CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7890|Reply: 62

KISAH PENAMPAKAN MAKHLUK HALUS YG AKU ALAMI

Edited by Themist at 27-11-2016 07:05 PM

Salam Perkenalan semua, aku baru kt sini.Aku ada byk kisah diganggu dgn makhluk halus bermula dari umur aku 15 tahun.Aku akn kongsikan kisah yg aku ingat and menghantui aku sampai skrg.Terima kasih utk yg sudi membaca.Sorry kalau penulisan tak berapa jelas atau susah utk paham.Aku akn cuba utk tulis sebaik mungkin.

KISAH PERTAMA (PENAMPAKAN PONTIANAK)

So ni kisah yg pertama.Ini pertama kali aku diganggu secara teruk (nampak depan mata).Aku waktu ni baru 15 tahun, kira ni cerita lama lah dah 12 tahun yg lalu.Aku tinggal dkt satu kg ni dkt perak.Kawasan rumah ni dlm kebun sawit.Asalnya aku tinggal di sitiawan perak, pestu arwah atok bgi tanah pada abah, abah pun buat la rumah dkt situ.Rumah ni dh siap since aku darjah 6 lagi, tp kami semua mula pindah dkt rumah tu waktu aku tingkatan 3.Sebab pindah lambat sbb adik beradik ramai lgi bersekolah,so proses nk tukar sekolah agak leceh la.So waktu tu, rumah yg dh siap tu kami balik hujung minggu shj.Sambil jenguk rumah,sambil tu jenguk tok dgn opah.

Finally, after 3 tahun rumah tu kosong, abah dgn mak decide nk pindah.Time ni ade adik beradik yg dh abes skolah, tinggal 3 org shj yg masih bersekolah time tu (adik beradik aku 7 org). Aku time tu bersekolah asrama dkt MRSM transkrian,so aku takde masalah pertukaran sekolah ke ape sbb memg duduk asrama.So yg tukar sekolah hanya adik aku.Abg aku tetap bersekolah yg sama di Sitiawan (form 6) dan dia tinggal dkt rumah sewa (tumpang rumah sewa yg disediakan oleh jabatan tempat kerja bapak aku).So kdg2 dia ulang alik balik, kdg2 dia tido situ.

Kisah ni terjadi waktu cuti sekolah.Kejadian berlaku lepas 3 bulan kami berpindah dkt situ.Aku punya seronok la dpt blek,biasala homesick sbb duduk asrama kan.So punya la hepi.Hari aku kene kacau dgn ponti tu memg ubah pandangan aku pasal alam ghaib ni, lepas kejadian tu, aku memg jadi penakut sampai skrg.Bermula detik tu, aku kene byk gangguan yg aku akn cerita dlm thread ni.So berbalik pada kisah ponti ni, malam tu macam biasa, aku mcm seram2 jugak nk tido sorg2, biasalah,rumah baru.Mungkin tak biasa lagi, tu yg aku pikir time tu.

So lepas dah setel tgk tv, aku pun siap2 la nak tido.Time tu semua org dh masok tido.Aku pun ape lagi, takot punye pasal, paksa diri tido even tak bpe ngantuk.Akhirnya,aku terlena.Tgh syok-syok tido, tetibe aku bgn dalam keadaan terperanjat (macam bila kita mimpi jatuh bangunan).Aku dh la terjaga dalam keadaan terperanjat,mcm ade benda kejut aku.Tp yg buat aku lgi terperanjat, tgk BENDA dkt hujung kaki aku!Korang tau ape yg aku nampak, cik ponti tgh tenung aku.Ya Allah, time tu aku tak tau cmne nk describe.Badan aku kaku, mulut tak mampu nk kluar suara.Aku hanya mampu tenung je ape yg ade dkt kaki aku.Rambut panjang gerbang, mata merah, sekeliling mata dia warna hitam, kulit pucat lesi putih sambil kulit terkopek2, berbaju putih koyak2, takde kaki dan terapung2.Yg paling seram, mulut dia bertaring and berdarah time tu!Darah tu terpalit sikit2 dkt baju dia.Time tu cik ponti tu boleh dok qenyih (senyum) tgk aku.Jantung time tu mcm dh nk tercabut.Tp aku mcm tak mampu nk bgn and menjerit, mcm dah lembik satu badan.Yg aku ingt time tu aku automatik menggigil teruk gila.Sambil tgh dok menggigil tu, aku sempat tarik selimut.Dalam selimut tu, aku sempat terkumat kamit baca ayat Qursi dan lepas tu dunia aku gelap gelita (pengsan)

Bangun2 pagi tu, aku termenung kejap,cuba utk hadam ape yg jadi mlm tdi.Aku bgn, pegi dapur.Cerita pada mak aku, mak tak terkejut, dan rupa-rupanya, waktu aku takde dkt rumah, ada gangguan yg berlaku pada abg aku.

