CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: adikfatin

Bila tak pernah bercinta

adikfatin replied at 15-12-2016 11:17 PM
Ye ke kak...td bergaduh besar sy dgn mak ayah.sy hairan kak..knp sy yg ank perempuan ni, ayah sy b ...

Kata nk suami soleh, ayh ajk g masjid pn dh komplen

maknanya mereka tu bukan lelaki yang sesuai la.. when the right one comes, u tak payah pening2 kepala nak make it happen... terus berdoa dan berusaha ;)

Ye ke kak...td bergaduh besar sy dgn mak ayah.sy hairan kak..knp sy yg ank perempuan ni, ayah sy b ...

tak syak lagi adik memang degil

bukan setakat degil kepala batu lagi

mungkin kalau kawen dan teruskan sikap begini tak tahan lama

sebab tu Allah tak bg kawen, kawen lagi sejuta stress dgn makluk bernama SUAMI dan ANAK

wow ...alhamdulillah , kira u dah jauhi zina hati ... kira wow terpelihara lah ...so well ...i think ada je yg mencintai  You  yakni Allah azza wajalla...adakah cinta-Nya itu disambut ?

Dia - yg tak pernah meninggalkan you
Dia - yg sentiasa melihat , mengawal atur segala proses hidup you ...
Dia  - yg senantiasa mendengar  segala galanya

so

well...i would say tahniah

maka pintalah mohonlah cintailah DIA , pohon kasih sayang secebis cinta daripada-Nya

yes?

sounds easy ....ratalah pintalah rintihlah

allah

Edited by ms.mango at 16-12-2016 05:28 AM
adikfatin replied at 15-12-2016 03:17 PM

adik... cara awak menulis dan mengekspress kan diri awak di sini mmg menunjukkan yg awak degil. bukan nak kata tapi dr cara awak tulis ni saya boleh tau tone awak mcmana. apa sebab ayah awak ckp macamtu? bila mak ayah ajak awak, awak memang tak pernah pergi walaupun sekali ek? kalau tak, xkanlah mak ayah awak mcmtu. ini akak nak nasihat sikit. selagi mak ayah awak tak mengajak awak buat sesuatu yang dilarang agama, awak ikutlah. rasanya sekarang ni bkn satu keperluan agaknya utk awak mencari cinta atau boipren kat luar. kalau cakap mak ayah pn payah nak ikut dan dengar, apatah lagi orang luar. rasanya tak susahkan kalo awak penuhi je permintaan mak ayah ikut ke masjid.
Hope awak tak jadi macam adik ipar saya. dia xdelah bergaduh tapi asyik xnak setuju je dgn mak ayah dia. dia memang jenis keras kepala maklumlah satu-satunya anak perempuan. hari dia balik u, ayah dia hantar ke stesen bas naik teksi dan dia sempat bergaduh dgn ayah dia. dia tak tau yg hari tu adalah hari terakhir yang dia dapat bercakap dgn ayah dia. Ayah mertua saya meninggal tapi nasib baik adik ipar sempat tgk dia. tapi masa tu mmg arwah ayah tak bergerak dah cuma nampak arwah mengalirkan air mata dan akhirnya pergi. Adik ipar? menangis meraung2 mintak maaf. masa tu nak buat apa? dah xde guna dah. Adik ipar saya tak jahat tapi disebabkan keras kepala memori terakhir dia bersama ayah adalah waktu dia bergaduh dgn ayah. Memori pahit tu melekat dgn dia sampai bila2...

So adik, awak sayang mak ayah awak kan... jadi apa yang dorg mintak selagi tak bercanggah dgn agama awak ikut jelah. tak salah pun dorg suruh ikut g masjid tu. kalo awak taknak ikut sebab awak malas, ubahla sikap awak tu. tak rajin pergi, jglah menolak langsung. pergi sekali dua buat syarat pastu mak ayah takde nak mintak ikut lagi rasanya... kenapa ayah ajak awak, kenapa bkn abg kakak awak tu xyahla awak persoal...ada la sebab2 mak ayah awak tu...nak tanya pun make sure tanya elok2... bkn gaduh2 ok...

Follow Us
ms.mango replied at 16-12-2016 12:55 PM
adik... cara awak menulis dan mengekspress kan diri awak di sini mmg menunjukkan yg awak degil. bu ...

Terima kasih atas teguran tu. Pernah pegi. Tapi jarang. Doakan saya dapat rahmat dari Allah ye kak. Saya anak bongsu. Tak tau nak cerita masalah dekat siapa. Dengan abang,kakak saya,dorg masing2 ada hidup sendiri.
Dengan mak ayah, saya tak berapa cerita hal peribadi. Saya lebih cerita hal general.
Saya banyak melawan cakap mak ayah saya dalam bab pergi masjid. Saya pun taktau knapa saya jadi macam ni.

adikfatin replied at 16-12-2016 05:33 AM
Terima kasih atas teguran tu. Pernah pegi. Tapi jarang. Doakan saya dapat rahmat dari Allah ye kak ...

