CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: susahsenYum

aku seorang loser dlm hidup

Close [Copy link]
Pergi mati sajalah.

Lupa pula, waalaikumsalam

Dik. Cuba bukak laptop. Gi cari kem sukarelawan. Join. Tolong orang kemas2, sambil2 tu boleh sosial dengan oranh oku ke org tua ke. Kita akan rase kurang loser bila jumpa orang kuranh dari kita. Harap tu menginsafkan, Allah pon sayang kita tolong orang susah. Lebih2 orang tua. Mane tau dapat nasihat emas.

Rate

1

ko kena bersyukur ko masih ade mak bapak...lg2 mak bapak ko support ape yg ko nk buat....aku rasa benda pertama ko kena buat g jumpa pakar...atau pun ko g join khidmat masyarakat....untuk ko keluar dari zone selesa, develop skill ko untuk communicate ngan org.... ko print satu kata2 motivasi tampal kat dinding bilik ko...bangun tdo ko baca kata2 tu atau janji diri ko untuk ko....untuk buat semangat ko berkobar2.... xde org lain yg leh ubah ko...ko sendiri kena ubah....kena ubah sekarang

Rate

1

ok dik, kau mmg kesian, tpi ada org yg  lagi sedih hidupnya dik

syukurlah tuhan masih bg nikmat kesihatan yg baik

jgn salah kan diri sendiri dan paanggil diri loser

dr cerita kamu tu, masih dpt makan dan tempat tinggal walaupun x kerja, ada org x dpt semua tu.. lg sedih

aku rasa bukan masalah introvert nie...

aku rasa ko nie tak tau apa yang ko nak buat... maybe sbb ko tak pernah susah dalam hidup ko, jadi ko takder apa2 impian dalam hidup...ko just follow jer ..esok lusa makan pun ko bserah kat apa2 yang ada...

hidup nie perlu ada impian, sbb dgn impian baru ko ada semangat nak buat...

orang yang takder impian nie, ditambah lagi sifat ego dan malas, jd macam nie lah...

nasib baik takder hati nak cuba buat benda pelik...

nasihat aku, go get a dream...bukan sleeping tau

Rate

1

Follow Us
Hidup ni penuh cabaran... tu fakta yang you kena terima...  setiap org ada cabaran masing2... nasihat i, be strong.... keluar dari rumah... cari kerja... tak kisah la you berhenti kerja byk kali... life mesti ade try and error sampai you jumpe kerja dan environment kerja yg suit yourself... yg paling penting you kena ingat adalah jangan tinggal solat... doa sungguh2... inshaAllah... I doakan semoga you diberi kekuatan ...

tt x payah laa sambung belajar. Dgn usia skarang nie, baik tt cari keja jaa tp keja yg bkelayakan spm. Cabaran hidup di luar mmg mencabar, jgn laa mengharap org luar akn menjaga hati kita. Kuat kan hati, niat nak keja utk apa?nawaitu kena betul insyallah dpt mbantu. Jgn jd pmalas & suka bagi alasan sudah laaa, keja tukang sapu pon org mluat kalo perangai mcmtu. Kalo rajin keja, ramai org nak kawan, bos pon syg....

sorry TT...I hv to admit...ko mmg LOSER...
no wonder ko dibenci orang...
aku bole bayangkan betapa stressnye parents ko dpt anak mcm ko..
tp sbb diorang parents yg baik..diorg layankan juga ko ni..
semua benda ko buat half way...mmg ciri2 org tak berguna betul...

utk masalah org mcm ko ni....mmg pegi mati jela..
kesian la kt parents ko nak kena tanggung biawak hidup mcm ko..takkan sampai forever nak kena tanggung ko???
jujurin aku cakap..utk org mcm ko...mati adalah yg terbaik..sbb tak menyusahkan byk pihak...

Edited by mak.esah at 29-11-2016 09:58 PM

i feel u
i sama rasa diri ni loser sbb I repeat paper 3 kali and tak dpt grad sbb 1 subjek..pdhl bab bljr je kn tp bg i mcm dh hancur masa depan.down gila u.i cuba nk move on tp ada je halangan.mgu lps i try nk move on kan tup2 kwn i  hntr screenshot 4 5 org classmate i cite psl i xdpt grad.
so mmg meremukkan ht i.sehari i tdo n nangis je.
i baca kisah u ni.u untung lg dr i family support.i ni mcm xwujud pun ada.mama  ada call 2 kali sebulan tu pun tnya nk duit lg tak.i nk meluah mslh mmg mama i mls nk lyn.
last2 i pendam je sorg2.i pun sama xnk jmpa org suka terperuk kat bilik tapi i ada la keluar jgk sbb i tkt pulak dpt penyakit pelik2 pulak klu berterusan gitu.
i ada pikir nk mati  sbb kecewa sgt tp bila i bca mslh org lain lg bsr i tarik balik perasaan merepek tu.i xpandai nak bg nsht sbb diri sendiri pun xpulih lg.tp i nk u tahu i fhm kot apa yg u rasa..all the best tt.

tom2 replied at 29-11-2016 08:56 AM
Dik. Cuba bukak laptop. Gi cari kem sukarelawan. Join. Tolong orang kemas2, sambil2 tu boleh sosial  ...

betol3..! sokong..baru terbuka minda!

org cam ko patut humban kat rohingya Myanmar sana

baru taw langit tu tinggi ke rendah

xpyh jumpa.pakar pun xpe.. jmpa pakar ni pun kalau hati sayur xguna juga sbb pakar pun kdg akan bg ayat pedas juga.. lagi la parah bila ko jmpa.pakar yg ayat pedas.. seumur hidup ko xpecaya pakar nanti..

