CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: susahsenYum

aku seorang loser dlm hidup

Close [Copy link]
netto_ replied at 29-11-2016 07:33 PM
Tu lah stress pulak jdnyee     . Ok lah xyah pack barang. Pegi la carik keje pape dkt d ...

ok letew  

susahsenYum replied at 29-11-2016 09:24 PM
Ye kadang2 tu mmg ade bermonolog dgn diri sendiri sampai mcm rase org gila bercakap sorang2 hehe.. ...

Alahai.. umur dah 25 pon diri sndri xleh bantu, xleh urus. Aku rasa nk sokong kata2 forumer di atas. Ko dah terbiasa hidup senang, dan tak pernah rasa susah. Sampai smua benda ko bergantung dgn org, bergantung dgn kawan, dgn parents. Kau bantu diri andri boleh? Mula dari cara pemikiran kau. Ubah pegi POSITIF DAN YAKIN. Dunia tak kiamat pun klu kena maki, kena sindir, takde kawan etc... Ada je org aman damai senang hati jadi lone ranger, pasif, introvert, alone forever. Hepy je dorg dgn idup.

Skg ko gi cari kerja....jgn asyik duk ngadap intenet saja smbil mak bapak bela kau a.k.a jadi biawak hidup. Aku xleh imejin 25 y/o guy kena sapot mkn mnum rmh blanja suma free oleh parent dia. Totally loser. Bertambah loser bila sikit2 xnak gi kerja, majuk xleh nk bertahan dgn kolej, xtahan dgn persekitaran keja.. Ehh..Budak 10tahun punya perangai. Cuba bijak sikit dlm buat keputusan boleh? 4 tahun dah byk kau buang masa. So gi belek muka di cermin. Kasi hensem, pakai pn kena hensem, wangi. Bina hidup baru. Tgk movie2 yg bagi inspirasi dan motivasi. Berubahlah. Byk benda di luar sana yg best dan indah yg belum kau teroka. Rugi masa muda kau camni. Gudlak.

Rate

1

ko takyahla study dah
ko pegi je keja sesama bangla
jgn target nk jd leader bangla tu pulak. mesti ko x dpt punya jd leader / supervisor sbb ko loser

fw280289 replied at 29-11-2016 09:39 PM
hai susahsenyum, saya ada masalah sama sebijik mcm awak.. umur saya sekarang 27 dan tidak bekerja..  ...

Tq sbb faham, kamu lelaki @girl... Sbb bagi saya ,kalau perempuan tu bersifat pendiam, org sekeliling anggap itu character dia,tapi mcm lelaki yg introvert trus dicop sombong dan berlagak tak nak bergaul dgn org ramai...

Cuma ko yang boleh ubah masa depan dan taraf hidup ko. Toksah bagi alasan dan larut dengan perasaan loser bagai, pergi keluar rumah cari kerja. Takda sijil akademik pun boleh hidup. Tanggung diri sendiri, cuba berdikari tanpa pertolongan mak bapak.

Habis2 kurang kalau ko taknak fikir pasal diri, fikir pasal mak bapak. Ko tak lahir ke dunia tanpa sebab, ko sememangnya dilahirkan utk berbakti pada orang lain. Ko ingat Allah cipta ko sia2 useless??? Kalau ye apsal dari dulu lagi tak mati? So bersebab kan?

Go get a life and stop beribu alasan. Semoga kental!

Pertama sekali aku nak cakap, kau kena lawan perasaan kau. Aku ada org terdekat dgn aku sejibik sejibon sakit macam kau dan dia seorang lelaki. Waktu dia sakit mcm kau, berhenti kerja, family support takde (sebabnya family tak tahu apa yg dia nak atau dia rasa time tu), rasa diri hina, tiada sesiapa yg memahami dia, selalu rasa ada yg mengata tentang dia. Aku berada sepanjang kawan aku sakit. Bukan mudah carer nak jaga pesakit. Hati kena kental. Hari ni hati kuat, esok belum tentu lagi. Sbb tu family support kurang time tu.

