CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9617|Reply: 120

Kongsi Mimpi Korang

Hi korang.

Setiap yang tidur mesti bermimpi. Sama ada terjaga ingat balik mimpi tu, atau tak ingat langsung dan merasakan ,aca, takde mimpi ape ape.
Mimpi ngeri atau mimpi manis atau pun mimpi basah..mimpi mainan atau mimpi petunjuk.

Aku sendiri kalau asal tidur mesti bermimpi.
Kadang kadang mimpi ngeri, kadang kadang mimpi petanda..
Kite tak lah mempercayai mimpi..tapi dalam kitab tajul muluk pun ade penerangan tentang mimpi rasanya.

Jadi marilah kita sama sama berkongsi mimpi masing masing..lagipun seronok jugak baca tentang mimpi orang

Mod kalau tak sesuai bole delete benang ni

Rate

1

Semalam aku mimpi tapi yang aku ingat hanya kolam. .punya banyak aku mimpi tapi kolam saja yang aku ingat

Pnh mmpi jumpe iblis
Pnh mmpi cium hajarul aswad, tapi aku 5 org je ade depan kaabah time tu dan takde orang lain

Rate

1

Aku mimpi...masa tu kat satu padang ..macam padang bola...kabus so tebal...aku jalan pun macam teragak2...tapi still moving macam aku cari somethg...bila sampai tengah2 tu ada satu tangan hulur pada aku...mcm nak memimpin aku..n aku sambut tangan tu
Sampai ke sudah aku teringat2...

Rate

1

awaynepian replied at 3-12-2016 09:31 PM
Aku mimpi...masa tu kat satu padang ..macam padang bola...kabus so tebal...aku jalan pun macam terag ...

Wow sis..for me la kan dpt mimpi mcm tu, bertuahnya

Br2 ni mimpi ular nk patuk sy tp d halang oleh arwah nenek,jd arwah la yg kena bisa ular tu.then,arwah tbaring n sy plak sempat d gigit pd kaki kanan dgn ular yg sama sbb nk halau ular tu dr arwah. Ular tu jenis berbisa cuma bkn hitam tp merah biru.

Sy cuma bdoa yg baik2 hrp2 xde pape. Benda ni mainan tido je kot..

Rate

1

Follow Us
Dah lama tak mimpi. Mungkin otak aku tak berfungsi waktu tido.

Dulu2 selalu mimpi cam situasi deja vu.. Mcm let say contoh i lalu kat satu jalan..lorong tepi bukit..n tiba2 i dlm dewan besar..ada kain2 panjang jd backdrop..masa tu lepas spm i think.. Bila masuk uni baru perasan rasa mcm pernah lalui keadaan yg sama.. Dulu selalu la dpt dejavu ni..dah besar2 takde dpt mimpi camni..

Skang..mimpi jumpa antu..mimpi yg buruk2 la banyak..tak tau la kenapa..or takpun xde mimpi langsung..tido mati..

Rate

1

Iol selalu mimpi tp jenis tak ingt bila dah bangun. Kadang2 pernah juga mimpi menakutkan tp bila bangun rasa takut gler tp x ingt ape yg ditakutkan.

Rate

1

Mimpi bakal suami hensem??
Iols harap tu bkn mimpi saje2 bhahahahahahahaha

WajibulGhunah replied at 3-12-2016 10:29 PM
Mimpi bakal suami hensem??
Iols harap tu bkn mimpi saje2 bhahahahahahahaha

Ko ni pmpuan ke? I ingat laki  

CardiGans85 replied at 3-12-2016 09:40 PM
Br2 ni mimpi ular nk patuk sy tp d halang oleh arwah nenek,jd arwah la yg kena bisa ular tu.then,arw ...

Biasa ular ada kaitan ngan jodoh..tp ada jugak yg kata ada kaitan ngan sihir.. Wallahua'alam..
Zaman2 anak dara dulu, prnah sekali mmpi ular..asik dok kejar, hujung2 penat nk lari aku pijak aje bg dia mmpus..   realitinya masa tu ada sorang hamba Allah ni dok mngharap cinta aku gitu.. tp aku x nk kt dia..
Last sblm kawen, mmpi 1 ular besar, lilit dr hujung kaki smpailah ke Atas paras leher & patuk kepala aku..agaknya tu lah tanda aku nk berlaki dh masa tu..

Rate

1

Victorioussss replied at 3-12-2016 10:30 PM
Ko ni pmpuan ke? I ingat laki

nama wajibul ghunah tu x cukup feminin ke?  

