CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: el84

Rasa hilang percaya dan harapan pada Tuhan

Close [Copy link]
apa masalhnya sampai terfikir kesitu...
rsanya ada ramai org yg kdg2 sampai terfikir mcam ni
tp kena ingat blik dlm dunia ni, bukan kita sorang jerk di uji
semua org diuji dgn berbagai cara, ada yg sederhana/berat..
kdg2 kita ingat kita lah yg paling teruk diuji,
tp cuba tengok balik kisah hidup org lain
ada lagik yg lebih dhsyat dr kita..
jgn bandingkan dgn org yg lebih baik dr kita,
tp adakah kita tahu org yg dah Berjaya tu,
slama ni  hidup baik2 sja, mungkin lbih teruk dr kita,
tp kita yg x tahu kisah hidup dia..
Allah uji utk naikkan lg darjat kita,
supaya kita mencari dia kembali, Dia rindu nak dengar kita mengadu dn merintih
mungkin selama ni kita ambil mudah/lebih kurang jerk ingat Allah
sekadar solat 5 waktu dn puasa di bulan Ramadhan
selebihnya kita relax2, enjoy..maklum xde masalah
mmg kdg2 apa yg kita nak susah sgt nk dpt..
Allah lbih tahu bila masa Dia nak beri..cuma kena sabar, tabah dn redha
stiap yg berlaku ada hikmah,
x de kejadian yg sja sia-sia Allah jadikan
aku sendiri pun pernah lalui masa2 mcam ni,
mmg rasa mcm dunia ni da gelap, down sgtt,
rasa mcam sorang2, fikir mcam2, slalu bandingkan diri dgn org yg lebih baik..
tp kena ingatkan diri stiap kejadian adalah dgn izin Allah, buruk atau baik..
tp kena cari kekuatan dn ketabahan..bukan dgn minta dr org lain
tp diri sendiri yg kena fikir positf
selalu ingat Allah, bykkan solat sunat, berzikir
InnSyaAllah..hati akn kembali tenang dn kita akan redha terima semua ujian tu
lagipun hidup kat dunia ni sementara menuju ke sana
kalau da x percaya pd Allah, mcam mana nak menemui Dia nnti...

Rate

1

el84 replied at 23-11-2016 03:39 PM
tapi nabi dijanjikan syurga..kita ni belum tentu syurga pun..buat baik pun belum tentu syurga..cum ...

lain macam ko ni...betul2 islam ke....atau saja nak provok tentang kebenaran agama islam ni....apa2 pun Perancangan Allah lagi baik dari MANUSIA...

Bertabahlahhhh...orang yang mati pun nak hidup balik...nak bertaubat kepada Allah....kita yang masih hidup ini?....iskk iskk iskk

[size=-1]

hai awak

saya doakan awak agar dapat hidayahNya.. mahal tau hidayah ni.. bila dah dapat nanti, jangan lepaskan..terus berpegang teguh adanya..

saya taknak kecam/hina orang macam awak..sebab saya pernah berada di situasi itu..

meh saya cerita.. kuasa solat..

dulu zaman belajar dari sek rendah,sek menengah, masuk ke uni.. jarang2 sgt nampak saya solat..teruk sgt perangai.. ayah imam masjid tapi anak? iman tak dapat diwarisi..

sehinggalah satu masa..saya berhenti kerja sebab tak tahan dgn politik.. masa tu... memang takde hala tuju.. sewa rumah kena bayar, road tax kereta mati, nak hidup lagi, makan minum, petrol kereta dsb..

sampai saya terjebak dengan satu benda yang kotor.. dan pagi tu saya rasa sangat jijik.. tapi dia macam wake up call.. dari situ saya cuba berubah.. solat cukupkan.. bangun solat taubat..

istighfar banyak2 sampai mengalir airmata..

slowly baca AlQuran hari2.. masa tu saya hanya bergantung kepada Tuhan untuk hidup...surprisingly duit saya cukup2..setiap bulan.. sampai lah saya dapat kerja baru..

kalau stress tengah kerja,pergi lari surau kejap..buat solat Dhuha.. lepas tu mesti rasa lega..

cuba untuk solat 5 waktu.. mula2 cukupkan dulu.. perlahan2 buat awal waktu..

Rate

1

Star_el replied at 24-11-2016 11:49 AM
yg bukak thread anak sedare ateis tu.

owh yeke? tak tengok pun thread tu

Chinook replied at 24-11-2016 12:43 PM
lain macam ko ni...betul2 islam ke....atau saja nak provok tentang kebenaran agama islam ni....apa ...