Ala... dah la tu..takmo sedih2... selagi awak leh ikut, awak ikutkan je... mak ayah ni, walau berapa pun umur kita, di mata dia kita tetap anak2 dia yang kecik macam umo 2-3 tahun.. nak2 lagi awak yang bongsu, mmg tempat mereka bermanja. dah takde anak kecik lain lg dah. yg paling kecik awak le...ikut jelah dik... nanti da kahwin, ada suami, ada hidup sendiri, mak ayah tak campur pn hidup awak... masa tu nanti awak rindu mak ayah... Adik, awak ni ok je... cuma kalau awak rasa ada yang tak betul dlm diri awak tu, awak ubahlah. awak kenal diri awak sendiri. mana perangai awak yg baik dan xbaik... jgn sedih2 ye... 25 muda lagi. ada kawan sebaya akak dia single lagi lek2 je dia. sonok tgk dia melancong sini sana. dia nak fulfill kan kehendak hidup dia dan family dulu. pastu baru nak settle down. apa2pn kena ingat, selagi awak belum berkahwin, apa2 yg awak nak buat kene dapat restu family ok... cheer up!

prettyuglybabe replied at 13-12-2016 11:02 AM
bersabar ye tt.. akan ada sorang laki yang baik untuk u..
tak perlu berubah hanya kerana nak menan ...

Setuju... and good luck tt!!! InsyaAllah... jodoh pasti bertemu...

Ko tak sedar ke ko tu anak kesayangan bapak ko? Sebab tu dia buat tak peduli dengan kakak or abang ko tapi dengan ko terlebih caring?

Ko memang slow pick up hati lelaki ya?  

adikfatin replied at 16-12-2016 01:33 PM
Terima kasih atas teguran tu. Pernah pegi. Tapi jarang. Doakan saya dapat rahmat dari Allah ye kak ...

Dah la manja,  keras kepala pula itu!

Semoga ko bercinta dengan anak sulung. Tau la nanti dia nak ajar ko gimana!

cahaya_almas replied at 13-12-2016 02:14 PM
Tt nak tumpang tnya ..kot2 ada yg leh respons....adik sy....smpi skrg belum kawin..famili dh byj kal ...

Pndpt aku la..insyallah la dia x terpesong jauh lg..mgkn dia mls lg kot..sbb ada kwn aku sorg...ramai nk bkwn tp dia jnis mcm adk kau la..mls nk angkat call, xnk bls sms..bila tnya2..dia kata dia sndri mls..mls nk bg komitmen..dia nk pkr diri dia dulu..mls nk pkr hati prasaan org2/pasangan..so xleh buat apa la..dia xready..

Edited by tanak-balik at 21-12-2016 01:15 PM

dek, berbuat baik pd semua orang, pada orang tua, kanak2..kalau mak ayah ajak pegi surau solat pun pegi je kalau tgh lapang..

u never know, mgkn ade makcik pakcik yg solat tu ade ank laki yg x kawen dan masih tercari2 jodoh..

Akk mcm awak la dedulu..akk fokus je buat baik kat sume orang, terutamanya mak, kanak2..
ramai gila acik2 try nk kenenkan ank2 dorg kat akk..akk ni smpai pening dah nk pilih nak rapat ngn ank sapa..huhu..yg penting kite kena ikhlas, positif selalu..berbuat baik yer...
Bila rasa x ngam ngn orang tu..kite berkawan ngn org ni pulak..akk penah dump org byk kali and tipu sgt kalau akk x penah kena dump.
Ni namanya kehidupan, semua pengalaman ni akan mematangkan kite..so, be it..enjoy berkenalan selagi belum ade ikatan,mana la tau, mgkn kite nk mintak tlg org ke satu hari nanti..always positif..positif..positif yer..

Plg asasnya, jaga kulit muka, jaga diri, penampilan, 1st impression tu penting utk berkenalan dgn sesapa pun..

WhiskeyScotch replied at 13-12-2016 06:00 PM
Adik, jangan had kan kehidupan adik dengan apa yang dinamakan jodoh.

Kehidupan ini hakikatnya le ...

Sy suka jawapan anda .... sebab sgt kena dgn aku, asal aku nak approach lelaki jaa mesti pkir adakah dia jodoh aku? Hahaha ,,,, primitif sgt pemikiran aku ne .... but then, atleast i try , klu xnak xpe ,,, frust kjp je ,,, tapi lepas tu ok jee,,,, positif thinking jeerr ,,, sbb aku yakin ada hikmah aku masih single sbb there's lot of thing aku nak buat sblom kawen ...

Masa kat opis petag tadi, ada jua ku luahkan isi hati dgn opismet nak ada pasangan,,, nasihat dia, suru aku enjoy dlu ,,, kita kerja, ada duit, xde komitmen dlm relationship, so bole buat ap je yg kita suka,,, dan dia happy dgn hidup dy .... and i happy for her too ....   

onexox97 replied at 15-12-2016 02:20 PM
nak tanya gemuk ni berapa berat berapa tinggi
semua yg adik sebut tu akak dh masuk dulu
umur 25 de ...

Bipolar tu apa sis

Pooteh replied at 28-4-2018 06:55 PM
Bipolar tu apa sis

mungkin bahan bacaan ni membantu

https://www.nimh.nih.gov/health/topics/bipolar-disorder/index.shtml