorang ni semua pakat keletihan. Time tu tengahari tapi ada pokok pokok yang lindung kitorang dari kena panas. Lagipun hutan kan, suasana sejuk je. Mata sorang sorang dah mengantuk time tu sebab kitorang semua tak tidur dari malam semalam. Tanpa di-plan sorang sorang terlena atas batu tu. Aku baring atas batu besar yang curam tu. Berdua dengan kawan baik aku, Ika. Kitorang membelakangi empang tu. Geng lelaki atas batu lain kat keliling tu. Semua pakat cari ruang nak bersidai sebab penat. Memang macam ikan masin lah, berlonggok terlentang semua atas batu. Masa tu hanya ada geng kitorang je kat kawasan tu. Sebab tu selamba tidur.

Then aku rasa macam panas sikit. Aku bukak mata. Panas panas bahang gitu. Redup tapi ada lagi cahaya matahari. Lepastu aku dengar kat belakang aku macam ada suara lelaki ramai ramai gelak gelak. Aku pun cepat cepat bangun dan duduk. Aku tengok penuh geng motor kat tepi tepi empang tu. Yang mandi kat situ pun ramai. Aku tengok budak budak lain semua terbongkang lagi tidur. Budak laki gelak tu sebab pandang aku terpinga pinga atas batu. Then aku pergi kat satu satu batu, aku kejut geng geng aku sebab aku rasa dah lewat petang dah time tu. Phone masing masing simpan dalam kereta so tak tahu jam dah pukul berapa. Tak guna pun pegang, dalam hutan bukan ada coverage.

Aku yang 1st masuk dalam kereta nak salin baju. Kat situ tempat salin baju entah kat mana. Aku malas nak cari, sebab tu salin dalam kereta je. Salin ikut turn. Masuk sorang 5min je. Terkejut aku time tu tengok jam dah hampir 6petang. Gila lama semua tidur. Dari tengahari sampai 6petang semua lena tidur atas batu. BIAR BETUL??

Disebabkan dah nak senja kitorang ramai ramai cepat cepat kemas barang kitorang then terus gerak dari hutan liput tu. Dalam kereta semua tertanya tanya, macam mana semua boleh lena tidur atas batu yang tak simetri tu direct 6jam tanpa terjaga. Padahal kawasan tu bising jugak, tumpuan orang lalu lalang. Dan masa aku terjaga tu pun suasana bising sangat sebab mat motor yang mandi tu berhuhu haha sambil rem rem motor. Macam kena dodoi pulak kitorang tidur tak bangun bangun atas batu tengah tengah hutan tu.

Esoknya aku demam dan hilang suara seminggu. Aku syak aku demam sebab terminum air sungai banyak sangat masa kena campak dalam sungai tu berkali kali. Yang paling best masa tu aku pakai legging. Paras buku lali kebawah sunburn teruk. Muka dengan pergelangan tangan pun sunburn. Petanda betapa lama kitorang tidur bersidai atas batu tu. Dalam hutan pun kulit boleh sunburn!

Rate

1

AnggunSophea replied at 14-11-2016 11:29 AM
Alamak sis. Ni lagi creepy dari cerita saya lagi ada. Maybe dia tak suka orang beria sangat kat ka ...

Cite laa, macam best je

ninnakarinna replied at 14-11-2016 07:42 PM
Tt cakap ada 19-20 crita lg...

Huhuhu..

Ye betul. Tapi takkan saya nak sajikan 20 buah cerita sekaligus  

Saya cerita satu hari satu cerita ye. Baru forumers tak bosan. Sebab cerita ni merangkumi kisah saya dari zaman childhood sampaj lah dewasa  

RamboMandul replied at 14-11-2016 02:25 PM
Abqm Rambo pun pernah 'perempuan' mengekor dik . Tapi ni thread misteri kat Perak kan ? Abam jadi pe ...

Alah Abam, share je lah. Asal ada kena mengena sikit dgn tajuk ok lah tu  

AnggunSophea replied at 14-11-2016 09:03 PM
Ye betul. Tapi takkan saya nak sajikan 20 buah cerita sekaligus   

Saya cerita satu hari satu ...

Ok..tt update nti iklan2 kan la ye

acikhan replied at 14-11-2016 02:56 PM
Eh uuu nyer citer teringat time aku form 1 ke form to taun 2000@2001 kes sama cm citer ko nie tp buk ...

Itsokei. Silakan silakan.

Ramai mati? Atas sebab apa tu? Ciri ciri keselamatan kurang ke?

Macam Ulu Kenas ni memang ada dengar cerita org mati. Couple mati lah, perempuan lemas lah. Tapi sekadar rumours je lah. Takda bukti dalam berita ke apa  

Edited by AnggunSophea at 14-11-2016 09:13 PM
atikah2013 replied at 14-11-2016 03:27 PM
iols org ulu kenas. ayah pernah jaga kawasan chalet tu. tapi masa tu iols kecik lagi. tak amik port  ...

Wah. Penduduk asal. Cuba risik risik ayah, ada ke bukti cerita yg kita sedang bincangkan ni  

AnggunSophea replied at 14-11-2016 09:07 PM
Itsokei. Silakan silakan.

Ramai mati? Atas sebab apa tu? Ciri ciri keselamatan kurang ke?

Dik sorry .ko ni lelaki ke pompuan..nama mcm pompuan..n member nama ika...tp ko gi bkelah ngan mat2...diorang ke humban ko dlm sungai tu..?
Sorry ot jap dik

Jajabeans replied at 14-11-2016 01:49 PM
kim salam kat abg tt

Wasalam  

Loloq89 replied at 14-11-2016 04:51 PM
rasanya ade kem kt situ kan?

skola slalu wt program

Tadi ada forumers cakap memang ada tapak camping. Kalau buka link tu pun memang nampak ada tapak kem.