CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: warnaputih11

Stress dengan abang

Edited by munchkin at 7-12-2016 02:30 PM
warnaputih11 replied at 7-12-2016 12:25 PM
Aku sebenarnya dah dapat kerja kat kl, tapi ayah aku tak bagi pergi. Dia cakap dia risau, maybe sb ...

Your life your choice dik. Kalau ko suka hidup cam ni, takdelah ko tulis kat sini. Pegi jelah. So selagi ayah ko tak kasi, selagi tu you dok jadi kesat kaki abang ko. Just go. Tell your father nicely.

Itu cerita sebelum ni. Now dah sihat ke belum? Or you still need special attentio lagi?

Tapi hairan pulak sepatutnya you shud not be worrying and doing things cam babu/maid. Itu bapak ko tak risau pulak. Ish ish ish.

Kalau rasa rasa tak selamat or kesihatan tu tak membenarkan, balik terus. Tapi nak take a step to ada berani?  Bukan suruh leap but take a step dulu.

Kalau ko pegi jugak, apa akan jadi?  Curious nak tahu jugak.

Rate

1

warnaputih11 replied at 7-12-2016 01:41 PM
Ayah aku cakap, takpelah dia tengah susah. Hutang banyak la, apa la. Kerja dia pun bukan selalu ad ...

ooo..baiknya la pulak ayah ko, kalau gitu mintak ayah ko jela yg jaga ank2 abg ko..Ko jaga hal ko jer, buat ape yg ko rasa nak buat skg ni..bgtau ayah ko yg ko nk berdikari..

terus terang je kat ayah ko yg ko dah tanak jaga ank2 abg ko wat masa ni sbb blom masa lg ko nk jaga ank kecik..
sesekali takpe la nk jaga sbb bkn makpak ank buah ko da mati, tp ko lg kesian kan diri sendiri sbb asek terperuk je jaga ank buah tak campur org..

Ko pikir and buat utk diri ko sendiri sbb ape2 hal ko yg menanggung sakit senang ssh payah..
Aku dulu pun akk aku buat gini kat mak aku, tetiap kali mak aku suh jaga, aku ckp je trs terang dorg ni bkn tgjwb aku, kalau jd pape cemana?

Nak suh aku jagakan boleh, kalau ank die tamo tido/ nangis ke hape aku sua ibu jari kaki jer..(aku ckp trs dpn2 akk aku sekali, lantaklahh)
Tau ckp aku ni makcik yg kejam, dah mak aku tanak bgtau sendiri kan, last2 mak aku surrender..penat jaga ank kecik dia nk travel, nk ngaji susah..

Berhari2 pikir cemana nk bgtau akk aku, so,aku trs ckp direct je kat akk aku yg mak aku sakit lutut ssh nk jaga budak kecik..sampai jatuh kerusi la bagai nk kejar ank dia..
Memula akk aku mcm bengang..kunun2 ckp aku hasut mak aku la hape la..kunun tanak dtg umah mak aku la..tp lelama dia ok dah..sendiri bole pikir bila dia da start mula jaga ank sendiri..sakit pinggang, x cukup tido, x mandi2 urus anak..tu weekend je tau..hari lain masih hantar pengasuh..

Pape pun, kalau abg ko selfish sgt, ko pun belajar la jd selfish yer..melainkan dia bg elaun yg byk jaga ank dia..
OK, tu je my pendapat.

Rate

1

tiramisuu replied at 7-12-2016 02:22 PM
berapa umur ko? sakit ko memang susah ke kalau hidup sorg2?

kalau cari umah sewa dekat spital m ...

Umur 24, tak susah pun. Tapi aku ni memang tiap2 tahun masuk hospital. Tu dia risau agaknya. Sekarang aku dah rasa ok. Sebab makan ubat selalu. So tak ada mslh. Sebab tu aku cari kerja n dah sedia nak kerja.

munchkin replied at 7-12-2016 02:23 PM
Your life your choice dik. Kalau ko suka hidup cam ni, takdelah ko tulis kat sini. Pegi jelah. S ...

Memang la, tapi kalau dah dia tak bagi aku pergi kerja jauh. Tak kan aku nak melawan. Skrg ni, aku plan pula nak cari kerja dkt tempat aku ni je. Senang. Malas la aku nk ckp banyak dengan ayah aku yg macam tu. Makin stress pula aku ni

Aku rasa dah sihat, sebab aku duk makan ubat je. Takde ubat ke hospital lagi la aku. Aku yakin la aku boleh skrg ni. Aku memang dah sedia nak kerja apa semua. Halangan dia sekarang ayah aku je.

tanak-balik replied at 7-12-2016 02:38 PM
ooo..baiknya la pulak ayah ko, kalau gitu mintak ayah ko jela yg jaga ank2 abg ko..Ko jaga hal ko  ...

