CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lavender_Violet

Group Whats App family in law

Whatsapp group family my spouse cuma depa siblings je.. Takde add spouse memasing.. Group tu pon tak berapa aktif..

Tapi my family pulak semua ada.. My one and only SIL jarang la bersuara.. Ipar2 lelaki pun sama.. Tapi kakak & abang ai dulu rajinlah sentap2 kat situ.. Malu lak dengan husband & ipar2 ku Nasib sekarang ni dah lama takde adegan drama diorang..

Wasap side my hsbd x de pn utk big fam...yg ade dorg adik beradik+mak...tu pn x active lgsg....

Dlm wasap grup fam i...ade adik beradik+ipar +my parents...ktorg kdg2 suka upload gmbr anak msg2 sbb nenek dorg rindu...

Ipar2...jrg active...senyap je

wassap group belah somi takde.. mujur.. adik 2 org je dah tu abg dia pakai henpon picit2... belah iol ada la buat.. tu pun buat rupanya sebab nak hire adik-beradik ni masuk gold.. hare tul.. dahtu dia je asik post.. yg add tu akka lain mak.. lpstu bila abg iol post gi sana sini... bawak mak iol.. dia respon la. .asal tak bawak abah... itu ini.. dah la ko tk jaga .. bk bunyi plk.. abah iol jenis tak suka ikut berjalan.. .

last2 dia sendiri left group.. hahaha.. yg ada adik-beradik dan bini abg je.. tu pun dia diam je.. somi iol pun iol tak kasi di add.. dia pun tk nk.. tapiii ada satu group wassap besar sebelah bapak.. ha yg tu.. masalah.. hari tu ada gaduh sekali.. abg iol ada tya nak masuk tak.. iol tak kosser.. kang elok drh tinggi normal.. naik pulak.. dah la ada pakcik sorg tu kutuk adik2 iol.. mcm la nak2 dia bagus.. dulu ada buat group kt fb pun iol left.. ntah hapa2 ntah.. ntah sapa2 yg rajin post hari2.. sedara2 pun tk kenal.. actually atuk iol ni byk isteri.. so ni anak dan ccu la yg buat.. maslaah nye tk kenal sapa2 .. dh la time kenduri pun tk prnh tau sal dia kt fb plk aktif..

lilydandelion77 replied at 17-11-2016 04:24 PM
Iols left WA group in laws lepas tu kakak ipar from hell meroyan mengata aku kat dalam tu...katanya  ...

salute dgn u..

penah sil add aku dlm grup wasap.. aku hairan nape die x add laki aku.. pic grup wassap.. ade la pasal jage lah ank perempuan centu la.. halamak nk perli halus psl aku la tu.. ko kne tgkp basah, aku wat xtau, pastu nak trase.. pastu skrg da dpt income ckit, riak ckp sok kaye jgn ade yg terhegeh2.. aku left aje le

aku pun tak di add dalam group whatsapp family in law, biras2 aku pun tak di add dalam group tu. sebab prinsip family in law aku, rahsia keluarga mesti di jaga dengan rapi. nampak sgt family in law aku tak anggap ipar duai or menantu2 macam anak sendiri. kitorg ni just orang luar. sebab lain kenapa diorg tak add ipar duai, senang diorg nak mengumpat ipar duai. aku dah masak sgt dengan family in law, suka cakap belakang. huduh sangat perangai.

Follow Us
freakashpop replied at 22-11-2016 01:59 PM
aku pun tak di add dalam group whatsapp family in law, biras2 aku pun tak di add dalam group tu. seb ...

Tp aku rasa lagi elok kot tak di add dlm grup family in law ni
Rimas ok sebenarnya

belah arwah suami a group wassup
dan meols x diadd sebalik diaorg add my doter aje
my doter dah brp kali left tp diaorg add balik
dan group tu my youngest SIL yg buat

family sendiri ada 2 group wa
satu utk semua dik beradik
dan satu lg utk adik beradompuan jer
kami x mskkan ipar2 sbb group yg besar tu x aktif pun
adik buat coz just nk bg taw hal ehwal ayah aje so laki memsg leh bg taw bini klu perlu

Lavender_Violet replied at 22-11-2016 02:40 PM
Tp aku rasa lagi elok kot tak di add dlm grup family in law ni
Rimas ok sebenarnya

memang elok pun, hehe. aku tak complaint sebenarnya. sebab aku rasa kalau aku 'get involve' sgt dengan diorg akan asyik menjeruk rasa je lah aku nanti. better layan biasa2 je. xpayah rapat rapat sangat.

freakashpop replied at 22-11-2016 03:24 PM
memang elok pun, hehe. aku tak complaint sebenarnya. sebab aku rasa kalau aku 'get involve' sgt de ...

