CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: smilesenyum

[MERGED]ALL ABOUT UFO

Bila saya baca sesetengah komen nak tergelak pun ada...tapi sebenarnya memang tergelak pun...kelakar.

Isu UFo...isu ni dah lama, kewujudannya? Secara logiknya....ada kemungkinan ianya benar2 wujud...kita semua tau bukan hanya manusia yang wujud di alam semesta ni kerana macam2 mahkluk ada di alam semesta yang luas ni.

Tapikan terfikir gak kot2 ni semua propaganda kuasa2 besar...

very funny :lol

"Make sure your UPS or other battery power device for your lights is in the bed-room with you, and well lit! (In the lit area, anyway.) Otherwise, the Jinns could very well materialize and switch the UPS off!"

Originally posted by Agul at 15-5-2004 11:56 AM:
Sigh...
This is my point actually...

http://www.abductions-alien.com/ch03.html

Why do you keep mum?
It's n ...

aku penah nampak.... tapi tak tau apa...

taun lepas, masa dah nak maghrib, aku saja kluar kat beranda atas rumah aku... yg takdak bumbung... masa tu mmg langit x dak awan.. cantik sangat... boleh nampak sunset.. tapi kena lindung la dgn sawah2 yg kat ujung nun... aku pun saja langut2 kat atas pala aku... yg nampak bintang zuhrah jela sbb terang sangat.. bintang2 lain x kluar lagi... tiba2 aku nampak satu cahaya tu gerak2... x gelap sangat & x cerah sangat... dia bukan gerak lurus tapi dia gerak mcm dlm bulatan ... dan sangat2 laju... terkejut aku... kalau k/t mesti ada asap... pastu x sampai seminit tetiba dia ilang camtu ja...  nak tanya... apa tu? aku takut jugak sbb tu waktu2 maghrib bukan boleh ditegur sebarangan... tapi benda tu sangat2 la jauh.. mcm kat lapisan stratosfera... 500km kat atas... cahaya tu pun kecik ja..

Originally posted by Sound_Garden at 29-4-2004 01:20 PM:
tempat diaorg tu kat mana sebenranya..?
marikh..?
tak mungkin..
black hole..?

Dlm apa yg telah aku baca, sebenarnya UFO tu berasal dari bumi!..... siapa pernah baca buku karya Muhammad Isa Dawood iaitu bertajuk Kerajaan Dajjal di Segitiga Bermuda? dlm buku tersebut beliau mengatakan UFO ini sebenarnya adalah tentera Dajjal!. Dia asalnya adalah seorang manusia yg bermata satu dan telah lahir di zaman Nabi Musa di sebuah pulau yg dipenuhi oleh ular berbisa (tak ingat nama pulau tu tapi yg pasti bukan Pulau Ular kat Sabah hehehe) dan dikurniakan kelebihan-kelebihan luar biasa berbanding manusa biasa. Antara kelebihan dia ialah dia mampu menunaikan segala hajatnya hanya dengan menyebutnya sahaja, boleh menyerupai orang lain dan boleh hidup hingga ke akhir zaman. Oleh kerana dia diberikan Allah kelebihan ini maka dia lupa diri dan menjadi kufur sehingga sanggup mengaku dirinya adalah Tuhan.

Dajjal adalah gelarannya yg bermaksud pendusta dan nama sebenarnya adalah Samiri, dan dialah yg telah berjaya memperdayakan manusia utk menolak ajaran nabi terdahulu iaitu Nabi Musa dan Nabi Isa sehinggakan Nabi Isa a.s di salib.

Oleh kerana dia mempunyai kesaktian yg luar biasa, dia telah menjadikan Segitiga Bermuda sbg pusat pemerintahan kerajaannya. UFO sebenarnya adalah manusia yg telah diculik oleh Dajjal ini utk dijadikan org suruhan dan tenteranya. Tidak hairanlah kalau kecanggihan dan kehebatan 'piring terbang' itu sendiri tidak dapat ditandingi oleh manusia biasa kerana ia adalah hasil ciptaan Dajjal yg mempunyai kuasa yg luar biasa.

Sebagai umat Islam kita mesti percaya bahawa ada kehidupan lain yg diciptakan Allah selain dari manusia. So, just be careful that something is out there.

nak tengok foto-foto UFO klik kat sini....

http://www.burlingtonnews.net/ufophoto1.html

;);)

rASA NAK PERCAYA..Tapi berdasarkan pada bukti gambar dan penemuan makhluk asing tue....Tak mustahil kan????Ada gak kenyatan yang menyatakan ada kehidupan di Marikh...Kita just tunggu dan lihat..Mana tahu..."diorang" berminat nak turun ker Malaysia!!

Follow Us
last night tgk citer UFO kat Britain...

Banyaknyer la kes2 yg ada kat Britain yg dorang tutup dan jadi secret government...

salah satunya UFO ni kekononya adalah projek NAZI...under Hitler...yg buatnya adalah hamba tawanan perang...

satu lagi kisah 2 org pilot perang British terserempak dgn UFO ni...dorang call base minta bantuan...bila dorang balik terus dorang ni seperate tak bagi campur ngan org..tak dibenarkan citer dgn sesapa pun..

memacam la ciiter...menarik gak..

Originally posted by OrAngE at 20-5-2004 01:58 PM:
taun lepas, masa dah nak maghrib, aku saja kluar kat beranda atas rumah aku... yg takdak bumbung... masa tu mmg langit x dak awan.. cantik sangat... boleh nampak sunset.. tapi kena lindung la dgn s ...

..actually apa yg u nampak tu adalah satelite...saya pun pernah nampak objek begitu terbang dalam bulatan.....kita bleh memerhatikan satelite nie pada langit yg clear dan masa tengah2 nak sunset..sebab time tu..dalam samar2 kegelapan......pancaran matahari akan mengenai solar array satelit....dan pancaran tu akan reflek balik ke bumi..maka kelihantan ler cahaya dari satelit itu...

