CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 14299|Reply: 55

Bila tak pernah bercinta

Post time 13-12-2016 08:53 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Aku dah 25 tahun dah. Bercinta pun tak pernah. Payahlah nak approach lelaki ni. Kadang bila tengok orang gemuk senang2 je ada calon. Apa diorang buat eh? Maksud aku apa method dorang guna utk bg pasangan diorg tu suka? Aku pernah nak berkenalan dgn sorg lelaki ni. Masuk dua minggu berkenalan, dia mula nk tgk rambut aku, itulah inilah. Aku tak sukalah kenal mcm tu.

Bukan ke tu aurat aku, apesal dia nk tgk pulak lepas tu aku suarakan hasrat xnak berkenalan dgn dia, dia makinya aku dan kata aku skema la itula inilah. Hm. Pernah lah smp stress rs nk tukar no.fon tp mak ckp xpayah lah
Ada sorg laki ni pulak kenal2 lepas tu hari2 setiap ms,saat,minit mesej aku tny itu ini. Kdg rimas, tp aku x kata apalah.

Lama2 aku mula rimas dan mula x ikit rentaj dia. Tp tu lah, laki ni dia nak apa eh? Nk suruh kita manja2 dgn dia? Ya aAllah, aku x reti dan hm aku lebih suka manja kalau itu suami aku. Ni dgn org x ada ikatan, dah nak mesra manja, aku x selesa.

Lepas tu laki sorg ni bila aku jumpak, dia terus x contact aku dah. So aku assume dia x suka tgk aku sbb aku bdn chubbg kot. Hm. Kenapa org gemuk lain ada je laki nak? Hm. Aku pun x paham laki ni.

Laki sorg ni pulak muda dari aku. Okaylah not bad style dia tu. Dia ckp dia suka aku, then aku pun pegang satu kata2 ni sukalah laki yg suka kau drpd kau suka seseorg laki ni. Tup2 dia kata dia melawak je. Kau rasa apa? Hahahah aku terpaksalah buat2 okay wlpn rs nak marah je dia bila dipermainkan.

Commnunication skill aku ke mslh? Aku pun sign in cari calon suami melalui baitul muslim. Hm. Payahnya lahai nk approach laki. Aku punya kriteria nk bt laki, sorg yg soleh, bekerja,penyayang. Tu je. Lepas tu org sekeliling aku kata gaya aku mcm ustqzah, mesti nk ustaz....hello! Aku pakai tudung menutupi dada je, tp aku still bt salah pd allah. Kdg stress pemikiran org ni. Suka assume pelik2. Tgk org tu mcm ni, depa assume mcm ni.

Aku tak reti nk sembang dgn org. Salah aku ke? Perlu ke aku manja2? Kdg aku serius. Kdg bila org tu bg salam nak kenal, aku jwb je salam dia dan tanya itu ini. Tgk2 diorang diam. Salah aku ke? Ya allah. Susahnya lelaki ni kita nak faham.

Rate

1

1- laki yg nk tngk aurat u tu, laki tu suka u sbb napsu (tinggalkan)
2- laki yg slalu mesej u tu, dia bnnu / nak suwitt2 mcm couple bbnu yg lain msj2 24 jam (tingglkn cinta beruk makyeh je tu)
3-laki yg tros x contact u dah tu, mungkin u x menepati taste dia (tinggalkan)
4- laki yg melawak tu, dia mungkin x suka u tp xnk ckp terang2 (kut la)

Bakal suami ni ikut kita gak... baik kita so dpt la yg baik2
Kalau u nk suami baik penyayang, u kne la berubah jd terbaik
Suami u nnti tinggal nk final tacap u je nnti lolol
Kengkdg ada jgk dpt sebaliknya, itu lah dinamakan dugaan
Cari tu cari la jugak tp bila dah jumpa buat istikharah

Kenapa orang gemuk lain ada je laki nak???? Sebab personaliti dorang.