Nk share jgk. Mimpi ms kecik. X skolah lg. Tp smpi skrg igt walaupun scene berterabur...
situasi kt kg mak.
Aku mkn aiskrim, pastu aiskrim tu jatuh ats pasir. Dgn bijaknya, aku buka tmpayan isi air, basuh aiskrim tu. Bersih la smpi tgl kayu. Aiskrim dh jd air.
ayh aku pulak, tgh minum air kelapa. Duk kikis2 isi kelapa, tb2 dtg polis. Gari tgn. Ketat digarinya. Smpi bdarah tgn ayh.
Ok.. tu je..
nk tnya.. sapa pernah mimpi laut. Berombak n laut tenang.

Rate

1

Ai tak pasti la kalo ini cuma kebetulan atau pun memang nyata. Ai kalo mimpi naik bukit ke panjat tangga yg tinggi atau apa2 saja mcm tgh menaik tu, dua tiga hari kemudian mesti ai akan dapat good news cth exam result mmg bagus or dapat naik pangkat or kena puji melangit dengan bos.

Tapi kalo dah tetiba mimpi terjatuh dari bukit, turun tangga atau apa2 yg macam menurun tu mesti ai punya result sgt buruk atau potensi kerja akan menurun or anything melibatkan yg bad news.

Anddddd... Setiap kali mimpi air yg banyak, air tu tenang jaa atau ombak kuat tetiba serang ai,dalam 2 3 hari gitu tetiba dapat rezeki yg unexpected. Suratan atau kebetulan?

Rate

1

kuzaime replied at 3-12-2016 10:39 PM
Biasa ular ada kaitan ngan jodoh..tp ada jugak yg kata ada kaitan ngan sihir.. Wallahua'alam..
Z ...

Tu la sis..plak pg td tertengok program tafsir mimpi hosted by nabil n ustaz badlishah psl mimpi ular..cuma sy just hrp doa yg baik2 je lgpun dlm program,ustaz tu pesan klu mimpi berkali2 (3 kali ke atas mimpi ular yg sama or + -)dlm ms tdekat,kena la cari alternatif takut2 tanda pkara ilmu sihir.

But,kes yg mcm sy ni br sekali je mimpinya,jd d pesan kena bykkn bdoa n solat (mana yg x solat/atau x cukup waktu) utk mohon perlindungan dariNya.

Sy just positive je. Cerita pd suami,biasala..psl mimpi cam ni mmg dia x amik ksh pun.  

Rate

1

CardiGans85 replied at 3-12-2016 11:00 PM
Tu la sis..plak pg td tertengok program tafsir mimpi hosted by nabil n ustaz badlishah psl mimpi u ...

Kalau x silap mmpikan baby pun bwk mksud ada kaitan dgn sihir. Senang citer x yah stress2 lah sis nk pikirkan mksud mmpi2 tu.. Anggap aje mainan tido..
Sebab kalau kita tau lah mksud setiap apa yg kita mmpikan tu, mmg kdg stress tau nak2 bila mksud mmpi kita tu x baik  

Macam I bila mimpi pasal pantai mesti ada berlaku tsunami, gempa atau bencana alam yg lain mcm tanah runtuh ke. Selalu dejavu bila baca news pasal bencana alam. I selalu anggap mainan tidur je.

Rate

1

kuzaime replied at 3-12-2016 11:31 PM
Kalau x silap mmpikan baby pun bwk mksud ada kaitan dgn sihir. Senang citer x yah stress2 lah sis  ...

Mimpi pasal baby ni selalu. I tak terfikir pula sihir juga bila mimpi baby. Hurmmm.

Missfadh replied at 3-12-2016 11:43 PM
Mimpi pasal baby ni selalu. I tak terfikir pula sihir juga bila mimpi baby. Hurmmm.

Kadang mimpi ni dtg bila kita kerap fikir satu2 benda tu. Seeloknya, anggap aje mimpi tu mainan tido aje sis..tu yg aku buat skrg.. Mmg aku elakkan lah dr rajin2 Sgt pi google cari maksud tiap apa yg aku mmpikan tu.
Sbb jenis aku x bole nk stress2..kepala asik pening nnti nk fikir..
Sblm2 ni bila mmpi tu bawak mksud contohnya senang, gembira etc, ok aje aku happy2. Tp bila mksud mmpi tu contohnya tangisan, kecelakaan, kematian etc, dh aku stress tahap bwk ke migrain