CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: susahsenYum

aku seorang loser dlm hidup

Close [Copy link]
mak.esah replied at 29-11-2016 10:31 AM
i feel u
i sama rasa diri ni loser sbb I repeat paper 3 kali and tak dpt grad sbb 1 subjek..pdh ...

Tq sbb memahami, tp sekurang2nye kamu teruskan ape yg kamu mulakan..saya ni adek bradik tak ramai, saye anak yg ke 2 dr 3 adek bradik, kakak saya yg sulung merupakan seorang guru,kalau ade yg tak menjadi akan nampak, kadg2 terpikir kalau saya tak wujud, kuarge maybe akan lebih sempurna...

adik .... eh eh ehhhhh

bro minat apa?
      =ehmmm... ntah laa... jap... fikir jap... (malas aku untuk tau jawapan nii)

cam ni lah...
     whats ur plan?

kalau xder... fikir lah sejenak, sejenuhnyaa...

Rate

1

fuzzyfuzzy replied at 29-11-2016 10:02 AM
sorry TT...I hv to admit...ko mmg LOSER...
no wonder ko dibenci orang...
aku bole bayangkan betapa ...

Ye pernah terpikir, sblum mereka pergi, baik saya yg pergi dulu, maybe dgn care tu dpt kurangkan beban yg mereka tanggung dan jdkan
kuarge saya lebih sempurna..

Tq kpd forumer atas nasihat dan komen, luka luaran maybe bole nampak dan rawat, tp kalau melibat kan emosi dalaman meraka yg betul2 kuat je dpt atasi...

susahsenYum replied at 29-11-2016 01:04 PM
Ye pernah terpikir, sblum mereka pergi, baik saya yg pergi dulu, maybe dgn care tu dpt kurangkan b ...

'masa ni... ko fikir macam tuu... percayalah nanti.... SEBALIKNYA'

aku rasa ko tak patut salahkan tuhan atas ape yg ko alami skg.. ko dianugerahkan akal fikiran untuk ko pikir camane nak majukan diri.. ini buat benda sume separuh jalan.. life is not too easy as u imagine dear. Biasalah kena kutuk, orang benci kita ke ape itu normal. Tambah2 ko lelaki hati kena kental.. jangan diikutkan sangat marah dan orang sekeliling.. Lantak dia lah nak cakap apa janji ko buat benda betul dan tak menyusahkan orang. Just imagine ko xbuat pape duk je kat umah dan aku rasa ko ni selfish sb pikir kesusahan diri ko je.. tak pikir ke mak ayah ko nak tgk ko keje/bantu dorang. Please la move on dari kehidupan sekarang and start make new frens. Berkawan dgn ramai orang ni kdg2 membantu kita bersosial dgn lebih yakin.. tapi jgn tersalah pilih kawan. Start kerja buat part time dulu pun xpe dan buktikan ko boleh buat keje tu. Orang lain xleh ubah diri ko dikk selain diri ko sendiri.

Rate

1

Follow Us
Kadang2 sebelum tido saya doa kat tuhan supaya tarik nyawa saya, dan perasaan bile bangun dr tido keesokanye bile saya masih bernafas betul2 berat dan kecewa... Sbb tu saya pikir mrk yg amik nyawa dgn tangan sendiri betul2 berani...

Lagu ni betul2 mewakili ape yg saya rase dlm hidup ni...

https://m.youtube.com/watch?v=DvYQpplzmzY

Assalamualaikum tt... nasib baiklah tt ni bkn adik aku..kalo x naya aku kerjakan.. actually aku mmg ada adik yg serupa ko. tapi dia lagi teruk. org suh g skolah blaja dia ponteng skolah. dia minat main muzik, bapak aku bg duit dia g kelas kat yamaha, dah 6 bulan baru kitorg tau yg dia xpergi pun kelas tu.duit lesap tah kemana. bergaul dgn budak2 jahat. dia ni mmg ada je benda yg dia buat memalukan family aku..sampai aku mmg benci dia. pas spm duduk rumah tak buat apa. nak keluar mintak duit mak bapak aku. tp mcmtu pn, rezeki dia murah. senang sgt dapat kerja. tapi dia ni jenis mcm ko..keje benti keje benti byk kali. bapak aku pn bising2.xpandai nak jaga kerja. Ada satu kejadian yg berlaku yg sampai kami terpaksa halau dia keluar utk kebaikan keluarga kami. Dua tahun dia duduk luar baru dia tau langit tinggi rendah. Lepas 2 tahun, baru aku sdiri nampak dia byk berubah. Dia pernah ckp xde org yg suka dia..yg syg dia..padahal dia xnampak apa yg kami adik beradik nampak betapa sygnya mak bapak pada dia.

