CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AnggunSophea

Misteri Di Negeri Perak [ Updated : 11 Feb 2020 ]

annabellaruz2 replied at 24-5-2017 08:06 AM
gelabah gak semalam bila tak dapat lompat tembok..hahahah

Huntung la... Tgk dr bawah je

bunga_lestari replied at 24-5-2017 02:53 AM
aah, akak baca terid rumah sewa poli tu dulu.. kendian lamaaaa tinggalkan forum n sub board mister ...

Huuu lama dah tu. Thread tu pun pendek je. Ada berapa page je. Sambutan pun kurang menggalakkan, taktau nak update apa dah. Tu yg habis gitu je.

Plan nya taknak tunang. Dah tawar hati nak tunang. Kalau ada jodoh kahwin tetus je. Umur pun dah tak berapa nak muda nak berbujang bujang  

Yg melepak sampai ke subuh tu mana family tau kak   stay rumah sewa time tu. Kalau duduk rumah family jarang keluar, lebih suka memerap. Kat rumah sewa banyak anasir ajak keluar melepak  

Port saya cuma mamak je, takpun main futsal or rollerblade. Takpun tolong kawan meniaga kat gerbang malam. Kalau tolong kawan meniaga takpe, mak paham sebab cari duit poket. Family saya ada masalah kewangan masa saya study. Dedulu lah zaman belajar n baru habis belajar. Sekarang dah takda keinginan nak berembun sebab dah jemu kot  

AnggunSophea replied at 24-5-2017 11:18 AM
Huuu lama dah tu. Thread tu pun pendek je. Ada berapa page je. Sambutan pun kurang menggalakkan, t ...

ohh, dok umah sewa.. patutlaa.. cuma akak pelik sebab ada part yg abg man dengan kak ina hntr adik tu, yg adik jalan sorg2 guna lampu handphone je tu, kan ker adik balik umah mak kan? ketuk2 pintu mak lambat bukak? time tu kan ke subuh? tu yg tertanya2, sportingnya mak adik..

bunga_lestari replied at 24-5-2017 03:36 AM
ohh, dok umah sewa.. patutlaa.. cuma akak pelik sebab ada part yg abg man dengan kak ina hntr adik ...

Tu lah yg saya cakap tolong diorang meniaga. Tapi diorang tak jadi meniaga then pergi Penang. Family memang kenal diorang. Selalu kalau balik cuti, memang akan tolong diorang meniaga

puteribaya replied at 24-5-2017 08:24 AM
jangan lupa KRU..nenek dorang org Pengkalan Baru..sini pun kampung lama..banayk pokok2 besar..nene ...

Hahahaha...Tak kena kacau sebab hantu kata... Ooo.. Geng ni..   ..

Follow Us
AnggunSophea replied at 23-5-2017 09:47 PM
Haah. Akak ingat lagi ehh   Kena dari Perak, so takpe kot selit sekali kan?

Ahaa ofkos kaka ingat lagi dik...
Umah yg adik Anggun skluarga duk tu memang puaka kan...
Bole menjelma bila2 masa jek...
Aisshh,seram
Nnti sambung lagi

AnggunSophea replied at 24-5-2017 06:18 PM
Tu lah yg saya cakap tolong diorang meniaga. Tapi diorang tak jadi meniaga then pergi Penang. Fami ...

ohh, terlepas pandang laa tu akak nih.. hehehe...

nanti kalau ada citer baru, update la ye..

lepak benang tt ni buat telinga meols berdesing

rindu pulak dekat ipoh. zaman remaja habis dekat situ
semua tempat tt citer tu meols tau
rindu nak lepak dataran makan2 sambil rempit pastu kena jerkah sebab lencong corner
teringat ada satu kedai makan tu uli roti canai pakai kaki.. huwaaa tobat tak pi dah situ

tt pernah lepak benteng tc tak? kalau suku abad, meols tua sikit dr tt. meols suka lepak padang polo usaha wanita jadian.. hilang stress study.. padang polo pun bole tahan seram

trexxxxxi replied at 5-6-2017 09:54 PM
lepak benang tt ni buat telinga meols berdesing

rindu pulak dekat ipoh. zaman remaja habis dek ...

Berdesing? Selawat dlm genggaman, lepas kat telinga  kiki Gurau je. Berdesing syahdu teringatkan Ipoh ke?

