CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2987|Reply: 1

KAJIAN DAN PANDANGAN BERKAITAN MODERATOR PORUM ( 2009-2016 )

KAJIAN DAN PANDANGAN BERKAITAN MODERATOR  PORUM ( 2009-2016 )

4.15 pagi

14 Disember 2016

Aku tulis setelah tamat menonton drama Korea sbb terlepaskerna aku tidur jam 8.30 malam DAN BANGUN 10 MALAM   ,terimakasih Astro sebab rajin ulangulang cerita .Aku bukan mengadap TV 24 jam,jadiulangan memberi peluang aku tonton byk drama,dokumentari dll .

Aku tulis benda ni setelah  menjelajah  banyak PM,blog dll sejak 2009 hingga 2016.

7 tahun aku masih simpan semua dlm blog haramjadah .

Banyak juga aku simpan hatta porumer  yang suka melahar aku dlm Cari bertahun-tahunrupanya ada MN gunakan avatar kemaluan lelaki.Aku tidak pasti adakah gambau kemaluanitu dia punya atau dr google.Boleh tanya dia.

Pertama isu MN.

Mod dan porumer biasanya ada MN.Melalui PM ,ada yangmempunyai 10 MN semata-mata nak provoke porumer lain terutama sekali bilathread mendapat lebih banyak view.Dia jealous sbb thread org lain dpt bykviews.

Byk sbb org suka buat byk MN,hatta yg bersumpah dlm porumsebenarnya ada lbh 100 MN.

Kedua isu aktif.

Ada bod 3/4/5/6  mod.Namun yang aktif hanya seorang,lain2  lagi jarang2,mgkin ada yg dah meninggal kot.
Ketiga salahguna kuasa.
Ada segelintir mod salahguna kuasa hatta ada porumer kenabanned lebih 30 kali tanpa sebab logik.
Hanya kerna berbeza pendapat dan provoke ,habis matidepa.
Keempat membiarkan spam.
Sejak dua 3 ,4,5 menjak ni banyak thread aku kena spamdan virus.Paling glemer HARI2 MISKIN.
Aku kagum seorang mod tu rajin buang spam dan bukansemata2 troublemaker setelah direport.
Kelima membiarkan post personal attack.
Ramai mod kena PA dan mrk boleh padam post,manakalaporumer yg kena,tak boleh padam.Repot smpi bergegau kewbod pn x jalan.

Kelima sengaja biarkan thread berkembar.
Banyak thread sampah tajuk sama isi sama  disepahkan sampai 10 bod.
Keenam melanggar etika dan peraturan porum.
Ada sebilangan mod melanggar etika dan peraturan porumwlupun mereka sebenarnya KETUA dan PEMIMPIN.Guru kencing berdiri ,murid kencingberlari.Guru beromen,anak murid rogol orang.
Ketujuh tidak mengaku salah.
Kali pertama dalam sejarah Cari,aku membaca post  seorang mod mengaku salah pada tahun 2016 ini .Belumpernah aku membaca post mana-mana mod BERANI mengaku salah jika buat salah.Tahniahaku ucapkan.
Kelapan fanatik kenegerian.
Ada sebilangan mod amat kuat fanatik kenegerian sehinggathread isu BENAR pun dibuang ke arkib dan closed ,contohnya kajian isu sampahdan perangai anak negeri.
Kesembilan BUTA UNDANG-UNDANG
Malaysia ada undang-undang  Syariah dan Sivil dan sebilangan mod masihbuta undang-undang wlupun zaman google,klik shj semua keluar.
Tp lagak mrk seakan lawyer lulusan Harvard.
Kesepuluh baling batu sembunyi tangan.
Kata seorang mantan anggota PDRM yang telah bersara  “Tahun 70an dulu memang ada polis terpaksamasuk ke kawasan gelap seperti menyamar sebagai penagih dan berkampung denganpenagih untuk mendapatkan maklumat penagih dan pengedar.Sekarang tidak lagi”
Ada segelintir mod sengaja buat MN untuk balas dendam,provoke,menjatuhkanmaruah org lain,malah memfitnah.
Sejak aku layan pelbagai  forum,lebih 10 repot polis berkaitan mod 3forum aku buat dan status repot ialah NFA,just CPA.
Kesebelas sengaja tidak ambil peduli butang repot.
Mujurlah sejak kenal Snap,banyak post aku repot,mungkinribuan atau puluh ribu aku buat namun 1 % sahaja diambil tindakan .Terutamasekali butang report kepada post mod dalam bod yg dia jaga hahahaha.
Kedua belas anggap jawatan mod sebagai MAHA KUASA.
Belum pernah aku jumpa mana-mana forum dlm internet sptsegelintir mod yg anggap diri Maha Kuasa.Maksudnya semua dia betul,org lainsalah.Dapat je repot,terus banned org tnpa sbb relevan dan logik.Dpt repot jeterus tutup thread.
Ketiga belas alasan SIBUK.
Bilakah salah penggunaan avatar seperti kemaluanberlaku?Lebih 7,8 tahun.Adakah dalam masa 7,8 tahun ,mod tidak pernah nampak avataryang menyalahi peraturan Cari ?
Jika sibuk,kenapa gila nk jadi mod?

