CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AnggunSophea

Misteri Di Negeri Perak [ Updated : 11 Feb 2020 ]

annabellaruz2 replied at 22-5-2017 11:54 AM
tu la pasal...cerdik yg hamat  kan??
sekali dia pun dapat balasan...
anak buah aku yg umur 6 tah ...

ya rabbi..lagi ganasss..hahaha

AnggunSophea replied at 21-11-2016 08:32 PM
Aiyooo. Seramnya. Selalu baca cerita dari kepulauan Borneo, hantu hantu diorang memang lain macam  ...

kannn..ngeri citer2 hantu Borneo kan..sekarang masih ada yg gitu ke?

AnggunSophea replied at 21-11-2016 10:07 PM
KISAH 5 : SHORTCUT BATU GAJAH - IPOH

Sorry 2hari senyap sunyi. Phone aku buat perangai. Dulu pern ...

TT..I org Perak gak duduk kat kg Bali..you mesti tau kan..org kata kampung ni paling angker..I lahir ,besar kat sini tapi x pernah jumap apa2 pun tapi abag2 dan kakak selalu jugak kena usik sbb dorang keluar malam2 gi ngaji lah,main kompang lah..I is selamat sebab kul 9pm dah tido

AnggunSophea replied at 21-11-2016 10:35 PM
Sebab tu Allah cipta manusia kerja waktu siang, tidur dan berehat waktu malam.

Sebab waktu Mal ...

citer la..x yah mention nama..utk teladan..bukan utk menghina

annabellaruz2 replied at 22-11-2016 09:44 AM
ye betul...tu semua mainan syaitan..
tp bagi orang iban, tu semua 'HANTU' atau makhluk dari alam  ...

letih kan..hidup dikelilingi so called pantang larang kan..sib baik kita dah zaman moden..kalu dulu..camni lah kita..nak kluar bendul pintu je dah ada pantang

supernaturalee replied at 22-11-2016 10:23 AM
dh dkat dgn kg teman dh ni
ade lh dlm 6 - 7 km

ramai jugak eksiden kat sini sbb tgh malam pekat ternampak 2 biji mata..sekali langgar..kerbau, sini byk lombong tmpat org ternak kerbau..

Follow Us
puteribaya replied at 22-5-2017 03:01 PM
letih kan..hidup dikelilingi so called pantang larang kan..sib baik kita dah zaman moden..kalu dul ...

wlu pun dah tahun 2017, tp ada lagi pantang larang yg masuh dipegang kuat oleh orang2 tua dan kaum iban..
'kempunan' salah satunya...

Clover_Hill replied at 22-11-2016 12:58 PM
Akak pn ada terid sendiri..tapi mcm dik tt,makin diexpose makin mcm mcm pula jadi..end up gobok ak ...

ye lah Yang..citer2 u dulu akak layannn dik..sonoks

MYviHaZz replied at 21-5-2017 07:40 AM
takde buat kenduri pun dik, cuma semua ruang dan bilik2 semua akak akan solat dalam tu termasu ...

Okay dah tu kak. Tu pun dah cukup afdhal dah tu. Tapi kalau nak ikutkan 'dia' memang ada je kan kak. Dalam rumah pun dia ada, sambil lalu gitu. Tapi biasanya diorang tak mengacau. Kalau kita baru pindah tapi tak buat doa selamat or alunan ayat suci yg tu kot dia kacau. Mcm kita duduk rumah bujang, dtg housemate baru masuk buat kepala sendiri. Mesti hangin kan  

Saya pun terdgr dr Ustaz2 bagitau je. Tu tempek kat sini. Boleh share utk forumer akan akan datang selagi thread ni ada  

AnggunSophea replied at 23-11-2016 01:34 AM
Tulah kesian bila dengar. Awek dia pun boleh kata berani jugak. Lagi kesian sebab diorang dah clas ...

ramai gak yg kena cenggini..tersalah ambil

kukukatablog replied at 21-5-2017 07:47 AM
aku ni penakut,
waktu citer gambar hantu ulu kenas tuh baru form 1,
aku tido bilik mak ayah aku na ...

Mengimbau phobia zaman silam lah gini. Aku lupa dah reaction aku lepas tengok gambar tu. Aku cuma ingat family dah sepupu sepapat je dah tak pergi Hulu Kenas lepas tu. 10tahun later baru pergi tu pun sebab aku study kat Ipoh, nak bawak kawan kawan luar jalan jalan  

Oh. Cikgu eh? Cikgu mana ni. Hint sikit. Hehehe sekolah atau U kan tempat manusia menuntut ilmu. Benda tu tak suka kita belajar. Nak dekat exam tengah serabut lg teruk kena kacau kan, tambah lagi asrama. Tp selama aku bersekolah 12tahun dulu (campur Lower six) memang tak pernah encounter dgn hantu. Zaman study pun takda hantu kat kampus. Alhamdulillah. Namun begitu result hampeh jugak  

MYviHaZz replied at 21-5-2017 08:04 AM
taktau nak kata apa dah bila baca ni..
apa pun terima kasih sophea bnyk info yang sophea shar ...