Ko patut bersyukur tt. Ko masih ada mak bapak. Org lain ada yg dah takde mak bapak. 4 tahun tu ko duk rumah tak berbuat apa2 ko xrasa kesian ke dgn mak bapak ko. Lagi2 ko ni lelaki. Bila ko cite yg ko nangis kat balkoni lepas kwn2 ko quit belajar aku ingt ko ni perempuan. Masalah ko kalo nak dibandingkan dgn org lain, msalah org lain lg besar tt. Maaflah tt sbb bila baca luahan ko ni panas je hati aku.. ko sebenarnya pentingkan diri sdiri. ko pikir ttg diri ko je. ko xnampak perbuatan ko tu ada KESAN kat family ko. Ko pikir malu yg ko tanggung sbb sume org benci ko duk berckp ttg ko.. ko rasa mak bapak ko mcmana? Hati diorg mcmana? Diorg bkn makin muda tau.. Anak tu adalah harapan setiap mak bapak. Tak kesian ke ko dgn mereka? tt, takde org yg boleh ubah ko melainkan diri ko sendiri. Takde org yg tak berguna dalam dunia ni melainkan org tu sendiri yg buat diri dia tak berguna.

tt, kalau rasa tak boleh belajar xperlu sambung belajar. kerja la. convenient store byk kat malaysia ni boleh je keje memana. At least ada la gaji nak bg kat mak bapak. klu xnk bg pn utk diri sdiri da lepas dah. Tolong jgn pentingkan diri sdiri. Belajar bersyukur dan yg penting buang sikap MALAS ko tu. Ko xde lah seteruk adik aku yg dulu tapi ko ni pemalas. Sikap tu buang jauh2. Bila da tetapkan diri nak bangkit dan berjuang balik, cekalkan hati. Jgn cepat sgt putus asa dan terkesan dgn apa yg org lain ckp. Niatkan ko bekerja/atau buat sesuatu kerana tuhan dan juga mak bapak ko yg selama ni yg SABAR dgn ko. Ape yg jadi ingt kat mak ayah je. In sha Allah hati kita kuat. Ok tt? Moga berjaya.

Rate

1

Maaflah tt, saya terEmo. cuba buat setiap saranan forumer kat sini. Even awak cuma meluahkan apa yg awak rasa, tapi kita nampak hidup yg sedang awak jalani ni tak betul dan perlu di stop. Bangkit tt. Jgn peduli apa yg org ckp. Bangkitlah berbakti pada mak bapak tt. Pelu ingt, hidup tak lama.. termasuk diri kita sdiri.. jgn sia-siakan masa yg ada.. All d best tt!

susahsenYum replied at 29-11-2016 01:52 PM
Lagu ni betul2 mewakili ape yg saya rase dlm hidup ni...

keh keh keh

mula-mula sekali...
lu ni ada gangguan...
berubat dulu..
Jumpa Ismail Kamus

keh keh keh

tt kalau kau xubah hidup kau, xde sape bole ubahkan utk kau. bangun pg2 bsok pegi lah cari keje. kau xpayah la jd cpt sentap sgt, hidup ni mmg penuh sepak terajang tmbh lg waktu bekerja. kau buat la ape2 keje dulu janji bekerja. aku dulu pon mcm kau mase umor 20thn tp kejap je la. lps da keluar dr umah hidup sendiri, duit pon kene sendiri aku xde pilihan kene gak keje cari duit walopon kene maki,kene hentam dgn boss. aku tetap tadahkan moka aku ni pegi keje kau lelaki kan, keluar la hidup sendiri. dr situ kau belajar byk bende nti.

susahsenYum replied at 29-11-2016 01:22 PM
Kadang2 sebelum tido saya doa kat tuhan supaya tarik nyawa saya, dan perasaan bile bangun dr tido ke ...

nak tanya sikit la...ko jenis yang jaga sholat tak?

dalam hidup ko, ko penah tak nak berusaha...

cth: ko nak makan, ko kena masak dulu...masak bukan mcm masak megi tau...masak yang betul2 masak, dah siap baru makan..baru ko rasa kepuasan dalam setiap hidangan

mcm tu lah jugak dalam kehidupan, kalau ko tak berusaha ke arah tu, mcm mana ko nak 'hidup'?

kita dihidupkan semula pun ada sebab. bukan accident, bukannya sekadar suka2..

ko mati ari nie or esok, ada jaminan masuk ke syurga tak?

