CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13810|Reply: 113

Mistik di office

Salam,

hai..kami org baru kt sini..sellau jd SR je bcoz kami minat sangat ngan cerita mistikal(walaupon hakikatnya kami ni adalah seorg yg agak penakut in real life) ok short cut jelah..kami nk kongsi cerita psl keseraman di ofis kami ni..korg pon share gakla apa2 yg mistik or seram yg jadi kt opis korg..

Kami ni keje kt bangunan yg pernah jadi sejarah org mati bunuh diri (dikatakan begitulah..or dibunuh..or ade dalang disebaliknya..wallahualam)(takmo sebut sapa..opkos korg akan dpt teka since kejadian tu sampai masuk berita sume) di shah Alam.
Selalu kt opis ni selalu sangat bunyi-bunyian. Die lagi galak bila sume org dah balik. Kami ni plak ade peel suka stay kt opis..kadang x sedar pon waktu dah lewat..tau2 sunyi sepi je.. Dulu depan pejabat kami ni ade penyewa lain yg sewa ruang bangunan..tp sejak awal/akhir tahun lepas(x sure) dorg pindah kt Klang.. so bertambah-tambahla sepi opis ni.. Dulu kalau kami stayback pastu dengar bunyi cam org berjalan ke,or apa2 yg pelik kami akan ckp mungkin penyewa opis depan ni...(walaupun hakikatnya tidak)tapi nk psiko diri sndri kan..terpaksalah ckp camtu kalau x nnti keje sume tertangguh. Kami tak ingat bila,dalam tahun lepas kut..masa tu baru pkl 6.30 petang(masih awal sbnrmya) sedang kami ralit buat keje..tiba2 ade org bg salam..bunyi tu mcm hampir sangat kt sebelah telinga.. terberhenti kejap gakla dari buat keje..mulanya macam kami nk ignore..lama2 rasa panas kt blkg badan..bulu roma pon merinding tiba2..so pelan2 kami tutup semua lampu dan kunci pintu opis..(agaknya die nk suruh kami blk tido la tu.) heheh..

sorilah klu tak seram mana..nnti kami sambung lagi cerita psl opis kami ni eh.. sori klu dah ade thread psl ni sblm ni.. uolls mana yg nk cerita pasal opis korg pon boleh gak sharing2..kami suka je nk baca.. adioss

Rate

1

dah dgr org bagi salam tu... kalau aku la.. mmg tak tunggu dah..
huhuhu

khailya replied at 23-11-2016 01:29 PM
dah dgr org bagi salam tu... kalau aku la.. mmg tak tunggu dah..
huhuhu

pikirkan keje menimbun..lalu aje..hihi

Kalau yg jenis mengacau je tu xpe gak
I takut yg jenis dia bunuh org / buat org hilang tu

Eeeeeeeeeeee

pandai arwah teo beng hock bagi salam ye
baru 1 malasia

AbukRokok replied at 23-11-2016 02:06 PM
pandai arwah teo beng hock bagi salam ye
baru 1 malasia

yg bg salam tu suara ppuan..tak taulah klu simati ade split personality.. aishh x baikk..hihi

Follow Us
WajibulGhunah replied at 23-11-2016 01:56 PM
Kalau yg jenis mengacau je tu xpe gak
I takut yg jenis dia bunuh org / buat org hilang tu

die pon nk bgtau dorg ni ade kut.. heheh

Kisah kedua

Teringat one of my ofismate penah cerita..die buat OT waktu tu..tgh galak buat kerja..dalam pukul 6 tak salah..Tetiba ade org tegur " Tak balik lg ke fa(bkn nama sbnr) Member kami ni balas lah.. "blum.." sambil angkat muka nk tengok siapa yang menegur tadi.. angkat2 xde org pun..rasa mcm baru sangat org tu menegur takkan hilang tanpa dikesan?
member kami tak puas hati..die bangun n mula cari kt bahagian die..xde..pegi kt bilik sebelah pon xde org.. barulah member kami perasan yg rupanya dari tadi die berseorangan kt situ pada ketika itu. Tak cerita banyak die terus kunci pintu and balik.. Die kata sumpah tak tahan..mmg serik nk buat OT..or kalau nk buat OT pun die akan cari kawan buat OT sama dulu if not mmg 5.30 sharp tggu lif balik rumah..serik katanya hihi

aksaradhia replied at 23-11-2016 02:19 PM
Kisah kedua

Teringat one of my ofismate penah cerita..die buat OT waktu tu..tgh galak buat kerja. ...

