CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: GuaAnakMelaka

Jom kongsi pengalaman didik anak REMAJA

Menurut hang bila parents hang dah six feet under, hang dah takda tempat mengadu, seraya hang ke kubur depa hang nanges.......dapat bantu hang kah?????

sumber support yang gimana Yang hang dapat ngan nanges atas kubur Mak pak hang??

Menangis atas kubur kohnon.....

Podahhhhhhhh

mannakkautau replied at 21-12-2016 06:49 AM
Menurut hang bila parents hang dah six feet under, hang dah takda tempat mengadu, seraya hang ke k ...

aku ghasa ko ni gila atau buat2 gila atau dh  nak gila............

GuaAnakMelaka replied at 21-12-2016 08:04 PM
aku ghasa ko ni gila atau buat2 gila atau dh  nak gila............

Apa manfaat yang hang dapat menangis atas kubur Mak pak hang?????

Menangis, mengadu kohnon....orang yang mati dalam kubur tuh dapat console  hang kah?????

nak manak sambung lagik??

Anak no. 2 mmg bnyk menguji kesabaran.... aku ada 3 anak dara. Yg sulong kt matrikulasi, sgt berbeza dgn yg no.2. Jarang sngt nk mnta duit. Aku pulak yg risau takut xde duit mkn kt asrama. Bagi bnyk sikit siap ckp bnyk sgt la mama.... yg no. 2 kt msrm..., berangin gile, sentap n sensitif,  asal balik cuti bergaduh dgn adik dia. Aku ada tny kena buli ke kt asrama dia x gaku. Dh mcm2 usaha tapi xberubah juga. Aku dh give up. Yg no3 ok2 je....

Alaaa acik pacik mcm tak pernah jadi remaja.. Besa laa remajakan mmg ada je yg baran.. So tak heran pun..

edina replied at 22-12-2016 01:56 PM
Anak no. 2 mmg bnyk menguji kesabaran.... aku ada 3 anak dara. Yg sulong kt matrikulasi, sgt berbeza ...

mrk yg lum ada anka remaja mmg xda pengalaman.so keje mrk spt mananak yg dh kena trouble maker tu suka melahar je siang mlm ....

anyways tq sharing.

aku pn mcm dh give up dgn puteri kesayangan yg baran,suka cari salah aku bla bla bla................

Follow Us
Assalamualaikum, saya nak minta pandangan dan nasihat. Saya dalam keadaan bersedih. Saya ada 3 orang anak, kesemuanya lelaki, yang sulung dan bongsu setakat ini, alhamdulillah syukur, menyenangkan hati. Tapi masalah dgn anak tengah--anak ke dua. Dia dduk asrama dari form 1-3...di awal tahun ke 3 dia, minta keluar asrama. Saya turutkan sbb dia mengadu mcm2 hal, fikir saya pula, dari dia akan buat hal di asrama, baik saya turutkan saja. Bila dia dduk di rumah, perangainya makin menjadi tak terkawal. Dia dah mula menipu, keluar malam, dan mcm2 hal lagi yg menyebabkan saya menangis kalau teringatkan dia. Saya renung diri saya, mohon Allah ampunkan dosa kami suami isteri, saya solat tahajjud, hajat, sentiasa doakan dia... Selalu.. Hampir setiap saat. Tapi dia tak berubah. Saya minta jasa baik sesiapa yg ada pengalaman, sila la nasihat kan saya. Saya cuba berlembut dgn anak, sampai kan di marahi kerana mengalah dgn dia. Saya rasa, sesiapa yg mengalami pengalaman mcm saya ni, tahu apa perasaan saya sbg seorang ibu. Saya juga mohon kalian doakan anak saya di rahmati Allah, di balikkan hatinya menjadi anak yg soleh dan kembali kepangkal jalan. Ibu bapa mana yg mahu anak bermasalah kan? Terima kasih.

EmakOmak replied at 4-4-2017 06:23 PM
Assalamualaikum, saya nak minta pandangan dan nasihat. Saya dalam keadaan bersedih. Saya ada 3 orang ...

Sy doakn ank puan berubah mnjadi seorang yg baik & semoga semua doa puan Allah makbulkn.
Sy juga ibu kepada ank2 yg nk meningkat remaja. Semoga Allah permudahkn segala urusan kita.

12
Return to list New