CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

How do you know if the guy is really for you?

noraidil_06 replied at 17-11-2016 12:40 PM
& he was someone else fiance when i set my eyes on him. i love u so much Aidil. mati la berjiwang  ...

Hahahaha

Malam iniew jemahat menjelang tiba khen so sila rogol laki kaka puas2.

chazey replied at 17-11-2016 04:05 PM
Hahahaha

Malam iniew jemahat menjelang tiba khen so sila rogol laki kaka puas2.

Tu pun kalau akak x membuta   sayang2 gak.kalau nk tertido, semcm je tertido

judicata replied at 17-11-2016 01:11 PM
ipan... love is of dynamic nature. takkan kekal bentuk yg sama bertahun tahun. samada makin bercam ...

hmmm...love is in motion, not motion-less...true enough, sekali air bah sekali itu pantai berubah..human feelings change as they age through time, but i do believe that once you love a person, no matter how long, it should stand the test of time.

As i said before, realization of love is manifest through marriage...walaupun anda telah berkahwin bertahun-tahun pun, belum tentu anda mengetahui perangai baik buruknya secara menyeluruh. You can only manage to accept that person as he is, terima seadanya...

hah.. baru teringat ada satu kriteria yg perlu ada pada lelaki..

tak boleh jadi jujur.. kena berlapik..

cth:

kalau si pompuan tanya "hai si polan, cantik tak i hari ni?.. i nak dengar jawapan yg jujur dari u berkenaan pemilihan pakaian i malam ni."

antara dua jawapan ni:

1. jujur - "tak cantik."

2. berlapik - "weeellllll.. okay sebenarnya tapi kalau u pakai mcm sekian sekian or mcm sekian sekian ke lagi cantik.."

walaupun si pompuan tu pada awalnya cakap nak dengar jawapan yg 'jujur' tp sbnrnya dia mengharapkan jawapan yg 'berlapik' dari si lelaki

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

you dont know.  all the tell tales dats left is whether the guy is worth your time, worth your effort, worthy of all the guys. how worth is worth? you should be able to know that, our preference may be different

Follow Us
Edited by wana89 at 18-11-2016 11:51 AM
chazey replied at 17-11-2016 12:15 PM
A'ah. Tapi takda orang yang paksa ai convert,  ai sundri nak.

So ai tak blame agama.

so ko rasa apa yang patut diambilkira kak??kekadang aku rasa kan kak, kita tawakal ajer la dengan apa dah ditentukan..
nak pikir, buat sakit kepala
sebab  aku pun jenis terjun dan gamble jer kak..
kalo macam ni biasanya, expectation aku xbesar sangat..
Sekarang, aku dah malas nak ambil tahu dah..yang sebenarnya, aku dah penat dah nak melayan semua..aku suruh mak aku cari dan pilihkan jer kak.. skandal sana skandal sini pun, buat kepala aku pening jer...
tapi selepas kahwin,sama ada  suka or xsuka..
aku nak stop segala kerja giler aku buat masa bujang ni..
so, aku follow the flow.. tu keputusan aku..senang cerita

apa2 pun kak @chazey, aku doakan ko bahagia setiap perkara yang ko putuskan dan buat..

wana89 replied at 18-11-2016 11:42 AM
so ko rasa apa yang patut diambilkira kak??kekadang aku rasa kan kak, kita tawakal ajer la dengan  ...

Kita hidup relax je. Usah terlalu semakkan fikiran sampai susahkan hidup. Hidup ni dah sedia susah, so permudahkanlah ia.

Aiol pun go with the flow jah. Yang penting tahun depan aiol mahu tambah cantek cantek cantek (aiop sedang diet dan telah berkurang satu saiz so aiol is very happy sebab baru tadi perasan baju yang dibeli tahun lepas dah boleh muat. ) dan prestasi di tempat keja bertambah mantap. Aiol neglected myself for too long. It is aiol's time to shine. Top prioriti aiol is of course anak.

wana89 replied at 18-11-2016 11:43 AM
apa2 pun kak @chazey, aku doakan ko bahagia setiap perkara yang ko putuskan dan buat..

Ko pun ya Wana. Takyah memilih sangat la. Redah je. Yaqin je pilihan mak pak thorbaik.  

chazey replied at 18-11-2016 01:34 PM
Ko pun ya Wana. Takyah memilih sangat la. Redah je. Yaqin je pilihan mak pak thorbaik.

Sekarang aku dah redho jer kak
Nak jadi anak yg baik..  
Mesti orang pelik dengan aku, skandel sana sini hujung2 suruh mak cari juga
Skandel aku pun semua PJJ kak.. untuk safety aku juga. Disebabkan meka PJJ, so Kalo aku cut off pun..rasa macam tak kisah pun bagi pihak skandel aku sebab aku rasa diorang pun pasang banyak gak so win-win situation kekdahnya. Lagi pun, aku xkikis duit meka..dan aku pun xpernah kacau hidup meka pluss aku pun xrugi apa2 pun.. kalo ada pun, mungkin bil telepon je ler.. mungkin lepas ni, aku layan macam kawan2 ajer la

Honestly, aku xyakin sebenarnya..
feeling aku pun macam on dan off so malas nak beratkan kepala, serah kat mak..  

