CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adn

Perasaan or Kejadian Aneh lepas baca cerita cerita di board MPS

Note: Thread has been banned by manager

sbb pikirkn takut tu kot..
hntu tau ke kita dk bca cite hntu ni eh
sbb smlm i br beranikn diri baca cite kt bod ni.xde la takut sgt sblm nk tdo smlm sbb ade org sblh..tp rasa mcm kene pegang.pdhl time tu i xrasa tkt pun

Dulu masa aku pernah kerja kat salah sebuah private hospital kat Klang Valley selalu juga follow mps ni,  time tu aku selalu balik lewat sebab ada clinic malam untuk visiting doktor so aku kena standby untuk oncall. cuma yang peliknya selepas jam 6 petang je mesti hati aku macam dipaksa untuk baca cerita kat MPS . Dan aku terasa macam ada yang menumpang baca bersama aku.

Sampailah satu ketika, seorang student dari masterskill yang praktikal dibawah seliaan aku kerasukan. Baru aku tahu rupa-rupanya ada yang menumpang tinggal dibilik aku, mungkin dia pun memang sama-sama tumpang baca cerita kat MPS ni

ada.jadi penakut gila.pulak tu ada pegi bercuti kt banglo a famosa baru2 ni.nasibla beramai2 tapi still la seram je rasa.

Note: Thread has been banned by manager

Pernah. Tahun lepas. Dulu2 rajin jd SR di MPS ni.

Masa tu tgh study kat oversea. Rumah yg kami duduk tu kecik je. Kalau diri kat hallway yg pendek tu boleh nampak dalam ruang tamu, dapur dan 2 bilik.
Masa tu mlm dalam kul 11 lebih mcm tu.

Follow Us
Alamak, penat2 taip hilang pulak the rest of the story. Sbb taip dlm hp kot ye.
Mcm tunggulah saya taip dlm word kemudian tepek

Sebelum tu, nak describe sikit. Disebabkan ruang rumah yang sangat kecil, kami ada rak kasut yang boleh digantung kat pintu utilities (tempat simpan boiler) yang letaknya di hallway tu lah.

Masa tu malam, dalam kul 11 lebih kurang. Husband dengan anak-anak dah tido. Saya pulak tengah dok layan MPS sambal berbaring atas katil. Masa tu bilik takde la gelap sangat sebab ada cahaya dari hallway (pintu bilik tak tutup, memang ternganga). Tengah dok ralit baca kisah seram dalam mps tu, tiba-tiba ada bunyi benda yg berat sangat jatuh kat hallway. Rasa macam nak luruh jantung mak masa tu. Punya kuat bunyi tu sampai husband yang dah lena tido tadi terbangun jap. Dia macam mamai2, lepas tu sambung tido balik.
Dalam kepala dok fikir…rak kasut tu roboh kot sebab berat sangat. Sebab cara bunyi tu macam rak kasut tu jatuh plus bunyi kasut bersepah sekali atas lantai. Tapi saya tak berani nak jenguk pun sebab tiba-tiba rasa meremang. Lepas tu terus cuba tido. Ingat nak kemas esok pagi je lah.
Bangun pagi2 esoknya tengok kat hallway, takda ape pun yang jatuh. Semuanya seperti tiada apa2 yang berlaku.

Sorry sebab takde la seram mana, tapi masa mengalami tu memang terpikir gak…adakah berkait dengan aktiviti membaca mps masa tu.
The same thing pernah berlaku jugak masa tgk video seram kat youtube. This happened way back in 2012.