In Shaa Allah berguna. Aamin. Saya pun dulu haram taktau. Dah dewasa berdepan dgn macam2 baru lah nak ambik tahu. Tapi alhamdulillah dah baligh saya tak berapa boleh nampak dah benda2 ni. Masa belum baligh selalu. Dengar mengilai lagi lah selalu. Alhamdulillah sekarang ni takda dah.

Sama dgn family saya. Yg betul2 percaya benda benda ni mak dgn abg je. Itupun sebab mak sendiri kena sihir dulu. Abg pulak memang pengamal perubatan lepas saya sakit. Tapi dia baru beginner lah. Simple2 utk family boleh lah dia buat. Ubatkan org tak boleh lg. Saya pulak sejenis malas nak fikir bukan2  

Laduree replied at 21-5-2017 11:47 PM
sopheaaa...welcome back..hihi
lama x jengah thread ni..
bz sr dekat thread gosip..haha

Hi sis. Mcm nama bollywood gituu. Saya ada je jalan2 jadi SR jugak kat BG. Ada benda nak comment baru letak seketul dua  

Alhamdulillah kak. Sebenarnya ramai tahu pasal adab2 tu kan kak. Cumanya mungkin atas kesibukan terkadang lupa.
Aiyooo siapakah bermulut merah. Serammmm. Akak boleh ye baca ayat kursi dlm mimpi? Iman mesti kuat ni   saya mimpi hantu, baca ayat kursi dlm mimpi jadi tak terucap. Blank. Siap hantu tu ejek "baca lahhh.. baca lah.. kikiki"  :

pin0t replied at 22-5-2017 01:30 AM
Kalau mandi pakai spender je sis tak pe kee ?

'Atas' kena tutup jugak. Takut jin tu berfantasi  

puteribaya replied at 22-5-2017 02:49 AM
aikk..mak baru bukak mihun goring ni..euwww..simpan balik pasal megi ni..

Geli kan. Masa dia posting time bujang di satu negeri dulu, biawak pun diorang makan. Dalam hutan khabarnya terputus makanan

puteribaya replied at 22-5-2017 03:02 AM
i ada sorang anak buah..dia pegi sekolah 3km naik basikal..satu pagi hujan gerimis, bila jadi kasa ...

Mesti dia budak kampung kan? Budak kampung dedulu memang berani. Hati teguh. Budak kampung sekarang dah mcm budak bandar, Parents hantar pergi sekolah. Sangat kurang dah yg sendiri kayuh beskal. Saya dulu sekolah dekat sangat. Tak sempat penat kayuh beskal dah sampai  

puteribaya replied at 22-5-2017 04:56 AM
kannn..ngeri citer2 hantu Borneo kan..sekarang masih ada yg gitu ke?

Saya takda kenalan Sarawakian n Sabahan. Baik Zaman study n kerja mmg takda. Tau cerita seram dari MPS je. Ada sorang TT nama dia Ainiz81 tu. Lama dah thread tu. N yg latest Annabellaruz tu lah. Baca2 ambik info  

AnggunSophea replied at 22-5-2017 03:12 PM
'Atas' kena tutup jugak. Takut jin tu berfantasi

Laaa ye kee sis. Huhuhuhuhu. Bahaya jugak tuu

puteribaya replied at 22-5-2017 05:01 AM
TT..I org Perak gak duduk kat kg Bali..you mesti tau kan..org kata kampung ni paling angker..I lah ...

Masih stay situ kah sis? So kita tak jauh lah. Saya dalam 20km je dari tempat sis  

Kg Bali mmg scary, bukan kita kita je tahu, bdk luar pun tahu. Ada budak UiTM SI jumpa kak pon kat situ lah  
Dlm thread saya mula2 dulu, ada story gak kat Kg Bali - Tg Tualang tu. Saya nak terlanggar lembu, jatuh muka terseret atas jalan. Mujur pakai krim farmasi, 2minggu hilang dah parut kat mulut  

AnggunSophea replied at 22-5-2017 03:17 PM
Mesti dia budak kampung kan? Budak kampung dedulu memang berani. Hati teguh. Budak kampung sekaran ...

betul..tapi lansung x de perasaan takut..nephew akak ni..mak akak kata dia ikut perangai atuk dia..ayah akk