...kalau object tu begerak dalam bulatan ...ia kemungkinan besar satelit..tapi kalau u nampak objet tu berwarna warni..pastu berhenti di tengah2 langit..pastu begerak dengan eratic movements dengan laju..hah..tu dah benda lain tu...

Ciri2 mereka

~ mereka juga berperang (macam manusia)
~ mereka tinggal diteras lautan (macam haiwan)

~ tabiat ingin tahu & lurus bendul(macam manusia+haiwan)

~ menculik (macam orang bunian)

~ membuat kajian & mendera spesimen (macam setan)
~ menyesatkan, culik tempat lain, lepas tempat lain (macam setan)

~ tak berjantina..(macam malaikat)
~ pergerakan kenderaan sepantas cahaya (macam malaikat)
~ pergerakan terang bercahaya (macam malaikat)

~ memberi cadangan & amaran,
..yg ni adalah yg paling ketara. Buktinya 'Crop Circle'/ bulatan tanaman, semua tu mesej & petunjuk keadaan climate, cuaca, formula sains & matematik.

Kesimpulanya
Penghuni & pilot2 UFO ni mungkin juga terdiri makhluk halus yg maju sikit dari orang bunian.

aku pun caya ttg kewujudan ufo ni..kat malaysia ni pun ramai gakyg penah nampak..a few years ago ada report ufo landing kat jeli di kelantan...tpt dia landing jadi cam kolam sikit....mengikut saksi...dia terjaga tido dan perasan ada cahaya yg terang kat luar.

ni cite lain plak...footage ufo yg paling best yg penah aku tgk yg kat new york ..near WTC.. sebelum kena serang lah...ada satu couple ni sewa helicopter utk round new york melalui udara...tiba2 dia ternampak ada ufo berdekatan bangunan tu...ni time tgh hari....tiba2 ufo tu bergerak laju dan menjauhkan diri drp heli tu...a few moments later ufo tu meluru laju kerah heli dan a few meters away fr heli tu that ufo maneouver away fr heli dan terbang tinggi...mmg real gile video tu..siap ngan sound dan a bit smoke masa dia menhampiri heli tu dgn laju...i think i still have that video...kalau sapa2 nak can give email add. or cari kat website ufo

ndak tengok vdio tu, link ?

link dia aku dah lupa lah...tapi video tu ada dlm pc aku...ko ada email tak? ko boleh bagi email melalui pm...kalau post sini nanti tak pasal2 ko dpt spam mail...semlm aku tgk balik video tu after post pasal ni...mmg real giler...that ufo maneuver(sp?) dekat gile ngan helicopter tu...just a few feets away...ufo tu cam main2 ..siot je.

deepjunior This user has been deleted

deepjunior This user has been deleted
Originally posted by ashna at 13-7-2004 02:09 PM
link dia aku dah lupa lah...tapi video tu ada dlm pc aku...ko ada email tak? ko boleh bagi email melalui pm...kalau post sini nanti tak pasal2 ko dpt spam mail...semlm aku tgk balik video tu after  ...

yg kat WTC tu ke...very freaky.

Originally posted by deepjunior at 8-10-2005 01:43 PM

yg kat WTC tu ke...very freaky.

yep...video tu agak real kan....UFO tu tiba2 meluru laju kearah helicopter tu then  change direction just a few meters away from the helicopter, siap boleh dgr woosh sound bila dia dekat.

Aku dah tgk dah video tu..memang ada kemungkinan ia UFO......

...tapikan aku sangat muskil..:hmm:..perhatikan benda tu berasap kat belakang..seolah-olah ada rocket motor...takanlah kalau ada makhluk2 asing dari planet atau dimensi lain tu pakai rocket motor ygb kuno  lak utk UFO dia orang...tk logic...aku rasa ada kemungkinan benda tu UAV (umanned aerial vehicle) yg digunakan oleh military utk buat  intipan..memang aku pernah tgk UAV nie yg boleh hover, berhenti dan terbang begitu...mana ler tau dalam top secret research military US tu..dah cipta benda2 yg lebih canggih...mungkin  masa tu benda tu tgh buat misi intipan tu..dia dirangkam oleh helicopter tu...:hmm:

Kalau sape2 nak tgk video tu...go here..

http://www.ebaumsworld.com/ufosighting.html

[ Last edited by matmin77 at 9-10-2005 01:05 AM ]

link dia aku dah lupa lah...tapi video tu ada dlm pc aku...ko ada email tak? ko boleh bagi email melalui pm...kalau post sini nanti tak pasal2 ko dpt spam mail...semlm aku tgk balik video tu after  ...

nak tengok jugak video nyer....

nak tengok jugak video nyer....

sapa sini pernah tgk UFO?
aku tak pernah tapi aku percaya kewujudan benda ni, tak kira lah sama ada ianya adalah makhluk asing ataupun makhluk kat bumi ini.

Reply #79 ashna's post

aku penah........ tapi dah lama dah la, masa tuh ngan member2 haku....... masa kami nampak objek tuh rupanya seperti piring bulat, ada lampu yg berkelip-kelip disekeliling piring tuh........ tapi objek tuh tak tal besar sgt, lebik kurang kurang sepemeluk je......... masa kami nampak tuh objek tuh nak mendarat di tepi tangki air....... masa objek tuh nak mendarat lebih kurang 2 kaki dari bumi, kami cuba menghampiri objek tuh........ tapi tak sempat dan dia terbang naik semula........

tulah pengalaman pertama aku melihat ufo.......... bende nih jadi masa aku duduk kat sungai petani dulu.....