Ye, dia memang baik tak bertempat. Haha. Sebab tu ayah aku boleh ckp mcm tu, sebab bukan dia yang jaga. Kalau dia jaga, mesti dia dah bising macam kitaorang.

Aku akan try la juga cakap kat ayah aku tu lagi, tengok la dia cakap apa pulak lepas ni. Aku dah tak boleh tahan dah pun nak hadap semua ni. Orang lain, punya la susah duk hantar anak taska. Dia free je orang jaga. Senang la hidup mcm tu. Aku dapat je duit, tapi bukan abg n kakak ipar aku bg. Ayah n mak aku yang bagi. Sbb dia kesian kat aku la agaknya yg jaga cucu dia tu. Tapi tak la byk.  Abg aku haram nak bg. Kalau beli makanan pun beli kat bini anak dia je. Aku try la jadi selfish lepas ni, biar dia rasaaaa! Thanks  

warnaputih11 replied at 7-12-2016 03:44 PM
Umur 24, tak susah pun. Tapi aku ni memang tiap2 tahun masuk hospital. Tu dia risau agaknya. Sekar ...

Good luck cari keje. At least ada improvement dlm hidup ko. Cuma balik kje penat tu ada la sbb sambung kje jd pngasuh plk   

Follow Us
warnaputih11 replied at 7-12-2016 01:35 PM
Aah gov. Tak boleh transfer sebab tak ada kat sini bahagian kerja dia tu. Nak cari kerja lain mala ...

Nasib baikbagi tau kerja gomen.
I baru nak suspek entah2 akak ipar TT tu akak kat office i ni.
Dah 6 tahun PJJ, 4 tahun lps tak silap beranak lepas 2 bulan terus tinggal anak.
Suami dia yang jaga katanya..
Dia balik weekend je.
Kesian betul kat anak2 dia..

i stuju dgn tt ..tak payh kahwen klau tak berduit.akan mnyusahkn org lain nk tanggung .

I rse sil tt tu bengang ngn laki nye...a.k.a a g tt...dh laki die pn biawak hidup....klu die bwk anak2 ygl nhn die...mmg btl2 lps tgn la laki die..a.k.a abg tt tu...

Tt...sbnrnye...parents tt tu jg sbb tu tanggu gjwb dorg sbb selepas ayah..fam ayah yg bertanggungjwb jg cucu2nya...

Sbb fam tt tau hukum la dorg bela cucu2 nya tu...dh abg tt mmg x guna...dorg nk buat mcm mne lg...xkn nk pukul plak..dh besar tumbuh bulu..dh sebar sperma pn..
I mmg x salahkan sil tt..sbb die pn bengang juga.. dh la kje siang..mlm kne jg anak2..yg laki x bekerja or kje gitu2 je..dh tentu duit bulanan x pernah bg...so...die dh umpama ibu tunggal dh klu die bwk anak2 kt sne...

Tu mslahnya klu tggal serumah. Dah brpa tahun abg ko kwin ni? Tak terpikir nk cari /buat rmh sndri ke?  Misalnya klu dah ada rmh sndri, atleast smua bil2/brg dapo dia tggung sndri. Kurang sikit rasa sakit hati wlu pn akhirnya korg jg yg jaga anak2 dia. Tapi drpd dia mnumpang free kan.. sakit hati dibuatnya

tiramisuu replied at 7-12-2016 07:38 PM
Good luck cari keje. At least ada improvement dlm hidup ko. Cuma balik kje penat tu ada la sbb sam ...

Haha memang tak la aku nak jaga kalau aku dah penat. Pandai2 la dieorang

miszaimi replied at 7-12-2016 09:20 PM
i stuju dgn tt ..tak payh kahwen klau tak berduit.akan mnyusahkn org lain nk tanggung .

Dia tengok orang kawin, dia nak kawin juga la masalahnya. Lepas tu susahkan orang  

pichee replied at 7-12-2016 10:16 PM
I rse sil tt tu bengang ngn laki nye...a.k.a a g tt...dh laki die pn biawak hidup....klu die bwk ana ...