Kira boleh larik lg
Iols tkot bnde tu tahan kt lif je
Kasik lif tersangkut berjam2
Dah la kecik ruangnya
Kut dia munculkn diri kt blakang

Mau tercirit iols kt situ

Tp opismate uols tu berani ek crik sape yg sok tanya dia x blek lg tu... kalau iols dah dga snyp je opis tu tros rasa len macam walaupun still ada org.. iols akn anggap org tu hantu  

opis uols mmg btl2 kejadian mati tu ke? ataupun uols just penyewa floor je?
n start seram lps kejadian tu ke ataupun sblm lg?
iols igt lg kes kejadian ni masa jd iols br blk keje..dh la parking area situ..iols is pelik nape la byk polis kt bwh n tingkat yg org tu jatuh
btw iols x berapa berkenan nk melepak kt masalam lg lps kete iols kene sagat ngn kete mana nth masa iols parking tggl nk g keje..geram sgt kalau igt..

btw setan n jin ni mmg suka btl ngusik manusia lg2 tmpt tu ada kes..sengaja dia muncul merupai si mati atau pn kemuncula dlm bentuk lain sbb nk takutkan manusia

dorang ni mmg gelak2 je tgk kita takut2kan

hehehe

pasal opis berantu iols pnh cite kt thread iols pasal hb iols kene kacau..lg hard core..

Dulu masa mula-mula kerja pernah la terjadi kat office lama di Bukit Jalil.

Office memang satu bilik saya, sebelah lagi satu bilik bos. bahagian di bilik saya lengkap ada pantry, bilik air, bilik mandi, bilik fail, bilik solat. bahagian bos plak ada bilik persalinan siap dengan almari  tu dan bilik mesyuarat.
Masa dulu-dulu saya memang malas nak balik awal. (rumah di gombak) malas nak hadap jammed, maka sukalah saya stay kat office tu selalunya pukul 8mlm baru balik.

Pernah saya terlelap, itu pun tersedar bila ada orang tolak saya (padahal bilik tu sy sorg jek) sampai bergegar kerusi apa semua (tak tau la nak kata mengigau ke apa) sebab bila tersedar tu dengar bunyi bising, (bunyi orang sembang-sembang), tengok bilik bos gelap gelita pintu dah kunci, jenguk luar bilik tengok sunyi jek (pikir department kt luar tu kot yg bising)bila tengok jam terkejut pukul dua pagi dah. terus lari naik atas p kat security ajak teman tutup lampu kat bawah.
Sebenarnya banyak kali saya kena tolak, kadang petang pukul 7 dok tunggu drama kat tv3.
Landing atas sofa sambil tgk tv pon boleh bende tu tolak saya.

kalau dalam bilik persalinan bos tu lagi la seram. kalau bos outstation jek, esok-esoknya sah barang bos bersepah. Sampaikan bos pernah tanya siapa yang buat berselerak gitu, dia tanya saya sebab saya sorg jek yg boleh masuk dan ada kunci bilik dia. (memang setan btl  hantu tu game saya).

Dalam area bilik saya tu, kalau opis tu pakat sunyi sepi tak ada tetamu. sah dalam bilik fail tu kadang bunyik mesin fotostat tu on sendiri. padahal waktu siang. bos pon ada kat bilik dia.

lagi satu bilik pantry, memangs saya jekla guna, walau saya sorang yang guna tp kat sinki tu selalu la cawan mawan basah mcm reramai guna.

hah ada lagi, department lain semua jauh la di pelusuk hujung, kira kena menapak la kalau nak p departmant lain. saya rela jalan berteman dengan par. sebab dah banyak orang nampak bayang-bayang lain teman berjalan sekali bila tengok kat glass door tu.

kira opis lama tu angker la jugak. tahun ni 2016 opis tu renovation, maka kami semua tumpang office orang untuk setahun dua ni. buat masa ni lega la sikit dari angker opis lama tu.

