CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lavender_Violet

Group Whats App family in law

Dua hari lepas abg ipar aku yg duda add pulak gelfen dia wal hal tak pernah jumpa lagi pun dgn bakal biras baru tu. Siap soh kitorang sorang2 perkenal kan diri. Eeeiii...rimas aku. Bila aku diam, laki aku siap message dlm tu kata mana mem besar ni tak perkenal kan diri. Terpaksa la aku dgn hati yg jengkel introduce kan diri aku
Abg ipar aku tu kemaruk sangat nak berbini baru agaknya smp add dlm family punya whatsapp walaupun belum jadi family lagi. Parents in law pun tak jumpa lagi bakal menantu diorang tu. Tapi that bakal kakak ipar amboiii.....bukan main riuh lagi dalam tu ala2 macam dah lama sangat jadi family walhal jumpa pun tak pernah. Aku pulak yg naik segan. Tapi ipar2 bukan main welcome & melayan bakal kak long tu. Semuanya sebab benci dgn kak long lama so nak tunjuk boleh ngam dgn bakal kak long baru.

Yg ni lah punca jadi isu laki aku sound aku sebab pasif. Dia kata bakal kak long pun boleh aje bergurau senda walau belum kenal. Eh...eh...ingat aku gedik sangat ke mcm dia. Siap boleh tulis kalau abg long marah2 korang, meh pm kak long tepi, kak long boleh adjust abg long. Aku macam...iskkk....tak boleh bla aje

Semalam ada isu apa ntah, abg long marah2  dlm WA, habis segala diungkit pasal pertolongan dia kat adik2 dgn family. Tak ke bodoh namanya tu, dalam tu ada bakal bini ko, orang luar, tak pasal2 tau segala cerita pasal family ko. Aku dok terpikir, diorang ni dangkal sangat ke otak sampai benda basic mcm tu pun tak boleh fikir? Ghairah sangat nak perkenal kan bakal bini kat adik beradik sampai kewarasan hilang.

Aku nak wish gud luck je la kat bakal biras tu. Dah masuk betul2 dlm family esok, ko tau la cemana. Harap ok lah, kalau tak silap2 ko kena pulau macam diorang buat kat kak long dulu.

Aku nak exit grup tapi takut laki aku marah

ibuiqah replied at 17-11-2016 01:05 PM
ku pernah jgk masuk dalam masuk dalam inlaws group
tp biasalah mesti ada perangai macam taik   ...

Diorang tak anti ko ke ko buat mcm tu?

bunga_lestari replied at 17-11-2016 01:12 PM
dulu ada.. diorg pakat2 add aku dalam grup tu.. adik beradik deme sekali dgn ipar2 sekali.. bila tya ...

Tu lah kan...ipar tetap lah ipar...
Baik mcm mana pun tetap diorang jarang nak terima kita sama macam adik beradik sendiri
Dengan adik beradik sendiri mmg lah kita ok
Dgn ipar2 ni macam payah lah
Kenapa ek?

grup in law haku created by nephew..so niece kemaruk add pic doter dia...ye haku tau ank haku suma 3 boy...u je dpt gul after 2 boy...every day upload..yes haku admit ur doter so adorable..haku setting not auto donlot..so x yah tgk pic yg make me uncomfortable..so kalo ada isu family diorg haku baca je..kalo rasa nk reply br jwb...mujur hb tk over like ur hb...kekdg dia yg tnya haku blk eh ada tgk tat pic..eh..ada baca tak..eh ada tak...haku kalo angin baik jwb la beria2..kalo kus kus mai hmmm..

yg penting ko kena sedo we org luar ..tetap org luar how baik ko tu...

even grup family haku tu sokmo haku kena bahan ngn diorg..keje nk point haku je dh nape...tp dlm pala pk layan org kureng cerdik ni..lelama ko pun jd gitu..so ignored je..

sabar_sabariah replied at 17-11-2016 12:33 PM
aku takde wasap
tp pada pandangan aku tak perlu kot nak join
sama macam kat luar jugak

Kita geng lah....
hidup aman aman jek... kan kikikik

aku pun ada group WA family inlaw,group WA family sendiri dgn group telegram adik beradik sahaja tak campur parents..
aku ok je ngan group wasap inlaw aku tu,selalu share pasal anak2 ke..kalo ada kematian..wish birthday ke apa..seme aktif tapi takde la merapu2..
group wasap family aku pun ok je..tp aku perasan adala kakak ipar yg terlampau pasif,die akn wasap kalo nk suh tlg jaga anak die,atau apa2 yg berkaitan dengan die je..kalo hal2 yg terjadi dlm family die buat tak tau je..tp die baca wasap2 tu semua..
tp aku ok je,asal die ada dlm group tu die tau la jgk apa2 yg jadi..lain org lain pemikirannya..