Ya Allah besarnya tulisan. .X pe cite lagi dek

Baru belajar nk tulis2 thread ni , taip pakai hp je tu tak reti nk agak tulisan besar mana.Okay lepas ni tulis kecik sikit

Duh penampakan ni yg seram. Mohon smbing lagi TT

skerinya

Cik pon nak tido sekali la tu kot..
But scary la muncul time kita duk tido..

Follow Us
nak lagi nak lagi

Edited by Themist at 28-11-2016 01:47 PM

Okay ni untuk sambungan gangguan yg abg aku alami.

KISAH 2: AMUKAN POLTERGEIST

Masa kejadian, aku takde dekat rumah (duduk asrama).So ape yg diceritakan ni diberitahu oleh abg dan mak aku sendiri. Lepas mak cerita kata abg kene gangguan, aku tertanya la kene yg mcm mana, jumpa cik pon jugak ke.Tp yg abg aku kene version ganas sikit.Kecoh jugak malam tu rupanya (malam kejadian).  

Abg aku ni gamers, so dlm bilik dia ada set meja komputer,kerusi dan perkakas2 game & pc.Dia ni memg rajin tido lewat dan salu berkurung dalam bilik.Pada hari kejadian tu, lepas dia main game, dalam pukul 3 pagi.Dia pun bersiap la nak tido.Tutup lampu dan terlena tak lama lepas tu.Dalam setengah jam dia tertido, dia terjaga.Dengar bunyi katanya.Punyalah dia terkejut, tgk kerusi komputer dia terapung dkt udara, berpusing2.Ingt kan dalam filem hantu poltergeist je ada benda terbang2 pusing2 ni.Itu la yg jadi malam tu.Dgn anjing menyalak sahut2 tu (paham je la kan bunyi tu scary mcmana).Tapi abg aku dia tak terpaku, dia jerit suara jantan dia sambil kluar bilik panggil parent aku.Parent aku pun bangun tergesa ke bilik tu dan tgk bilik abg aku dh mcm kene langgar taufan (biasala bilik org gamers byk cd game) berselerak dah dlm tu.Abg aku ni dia jenis pengemas and syg harta.Tambah2 lagi perkakas game dia.So mustahil la dia yg selerakkan.Kerusi komputer time tu pun dh terbalik.Parent aku tanya, kenapa ni.Abg aku pun cerita la ape yg bru jadi tdi.Dia pasti tu bukan mimpi.Parent aku tak ckp byk, diorg mcm percaya dan tak pertikaikan.Malam tu, diorg amek wudhu' dan baca yassin dkt bilik tu.Bahaya kata abah aku, sbb benda tu boleh main baling2 barang pulak, nasib abg aku tak cedera ke ape,cuma mental je la koyak time tu.Sbb dkt rumah lama,xpenah jadi kejadian2 mcm ni.Malam tu, dia tido dkt ruang tamu.Dah trauma nk tido dalam bilik.Kenapa rumah kami kene kacau, byk momok2 ni.Aku akn cerita kemudian.

Keledek.kepam replied at 27-11-2016 08:31 PM
Duh penampakan ni yg seram. Mohon smbing lagi TT

Huhu memg seram,sampai skrg tak boleh lupe image benda tu  

dakusayamabu replied at 27-11-2016 09:06 PM
skerinya

Memg skeri.Cukup la skali je jumpe  

Ipo replied at 27-11-2016 09:20 PM
Cik pon nak tido sekali la tu kot..
But scary la muncul time kita duk tido..

Kalau nk tido skali lainkali jgn la kejut.haha  

Andyscenes replied at 27-11-2016 09:35 PM
nak lagi nak lagi

Dah sambung  

smbgn tu lg skeri..i jangka scene kerusi trbg camni mmg bebetul wujud...kalo i jd abg u mau x balik umah dh

skang umah dah ok ke?..dah halau/pagar

dakusayamabu replied at 27-11-2016 11:01 PM
smbgn tu lg skeri..i jangka scene kerusi trbg camni mmg bebetul wujud...kalo i jd abg u mau x balik  ...