Edited by chazey at 18-11-2016 03:43 PM
wana89 replied at 18-11-2016 03:17 PM
Sekarang aku dah redho jer kak
Nak jadi anak yg baik..  
Mesti orang pelik dengan aku ...

Ko tak penah jumpa bapak2 gula ko kew? Susah nak berkomitmen tinggi kalau tak penah jumpa lansung Wana hey. Dalam ramai2 bapak gula ko,  sorang pun takda yang mampu buat ko rasa berat hatimu padanya ka? Aku ok je dengan konsep open relationship ni kalau dua2 bujang. Normal la berkawan ramai2 then pilih soram yang ko rasa thorbaik. Ni nasihat pak aku kat aku dulu. Bayangkan zaman kapel dulu boleh2 heol nasihat kat aku takyah la setia sangat kalo belum hada apa2 ikatan,  berkawan jew reramai. Heol pleboi masa muda oke. Aku syak aku yang kena balasan disebabkan kepleboian heol. Tapi aku tak dengar nasehat. Huhu. Nyesal.

Tu la sebab aku skendel PJJ jua. Takyah komitmen. Bukan siyes pon.  

Sorry Ipan. Dah OT sangat.

Edited by wana89 at 18-11-2016 05:40 PM
chazey replied at 18-11-2016 03:40 PM
Ko tak penah jumpa bapak2 gula ko kew? Susah nak berkomitmen tinggi kalau tak penah jumpa lansun ...

Masalah aku, aku suka bebas kak.. tak nak gigih komitmen kulu kilir kak sebab masanya belum tiba untuk aku jadi macam tu. tapi dalam masa sama, nak skandel kak
Kekadang aku takut kak kalo aku dapat cash satu hari nanti. Dulu muda2 aku suka.. seronok   bagi aku, pengalaman hidup kak.. mana dapat kat buku pengalaman macam ni   cuma sekarang, aku memang nak slowkan hidup aku.. nak settle down tapi aku xyakin dengan skandel semua.. entah.. hujung2 aku mintak mak aku cari kan.. xyah kenal, terus nikah. Nak buka buku baru kak, kira aku gambel jugak la ni tapi aku sandarkan pada pilihan mak ayah
Cuma aku harap, jangan la ada buat cerita yg xbetul like aku pernah ehem ker atau kacau hidup baru yg aku nak mulakan. Sebab aku xpernah kaco sesape kak, xpernah konkong hidup skandel aku juga..dia boleh pasang lain kalo dia nak dengan syarat jangan touch hidup aku..pluss aku pun xkikis kak..

Tambah sikit.. skandel2 aku memang pernah jumpa kak ada skandel yg bertahan dengan  sampai 7-8 tahun kak.. banyak orang kata aku kapel kak tapi entah la..susah nak kata. Tapi hari tu aku detect heol ada gf kak.. aku pun rasa aman2 kak biler tahu, tak ada pula aku rasa aku meraung ke hape sebab aku pun spesen jer   tu sebab aku xtayang hal personal aku kak kat FB (orang kenal aku la ) dan aku pun amat marah kalo orang sentuh hal peribadi aku

rancak korang meluahkan perasaan...

tak ape...ipan tak kisah...

ifanonline replied at 18-11-2016 06:18 PM
rancak korang meluahkan perasaan...

tak ape...ipan tak kisah...

Aku punya hal, cuba ko settle bam ipan

wana89 replied at 18-11-2016 07:27 PM
Aku punya hal, cuba ko settle bam ipan

yg mana satu tu wana?

wana89 replied at 18-11-2016 05:10 PM
Masalah aku, aku suka bebas kak.. tak nak gigih komitmen kulu kilir kak sebab masanya belum tiba ...

satu hakak salute dgn ko, ko ada prinsip sendiri dan stick to that.bab hal peribadi tu mmg sama dgn hakak, mmg marah kalau org tak berkenaan masuk campur hal peribadi hakak.

Nak tnya..tapi malas nk bukak benang. Macam mana nak tau kalau girl tu tak berminat nk kenal guy ni?

Curious sbb bg i, nk tau hint2 girl suke guy, sng amat. Tp viceversa sgt susah nk detect.

wana89 replied at 18-11-2016 11:42 AM
so ko rasa apa yang patut diambilkira kak??kekadang aku rasa kan kak, kita tawakal ajer la dengan  ...

sis mintak tip nk skendel reramai.  
iols nk try hilangkan bosan hidup iols ni..
i
utk soaln tt tu i xtau nk jwb .sbb pengalamn cinta i xseberapa.

Victorioussss replied at 18-11-2016 09:50 PM
Nak tnya..tapi malas nk bukak benang. Macam mana nak tau kalau girl tu tak berminat nk kenal guy ni? ...

kalau dia lyn u mcm nak tak nak .
u ada ke u takde ke.dia ttp bahagia..so fhm2 ar .