Tak tau kenapa, correct me if i'm wrong, i baca karangan you ni, i dapat vibe seorang yang ego dan defensive. You cakap orang lain suka assume yang pelik2, tapi i rasa you pun sama. Tak semestinya first try kenal dengan lelaki, you terus jumpa jodoh hati cinta mati forever and ever, usaha lah to find your one and only. You pressured sangat nak cari suami yang perfect ikut kriteria you nak sampai you dah buat proses mengenali hati budi orang tu tak fun. Have fun, keluar ramai2 dengan kawan2. Blind dates. Buat activities yang fun, atau if you suka laki yang sporty, then you join lah sporting events. Mana tau dapat kenal dengan orang yang share same interest. Good luck TT. Jangan lah terburu buru dan stress sangat mencari pasangan k?

Sama la macam aku pikir benda sama macam mana orang chubby2 ni ada je lelaki minat, tapi aku tak. Lepas jumpa kaunselor, katanya tu sebab aku punya pemikiran. Kita kena ubah pemikiran kita.

Aku ni dah la dengan perempuan pun x reti berkawan, apetah lagi lelaki. So, now tengah cuba la berkawan, online dulu sebab aku jarang keluar. Kalau keluar, positifkan diri, make yourself happy. Nanti keluarla aura positif, so takdela orang takut nak dekat. Kata kaunselor aku ler.

Cb tepek gmbo sini...aku nk tilik ....

adikfatin replied at 13-12-2016 08:53 AM
Aku dah 25 tahun dah. Bercinta pun tak pernah. Payahlah nak approach lelaki ni. Kadang bila tengok o ...

PM i    kite bole bekenalan dan i tak kan mntk nudes atau aurat u

<3

Follow Us
cha-cha replied at 13-12-2016 09:36 AM

Tak tau kenapa, correct me ...

Pemerhatian sis sangat tepat dgn i pikir. Kadang2 ade girls yang egois dan kebanyakkan lelaki tak suke girl spesis ego ni.

Dengan kata lain keras kepala. Bukan lah bmaksud lelaki tu memaksa atau suka memaksa nak dengar cakap dia je..tapi lelaki lebih nak yang jenis diplomasi dan tolak ansur bukan keras kepala sorang sorang..well selagi tak langgar hukum hakam. Mcm msg tu, normal la baru2 kenal selalu msg..caring...yang TT semak, aku tak tau sama ada lelaki tu semak atau TT yang memang semak

cha-cha replied at 13-12-2016 09:36 AM

Tak tau kenapa, correct me ...

setuju..

bersabar ye tt.. akan ada sorang laki yang baik untuk u..
tak perlu berubah hanya kerana nak menangi hati seorang lelaki..
orang lelaki ni selalu harap pompuan jadi macam yang dorang nak..
but if they really like u, mereka patut belajar terima u apa adanya mcm mana seorang pompuan boleh belajar dan terima mereka apa ada nya..
tak perlu banding-bandingkan orang tu gemuk ada bf, orang tu tak cantik senang dpt bf..
mana kita tau dalam hati dia tak happy pun..
tapi sebab asal berlaki, mereka terpaksa bertahan sebab takut orang mengata..
so tt.. buka hati buka mata... keluar pergi travel ke..
mana tau jodoh u bukan dengan lelaki melayu yang banyak cekadak perasan bagus..
good luck ye tt...
semoga dapat jodoh yang baik dan berkekalan hingga ke akhir hayat..

Maafla tt..Dari pembacaan aku la kan kenapa aku rasa macam tt je yang susah nak diapproach.
Sebabnya tt mention banyak kali yang lelaki ni susah nak diapproach. TT sure ke lelaki tu susah nak diapproach sedangkan tt yang set dalam minda lelaki susah diapproach so bila mind set dah jadi macam tu memang susahla jadinya..

Setau aku la kan lelaki ni senang je nak dibuat kawan dan sudi berkawan..kenal2 la dulu..kenal hati budi..

Bagusla takde bf kurang skit dosa dik

Ur action toward guys dari apa yg u cerita is good
Bagus la u tinggalkn that guys
If that guys tinggalkn u sekali pun
just dont think much about it
Anggap la ni baru proses pengenalan
U xrugi apa pun

Soal jodoh ni
Walau kita nak sangat kawen sekali pn
If God kata belum masanya
It wont work dgn sesiapa pun

Tapi, tu bukan maksud kena tunggu,
Redo & pasrah jodoh tu datang bgolek
Bukan mcm tu, sebab tu kena berusaha
So u should try luaskan skop pencarian u
Meet and get to know other people

U kata u xbanyak cakap
So try  to make it better
Try other way of communication
U can texting or writting