I takde isu utk provok kebenaran agama islam di sini..ini hanya melibatkan my personal problem je...no provocation.

sipendiam replied at 24-11-2016 01:25 PM
hai awak

saya doakan awak agar dapat hidayahNya.. mahal tau hidayah ni.. bila dah dapat nanti, ja ...

TQ berkongsi..I baca semua comment dan cuba utk faham dan terima..sebab nak memulakan sesuatu yg baru umpama kelahiran semula..
I banyak dah tinggal semua yg tuhan suruh..even perkara basic solat dan puasa pun tak buat..kdg2 tu bila terfikir berubah dan solat lepas tu rasa mcm why I need to perform solat..

mcm I baca komen ni since I bukak thread ni, rasa mmg kena buat kot sebab nanti tuhan tolong, tiba2 hari ni datang masalah dan terus nak kembali buat dosa..rasa mcm down sebab iman ni mcm lemah sgt kot..

Follow Us
WhiskeyScotch replied at 23-11-2016 09:02 PM
Apa perkataan first yang saya nasihat tadi. "Lihat yang tersirat'. Fahamkan yang tersirat you'll k ...

Yes. tersirat..faham2 lah tersirat..

haryatie replied at 24-11-2016 12:12 PM
apa masalhnya sampai terfikir kesitu...
rsanya ada ramai org yg kdg2 sampai terfikir mcam ni
tp ke ...

tq nasihat ni..will go thru dan fahami..byk yg I kena perbetulkan...

dik, cuba belajar untuk solat dengan betul....i tengok keliling i ramai yg solat berterabur, yg mcm ayam patuk padi pun ada, mne yg wajib dikuatkan suara, mana tomakninah, mana syahadah pun tak de..pastu bgtau segala hajat tak tertunai, segala ape yg diminta Allah tak makbulkan....

betulkan balik solat. kau akan dpt kemanisan beribadah kat situ. dlu i pernah diuji kesihatan....time tu rasa betul2 tertampar...waktu itulah aku betulkan balik niat, betulkan balik solat, Allah tu hadir waktu kita mmg betul2 memerlukan dia....

jgn kata Allah tak tolong, kesihatan kau, nikmat kau boleh bernafas sekarang ni pun dari pertolongna DIA dik...

Rate

1

Tempat yang tak ada sebarang masalah kat syurga je dik.

ape agaknya masalah tt ni smpai hilang harapan pada allah? mesti masalah yg agak besar kan. tt sakit ke? cube share dkt sini masalah tt tu. dugaan setiap manusia ni berbeza. ketahuilah tt kwn aku yg di diagnose sakit lupus tu masih lg mampu senyum dan sujud pd allah smpai ke hari ni. fasa ni kebanyakkan org lalui tt, aku pon same. so aku rase perkara pertama tt kene buat jage solat. ape pon jd tetap la solat. walaupon ade kala hati kau xikhlas nk solat, mcm berpura2, tetap jgk pegi solat. buat la yg ni dulu nti yg lain akan menyusul.

el84 replied at 24-11-2016 10:38 AM
yes..memang betul..tabah dan sabar..sorry bukan nak bagi alasan cuma apa yg I rasa lg banyak perca ...

setiap undang2 yg Allah tetapkan adalah untuk kebaikan manusia. Kita sebagai manusia saja yg memandang remeh dan memperlekehkan undang2 Allah.

Setiap manusia diuji olih Allah dengan berbagai2 ujian. Allah ingin melihat dimana tahap kesabaran dan keikhlasan manusia apabila di timpa dengan berbagai ujian. Dimana manusia akan berserah diri , memohon ampun, perlindungan dari Allah atau manusia mengikut kata syaitan dan berbisik dihati dan kepala manusia. Apabila Allah menurunkan ujian, bermakna Allah sayang pada kita, Allah ingat pada kita.  

Apabila bersolat, fahami lah setiap bacaan yg dibaca, begitu juga apabila membaca Quran, fahami lah apa maknanya setiap perkataannya. Carilah guru yg dapat membimbing dan mentafsir AlQuran. Bersangka baik lah kepada Allah, Insyallah hidup akan sentiasa dirahmati Allah. Perbanyakkan zikir , kerana zikir dapat menghalang syaitan dari mengusai hati kita, dengan membisikan  kata2 yg mempertikaikan kelebihan Allah.

Rate

1

Edited by aurorae at 24-11-2016 09:13 PM
el84 replied at 23-11-2016 06:46 PM
Tuhan ni maha pengampun kan? Bila kita dah bertaubat, macam mana nak tau taubat kita diterima? Lep ...

Adik ni depressed mungkin. Kenalpasti dulu apa masalah utama yang paling besar dalam hidup adik.  Kewangan, keluarga atau akademik/kerjaya?   