Cuba lah keluar dari kepompong kau. Komunikasi penting. Lawan perasaan yang suka fikir kau loser. Cari seseorang yang boleh kau luahkan(kawan aku cuba dgn mak dia). Memula tu memang sukar tapi dia cuba sampai mak dia mula faham apa dia alami. Mak dia bawak berubat takut ada gangguan tapi alhamdulillah takde pape. Tapi kawan aku masih macam tu takde perubahan. Sampai satu saat, mak dia kata ''macam mana orang lain nak bantu kalau diri sendiri tak nak bantu''.

Waktu tu waktu yang paling sukar lah utk dia nak bangkit semula tp alhamdulillah dia survive. Dia lawan perasaan yang bukan2 yang boleh buatkan dia rasa mengalah. Takde sape kata senang nak bangkit semula. Hanya Allah yg mengetahui betapa sukarnya aku tengok dia cuba lawan apa dia alami. Hari ni okay, esok murung balik. Ujian ni sebenarnya indah. Sejak kawan aku ni dah okay, melimpah rezekiAllah bagi kat dia. Dapat kerja memasak yang dia minat, dah kahwin dah pun, family makin rapat dengan dia, pergaulan dgn kawan pun dah okay. Tapi dia ada kata sampai sekarang dia masih ada rasa sisa sisa sakit dulu, cuma sekarang dia tak layan sgt perasaan tu. Kalau di layan nanti banyak fikiran yg bukan2 datang.

Rate

1

Follow Us
it okay....tt berani citer problemnyerr kat sini..admit jer i m looser...it first step to succeess...

janganlah putus asa..sentiasa ingat..kita hidup sebagai hamba Allah... jangan fikit apa orang lain fikit pasal kita..
berusahalah...ubah diri sendiri. jangan hidup sorang2..kita ni bukan nak hidup kat dunia je.
ada akhirat... jangan putus asa.
andainya terjaga tengah2 malam..kalau tak mampu solat..berdoalah.. mintak lah apa saja dengan Allah.. mengadulah dengan Nya

hi TT awak persis macam i malah i lagi teruk dari U

i dah 29 tahun kot ,, hidup menumpang dengan mak janda ,,i tak de keje ,,tak de fren langsung ,,seluruh masyarakat kampung mengejek i

seumur hidup jadi hinaan orang

tapi apa ku kesah   ,,,i selalu ingat cam ni hanya orang yang busuk hati yang gemar mengata orang lain

i dah tak de keja selepas tamat spm ,,,until NOW ,,tak pernah keluar rumah langsung ,,,keluar bila mengantar mak i pegi keje saja

memang berat ,,tapi i selalu cakap lain orang lain cara hidupnya ,,lain dugaanya ,,lain nasibnya ,,,lain pengalamannya

setiap hari i pon terfikir nak suicide ,,,tapi tak jadi sebab takot sakittt,,,

i memang tak de tujuan hidup langsung,,tapi i masih ada cita cita yang belum tercapai ,,,punya internet no quota ,,,i ingat bila i punya itu sume stress dalam otak i akan hilang

jadi i belum nak mati bila belum punya internet no quota ,,kalaupun nak mati biarlah mak i yang mati dulu ,,nanti i nak menyusul

Ko ni sbnrnya pemalas tau tak..itu tak kena ini tak kena..alasan je sume tu..ape kne mengena member benti blaja ko pn nk benti blaja..ape ke pelik alasan ko ni labu..keje kejap benti..kalau peel mcm ni mne la ade yg suke..

Pegi solat la wei..da mcm org takde pegangan hidup aku tgk ko ni..sudah2 la bersungut tu

Edited by lofing at 29-11-2016 10:42 PM

edit,,,,,,,,,,,,,

Adik........... hugs to you....
camni lah dik...sebenarnya adik bukan loser tapi hilang keyakinan diri.