Rindu Kan. Sebab habis masa muda kat sana, sebab tu terpahat dlm hati. Even Ipoh tu kecik cenonet je. 2013 saya ada lah 'susun susun motor' sekejap kat dataran dlm setahun gitu dgn budak sana. Rindu zaman weng weng dedulu  

Ada jugak dgr cerita hot mamak tu masa study. Tapi saya degil, pijak jugak mamak tu. 2kali kot. Sedap lah roti canai dia. Besar dan tak tebal. Pes****ng kan?

trexxxxxi replied at 5-6-2017 09:59 PM
tt pernah lepak benteng tc tak? kalau suku abad, meols tua sikit dr tt. meols suka lepak padang polo ...

Pernah   siapa tahu TC, tapi tak pernah pi Benteng rugi lah. Sebab situ makan murah kan. Diorang caj harga student. Ya rabbi, awk ni mengingatkan saya pada memori kat sana pulak dah. Sedihhhhh.

Last pergi benteng tahun akhir, saya duduk belah yg dekat dgn carwash tu. Tak tau lah carwash tu ada lg ke tak   saya dah order, tengah sembang2 dgn kwn. Terpandang brother kedai sebelah tengah bancuh air. Setiap kali kacau air, mulut dia kumat kamit pada cawan tu then tambah something berbentuk solution dlm bancuhan. Bukan berzikir. Takda rupa berzikir pun. Kitorg perhati dia sampai kesudah, langsung dia tak sedar. Kedai dia mmg ramai student, tp kitorg tak pernah jejak.

Pastu malas dah nak pergi benteng sebab ramai sgt student. Tak puas makan sbb kejap kejap kwn dtg tegur. Selalu makan kat area Carsem Medan Gopeng tu je. Ada kedai kedai siam area Masjid n Kolej Haza tu. Takpun lepak TKK. Sebab gedik nak jenjalan Gerbang Malam  

tt igtkan ada update..

AnggunSophea replied at 18-5-2017 09:21 PM
Haah Ustaz A. Sis pernah berubat sana juga ke?   
Terima kasih mendoakan ye sis. In shaa allah  ...

Br ada peluang nak balas
Ha ah..selalu gak g berubat dgn ust A tu
Akak..mak...abh...adik..anak2 buah...hb..anak sumer pernah berubat dgn ust A

Ni br nak start bc kisah anggun...lama x masuk mps nih

Selamat berpuasa  

AnggunSophea replied at 13-12-2016 04:27 PM
KISAH 9 : IPOH ( Episod Akhir )

*Dalam episod 2, part IV haritu, actually banyak scene yang aku t ...

Thanks tt penceritaan yg details psl rasuk tu. Mg selama ni tertanya2 cmne perasaan kena rasuk..masa rasuk tu kita kat mana..skang br tahu cmtu rasanya mula2 benda tu nak masuk ehh..

benarkah sultan perak x leh minum air bepunca dri sungai sungkai, dan x leh pijak tanah sungkai?kena lapik ngan kain katanya

AnggunSophea replied at 23-5-2017 09:15 PM
KISAH 13 : RUMAH BARU (Episod I)

Takde sambungan Kisah 13 ni ke cik tt @AnggunSophea?

Baru khatam..... amazing tt.  Byk pengalaman. Teruskn menulis tt...best sgt!

saya suka nk ke perak selalu ,  sbb satu , negeri tu mcm byk misteri , byk hutan.kalau bca novel siri berckp dgn jin , saya suka google map terus lokasi yg diceritakan tamar jalis

AnggunSophea replied at 24-11-2016 08:52 AM
KISAH 7 : BATU GAJAH PERDANA

Kisah ni pulak dialami oleh aku dan BF aku. Masa kitorang baru baru  ...

Ahah. Parents aku duk kat BG Perdana ni. Aku plak duk kat St 18. Aku ade kisah kat seram kat BG Perdana. Baik kat umah parents aku, umah jiran(lagi seram) dan cerita aku dlu2 kat expressway BG Perdana. Da penah cite da pun. Tp esk lusa aku tepek kat sini klu rajin. BG Perdana ni mmg keras skit, sbb dlu kawasan ni bukit bukau(hutan).