aku picaya ko jadi bgini ada faktor penyebab nya.. mula2 ko positipkan pemikiran.. maafkan hal yg telah buat ko jadi sebegini loser... tukar setting minda .. baca quote2 motivasi.. Tuhan jdikan semua manusia d dunia ni ada sebab.. tnpa kita pun dunia xlgkap.. kerana telah ditakdirkan kita akan lahir d dunia.. dah lahir tu.. utk rasa berguna tu 1 je.. ko kne berbakti .. bakti pd sapa2 la.. tp no1 ialah taat pd Tuhan kita yg telah mnciptakan kita.. tunaikan perintah dan jauhi larangan.. lps tu taat kpd rasul kita.. baca perjuangan baginda..

bakti ko paling pntg ialah bakti pada diri sendiri.. bersihkan diri.. mandi.. jaga kesihatan.. bersosial.. cr kawan..buat pekara2 baik.. cari pekerjaaan.. jgn sekali2 mnganiaya diri ko..terpruk mcm tu kira dah mnganiaya diri ko tu.. ingat ko tetap berguna utk diri ko sendiri.. sapa nak tolong diri ko kalau bkn diri sendiri.. jgn susahkan org lain psl diri ko sementelahan ko ada 2 tgn.. 2kaki.. 5 deria.. cukup sipat utk berusaha spt org lain.. cari pekerjaan.. xkira la kerja apa.. yg pntg kerja yang baik.. bkn kerja yg menyiksa org lain seperti mncuri .. ragut dan sbgainya..

aku ulang balik... UNTUK KO RASA BERGUNA KAT DUNIA NI KO KENA BERBAKTI...

selepas ko berbakti pada diri sendiri.. ko berbakti pla kat org.. no 1.. ialah family sendiri.. bakti la samada bntuk wang tenaga dan sbgainya.. tolong org tua kemas.. cuci.. masak.. kaitbuah.. dah kira ko ada guna la tu.. xla bagun tidur tau makan je.. sapa pun kat dinia ni termasuk ko sendiri akan benci org yg hnya tau mkn dan tidur dan lepak dlm.ruma..
kalau ko ada bela kucing.. ko tukang beri makan kucing pun dah kira tnggungjawab yg harus ko tunaikan.. mcm aku bnyak tanam bunga.. aku mmg dah set dlm.minda mngurus bunga2 tu juga salah satu tanggungjwab aku.. aku berguna pada bunga2 tu.. kalau bkn aku sapa nak jaga diorg.. jgn pikir bela bunga xda paedah.. ada paedah dari segi terapi.. ko pla carila hobi.. buat hobi.. cari kawan...beri warna dan semangat pada kehidupan ko.. maslah ko ni dik masi boleh selesaikan.. yg pntg ko bangkit.. ckup2la merasa xberguna.. ko amat berguna .. yg pntg jgn aniaya diri sendiri.. .. bnyak dah aku tulis ni.. harap ko buka minda .. bangun dari kerusi atau katil tempat ko bertapa.. p luar.. sapu sampah.. bersihkan rumah.. esok kuar cari kerja.. mulakan idup.baru.. hanya ko yg mmpu ubah hidup ko.. bkn kami

Rate

1

Fimie replied at 29-11-2016 12:55 AM
kita adalah apa yg kita fikir.. dah asyik fikir negatif je jadilah negatif.. cuba la pikir yang baik ...

terima kasih kerana mewakili org lain jua...
klau ikut kan, angin jgak baca, rasa nk pi jmpe je TT ni fake to fake

Agak2..nasihat korang yg berjela2 ni, tt buat x?

pegi kaunseling la dik.. cuba bergaul dengan org walaupun mcm susah nak mulakan.. positifkan diri..jgn fikir apa tanggapan org pada awak.. cuba kuatkan semangat untuk berubah dan majukan diri..

fuzzyfuzzy replied at 29-11-2016 10:02 AM
sorry TT...I hv to admit...ko mmg LOSER...
no wonder ko dibenci orang...
aku bole bayangkan betapa ...

adoii lawak seh komen ko ni. mengekek aku gelak. tp mmg betul pon

Edited by wadiunong at 29-11-2016 12:38 PM

to TT:

1. dekatkan diri dgn Allah. Banyakkan solat malam & zikir. Mengadu dgn Allah. Berusaha & Tawakal. Doa tanpa usaha pon tak jalan gak.
2. Dekatkan diri & bergaul dengan orang2 alim, berilmu dunia & akhirat
3. Aktifkan diri dengan NGO & kerja2 amal especially rumah anak2 yatim/orang susah atau jadi sukarela kat rumah orang2 tua. dengan cara ni, TT akan lebih motivate yg TT tu perlu berubah untuk majukan diri bukan majukan perut
4. Sila jangan bergantung penuh dgn parents. sampai nak keja apa, nak buat itu ini, semua nak tanya parents. selagi apa yg TT nak buat tu halal & tak langgar undang2 Allah & dunia, buat je la.5. Gunakan teknologi media sosial sekarang ni. TT gugel je apa yg TT nak buat. semuanya ada . nak tak nak je.
6. TT kena buat sekarang, jangan tangguh2 lg. Nak mulakan mmg susah selagi tak mulakan, forever la TT akan jd LOOSER. Ingat, hidup kita ni sentiasa ada pilihan. kita sendiri yg nak baik atau sebaliknya. Demi masa, sesungguhnya manusia itu sentiasa dalam kerugian.

Rate

1

Jajabeans replied at 29-11-2016 07:52 AM
ko ni laki?

Ye, saya lelaki...