I faham sebab orang yang i sayang menghadapi masaalah yang sama...
Dia belajar di beberapa kolej tapi sentiasa berhenti half way, duit berpuluh ribu habis begitu saja.
Dia punya minat yang mendalam pada satu kerjaya...
dia cuba bertahun tahun tapi gagal...
di tambah masalah pribadi dia SNAP dan akhirnya dia cuba mengambil nyawanya sendiri, akak bersyukur itu pun gagal...
mungkin kerana Tuhan masih sayangkan dia...malangnya dia sudah tiada semangat untuk hidup...
akak tengok dia seakan tubuh yang lompong..tiada roh didalamnya
matanya tiada sinar lagi, makan pun di paksa atau dirayu hanya untuk membolehkan dia terus hidup..
adik dia give up dengan hidup...

dia buang semua kawan2 dan tinggal di dalam bilik bulan demi bulan hampir setahun kerana takut untuk keluar
tapi kami tidak give up...we reach to him...bawa bersembang dan bergurau..bawa keluar jalan2 dan makan2
walaupon dia hanya mengikut seperti robot yang tidak berkata apa2..

Akak membawa dia berjumpa doktor psychiatrist, dan doktor kata ia adalah depressi dan axiety disorder.
Doktor memberi ubat dan counselling, tapi dia hanya berjumpa doktor tiga kali dan tidak mahu meneruskannya lagi..
Selain mendapat sokongan moral dan fizikal dari keluarga, dia mula berusaha untuk keluar dari kolong gelap itu.
Dan akak selalu memberikan semangat untuk dia, dan akhirnya dia mula mencari kerja yang dia minati..
ia mengambil masa tapi akhirnya berjaya..
dia dihantar berkrusus kini kembali ceria dan enjoy kerja yang dia buat..
dia mula berkawan semula dan mula merancang masa hadapan..
akak sangat bangga dengan dia..seakan dia bangkit dari mati..

Adik, akak sangat berharap adik reach to someone..
kalau ada orang yang adik rapat contohnya ibu...
adik kongsi apa yang adik rasa..
kerana adik sebenarnya perlukan seseorang untuk sentiasa mendorong adik.
Adik tidak boleh dibiarkan hidup seorang sebegitu.

First, adik mungkin boleh berjumpa doktor psychiatrist...bukan kerana adik gila
tapi bila adik meluahkan perasaan adik, adik akan rasa berat yang di tanggung itu dapat di ringankan
dan mungkin doktor hantar adik jumpa counseller untuk bagi counselling..

ia mungkin membantu

Adik jangan putus asa okay...
jangan adik ingat adik loser...
tentu adik ada keistimewaan atau kelebihan..
oleh kerana adik suka memasak, tengok di internet kalau2 ada kerja pembantu tukang masak..
atau adik boleh tengok di surat kabar, atau di restoran dekat taman adik...
adik boleh bertanya kalau mereka memerlukan pembantu dapur...
sebab dari pembantu dapur itu suatu hari adik boleh belajar menjadi tukang masak..
dan the possiblity is never ending...
tak apa kalau adik tak suka kerja pada satu tempat dan berhenti..
lebih baik berhenti kalau tidak happy kan?
tapi apa2 pon setiap kerja ada masalah..kena tahan kadang2

Kalau adik nak someone to talk to just PM akak ya...

Rate

1

susahsenYum replied at 29-11-2016 01:22 PM
Kadang2 sebelum tido saya doa kat tuhan supaya tarik nyawa saya, dan perasaan bile bangun dr tido ke ...

tt xtakut ke... bngun2 dah di alam barzakh .. ada tak tt memkirkan khidupn selepas mati mcm mn   .. xsedih ke bngun2 dh dlm dunia lain.. tnpa sempat mnta maaf kat mak bapak dan semua family? xsedihke tt tinggalkn family...? semua akan merasai kematian seperti yg ditetapkn masing2.. bagi pndpat aku.. xperlu tt tamatkan khidupan lebih awal

keluarla dr terowong ciptaan tt sendiri.. bernapas la dgn lapang.. hargai hidup ini tt... hidup pun xtau brapa lama..

susahsenYum replied at 29-11-2016 03:32 PM
Mungkin sbb mase saya form2-3 saya jenis lonely dlm class, dlm class org pulaukan sbb jenis pendia ...

