CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3741|Reply: 19

Poring Hot Spring, Ranau, Sabah

hye semua..lama x online..rindu juga.,,

nak tanya,siapa pernah pergi ke Poring Hot Spring, Ranau, Sabah?, dengar kata tpt nie sgt menarik,byk aktiviti yg boleh dilakukan antaranya mandi air panas, mandi swimming pool, melawat taman rama-rama, pusat tanaman orkid, air terjun kipungit, gua kelawar,air terjun langanan dan paling best jambatan gantung..bukan hadapan saya akan ke KK.

nak tanya kepada yg pernah pengalaman,kalau dari bandaraya KK nak ke sana,ada sediakan bas ke?

aku tunggu air panas dia dekat sejam,
alih2 tinggi buku lali jeee  

uori replied at 24-11-2016 04:12 PM
aku tunggu air panas dia dekat sejam,
alih2 tinggi buku lali jeee

kenapa? bukan ke air panas tu memang ada dlm kolam tu? cik uori pergi sana naik apa? dari KK ke?

dah penah pergi. ada air panas. ada kolam. best gak la. dlm 2 jam lbh dr kk. saya naik toyota unser, mcm teksi la kat kk tu.

ciksom replied at 24-11-2016 04:30 PM
dah penah pergi. ada air panas. ada kolam. best gak la. dlm 2 jam lbh dr kk. saya naik toyota unser, ...

biar betul ko naik toyota unser ni... ko main petik je kan
tak penah nampak pun toyota unser kat sabah tu...
yg aku tau toyota innova je byk buat teksi kat kk

kalau tt nk save kos, sewa kete drive sendiri je...takyah nk sewa teksi ke naik bas ke, payah....
jgn risaula, ko drive kat sabah takkan sesat punya, jalan dia tak banyak mcm semenanjung ni, buka waze kompom sampai.... boleh pegi byk tempat kalau drive sndiri..
daripada airport tu ko terus je sewa kete, pastu dah habis cutipun sama...bawa je kete tinggalkan kat airport

Follow Us
sebenarnya....sepanjang jalan nak ke ranau tu pun dah cukup menarik, nti ko akan nampak jelas gunung kinabalu, jalanraya menyusur bukit, dgn cuaca yg sejuk, pemandangan kiri kanan....pehhhh memang best, bleh singgah national park kat kundasang, singgah beli sayur, singgah tmpt ternakan lembu tenusu(feel mcm kat new zealand), ladang teh...  

Travelo replied at 24-11-2016 04:20 PM
kenapa? bukan ke air panas tu memang ada dlm kolam tu? cik uori pergi sana naik apa? dari KK ke?

ada je kolam besar tapi tak lalu nak mandi reramai
maklumlah, kolam ni orang sakit kulit je selalu singgah
aku mandi kolam yang kecik2 tu tapi air kena isi sendiri
air punyalah slow
aku asalnya gi taman kat kaki gunung kinabalu tu
aku naik bas, turun tepi jalan
pastu pas dah jenjalan, tercangak2 depan taman tu
tak tau nak balik naik apa. hehe
nasib ada budak memang tunggu teksi dan kami tumpang je
dan driver tu yang cadangkan aku gi poring
dari ko nak gi sana, baik gi air terjun
best gak dan ada banyak
nasib aku baik sebab waktu ke sana, rafflesia baru kembang dua hari
besttt wooo
tapi better drive sendiri
aku gi sana ala2 backpacker je
tumpang orang sana sini
sampai ke pulau survivor, simpang mengayau aku sampai
naik bas dan tumpang orang je

Aku penah pg taun 2011 pg berdua ngan member pompuan lak tu....tp x sampai la ke ranau hat benti kat kundasang perghh view die superb lawa kot ngan latar blakg kan gunung pastu selang seli ngan umah tp kalo jerjak ke ranau lg best lelebih hat cm farm cow tu berlatarkan NZ kawww...

Dari KK aku naik van kecik tu x Sewa pun keta coz kami x konpident nak drive lgpun jauh gak perjalanan n kami pompuan jerk van tu Ade kat stesen bas n van tu la area frontwater kat bandar tu Lupe deh pe ke bondo namo eh tambang dlm rm15 cm tu la perjalanan die jauh gak ngan jalan2 nyer x bape clear n driver amik penumpang sekali tp view die best gak tuk aku best coz aku mmg suke tgk tmpt org kg2 org even biase2 jerk...hihihi...

Perjalanan dlm 2 jam cm tu la ohh kematu montot ngan duk dlm tu cm tin sardin ngan jln raya yg x bpe OK..... N lalu kat pintu masuk ke G.kinabalu jerr n aku thinking oh nie la resort pine ape ekk yg famous tu tuk pendaki yg nk teroka kinabalu n biler sampai jerk kat kundasang wah terkesima jap coz cantik Sgt ngan kabus kat gunung n sekeliling aku kat sana x lama dlm 3/4 jam pg jejalan kat area situ round2 kat pekan sana mkn mknan org sana even pelik cikit coz first time kan
Biler da lelama kat situ aku nak balik ngan member tanye org sana kalo nk balik KK cmne ye org sana ckp kat cinie Ade bas Dari Sandakan tunggu je kat bus stand tu tunggu nyer tunggu sampai fed up bas dtg jauh kot Dari Sandakan tambang bas dari kundasang ke KK rm30 ommaiii mahal nyer tp bas ekspress lerr x pe la janji aku nk balik KK n nk rehat kat hotel...... tu je la setakat pengalaman aku nie

dah pegi gak.. ikut tour agency kat sana, dia ambik kat hotel.. masa tu ai stay kat shangrila tanjung aru.. join tourists lain dalam satu bas lebih kurang 15-16 orang.. hotspring tu dah tak berupa kolam asli sebab diorang buat kolam2 batu bertile kat situ pastu orang ramai berendam ramai2.. ai rendam kaki je ngan geng2 tourists .. lepas tu kaki ai gatal2 .. ai naik gak jambatan gantung atas pokok tu.. walawey letih nak sampai atas sebab kena daki bukit dulu pastu baru sampai jambatan kat atas pokok tu.. sesak gak la nafas masa tu hehe.. maklum la tak fit

