CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: susahsenYum

aku seorang loser dlm hidup

Close [Copy link]
Masalahnye mental kau terlalu lembik. Sebab dah terlalu lama dalam state yang begitu so dah jadi cam darah daging. Dan kau plak jenis suka salahkan keadaan gak. So hasilnya memang hidup tak tenangla. Pesimist.

Kau kena betulkan state of mind kau balik. Mungkin kau boleh ubah sendiri dan mungkin juga kau kena mintak tlg orang.

Aku cadangkan kau kaji tentang ada satu method ni yang dinamakan neuro linguistic program(nlp). Ko search kat internet apa tu nlp dan kau aplikasikan benda tu. Benda ni perlukan kesabaran dan waktu untuk berhasil tapi memang boleh ubah state of mind kau yang sekarang ni.sebagai permulaan ko cuba bukak youtube ko search antony robbins swish pattern.
Ataupun kalau susah gak aku cadangkan ko prgi jumpa pakar2 hipnotis dan mintak bantuan mereka untuk ubah state of minda kau.           Yang penting sekali kau kena jaga hubungan dengan Allah.salah satu sebab kau rasa camni mungkin ade sumthing wrong hubungan kau dengan Allah. Cari tau ape punca dan atasi masalah tu. Kat youtube banyak je ceramah2 motivasi hubungan ngn Allah yang boleh buat jiwa kau tenang contoh cam fattabiouni punya channel.                   Last sekali aku ucapkan goodluck la semoga kau dapat ubah state of mind kau dan jadi orang yang baru yang lebih bersemangat dan kuat.

Rate

1

Body_language replied at 29-11-2016 11:53 PM
TT aku nak tanya. ko ni ade kawan ke tak kat luar sana?

sbb aku nk cadangkan kat ko cer cari k ...

Tipulah kalau kate takde kawan, tp dgn perangai saya yg lebih suke terperap kat rumah, diorg dtg rumah pun saya tak nak jumpe, lame2 dorang pun da bosan dan trus hilang...
Kadang2 luahan dari penulisan agak terhad sbb ape yg kita tulis dan sedang kita fikir tak same....

ninnakarinna replied at 29-11-2016 11:57 PM
Tt dan rakan2 forum yg ada masalah kurang yakin, rasa putus asa, hilang harapan dan yg seumpama dgn  ...

Bagi saya mulut bole berenti dr bercakap... Tapi otak sentiasa trus berfikir selagi kita masih hidup... Macam mane nak stopkan kepala kite dr trus berfikir?

mystica replied at 30-11-2016 12:52 AM
lagu yg tt dengar pun tak membantu.. lagu pun boleh affect mood kita. especially kalau dgr berterusa ...

Tq atas nasihat dan cadangan...

unhas replied at 30-11-2016 06:23 AM
Masalahnye mental kau terlalu lembik. Sebab dah terlalu lama dalam state yang begitu so dah jadi cam ...

Yup mental saya mmg lembik, dgn satu perkataan negative  pun da boleh buat saya murung.. .

susahsenYum replied at 30-11-2016 11:14 AM
Bagi saya mulut bole berenti dr bercakap... Tapi otak sentiasa trus berfikir selagi kita masih hid ...

fikiran memang tak boleh stop tapi ko boleh lawan negatif thinking. Aku teka ko tak pernah lawan negatif thinking, tapi ko mengiyakan semua. Ko tau kan minda ko tu akan jadi stronger kalau ko boleh kontrol. Ko biarkan emosi kontrol ko, bukan ko kontrol ko

Follow Us
Edited by lofing at 30-11-2016 11:45 AM
Bagi saya mulut bole berenti dr bercakap... Tapi otak sentiasa trus berfikir selagi kita masih hid ...

otak i pon fikir tak berhenti ,,,tapi i cuba untuk jangan marah dan membenci ,,itu je not forgiving or forgeting

i ingat i tak membenci bukan kerana i tak mampu berbuat apa apa to change the past or present or future ,, but becos i layak untuk ketenangan diri sendiri jah

bila mana i ingat past memories yang menyakitkan

susahsenYum replied at 30-11-2016 11:11 AM
Tipulah kalau kate takde kawan, tp dgn perangai saya yg lebih suke terperap kat rumah, diorg dtg r ...