Tt mengalami fobia.. saya tak mau judge tt sebab tak berada di tempat tt.

1st sekarang tt bangkit dan cuba lawan perasaan tu. Tt awak lelaki, awak kena berani. Kawan / kenalan datang dan pergi sama macam benda hidup lahir dan mati... janganlah anggap semua orang dikeliling ni benci dengan tt.. mesti ada terselit orang yang betul-betul baik dan ikhlas dengan tt.

Bangkit tt ye.. meh sini alamat, saya bagi tt buku motivasi kisah benar. Ikhlas.. nak tt bangun dan built up ur confident.

lofing replied at 29-11-2016 10:28 PM
hi TT awak persis macam i malah i lagi teruk dari U

i dah 29 tahun kot ,, hidup menumpang dengan ...

tapi adik kena berusaha...
cuba cari kerja, seperti kerja kilang..kelulusan spm saja..
percayalah kalau akak kata, ada rugi kalau tak berkerja..
kerana berkerja itu membuat kita lebih yakin..
bila kita yakin kita lebih positif dalam hidup..
bila kerja ada peluang berkawan...
seronok ada kawan selain dari janda yang membela adik...
cubalah..
kalau tak suka boleh berhenti..
belum cuba belum tahu...

Ko ni bukan apa.. dah terlalu lama dan terlalu selesa dalam comfort zone. Pulak tu, dah tua bangka pun ko masih terlalulalulalulalu bergantung kpd environment ko utk proses tumbesaran ko. Benda2 material dlm hidup ko semua dh tesedia. Dlm fikiran ko, ko gagal mcm manepun, ko x keje sekalipun, ko ada org tua utk back up mkn minum tempat berteduh utk ko. Sbb tu ko jadi malas, lembik, takde jati diri, tak berdikari & sewktu dgnnya. Ada jenis org sng tp dia sendiri usaha utk berdiri sendiri (cth vivy yusof). Ada spesis lagi satu yg sng dgn keadaan sendiri & xde inisiatif nak hidup sendiri. Mcm ko. Ada jenis yg keadaan hidup memaksa diorg utk berdikari sendiri (cth certain forummer sini yg marah sgt dgn ko ).

Tp credit for you sbb ade jugak niat nak keluar dr keadaan loser ko yg eeee stress aku baca

Takde sape yg blh tolong ko selain ko. Keluar dr comfort zone tu. Berenti drp dpt bantuan mkn minum rumah segala apa pun dr parents ko. Berenti. Sbb selagi ada walau sekelumit, ko akan lemah & kembali ke keadaan asal. Belajar untuk survive sendiri. Belajar untuk jadi kental. Belajar kenapa wujudnya ko atas muka bumi ni.
Tuhan pun xbole ubah status ko loser to winner melainkan diri ko sendiri yg usaha. Good lucksss

Edited by lofing at 29-11-2016 10:42 PM
mrsLucky replied at 29-11-2016 10:36 PM
tapi adi ...

tak de yang sudi nak terima i bekerja ,,,bukan tak nak ,,tapi memang sijil i punya tak laku ,,, umur dah tak sesuai

dah puluhan kali buat kot

i nak pergi cari new environment ,,tapi tak tau nak kemana ,,,sedara mara tak sudi terima

Salam... Awak sedang mengalami depression. Please get help. Para pengomen lain, tolong bezakan antara lawak dan mengeji. This person needs help. Depression is a real problem. Awak ada kawan atau orang yg dipercayai yg duduk dekat?

i pon ada depression ,,,tiap hari asik doa minta mati

tapi tak mati mati pon

nak pegi counseling uang tak ada,,, ingat anti depressant mahal punya gomen tak cover  

so TT i rasa jeles ngan u pulak ,,,orang tua dua2 masih ada

kerja ada yang terima ,,

tak macam i ,,,,