Kau x rasa gagal dalam hidup lagi pon dik. Belum gagal kau dah give up. Kau dah tau masalah ni ada bertaun.knp br sekarang nak berubah? Kau jumpa pakar sakit jiwa sbb jelas sgt kau ada masalah jiwa. Selagi x treat penyakit kau ni selagi tu lah kau akan rasa kau gagal walau kau belum mula papa pon

Kepada tt, berhenti ambil peduli dengan kata-kata negatif orang. Hidup awak, awak sendiri tentukan. Oleh itu, sila buat senarai apa yang awak teringin hendak buat. Dalam dunia ini, banyak sangat benda yang kita boleh buat. Rugi kalau duduk terperuk di rumah sahaja.

Contohnya, dulu kita suka tengok orang yang kerja cashier dekat kedai. Sebab dapat kira duit laju-laju. Remeh je kan.
Jadi masa cuti, kita suka-suka mohon jadi cashier. Lepas tu bila dah tau yang kita memang tak berbakat dalam mengira, kita berhenti

Sekarang ni kita tengah rajin tengok video youtube orang buat kek. Cantiknya kek warna-warni. Kita nak cuba buat sendiri dekat rumah

Nasihat dlm ni bukan boleh pakai sgt sbb depa ni semua pon ada masalah jiwa tp sebolehnya cuma sorokkan
First things kau kena pegi jumpa doktor refer pada pakar..bila dah terpikir nk bunuh diri tu adalah ciri utama org yg ada depresi. Depresi should be treated with drug dan kaunseling..kau seling maki hamun dalam ni bukan dapat membantu..membanyut adalah. Masyarakat skang walau dah hidup dlm zaman teknologi tp minda mereka masih ditakuk lama. Depresi bg mereka adalah taboo..

ms.mango replied at 29-11-2016 02:08 PM
Maaflah tt, saya terEmo. cuba buat setiap saranan forumer kat sini. Even awak cuma meluahkan apa yg  ...

Tq atas nasihat dan saranan...

Tt.. boleh bagitau tak kenapa boleh terbit rasa takut bila orang tinggalkan awak tu? Adakah awak ada experience kena tinggal ke macam mana? Sebab yang saya baca dalam masalah tt kebanyakan sebab tt quit sebab takde kawan selepas kawan yang tt selesa tinggalkan tt (pindah)..

Lagi 1 tt.. dalam hidup kita ni ada banyakkkk pilihan. Kita yang kena pilih nak jadi apa. Tt beruntung tau, tak kerja dan tak habis belajar tapi ayah bagi sebuah rumah untuk berteduh. Makan macam mana? Mak ayah support ke? Dek tt.. ayah saya OKU tau. Tapi dia kerja gile-gile untuk family. Orang sindir, orang kutuk keji semua dia dah rasa... tapi demi untuk hidup, dia teruskan juga.

leylapple replied at 29-11-2016 02:49 PM
nak tanya sikit la...ko jenis yang jaga sholat tak?

Trus terang saya tak jage solat dan tak praktik kan ape yg saya blajar walaupun sekolah agama sampai darjah khas... Sampai satu tahap tak percaya ape yg perlu saya percaya...bab memasak ,saya bole mamasak sbb tu course  yg saya amik mase mule2 smbg blajar lps spm... Tp objektif  utama amik course tu nak asah skill komunikasi dgn org lain...

MyNameIsIris replied at 29-11-2016 03:12 PM
Tt.. boleh bagitau tak kenapa boleh terbit rasa takut bila orang tinggalkan awak tu? Adakah awak ada ...

Mungkin sbb mase saya form2-3 saya jenis lonely dlm class, dlm class org pulaukan sbb jenis pendiam... Guru class sendiri bg tau yg saye jenis introvert dan pasif... Sbb tu bile smbg blajar bile ade yg berenti, rase kesorangn dan hilang arah,

Perasaan ni terbawa2 sampai skrg, takut bile berada dkt environment yg ramai org, rase dipulaukan dan lonely... Sampaikan bile nak bersalam dgn saudara mara time ade perjumpaan kuarge pun rase tak yakin...