Better sewa kereta drive sendiri...penah stay hotel kat taman negara kaki gunung kinabalu.best sangat

uori replied at 24-11-2016 05:23 PM
ada je kolam besar tapi tak lalu nak mandi reramai
maklumlah, kolam ni orang sakit kulit je selal ...

tumpang org sana sini? wahh,baiknya org2 sana? diorang kasi tumpang ke? berani jugak mereka dgn strangers ni ye..?

nuraz.har replied at 30-11-2016 04:56 PM
Better sewa kereta drive sendiri...penah stay hotel kat taman negara kaki gunung kinabalu.best sanga ...

itulah,saya pun plan sewa kereta..tp nak tanya,kalau sewa kereta,harga termasuk full patrol ke?

mesmerize replied at 24-11-2016 08:17 PM
dah pegi gak.. ikut tour agency kat sana, dia ambik kat hotel.. masa tu ai stay kat shangrila tanjun ...

oh yeke..tapi,plan kami ke sana sebenarnya sbb nak naik canopy walkway tu aje...anyway tq for info

ciksom replied at 24-11-2016 04:30 PM
dah penah pergi. ada air panas. ada kolam. best gak la. dlm 2 jam lbh dr kk. saya naik toyota unser, ...

maksud u,kereta sewa berpemandu(driver)? berapa mereka charge?

Edited by Travelo at 3-12-2016 11:19 AM
Dari KK aku naik van kecik tu x Sewa pun keta coz kami x konpident nak drive lgpun jauh gak perjalanan n kami pompuan jerk van tu Ade kat stesen bas n van tu la area frontwater kat bandar tu Lupe deh pe ke bondo namo eh tambang dlm rm15

=van sewa tu kat stesen bas padang merdeka bus terminal ke?

Biler da lelama kat situ aku nak balik ngan member tanye org sana kalo nk balik KK cmne ye org sana ckp kat cinie Ade bas Dari Sandakan tunggu je kat bus stand tu tunggu nyer tunggu sampai fed up bas dtg jauh kot Dari Sandakan tambang bas dari kundasang ke KK rm30

=bus stand tu kat kundasang ke? besar ke bus stand tu,mcm stesen bus atau bus stop biasa? ingat tak,dlm jam berapa u guys tunggu bus and bus tu sampai kat bus stop yg kamu tunggu tu? sbb ada org cakap,bas cuma sekali je dari kk-kundasang, kundasang-kk ni..

@acikhan

Travelo replied at 3-12-2016 11:04 AM
maksud u,kereta sewa berpemandu(driver)? berapa mereka charge?

masa tu rm 16 seorang. dr kk ke bandar ranau. sbb lps tu ciksom tumpang tido rumah kawan ciksom kat kundasang. nak pergi rumah dia kena naik van pula dlm rm 4. esok nya kita org pergi jalan jalan tempat tempat menarik kat kundasang naik van rm4 tu. dia charge 1 hari rm 28 seorang. dia antar la semua tempat yg kitorang nak pergi. dari pagi sampai magrib. tu zaman belajo dulu.

Edited by chazey at 11-12-2016 04:39 AM
zulka replied at 24-11-2016 04:50 PM
biar betul ko naik toyota unser ni...  ko main petik je kan
tak penah nampak pun toyota unser k ...

Ada la uol! Ai selalu naik unser pi KK dolu2 sebab lebih murah dari teksi dan lebih laju banding teksi. Plus driver ramai muda2 belaka (ada yang kiut.  ) so takda la terkemut2 bawa kereta macam driver teksi. Paling penting bila naik unser ai tak mabuk kereta macam naik teksi so ai like.

Edited by chazey at 11-12-2016 04:43 AM
Travelo replied at 24-11-2016 03:45 PM
hye semua..lama x online..rindu juga.,,

nak tanya,siapa pernah pergi ke Poring Hot Spring, Ranau, ...

Ni info berguna buat TT:

http://www.mysabah.com/wordpress/poring-hot-springs/

Tips:
Kalau nak puas2 mandi takda gangguan kat Poring tu, ko pi sewa indoor bath tub. Ambik yang jacuzi,  20 ringgit per hour tak silap aku. Don't expect much la sebab sejak aku darjah 3 tahun 1992 dulu takda pon deyol upgrade bath tub/jacuzi tu. Rujuk blog cemana nak book. Korang non lokal maybe susah la nak book cara walk in je. Menurut blogger ni,  tiket kena beli kat main entrance. Tak pernah aku tau pasal ni. Biasa kalau nak guna,  aku gi tanya ja kat counter ada tempat available tak,  kalau ada,  amik terus on the spot. Kalau takda, tunggu tempat available (penggunaan maksimum satu jam je,  takleh lebih). But korang boleh try ya. Cakap BM nice2 ngan pekerja counter,  sure dilayan.

Aku sebagai lokal berpendapat benda paling best di Poring ni adalah canopy walk. Secondly,  Langganan Waterfall. Takat mandi2 tu so meh bagi aku yang membesar di tempat ni. Dah la kolam pun hodoh je. Dulu Sabah Park yang manage aku faham la kenapa,  namun sekarang tempat ini company swasta yang manage but still sendu apa cerita? Tiket,  lodging,  makan kemain mahal nak mampus tapi service ngan maintenance below average sangat

Thank you for info