Mmg elok chuols tak join tapi ikatan kekeluargaan tu chuols jangan la putus kan
Sebab pada aku kita ni bila husband atau isteri meninggal, tak perlu dah kot nak tau segala apa terjadi pada family arwah pasangan kita tu
Kita dah tak ada pasangan untuk berkongsi rasa atau berkongsi pandangan bila ada apa2 masalah dlm family diorang
Tapi ur dotter tu elok la kekal kan dlm grup tu, semua pak cik mak cik dia, at least chuols boleh tau perkembangan family sana serba sedikit
Meols bersimpati dgn chuols
Chuols tak cari pengganti ke?

diarimerah replied at 17-11-2016 12:11 PM
aku pernah join WA  group in law tapi aku exit kemudiannya. Kenapa? Sebab aku kena terima hakikat ya ...

Same lah kita

group wassap in law ni akan aman2 aje kalau sil xde...
sil suka bw mslh...hari2 nak meroyan x tentu psl...
last2 semua left group sbb meluat dgn perangai sil...

Dalam wa group fil,i sorang je yg xdetapi.ad haku kesah

Arghhhh ramai rupanya nasib serupa. My fil yg masukkan i dalam WA group in laws dan group besar sepupu sepapat in laws. Annoying gilaaaa. Dalam group besar tu hari2 kena hadap lawak bodoh. And semua orang akan komen "hehe haha". Yang dalam group kecik tu hari2 tazkirah dan copy paste issue viral yang tak tentu kesahihannya. Dua2 i dah exit, tapi FIL i masukkan i balik ke dalam group WA yg kecik tu. Belum lagi yang dok promote produk ntah apa2, MLM lagi. Jenuh nak mute notification. Stresssss tau tak!

Aku byk jadi silent reader je group2 family ni...kdg2 bosan...bole jd selisih fham gak

my fil ade satu group tapi khas utk family only.. means aku dgn biras mmg takde lah.. and before kawin pun husband dah ckp dia mmg taknak masuk group wa family i.. 2, 3 hari lepas nikah my brother bising suruh masukkan husband.. bile i taknak dia perli ckp husband i tak hati kering.. tak boleh gurau kasar.. pdhl klu berjumpe husband i keje bergurau jah dgn dia.. ntah lah.. mcm-mcm jenis org

smurfetz replied at 18-11-2016 03:42 PM
en hasbend tu hp nya canggih tak? ke picit-picit jugak

en.husben hp canggih u... i jek picit2..

hatikosong replied at 24-11-2016 10:45 AM
en.husben hp canggih u... i jek picit2..

ini tidak adilll...

kena mintak gak pakai hp canggih

mana acciiiiiii

Group ipar duai seb baik x prnah kena add ipar duai ramai jenis talam bermuka2, jenis kuat kipas mertua..mmg masing2 rata2 baik gitu2 ajelah.. Group kazen2 belas asben prnah 3 Kali kena add..mula2 layankan ajerlah.. Tp lelama naik bosan pulak..asik nk update masak apa, jenjalan kemana, beli brg baru pun nk update, x Kira lg hari2 gmbar anak org ini anak org itu..
Bila x mnyampuk ada yg sebut2 nama..dah sampuk kang lg meleret pulak cerita..
Agak2 x tahan terus left aje..aman hidup..takat sesekali jumpa masa raya tu sembang ala kadar udah.. Lantaklah org nk kata belakang2 ke apa. Smpai bila asik nk pikir apa org cakap..pikir hati org bagai.. Lg baik pikir n jaga hati sndiri sudah.

Aku ada 4grup wa family husband...Group kaum kerabat papa..Group sepupu sepapat belah mama...Group family termasuk semua ipar duai...dgn grup adik2 ipar pompuan dgn mama...adik ipar pompuan ramai...aku menantu pompuan sorang aka k.long hehe

Setakat ni ok je..grup kaum kerabat tu ramai pakcik makcik jd xpernahla nak bersuara...yg lain2 pun grup xde la Havoc sgt..aku msk bila perlu atau ditanya je...lg pun hubby ada grup adik beradik dia je tanpa perents dorang...so Kat situlah dorang bertekak hehehe lg pun aku k.long so adik2 ngan biras laki sume hormat la kan..kalo ada hal kitorg wa personal je....laki aku pon ok je xpernahla komen apa2 pasal wa

Family sendiri ada 1 je grup wa...laki aku xdijemput pun hahaha...yg pntg2 je pun dlm tu..bkn rajin sembang pon