Or by ur action
If u suka masak ke
U can give masakan u kt org lain
Let them try
Or if u suka sukan
Join run ke hape
Mane tau u can meet someone there

Apa pun just be positive
Selagi ada peluang to get to know other people
Go for it
Jodoh tu xsemestinya dtg  bila u kenal lelaki
Mungkin dr kenalan kwn2 u, femly u
So dont lose hope

Rate

1

Tt u belum jumpa jodoh u lagi...nanti dh jmpa calon yg u rasa ok u akan terima....gali lagi ye tt smpi jumpa....jgn putus asa....anggap je yg sblm2 ni bkn calon terbaik....tp tt beruntung pernah gak kuar ngan kwn lelaki...ada tu tk pernah berkawan or detim pun dgn lelaki...huhu

Tt nak tumpang tnya ..kot2 ada yg leh respons....adik sy....smpi skrg belum kawin..famili dh byj kali gak lah cuba kenalkan dia ngan lelaki....tp kalau ada lelaki call dia tk angkat pn...msj pn dia tak balas....dh puas famili suh dia cuba berkawan tp dia taknak.....skrg famili berbincang mcm mana nak jgk dia berkenalan ngan lelaki...

Smpi sy fikir...adik kena bomohkah..ke pernah frust...tp bila i tnya dia bgtau tk pernah ada bf pn sblm ni...ke dia ada hub sejenis ...sekali fikir tk mgknlah...mintak2 dijauhkan ya Allah dgn perkara2 yg salah ni....

rileks dik,i pun dh 30++ , tak ada seorang pun lelaki yg dtg nk approach i. klu ada lelaki hnya member seopis,coursemate dedulu wat assignment, dh abes,dh abes la. skrg ni pun akak byk jaga kebajikan mak abah. ada hikmah nape xde lelaki approach sis. Allah nk selamatkan sis dari lelaki x guna,dari lelaki yg amik kesempatan.

First, baiki hubungan kita dgn Allah dulu,selalu buat Solat Sunat, selalu pergi berjemaah kat masjid, bykkan Istighfar,Inshaa Allah pada masa yg tepat,Allah akan hadirkan seseorang yg terbaik utk sis.

Kata kunci - Sabar dan keep on believing,someday ur happiness will be yours

Semua lelaki yg dtg dalam hidup hang tu calon suami ke camne?

cahaya_almas replied at 13-12-2016 02:14 PM
Tt nak tumpang tnya ..kot2 ada yg leh respons....adik sy....smpi skrg belum kawin..famili dh byj kal ...

Apa kata tanya adik awk je terus.. kita sini semua boleh bagi 928374849r jenis assumption tapi tuan punya badan yg ada reason sendiri. Mungkin ada benda dia nak capai sebelum settle down ke.. cinta lama tersimpan ke.. atau lebih selesa sendiri ke..

Tt nak tumpang tnya ..kot2 ada yg leh respons....adik sy....smpi skrg belum kawin..famili dh byj kal ...

i rasa sheols mls nk settle down lg kot.
i pun mcmtu.kdg2 i xrasa nk berlaki sbb i sendiri tp I stress sbb my mum mitak cucu
i nk bela ank angkt sheols xbg.pastu duk suruh kita kawin

berbalik pd adik u.i ada sikit simptom mcm adik u.i klu ade laki yg wssp i.i lyn lg..kol i..i tkt giler nk borak.xtau la nape.nk ckp pemalu.i ni byk ckp.cuma kdg2 ngan lelaki i segan sikit.
mmg susah nk jmpa bf pkwe la klo dk di takuk ni kn.

Uish...nauzubillah...jgnlah berfikiran mcm tu kt adik awk...mungkim dia mcm sy  kot..pemalu

zennaya replied at 13-12-2016 02:18 PM
rileks dik,i pun dh 30++ , tak ada seorang pun lelaki yg dtg nk approach i. klu ada lelaki hnya memb ...

Tulah...mungkin sy kurg lagi bab2 solat sunat ni...kenapa tah..rasa liat sangat nk bt solat tu...sy takut sy buat semua tu sbb nk sesuatu dr allah...berdosa x sy rasa mcm tu? Tah lah...sy takut bila x dpt benda dihajati tu, sy marah Allah..takut sngt