Entah la, i tak rasa pulak sil tu bengang dengan laki dia tu. Tapi kalau bengang pun, kenapa tak nasihat je laki dia tu. Bukan baru semalam benda ni jadi. Dah bertahun. Ni makin menyusahkan kitaorang. Boleh tambah anak sorang lagi pulak tu. Mentang2 la kitaorang npk ok.

Bertanggungjawab pun, dah aku dengan mak aku yang kena jaga masalahnya. Aku rela tengok sil tu susah, dari mak ayah aku yg susah. Orang tua kot. Dia tu muda lagi. Takpelah. Lagipun dah mmg anak dia. Kalau dia bawak anak dia pun, msti mcm mana pun dia kena hantar taska kan. Tkde la dia penat mana pun.

mujer_in_espejo replied at 7-12-2016 11:08 PM
Tu mslahnya klu tggal serumah. Dah brpa tahun abg ko kwin ni? Tak terpikir nk cari /buat rmh sndri k ...

Dah 5 or 6 tahun kot dia kawin. Dia ada buat rumah, rumah kemain besar boleh tahan la, tapi stop sebab no money. So menumpang la sini. Pasal rumah tu pun kitaorang bising belakang2. Tah terbiar sampai bila la. Tah2 sampai ke tua duduk sini. Maklum la seronok semua orang tanggung

saya rasa kakak ipar tt bijak di sini
alang alang ramai menanggung biawak hidup
dia melepaskan diri daripada menanggung nya
kalau duit jaga anak kat mak ayah pun abg tt tak bagi kalau anak duk dgn kakak ipar lagi la abg tt x bagi
jadi masing2 kena bijak dan jgn jadi mngsa keadaan
tt cari je kerja dekat rumah at least berkembang la hidup

sarahmirza replied at 7-12-2016 09:12 PM
Nasib baikbagi tau kerja gomen.
I baru nak suspek entah2 akak ipar TT tu akak kat office i ni.
D ...

kat ofis aku ni pun sama...ada sorang jugak perangai mcm staf u
anak dah 3...tapi semua tinggal kat suami..suami pulak duduk dgn mak
cukup je 3bln cuti bersalin...dia pun keja dan anak tinggal kat kg
bila org tanya kenapa tak bwk anak sekali? dijawabnya mak mertua nak jaga...suami tak bagi hantar taska
best betul org2 gini...keja beranak tapi tak jaga...forever single gitu

rindusangbulan replied at 8-12-2016 03:52 PM
kat ofis aku ni pun sama...ada sorang jugak perangai mcm staf u
anak dah 3...tapi semua tinggal k ...

yg ni memang terbaik dapat suami bertanggungjawab

takyah kalut2 mikir duit xcukup
sekarang wanita kena bijak
soal hati dan perasaan letak belakang dulu

Saya tak tahu lah jarak umur TT dgn abang. I used to have this problem few years back. Masa tu Saya form 6. kakak saya yang sulong  laki bini duk rumah sekali . Anak 2 mak saya jaga masa kerja and malam2 pun suka keluar g makan laki bini, anak2 tinggal kat umah.

saya dah rimas tengok, tapi diamkan aje. Yela , kakak sulong kut... tapi ada satu masa tu diorang nak g jengjalan  holiday , nak tinggalkan anak dengan mak saya , dah la masa tu sorangya tengah recover kesan kena eksoz motor kut... saya hangin, terus sound kakak saya depan2 , dah la keluar malam berdua selalu tinggal anak, dia nak jimba2 pun nak suruh my mum jaga  ... lepas tu baru lah berubah...

so TT, please be firm ... kalau tak diorang ingat mak TT x kisah, dan selamanya jadi macam tu... dan your parents ?  asyikla mengutuk x puas hati dengan anak kat belakang2...

sorry to say tt. tapi abang awak memang species laki tak guna.

warnaputih11 replied at 6-12-2016 05:15 AM
Entah la, maybe dia dah rasa selesa macam tu. Tengok mak ayah sy macam okay. Dia pun okay la.

...

9 bulan bini abang u boleh selamba badak tinggalkan anak
tu ke, fuh sebulan tua dari anak me, my husband nak bawa jejalan tanpa
me pun, me dah no way jose... rindu

buat cam me, masa bagitau my parent berkaitan adik lelaki
pemalas me nak mampus tu. me tanya, ada mak pikir pasal
si pemalas tu masa mak dah tak da.. me ingat kami nak peduli pasal dia
lepas mak tak da, takdanya, sapa suka orang pemalas nak mampus.
so lantak dia makan ke tidak..

my mom berubah sikit, sikit aje tapi oklah dari tak da langsung.