CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5232|Reply: 29

Nak Bertanya Kalau2 Ada Yang Dah Berpengalaman

Semalam terjaga pukul 2 sebab bermimpi ada manusia tepuk dari belakang dan terkejutkan saya, Saya terjaga tu pun sekali dengan menjerit, lama jugak ambil masa nak tidur balik...

Lepas tu sebelum subuh tu mimpi dapat anak lelaki kembar tapi tak seiras. Macam mana tahu sebelum Subuh, sebab sekali lagi terjaga sebelum Subuh tu sebab dengar orang berbisik kat telinga sebut "Kuinssssss". Something macam tu lah. Then, dengar azan Subuh... Tidur balik, dah tak mimpi apa-apa..

Tadi, try lah bercerita dekat whatsapp group dakwah. Ada seorang hamba Allah ni offer nak tolong scan. Dia minta gambar penuh. Dalam 15 minit, dia cakap ada sihir dan nampak wajah orang tua kat muka saya. Saya jadi takut.

Dia kenalkan saya pada beberapa orang perawat yang lain, dan perawat yang lain cakap pada saya ada saka yang telah lama ada. Dia offer nak buang jarak jauh sebab saya pun tinggal jauh. Sekarang ni yang jadi masalah pada saya, saya kena sediakan satu botol mineral besar, kain sarung sehelai then fidyah RM377.

Saya was-was lagi sebab dah dengar bacaan Ruqyah, tak ada rasa apa-apa pulak. Boleh percaya ke macam ni. Tolong saya...

siap kena bayar fidyah??? nak kompom kalu rasanya elok ler cari perawat islam yg berdekatan...darul syifa ke...

adn replied at 9-12-2016 02:59 PM
siap kena bayar fidyah??? nak kompom kalu rasanya elok ler cari perawat islam yg berdekatan...darul  ...

Tu yang macam berat sikit tu..
Esok nak balik kampung, try berubat and tanya saudara yang pandai berubat kat kampung dulu...

Jarang kalau yang betul2 nak tolong ubatkan minta yuran macam2..selalunya dia cakap bagi je berapa kita suka

mzzenma replied at 9-12-2016 03:15 PM
Jarang kalau yang betul2 nak tolong ubatkan minta yuran macam2..selalunya dia cakap bagi je berapa k ...

Sekarang ni 50-50... Tak tahu nak pergi ke tak...

Jangan caya bab saka saka tu, sebab tu cara org org acah bermata malaikat buat duit. Sampai kena baya 300 lebih mende fidyah buang saka, jarak jauh pulak tu.

Elok jupe yg lebih dekat, cuba check check kut mmg saka atau sekadar jin yg datang bertegur sapa.

Follow Us
sundayz0 replied at 9-12-2016 03:20 PM
Jangan caya bab saka saka tu, sebab tu cara org org acah bermata malaikat buat duit. Sampai kena bay ...

Yang buat saya bertambah tak yakin, dia cakap, kenapa sampai nak berfikir?? Kalau dah teruk, dia tak nak tolong, sebab nak kena berlawan lagi dengan saka tu..

Sekarang ni, ikhtiar saya, nak balik kampung dulu, tanya saudara saya dulu..

tak usahla kak oi..cayala, kalau akak bagi kang....dia minta lagi, dan lagi dan lagi smpai beribu

Kalau betul saka, buang depan depan xya nak jarak jauh bagai. Kang bill fidyah pun berjarak dua depa jugak.

sundayz0 replied at 9-12-2016 03:28 PM
Kalau betul saka, buang depan depan xya nak jarak jauh bagai. Kang bill fidyah pun berjarak dua depa ...

Hahaha, jangan bertambah jadi dua marhalah dah...

mcm nak kesian tp lawak plak bab mintak fidyah

akak jgn la cpt caya org walaupun konon2 alim ni..zaman skg ni byk guna agama utk kepentingan diri sendiri  

idakamaruddin replied at 9-12-2016 03:46 PM
mcm nak kesian tp lawak plak bab mintak fidyah

akak jgn la cpt caya org walaupun konon2 alim ni.. ...

Mula-mula nak percaya, lepas tu tak jadi tak yakin bila dah start macam paksa-paksa. Siap cakap tak yah pikir-pikir lagi...

Sekarang ni tengah dengar ayat Ruqyah, tak ada lah panas tapi makin sejuk adalah... Saya ni jenis lemah semangat sikit, pantang dengar pasal saka or jin, mesti jadi berfikir je.. jadi takut sampai telefon abah tadi pun menangis-nangis.. Minta tak ada yang bukan-bukanlah...

KakRoss replied at 9-12-2016 03:51 PM
Mula-mula nak percaya, lepas tu tak jadi tak yakin bila dah start macam paksa-paksa. Siap cakap ta ...

akak akak

padan la setan n jin suka sbb akak x kuat

cuba jgn amik port sgt..lg 1 akak guna je sabun shower bidara ngn minum jus bidara atas ikhtiar diri sendiri dulu

x payah jupe mana2 perawat lg sambil akak byk2 kan berdoa, zikir n solat2 sunat...bole akak puasa jugak...

ikhtiar yg ni dulu..kalau akak g darul syifa pn dia suruh akak mandi ngn daun bidara jugak...

cuba la dulu..skg ni byk jugak yg dh jual sabun daun bidara tu..

mainan tido je tu. mebi nak period kot. tu yg mimpi pelik2

idakamaruddin replied at 9-12-2016 03:55 PM
akak akak

padan la setan n jin suka sbb akak x kuat

in shaa Allah, terima kasih atas cadangan... Kepala dah berat, pikir yang bukan-bukan je...

PongKang replied at 9-12-2016 03:56 PM
mainan tido je tu. mebi nak period kot. tu yg mimpi pelik2

Harap macam tu jugaklah...

Assalamualaikum..
Nanti kalau akak mimpi lagi,pastu terjaga kala subuh..
1..istirgfar
2.syahadah dan selawat
3.baca doa subuh(bismikallah humala naum..lebih kurang mcm tu lah)..
4.terus mandi dan solat..sambung tidur kalau rasa ngantuk..wallahualam..

DumBell replied at 9-12-2016 04:23 PM
Assalamualaikum..
Nanti kalau akak mimpi lagi,pastu terjaga kala subuh..
1..istirgfar

Terima kaseh dumbell... noted..

Tak yah caya sangat la kalau sampai mintak macam2 tu. Nak berubat pergi je darul syifa. Anggap je semua tu mainan syaitan. kita tidur ke jaga ke syaitan jin tu tetap kacau kita. yang penting dalaman kita sendiri. Lagi lagi kalau bab2 saka ni. Jaga solat, jaga alquran. zikir banyak2. Semua tu kita boleh buat sendiri. Risau pada benda yang kita tak nampak ni akan lebih memudaratkan. Jadi jalan terbaik kalau rasa nak jumpa ustaz berubat pada orang yang kita leh percaya dan kenal dan tak mintak byrn macam2 ni. In shaa Allah, Allah ada.

aerolz replied at 9-12-2016 04:47 PM
Tak yah caya sangat la kalau sampai mintak macam2 tu. Nak berubat pergi je darul syifa. Anggap je se ...

in shaa Allah, terima kasih atas nasihat...

12Next
Return to list New