CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Mak Tak Mampu Bang, Bunga Konvo Tu RM100"

SalenaGomez replied at 15-11-2016 10:26 PM
Mesti org ingat ko tgh gaduh ngn gf/bf

Tau xpe. Kalu kelmarin tu org pk aku gado ngan org yg minum ngan aku. Heheheh

.. harap adik tu xlupa pengorbanan mak bapak dia. Tengok rupa mak dia pastu baca lagi ayat tu mmg meleleh airmata.. aku kalu org tua mmg ada soft spot.

edee_91 replied at 15-11-2016 10:49 PM
NOTHING SPECIAL.

Nothing special kalu 1.kau tak pernah grad 2.famili kau kaya raya tanggung kau belajar 3.cgpa kau memang rendah nak mampos 4.semua kerja dan exam kau hasil meniru 5.life kau kat uni tak best. Pilih salah satu

Untuk orang yang famili bergolok gadai sampai jual tanah semata2 nak hantar anak ke uni, konvo memang spesel..

Atau berhempas pula nak dapat cgpa bagus,konvo memang spesel..

Atau life di uni sangat2 best terlebih2 awesome syok ada kawan ramai, konvo memang spesel..

Mungkin kau tak pernah rasa salah satunya?

~boolean replied at 16-11-2016 09:19 PM
Nothing special kalu 1.kau tak pernah grad 2.famili kau kaya raya tanggung kau belajar 3.cgpa kau  ...

nak tuduh aku memacam le tu..... kengkonon dengan tukar struktur ayat kepada pertanyaan boleh nampak mulia la tu... nanti boleh play it safe dengan kata, eh, aku tanya jah...

well kalau bagi kau mak kerja technician gomen dapat sara anak masuk pusat pengajian hidup selesa, maka aku jatuh kategori nombor dua lah kiranya kalau ikutkan list sampah kau tu.

Atau life di uni sangat2 best terlebih2 awesome syok ada kawan ramai, konvo memang spesel..

aku juga jatuh dalam kategori quote kau di atas. konvo still nothing special. i've already got the 'special feeling' during the course. setaka hari konvo apalah sangat.

krustykrab replied at 16-11-2016 08:39 AM
betui tu

nanti2 kita tgk pulak, yg kuar dari pusat serenti pun akan ada hari konvo

hahaha ok itu kelakar sis.

same goes here..masa aku convo dulu, my mom nak beli bunga yang siap deco tu sebab dia tengok ramai parents beli bunga tu untuk anak dia yang convo..

tapi aku awal2 bitau, aku tak nak ape2..sebab aku tau sendiri, bunga ke, bear besar ke memang mahal kot. aku just amik scroll..lepastu jumpe parents aku lepas abis istiadat..

dan ade bear kecik besar tapak tangan untuk aku. siap kad ucapan...

walaupun bear kecik...aku happy gile. sebab dah susahkan dorang aku belajar, bile konvo, dorang susahkan diri dorang lagi nak bagi aku gift sempena convo aku.

cmf_premierleag replied at 16-11-2016 08:27 AM
Nyah, omputeh pun takde bunga2...meols grad dr yukay sana nun...biasa2 jah..jubah serba itam persi ...

Tp diorg spesel....goncang botol arak laju2 pastu shushhhhhhhh ...abis berterabur air kencing atas kepala

Mungkin kita org melayu patut guna budu atau cencaluk buat mcm tu, baru hipster khennnnn

Follow Us
edee_91 replied at 16-11-2016 10:37 PM
nak tuduh aku memacam le tu..... kengkonon dengan tukar struktur ayat kepada pertanyaan boleh namp ...

Eh tapi aku memang tanya jah.. kau ni defensive sangat lah janganlah hati tisu dik setakat berforum aja pun ... chill sikit..

Aku tanya sebab jarang orang tak rasa spesel bila konvo..
aku rasa spesel ja sebab dpt first class honours (matilah up diri sendirik..) ..jadi sepertimana kenapa orang rasa spesel pastilah ada sebab juga kenapa orang rasa tak spesel...

UTP kot. awat hauk benor englishnya.
tapi tahniah dik. semoga ko dapat kerja cepat n bantu adik2 ko pulak

aku dlu konvo, sediakan duit hotel utk fmly, sbb tahu diorg dtg jauh dr kg...aku nak diorg dtg.walaupun xmmpu, dudukla hotel bajet. bunga plak aku bg duit kat akak aku, suruh beli...
gambar konvo kat studio tu, aku amik setahun lps aku konvo, aku dtg pada konvo thn seterusnya, pastu pinjam jubah junior aku utk amik gambar studio.
smpai skrg, klu aku tgk gmbar konvo aku, aku rasa sedih...tp aku gembira aku xpnah nk susahkan fmly aku. aku usaha sndri..

perlukah viral

sedihnya aku bace cite die nihhh.....  

cerita yang menyentuh perasaan ku

Edited by aciik at 17-11-2016 10:42 AM

last aku kombo masa tadika......sronok sgt....

masing2 banyak jugak ye kenangan

cmf_premierleag replied at 16-11-2016 08:27 AM
Nyah, omputeh pun takde bunga2...meols grad dr yukay sana nun...biasa2 jah..jubah serba itam persi ...

alah tmpt mokcik je kot grad gitu. anyways, grad uk mmglah low key except mungkin kalo mokcik grad dr oxbridge ka .... mokcik dah penah p grad ceremony kat us? grad high school pon bagai terbalik nk celebrate. adeh, kesian rs baca komen mokcik.

~boolean replied at 17-11-2016 12:31 AM
Eh tapi aku memang tanya jah..  kau ni defensive sangat lah janganlah hati tisu dik setakat berf ...

seeee....... told y'all.

Bukankah bila.masuk UTP ada sponser Petronas atau MARA?..anak saya pun belajar dkt UTP dot sponser MARA..bayar balik pun xsampai 1k aje

Camni pun viral? Ramai lagi kot org lagi susah parents nak dtg konvo pun xdpt sbb xmampu

konvo diploma
mak ayah saya tak dtg (ayah tak sihat masa tu)
pastu kebetulan anak buah pak long konvo skali (mak long kakak mak)
pak long dengan family folo dorang - buat trip mancing skali
sedih jugak la masa tu, keluar dewan je orang lain yg sambut

tapi masa konvo degree sume ada
adik yang laki tu siap ponteng klas sehari nak g konvo saya

waktu aku konvo dulu, mak dgn abah tak datang. abah sakit tenat dan mak jaga abah dekat rumah. kakak je dtg. tapi ada member ni lagi kesian. Ayah dia tenat gak. waktu dia tengah terima skroll atas pentas tu dapat sms drpd family ayah dia meninggal. pehh kesian sgt dgn member tu waktu tu