Tu lah, sbb ganas semacam hantunya.Saje la kot benda tu nk bgi abg tobat main game smpai ke pagi  

zulka replied at 28-11-2016 12:18 PM
skang umah dah ok ke?..dah halau/pagar

Skrg rumah parent sy dh okay, cuma dengar2 bunyi dkr luar rumah mcm bunyi menangis2 tu ada, tp bila tanya mak and adik diorg ckp tu bunyi musang.tp serius bunyi mcm menangis and mendayu2.Skrg sy dh berkeluarga and tinggal dkt johor. Dah tak tinggal dkt situ. Tp sepanjang sy tinggal dkt situ,even rumah dh dipagarkan,masih ada kejadiaan yg pelik cuma tak seteruk yg saya cerita pada awalnya.Tp, ada kesah yg terjadi dkt rumah tok saya, seberang jalan pada rumah sy yg ada penampakan entiti.Baru je jadi dalam tahun ni jugak, akn saya ceritakan kemudian  

Themist replied at 27-11-2016 09:09 PM
Okay ni untuk sambungan gangguan yg abg aku alami.

Masa kejadian, aku takde dekat rumah (duduk as ...

Yang ni dah mcm filem omputih plak...
First time ni ada orang mengalami gini..
Berterbangan segala perabot

Ipo replied at 28-11-2016 12:58 PM
Yang ni dah mcm filem omputih plak...
First time ni ada orang mengalami gini..
Berterbangan sega ...

Aah.tu la yg terjadi dkt abg aku.sbb tu lepas duduk rumah tu aku percaya pada benda mistik ni sbb dh jadi dkt family and diri sendiri.Lagi satu sebenanya area kawasan rumah aku tu memg KERAS.Biasalah rumah dalam kawasan2 sawit.Lagi satu ada sorg bomoh yg duduk berdekatan dkt situ, nanti aku akn cerita slow slow

Edited by Themist at 28-11-2016 07:42 PM

KISAH 3: PENAMPAKAN PONTIANAK ATAS BUKIT

Nota: Kisah ini diceritakan oleh adik kepada penulis

Syah (adik penulis) ni jenis kaki rayap.Kalau melepak, balik pukul 2-3 pagi tu tak sah.Syah ni nk ckp berani tu tak jgk,nk ckp penakut sgt pun tak.Malam kejadian, macam biasa la, melepak dkt pondok dgn geng2 kampung dia.Malam tu, Syah melepak dgn Ali dan tuah.Melepak dkt pondok.Pondok ni kalau korg tgk memg agak angker la, tp dia tepi jalan je.So tu yg buatkan kurang sikit tahap angker dia.Tgh dok melepak, main gitar,nyanyi2, tiba2 ada bunyi ikot menyanyi.Diorg senyap.Masing2 dah tak sedap hati, tp buat gagah je la dkt situ.Tgk jam dh pukul 2.30 pagi.

Sambung berborak, masing2 buat tak tahu, tiba2, dari bunyi menyanyi, tukar jadi bunyi ketawa mengilai pulak.Bunyi ketawa tu sayup2 je bunyi dia.Arghh sudah, masing2 dah kecut perut.Masih buat bodo lgi diorg ni, masing2 cuba kontrol macho.Last2, Syah bersuara.Tanya dkt Ali dgn tuah.Bunyi ape tu, yg si Ali ckp dgn nada slumber, biasa la tu saje je nk kawan, BENDA tu tgh bosan kot.Slamber je Ali ni ckp mcm takde masalah.Utk pengetahuan korang, Ali ni memg jenis berani sikit.

Tapi korang nak tau,benda tu tak putus asa nk takotkn diorg.Selang 10 minit,bunyi ketawa tu dtg lagi!Kali ni volume dia up sikit.Time tu masing2 terbangun terkejut.Syah dgn Tuah dh cuak nk blah dari situ, lepas tu tgk Ali tiba2 naik gila.Syah dgn Tuah pikir, arghh dh kene rasuk ke si Ali ni, tulah tadi mulut cabul sgt!

Bersambung..

P/s:Korang kalau ada cerita angker2 yg jadi dkt korang sendiri and nak share,tempek je la kt sini k.Boleh jugak iols tumpang membaca  

fuhhh detail penerangan penampakan sampai ku ter auto membayangkan rupa paras itu... arghhhh