Follow Us
aku pun ada group WA family inlaw,group WA family sendiri dgn group telegram adik beradik sahaja tak campur parents..
aku ok je ngan group wasap inlaw aku tu,selalu share pasal anak2 ke..kalo ada kematian..wish birthday ke apa..seme aktif tapi takde la merapu2..
group wasap family aku pun ok je..tp aku perasan adala kakak ipar yg terlampau pasif,die akn wasap kalo nk suh tlg jaga anak die,atau apa2 yg berkaitan dengan die je..kalo hal2 yg terjadi dlm family die buat tak tau je..tp die baca wasap2 tu semua..
tp aku ok je,asal die ada dlm group tu die tau la jgk apa2 yg jadi..lain org lain pemikirannya..

hatikosong replied at 17-11-2016 01:41 PM
Kita geng lah....
hidup aman aman jek... kan kikikik

aku pakai enset picit2 je
nak wasap takleh
sms je..
memula segan jugak
lama2 aku rasa aman je
kampeni sampai kuar memo
jangan main enset, wasap, internet masa keje
aku senyum samapi telinga sbb bukan tuju kat aku

sabar_sabariah replied at 17-11-2016 01:44 PM
aku pakai enset picit2 je
nak wasap takleh
sms je..

hahaha..
hp aku pon.. bukan takat picit2 u...
ada radio lagi...kakakaka...
nak dengar radio kat opis pon senang... tinggal amik hp dan cucuk jek... kikikikiki

hatikosong replied at 17-11-2016 01:52 PM
hahaha..
hp aku pon.. bukan takat picit2 u...
ada radio lagi...kakakaka...

tak bermaksud orang yg ada wasap tak bagus..
bukan.. tapi aku suka ikut keperluan
macam kondisi aku skang rasa tak perlu
tak taulah esok lusa tulat tunggeng

Edited by jaja4 at 17-11-2016 02:20 PM

hm aku ade masuk FIL group. Group tu hanya ade family hb aku je la(adik beradik/mama/ipar) ..Sama mcm side aku jugak- family (adik beradik/ipar). Dieorg ade group satu lg untuk sedara mara side dieorg.
So far aku takde  la pasif sngt, rasa nk komen, aku komen.. Hb aku pon takde plak bising2 ke hape..
Lagipun topic perbualan kiteorg pn yg biasa2 je, mcm holiday,bola,hal nk balik kampung.. Alhamdulillah adik beradik hb aku ok..

Betul.. kadang aku pon terfikir, sampai bila kan..
tapi.. aku tak pakai pon atas sbb en.husben tak bagi.. huhuhu..
aku tak tau ler... sbb alasan ape yg dy tak membenarkan aku punya hp yg canggih..

Lavender_Violet replied at 17-11-2016 01:21 PM
Diorang tak anti ko ke ko buat mcm tu?

haahhah... bior lah
aku dah sakit dada asyik pikir pasal diorg .
diorg takde plak respect aku..udah2 la asyik nak jaga hati korang ajer
aku takde masalah ngn korang..so krang jgn buat masalah ngn aku hahah gitu

kalo aku mmg sory la nk join

ibuiqah replied at 17-11-2016 02:47 PM
haahhah... bior lah
aku dah sakit dada asyik pikir pasal diorg .
diorg takde plak respect aku..u ...

Memang kita tak ada masalah dgn diorang
Tapi diorang aje yg macam banyak masalah dgn kita
Pelik betul

Loloq89 replied at 17-11-2016 02:51 PM
kalo aku mmg sory la nk join

As simple as that kan

Tapi apa yg menyebab kan ko x nak join?

aku ada buat grup untuk famili pil ni... mula2 ok ja... lama2 jadi tempat showoff mil  tentang  cucu2 kesayangan ja.,..sedangkan dalam tu adik beradik suami kan ada anak memasing. mil ni jaga anak sil. anak2 sil semua duduk ngan mil. lama2 rasa mcm malas nak layan dah grup wasap tu.. tak best, ada adegan perli memerli, sindir menyindir

kuihbakar replied at 17-11-2016 03:03 PM
aku ada buat grup untuk famili pil ni... mula2 ok ja... lama2 jadi tempat showoff mil  tentang  cucu ...

Ko yg buat kan grup tu?
Bukan ipar2 ko yg create?
Rajin sungguh ko ek

Lagi satu diorang yg hari2 suka post gamba anak ni acah2 perasan anak diorang cute kah?
Tak cukup kat FB kat WA pun nk post gamba sama
Dua kali ulang siar

Lavender_Violet replied at 17-11-2016 03:00 PM
As simple as that kan

Tapi apa yg menyebab kan ko x nak join?

hal family org wtpe kita nk cmpur..

if ada apa2 penting pesan pada laki/bini ..

kan sng