i tak de kawan langsung whether in real or cyber ,,,for reall,, i even never speak to other people besides my family

but i always bersyukur bila ingat punya kuota yang banyak boleh download movie yang i suka

mystica replied at 30-11-2016 12:52 AM
lagu yg tt dengar pun tak membantu.. lagu pun boleh affect mood kita. especially kalau dgr berterusa ...

ye betul tu..lagu2 depress tak sesuai dgr masa tgh down..boleh jadi lagi down..masa aku down dulu..berminggu minggu aku avoid terus lagu sedih, merintih(lagu melayu semua stop dgr)..aku dgr mp3 motivasi2

ni aku bagi utk tt

https://www.youtube.com/watch?v=Ofo2lv9-nVY&t=43s

tiramisuu replied at 30-11-2016 11:23 AM
fikiran memang tak boleh stop tapi ko boleh lawan negatif thinking. Aku teka ko tak pernah lawan n ...

Fakta yg saya masih bernafas dan waras ni pun sbb masih  cube melawan ape yg sdg saya fikir dan akan buat...
Video yg kamu bg tu saya ade download sblum ni dan masih tersimpan dlm phone...

lofing replied at 30-11-2016 11:43 AM
i tak de kawan langsung whether in real or cyber ,,,for reall,, i even never speak to other people ...

ni mn sapa ni? lempang sebijik kang baru tau

anyway tt.. come and walk with me masuk terowong tu..
tapi i bawak torchlight dengan tangki oksigen sebab i claustrophobic..

tt ni bermasalah ni sampaikan semua org x suka...

eh hello TT..sapa cakap yang TT xde kawan? ni yang dalam2 ni bukan kawan ke?
ni kawan2 la ni..

TT sekali sekala try dengar lagu2 hijjaz..banyak lagu2 dia yang boleh membina rohani..
contoh : pulanglah pada tuhan, hidup ini bagai lampu lilin..
pi kat youtube key in "playlist lagu hijjaz" jer..

Buat la tu dulu..sbb tu akak ckp tu langkap pertama..

Belum apa2 da cari alasan..

Nampak x cara awak berfikir??

susahsenYum replied at 30-11-2016 12:17 PM
Fakta yg saya masih bernafas dan waras ni pun sbb masih  cube melawan ape yg sdg saya fikir dan ak ...

make an action, so baru la ko bergerak ke depan..salah satu sebab minda ko tak trust ko, sebab ko tak buat pelan tindakan nk move forward, bagi janji2 kosong, ko pn tak trust diri ko, so camne minda ko nak trust ko..you are what you think..takat boleh bernafas tu je action ko, so next step? 24jam layan monolog ko tu yg tak bergerak langsung..

Edited by susahsenYum at 30-11-2016 02:15 PM

Terima kasih kpd semua sebab amik mase utk bace dan memberi nasihat serta berkongsi pengalaman walaupun tujuan utama thread ni sekadar utk luahkan perasaan..

Dan saya akan amik segala nasihat didlm ni sbg rujukan pada mase hadapan... Sorry sbb takdpt reply setiap msg dan kepada forumer yg suruh saya pm secara personal minta maaf sbb saya agak segan utk berbual secara individu/ personal...

Saya amat hargai dari lubuk hati saya...
Dan saya akan cari kembali cahaya serta keyakinan dlm diri saya..

Ps: kpd MOD, saya rase thread ni da bole closed, terima kasih semua, ASSALAMUALAIKUM...    

susahsenYum replied at 30-11-2016 11:21 AM
Yup mental saya mmg lembik, dgn satu perkataan negative  pun da boleh buat saya murung.. .

adik.. nanti sampai usia adik matang, adik akan tau apa org cakap tak penting pun.. yg penting apa yg adik fikir pasal diri adik sendiri.. jgn buang masa fikir pasal org.. manusia memang takkan berhenti bercakap..especially pasal kelemahan org lain.. biar je ah diorang tu.. yg penting adik jgn putus asa.. kalau perlu cari lah khidmat kaunseling.. baca self help books utk tingkatkan self esteem.. banyak2kan doa semoga semuanya dipermudahkan utk adik dan semangat kembali pulih, all the best to you