Aku ada sekali tt
Selalu aku layan baca siang je
Tapi, bila baca naik ketagih
Satu malam tu aku layan baca, pertama kali pulak tu baca time malam
Ambek nak tengah kusyuk membaca, pintu depan kena ketuk dalam sepuluh kali gitu la
Cara ketuk tukan, bukan macam orang datang rumah kita tu ketuk
Dia ketuk macam antara ketuk tu setiap jarak dalam 10 saat gitu, tuk....tuk......tuk.....tuk.....
Terkedu kejap dalam 2 mins, masa tu aku duduk kat sofa mengadap pintu depan pulak tu
Pastu aku bangun jalan nak ke tingkap yang sebelah pintu depan tu
Nak selak langsir konon-konon nak jenguk la kat luor
Dalam hati cakap, jangan nak buat berani sangat laa
Ye tak Ye pusing balik, gi masuk bilik kejut laki aku, kata ada orang ketuk pintu depan
Dia pun bingkas bangun, terus sarung robe tu, capai baseball bat tu
Laki aku mmg tak caya hantu-hantu ni
Keliling rumah laki aku gi, mmg tak dek apa
Lepas pada kejadian tu, dekat setahun aku tak masuk bod ni
Sekarang baru Ada berani...hehee

sebu replied at 25-11-2016 07:11 PM
X de..tapi aku teringin jugak nk alami mcm yang orang lain alami. .tapi x de langsung

uishhh permintaan ko...

aramcna replied at 26-11-2016 01:56 PM
Dulu masa aku pernah kerja kat salah sebuah private hospital kat Klang Valley selalu juga follow mps ...

ohhh...ada yg menumpang bilik sambil2 tumpang baca board MPS...adakah dia amik tips camner nak kaco org dari board ini???

Twirlyhoo replied at 27-11-2016 03:43 AM
Sebelum tu, nak describe sikit. Disebabkan ruang rumah yang sangat kecil, kami ada rak kasut yang bo ...

husband tader tanya apa2 ke pasal bunyi bising malam tuh???

mrsqueen replied at 26-11-2016 04:45 PM
ada.jadi penakut gila.pulak tu ada pegi bercuti kt banglo a famosa baru2 ni.nasibla beramai2 tapi st ...

tapikan...apartment A famoso tu pon macam suram jer perasaan bila masuk sana...apatah lagi banglo...

Keledek.kepam replied at 25-11-2016 06:25 PM
Emm takpernah rasa pape. Harap mmg takde pape lah. Mungkin baca benda2 cmni buat kau jadi lagi alert ...

antara yg obvious...aku jadi tak berani nak layan board MPS kat umah...apsal ntah...kalo masuk pon macam nak cepat2 jer logout

adn replied at 28-11-2016 09:22 AM
uishhh permintaan ko...

Tapikan. ..setelah baca thread forumer Themist  kisah penampakan pontianak tu...aku tak mau dah. .rasa X teringin dah   

sebu replied at 28-11-2016 11:26 AM
Tapikan. ..setelah baca thread forumer Themist  kisah penampakan pontianak tu...aku tak mau dah. . ...

sabo je la..hehehe

adn replied at 28-11-2016 09:37 AM
antara yg obvious...aku jadi tak berani nak layan board MPS kat umah...apsal ntah...kalo masuk pon ...

Aku boleh layan lagi. Tp certain time nak g toilet pun tak berani   kalau seram sgt, aku tido buka lampu

Perasaan kot.kat umah sya kat Shah alam pon sya selalu nmpk 4kelibat.1pakcik tua muka hitam.1pompuan pakai telekung.1lelaki &yang last plg creepy 1lembaga bsr pakai jubah hitam.ayah dh kene kacau lembaga bsr.tp saya ok je.dh selalu nmpak xtakut.sbb die org xkacau

kampderlieben replied at 28-11-2016 02:33 PM
Perasaan kot.kat umah sya kat Shah alam pon sya selalu nmpk 4kelibat.1pakcik tua muka hitam.1pompuan ...

kalo perasaan jer camno sampai leh nampak kelibat? kuat tul semangat ko kan

Keledek.kepam replied at 28-11-2016 01:44 PM
Aku boleh layan lagi. Tp certain time nak g toilet pun tak berani   kalau seram sgt, aku tido bu ...

haha saja carik pasal la tu kan sampai kena tido buka lampu segala...hehehe