Keempat belas sama-sama ketawa
Ada segelintir mod sama-sama ketawa dengan porumer yangsengaja menghina Nabi,menghina Quran,menghina sejarah Islam dan mcm2 lg penghinaan.Namunmod tersebut gunakan MN supaya orang lain tidak tahu.
Kelima belas tiada ilmu dalam bod berkaitan.
Seorang mod lulusan SPM pernah berkata “Aku lulusan SPMpn semua aku tahu hatta engineering ,sains dan teknologi dll”
Ketika itu isu gempa bumi dan seorang porumer melahar modtersebut  salah fakta berkaitan isutersebut dan hari itu baghu aku tau mod tu lulusan SPM.Isunya bukan lulusan tpcara mod tu tunjukkan kebodohan diketawakan ghamai porumer.
Bak kata pepatah menegakkan benang basah.
Keenambelas “porum je pun”
Contoh mudah sebuah cerita dongeng.
Acong ditelanjangkan dan diikat dalam hutan .Seorang modada memelihara anjing dan menyuruh anjing menggigit kemaluan Acong hingga putus.
Bila perbicaraan mahkamah,mod tersebut jawab “Mana sayatau anjing tu naik gila….tanyalah anjing tu”
Acong menderita hilang kemaluan dan mod tersebut bebasdgn ayat seerti “porum je pun” .
“Porum je pun” sebenarnya tidak relevan.
Apa shj penghinaan ,serangan peribadi dll memberi bekaskepada penerima kata-kata wlupn ghamai menafikan kononnya HATI WAJA.

Ketujuh belas kacau bod orang lain.
Segelintir mod suka kacau bod org lain wlupun dia bukanmod bod tersebut.Entah apa tujuannya,aku pn x paham.
Pelik jg post aku mod bod lain dtg padam.
Kelapan belas emosi.
Segelintir mod wanita /gadis terlampau mengikut emosi danboleh dilihat komen mereka.Emosi sebenaunya boleh membunuh diri sendiri.
Kesembilan belas
Tidak menyumbang kepada bod
Aku tengok segelintir mod tidak menyumbang kepada bod ygdijaga,contohnya buka thread isu berkaitan bod .Mrk hny sekadar korek hidungdan borak kosong.Tahniah kpd beberapa  mod yg rajin buka thread dan menambahkan ilmuaku.
Kedua puluh 2016 yang CELARU.
Kali pertama dalam sejarah,seorang porumer berani gunakanAvatar gambar aku yang diphotoshopkan .Porumer tersebut dengan girangnyamelakukannya sdgkan dlm peratutan Avatar dgn jelas menyebut gambar personal adalah HAK milik org lain.
Gambar itu aku bersama anak aku bergambar di PNB Park danPNB Park berlatarbelakang Tabung Haji dan aku minta photographer ambil gambar.Amat murah photographer KL tu,15 gambar shj RM150 iaitu siap album .Porumettersebut yg suka dengan ejaan Allah dgn sengaja ambil gambar akudiphotoshopkan.Entah berapa banyak lagi gambau aku diperlakukan sedemikian ygaku x taw.
Aku peminat tegar Ronaldhino pun tak pernah guna avatardia dlm mana2 porum aku join.Jika dalam Cari yang dilihat jutaan manusia,diaberani buat,apa lagi  tempat lain ?

Ke 21

Seorang mod menulis “Aku pn boleh tulis buku “
Pertanyaan aku ialah aku dah tulis 9 buku ,ko yg berlagaktu dah berapa buku tulis ?
Buku aku dah sampai Korea pun...

Nasihat aku :

Pilihan ada pada diri.Jangan selalu post “kerja mod nisukarela”
“Aku bukan mod 24 jam jaga porum”  “dia gila nk jadi mod” dll ayat sampah ygmenunjukkan kebodohan sendiri.
Aku layan grup FB Yahudi bertekak isu Palestin dan adminialah Jews sekalipun,belum lagi aku kena banned sbb aku bg rujukan dr artikel,bukuyg ditulis Jews sendiri.
Belajau dr mod porum pelusuk dunia bgmn depa uruskanporum,isu agama,provokasi dll.
Tulis siggy bawah “Whatsapp 01119999-9999 999 jika adamasalah”.Ada berani?
Jgn diri lelaki tp buat ID  MN pompuan tulis ala2 pompuan atau sebaliknya .Tuhantahu .
Jgn tunggu kena buang jd mod,sebaiknya letak jawatanSUKARELA andainya rasa diri gagal.Jgn buat muka tak malu umum letak jawatan tpsmpi la ni x letak2………..
Kisah benar seorang porumer  Cari  bodXXX  yg suka melahar aku ,akhirnya TEWAS.
Kawan aku menjejakinya di KL dan dia adalah pemborong  jenama tiruan.
Akhirnya aku PM  “Kopost dlm Cari mcm ustaz,tp buat bisnes haram”
Jwbnya “dlm porum ,semua boleh menyamar.Yg penting,wang ……………“
Aku jejak rakan usahawan dr negeri asal mamat tu danrupanya dia jg byk terlibat dgn taktik haram di sempadan.
Patutlah dh lama aku x nmpk mamat tu.
Kisah benar juga seorang porumer Cari PM nk jumpa kononnyahal penting.
Kebetulan aku di Ampang dan suami isteri  itu dgn bangga “Kami dpt projek RM5 juta”
Tiada letterhead dan prove.Borak kosong.Itulah perkarapaling bodoh aku buat buang masa 30 minit layan manusia sampah.Sudahlah  penat meeting hampir 6 jam,buang masa 30 minitjumpa suami isteri haprak.
Pengalaman pertama,mana2 PM nk jumpa  slps itu aku x layan.

Di sini aku ucapkan terima kasih kpd semua mod yg pernahjawab PM aku .Manakala yg tidak menjawab PM aku,aku bersangka baik depa mungkin dlm ICU tunggu mati.

Maaf andai terkasau bahasa dan bicara.org Melaka bahasacam hawauuuuuuuuuuu

Selamat MENJALANKAN TUGAS  DENGAN BERSIH,CEKAP,AMANAH WAHAI MODERATOR!

Tamat .