CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adn

Perasaan or Kejadian Aneh lepas baca cerita cerita di board MPS

adn replied at 29-11-2016 09:56 AM
psst...cepat skit ceritanya...tak sabor lak nak tau kejadian apakah...hehe

Sorry lambat cerita... kisahnya begini...

I dengan 2 office mates pegi lunch kat KL Sentral, dating dengan kakak yang dah pencen. Dalam bersembang tu, cerita pasal one of our officer yang meninggal di office. Dia meninggal hari Sabtu tapi jenazahnya hanya di jumpai pada Ahad malam. Ramai yang kenampakan arwah selepas tu. Dari cerita arwah, berlarutan lah ke cerita mistik yang lain. Office kami ni memang banyak sesangat cerita mistik ni, boleh buat buku. Pendek kata, throughout the lunch, kami sembang pasal entiti kat office kami tu.

Otw balik ke office pun, sambung lagi. Jumaat kat lunch break lama, so ladies ada yang ke kelas ugama dan ada yang bersopping ke JTAR. Kiranya masa I sampai office, tak ada ladies lagi yang dah balik. I terus solat Zuhur kat tempat yang kami sediakan. Tengah solat tu (nasib baik dah rakaat 3), tiba tiba dengar bunyi tapak kaki yang sangat kuat dan jauh jauh langkahnya di atas kepala (bukan jarak langkah manusia) menuju ke arah I solat. Dalam hati kata, ah sudah...dia kacau pulak... By the time dia kat atas kepala I, I dah rakaat 4. Dia hentak kaki dia kuat kuat macam orang marching betul betul over my head. Allah saja lah yang tau perasaan I masa tu. I baca kuat kuat and laju laju. Selesai solat, terus lari keluar dengan telekung sekali.

Tu lah ceritanya... I ni penakut sebab selalu mengalami gangguan.

annakaranina replied at 30-11-2016 06:49 AM
Sorry lambat cerita... kisahnya begini...

I dengan 2 office mates pegi lunch kat KL Sentral, da ...

takutnyaaaa

adn replied at 30-11-2016 09:17 AM
takutnyaaaa

Bila cerita kat orang, ada orang cakap entiti tu dengar kami bercerita dan dia suka kita cerita pasal depa. Tu yang dia follow. Wallahu'alam

oh mai..serius iols dahla suka baca bod mps kt opis..
ttibe meremang2 je rasa..

selalunya.. selalunya lah kan.. lepas baca atau tengah baca cite hantu kat mps ni, ai akan susah tido malam.. bila susah tido malam, ai akan bukak hp & baca lagi cite2 seram kat mps ni.. tapi i berselubung dalam selimut lah.. lampu bilik kene bukak.. kalau tak haram mata nak pejam, rasa ade yang perhati je..cerita seri warisan tak bertuan tu ai tak berani nak baca.. sebab ai mengalami benda tu, sekarang ni takde dah dia kacau sebab ade ustaz dah deal jangan kacau anak cucu, tapi ustaz tu cakap bila nenek ai dah nak pegi @ dah takde nanti, dia akan kacau balik.. masalahnye nenek ai tak mo buang benda tu.. sangat menyusahkan setan tu tauuuu..

yang cerita seri warisan tak bertuan tuh...ku sampai tak berani nak sikat rambut pulak bila malam...nak pandang cermin masa basuh muka pon ala ala jer pandangnya...ehehe

Follow Us
Kebetulan en.hubby xde...g kursus ... so saja nak menyeramkan lg keadaan... hahhaha.... kang aku plal xdpt tdo malam..

Sekut_pepero replied at 1-12-2016 08:09 AM
selalunya.. selalunya lah kan.. lepas baca atau tengah baca cite hantu kat mps ni, ai akan susah tid ...

Sapa suh baca mlm2 ...

Tapi warisan seri x bertuan tu antara cerita paling seram aku baca

Selama ni aku selamba tengok cermin lepas pukul 12tgh mlm. ..tapi lepas baca aku jadi was was

sebu replied at 1-12-2016 05:59 PM
Sapa suh baca mlm2  ...

Tapi warisan seri x bertuan tu antara cerita paling seram aku baca

jaga2.. siang2 pon seri ade.. ko je tak perasan...

sapa2 yg kena tu ikut perasaan sangat kot.. jgn la fikir sangat..

ada.. iols pernah baca kisah seorang forumner kena ilmu sihir siam kot.. mlmtu iols tak bleh tido. ada penampakan di sebelah katil.

melinda_kerr replied at 2-12-2016 11:36 AM
ada.. iols pernah baca kisah seorang forumner kena ilmu sihir siam kot.. mlmtu iols tak bleh tido. a ...

penampakan apakah???

Kan salah satu sbb makhluk ni suka kacau klu kita baca cerita seram....bkn dbb perasaan kita rasa benda tu ada, tapi memang ada pun.....

Sekut_pepero replied at 2-12-2016 07:57 AM
jaga2.. siang2 pon seri ade.. ko je tak perasan...

Siang2 tu mmg aku. .makin lama aku tenung makin buruk aku tengok..dah mmg aku le tu     sedeeeh

Waktu mula2 terjebak ngan bod mps ni lebih kurang 2 thn lpas.. een tido malam tak tutup lampu untuk seminggu

Kalau nak pergi toilet pun, een make sure pergi sebelum pukul 3 pagi sbb nak ke toilet tu kena lalu kat sliding door yang memang tak berlangsir.. seram gak kot2 la nampak apa2 yang bergentayangan..

eenhemo2 replied at 4-12-2016 11:40 PM
Waktu mula2 terjebak ngan bod mps ni lebih kurang 2 thn lpas.. een tido malam tak tutup lampu untuk  ...

hahaha...perasan yg ni paham sangat

eenhemo2 replied at 4-12-2016 11:40 PM
Waktu mula2 terjebak ngan bod mps ni lebih kurang 2 thn lpas.. een tido malam tak tutup lampu untuk  ...

aku tak tau la nak komen ape...kebetulan jer kot...
aku dalm 2 minggu ni memang layan bod ni...layan cite "penyelia asrama dan seri warisan tak bertuan tu....
aku salu balik ofis lewat...ofis aku pun boleh tahan angkernya...kakak cleaner slalu jumpe...

aku belum pernah jumpa lagi..hahhahaha

baru jer tadi dengar akak cleaner cite yang dia tengok benda tu rambut panjang pada ari sabtu di area pokok krismas yang aku deco jumaat lepas...

aku kacau laluan die kot coz letak pokok krismas kat situ....ataupun hantu dalam bod ni keluar p kat ofis aku..hohohohoohoh...

pusak_lanji replied at 6-12-2016 04:38 PM
aku tak tau la nak komen ape...kebetulan jer kot...
aku dalm 2 minggu ni memang layan bod ni...laya ...

hehe...penampilan istimewa gitu sempena nak hujung tahun 2016 nih...ehehe

adn replied at 6-12-2016 04:48 PM
hehe...penampilan istimewa gitu sempena nak hujung tahun 2016 nih...ehehe

hahahhahhaa...
tertarik dgn pokok krismas yg aku hias kot...hehhehehe...