*orang lamaaaaaa kata, punca benda tu terjadi sebab ada bos lama yang memakai, pastu ada  tertinggal kat situ die punya 'benda'.. itu kata orang lama laaa.. saya pon baru 5-6 tahun kerja sini.

Check In. Yayyyy BOD MPS kembali meriah dgn pelbagai cerita misteri dan seram.

TT orang utara ke? Sebab TT bahasakan diri TT kami. Betul tak TT org utara? Hehehe.

orang kata kalau bunyi dia dekat, maknanya dia jauh. vice versa.

terbayang kalau terdengar perempuan mengilai sayup2...seram seyh

Edited by mirian1110 at 23-11-2016 06:41 PM

Best crita TT,  aku dulu dulu time kat office kalau nak escape kejap dari keje memang suka nau lepak lam toilet sampai 1/2 jam camtu   pernah satu ari tu aku boring, pastu gi lepak la lam toilet bawak handphone nak main candycrush, adalah lebih dari 1/2 jam jugak la kot, toilet office aku tu kedudukan nya kat hujung sekali, dalam dok lepak2 tu, then aku rasa aku dah cukup lama dok kat toilet tu, risau gak takut boss cari, flush then g kat sinki, tetiba pintu toilet yang paling hujung sekali tu kena hempas kuat giler,  terkejut giler akuu time tu, memang aku sorang je lam toilet masa tu kot, dan2 tu jugak aku kluar tak basuh2 tangan, maybe antu tu marah aku salu curi tulang kat opis kot tu dia main hempas2 pintu tu ;

aksaradhia replied at 23-11-2016 12:58 PM
Salam,

hai..kami org baru kt sini..sellau jd SR je bcoz kami minat sangat ngan cerita mistikal(wa ...

Kami tu mewakili berapa orang

Ok.. ini bagus..
nk share jgk psl 'staf' malam opis aku.

Ms awl2 kerja. Semua staf tgh bgabung tenaga nk siapkan urusan di department masing2.
Tiap2 hari overtime. Kdg melepasi maghrib.
1kejadian.. maghrib dh kot.. aku tgh fokus buat kerja kat hujung department. Then dengar bunyi nyaring. Macam bunyi siren. Pastu aku g jengah ke tengah-tengah department. Tnya, siren apa tu. Akak senior cakap, bkn siren tu. Abg senior pulak menyampuk.. "dia lalu kat tepi saya. X nampak. Tp dgr dia lalu n jerit mcm awk dgr tu".. nasib baiklah department lain pun ramai yang stayback. So aku dan senior2 meneruskan kerja mcm xde apa.

Opismate aku rajin stayback...photocpy machine jalan sendiri tu biasala
Aku dulu line printer..sampai habisla kertas tu 'dia' jalankan...
Yg kakak opismate aku tu dia dengar bunyi macam gelang india..kat cubicle depan dia...mula dia ingat perasaan..pastu bunyi skali lagi..bila dia diam n teruskan kerja..bunyi kerusi mcm kna tarik tolak tarik tolak beberapa kali

Last2 dia ckp kuat2...ye ye aku nak balik dah ni

LostStar replied at 23-11-2016 04:25 PM

Office memang satu bi ...

hoho....gile. kalo terjaga 9-10pm ok lagi, ni 2 pagi. can't imagine , bile terjaga tgh2 mlm, pastu rupe2nya tinggal sorg .
aku pun pernah ade pengalaman mcm tu, tgh tido...separa sedar, dgr bising..mcm tido kt tgh2 laluan org lalu-lalang, mcm pasar. tak ingat kt mane masa jadi tu, ingat2 lupa. tapi mmg penah kene mcm tu. dia mcm separa nk lena, tp boleh dgr lagi. tak menakutkan pun masa tu, sbb rasa2 mcm mimpi , sbb aku percaya tu mimpi. sceptical

LostStar replied at 23-11-2016 04:25 PM

Office memang satu bi ...

cara uols cite opis uols mcm best gila..siap ada bilik mandi bagai

pm keje kosong plss