CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1871|Reply: 3

Mengandung dan sering sakit bahagian atas perut

Saya mengandung 15 minggu sekarang. Tak ada mual2, loya atau muntah yang kerap. Cumanya sejak dari awal mengandung selalu rasa perut kembung. Saya kerap lapar, jadi makan memang tak tinggal. Cuma bila makan, perut jadi mcm penuh sangat dan kemudian rasa kembung pun ya.Saya perasan bila masuk minggu ke 15 ni, saya kadang2 rasa sakit kat bahagian atas perut, tak tau nak cerita sakit macam mana, macam nak buang air pun ya tapi tak. Sejak isnin lepas, ni kali ke 3 saya rasa sakit atas perut. Ada jumpa doktor, doktor kata gastrik tapi saya tahu ni bukan gastrik .

Ada sesiapa yg pernah ada pengalaman perut kembung dan sakit yg kadang2 kat atas perut masa pregnant?

misstomato replied at 26-11-2016 12:31 PM
Saya mengandung 15 minggu sekarang. Tak ada mual2, loya atau muntah yang kerap. Cumanya sejak dari a ...

Pedih hulu hati ke tt?

mungkin jenis2 alahan? bila mengandung, perubahan hormon boleh buat badan jadi chaos.. benda2 pelik mcm craving, sakit yg pelik2 memang boleh berlaku.. kalau yg ada masalah angin memang boleh jadi makin teruk.. adik dah cek n takde simptom2 lain selain sakit kat atas bahagian perut kan? kalau tak makin teruk adik jgn fikir sgt.. most probably betul la tu gastritis mcm dr tu cakap.. kalau pedih hulu hati pun tanda2 gastritis jugak.. cuba elakkan makan benda berangin.. akak masa mengandung kalau makan benda berangin memang jadi sebu kat bahagian atas perut .. sampai muntah2 teruk.. kopi dan milo pun boleh jadi angin jugak..

Cer try makan gaviscon. Kalau ok, memang angin/gastric/heartburn lah itu. Kan organ2 kita tertolak ke atas, sebab tu awak rasa sakit atas perut. Also baring/tidur sisi kiri. Makan pun sikit2 tapi kerap.
Semoga dipermudahkan ye TT