Setiap satu masalah jika tidak cuba dikenalpasti dan cuba dikendalikan akan berangkai2 jadi masalah yang lain pula hingga akhirnya jiwa adik dah tak tertahan untuk tanggung semuanya.

Allah sebenarnya Maha Mendengar dik,  mintalah dengan bersungguh2 dan penuh keikhlasan.     

Dari Anas bin Malik radhiallahu‘anhu dia berkata: Aku mendengar Rasulullah sholallahu ‘alaihi wa sallam bersabda, “Allah subhanahu wata’ala berfirman, “Wahai anak Adam, sepanjang engkau memohon kepada-Ku dan berharap kepada-Ku akan Aku ampuni apa yang telah kamu lakukan. Aku tidak peduli. Wahai anak Adam, jika dosa-dosamu setinggi awan di langit kemudian engkau meminta ampunan kepada-Ku akan Aku ampuni. Wahai anak Adam, sesungguhnya jika engkau datang membawa kesalahan sebesar dunia, kemudian engkau datang kepada-Ku tanpa menyekutukan Aku dengan sesuatu apapun, pasti Aku akan datang kepadamu dengan ampunan sebesar itu pula.” (HR. Tirmidzi, ia berkata, ”hadits ini hasan shahih.”)

Rate

1

el84 replied at 24-11-2016 10:41 AM
really? tapi how u bertahan?

Heheh i mungkin tak la masalah besar mcm u kot   . Tp personally, from His tests, i belajar & faham konsep dugaan, redha, sabar dan rezeki. It's not something i can understand until i feel it.

Dan ianya ttg perspektif. Klau u anggap bila things doesn't go your way bermakna it's a failure, then a failure it is. Klau things go differently but u gained something from it, then it's a gain for u.

Kalau rasa mcm sesak sgt, ingat la semua benda dlm dunia sementara aje. Semua dtg, semua akn pergi. Semuanya pinjaman. Lebih kurg mcm ladynoe cter kt sini http://perempuanjomblo.blogspot.my/2015/03/pujuk.html?m=1

masalah tt camana, masalah kewangan ka, masalah famili ka, masalah kerja ka, masalah hubungan sesama manusia ka etc yg membuatkan semakin kurang percaya utk tuhan. mungkin org lain cakap mmg senang pi solat la pi ngaji la terima ujian la macam2, hakikatnya zaman skrg zaman manusia menjadi selfish manusia tamakkan wang manusia utama kesempurnaan hidup sistem hidup yg menekan tiada timbangrasa  

Hope i tak jmpe u and amik u sbg wife

Mohon jgn membiak. Tks

ninja boy replied at 24-11-2016 10:46 PM
masalah tt camana, masalah kewangan ka, masalah famili ka, masalah kerja ka, masalah hubungan sesama ...

betul tu..makin hari makin rasa sesak lah..rasa mcm kalau ikut tuhan suruh tetap jadi mcm ni, kalau tak ikut pun tetap jadi mcm ni
tak tau lah apa org nak cakap, tp I rasa sgt penat...penat bertahan dan bertahan..bukan I tak terima org nak suruh solat atau membaca al-quran, i tak pernah bantah pasal itu sebab itu kepercayaan masing2..

netto_ replied at 24-11-2016 05:25 PM
ape agaknya masalah tt ni smpai hilang harapan pada allah? mesti masalah yg agak besar kan. tt sakit ...

masalah yg besar dan tak pernah nak jumpa jalan penyelesaian..bukan sebab tak mencuba tapi sampai masa perasaan putus asa tu ada..bila dah putus asa, I jadi rebel...

aurorae replied at 24-11-2016 09:12 PM
Adik ni depressed mungkin. Kenalpasti dulu apa masalah utama yang paling besar dalam hidup adik.   ...

Betul kak..Dulu sy belajar bertaubat, belajar mcm mana nak solat yg bangun tgh malam tu..Sy buat semua tu..Akak faham tak bila dah terlalu lama menanggung sesuatu dan tiada penyelsaian, sometimes kita stress dan kita nak perkara tu cepat2 settle..Tapi tak juga..Kadang2 rasa nak bayar orang yg baik2 tolong doakan utk sy kalau betul lah doa org yg berdosa ni tuhan tak makbulkan... Sampai tahap sy terfikir macam tu..Terfikir sebab sy banyak buat dosa then tuhan tak makbulkan doa..

Victorioussss replied at 24-11-2016 11:11 PM
Hope i tak jmpe u and amik u sbg wife

Mohon jgn membiak. Tks

I pun tak harap jumpa u...no worries okay!