CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aneem

Cerita lawak aku. Kelakar ke idak?

ms.mango replied at 23-12-2016 01:50 PM
kisah ni terjadi sewaktu aku berada di zaman persekolahan di mana aku belajar di all-girl school. Ma ...

Aduilah... Nasib baik uncle tu pun tak terus jalan jer. Kikikikik!!!  {:laugh  {:laugh  {:laugh

Inezkhalidi replied at 23-12-2016 06:28 AM
Aduilah... Nasib baik uncle tu pun tak terus jalan jer. Kikikikik!!!  {:laugh  {:laugh  {:laugh

Haa... tau takpe... nasib baik anak dia da keluar dulu cuma tak naik moto lg..sbb xsempat naik ai dah naik dulu... kalo anak dia xkeluar mau pakcik tu pn ingt aku anaknya

ms.mango replied at 23-12-2016 02:34 PM
Haa... tau takpe... nasib baik anak dia da keluar dulu cuma tak naik moto lg..sbb xsempat naik ai  ...

Kalau uncle tu jalan, dah satu hal bapak kau nak merempit kejar anak pulak. Kikikikik!!! Lepas kejadian tu mesti kau alert time nak naik motor kan, takut2 tersalah naik lagi...    

masa tu aku n kwn baik aku first masuk asrama..masa tu kitaorg upper six..umur dh 19thn..masa lapor diri tu dh pkl 7mlm, so kalut la nak kemas2 katil n brg..pastu bdk2 asrama jerit suruh p surau, solat berjemaah..

kami pun amikla telekung masing2 n terus lari ke surau. lepas azan mula kami bangun n pkai telekung..yg lucunya, bila kwn aku nie nk sarung kain sembyg tu...korang tau apa yg dia bawa, bukan kain sembyg, sebalik cadar tilam (cadar tilam tu warna putih)

masa tu kitaorg xgelak, aku pun offer diri utk tukar dgn kain sembyg aku, memandang aku rendah n cadar tu aku lilit pada pinggang. kwn aku nie tinggi, dia pakai la aku punya kain..

lps hbs solat, masa baca doa tu, kami berdua melolong menangis, sampai adik2 junior dtg pujuk kami..

kami nangis sbb nk blk umah..xbleh duk asrama..klu duk umah time tu kami duk dpn tv lg tgk cite shin chan.hahahaha\

bila ingat blk, malu pun ada. nie la bala dh tua bangka baru nk duk asrama.

kesimpulannya kami duduk asrama sebulan je.pastu keluar

passwork replied at 16-12-2016 08:42 PM
Xde org share lg ekk? Meh lah aku rasmi cerita..
bnda ni jd ms aku form 5.
duk asrama. Nk outing.
...

kalau jatuh depan public memang malu kann.. pernah terbaca org share pengalaman, di ruangan kongsi pengalaman dlm majalah apa entah.. dia terjatuh dlm bas jugak.. tapi dia pura2 pengsan sebab nak cover malu.. boleh jugak  gitu

kisah ni terjadi sewaktu aku berada di zaman persekolahan di mana aku belajar di all-girl school. Ma ...

ok memang lawakk

biasa jugak dengar org silap naik kreta.. tapi silap naik motor first time dengar ni..
boleh imagine reaksi muka uncle tu masa cakap ayoyo ini worang

Follow Us
Inezkhalidi replied at 23-12-2016 06:49 AM
Kalau uncle tu jalan, dah satu hal bapak kau nak merempit kejar anak pulak. Kikikikik!!! Lepas kej ...

Hehehe...memang pn..berminggu gakla aku kne bahan dgn bapak aku smpi tiap kali time balik keluar pagar je aku nebes. Hehehehe...mmg pengajaran btul la...

Levespa replied at 26-12-2016 03:48 AM
ok memang lawakk

biasa jugak dengar org silap naik kreta.. tapi silap naik motor first t ...

Tau xpe...dia nye muka bila toleh kebelakang tu,mmg uncle tu betul2 terkejut.beso mata dia...hehehe...seb bek xkena marah  

mzz teringat satu incident ni. Masa tu tengah study dekat sebuah ipta di sebuah bandaraya.
so one day outing lah dengan housemates.masa tu kitorang bertiga naik bus nak balik rumah sewa.

dalam bus tu lalulah sebuah rumah ni..ada papan tanda depan rumah tu tulisan berlilit-lilit.
mzz pandang and macam terkesima kejap.

mzz      : eh tengah-tengah bandar ni pun ada ghost house. boleh masuk nanti. adventure.
kwn 1  : ghost house? mana...mana? (sambil terjengah-jengah tengok tingkap)
mzz      : tu...tu... ghost house. (sambil tunjuk-tunjuk kat rumah tu)
kwn 1 : ghost house? tu guest house lah bongok!

bantai gelak ramai-ramai. malu oitt..mungkin sebab pakai lens power tak berapa nak power, makanya guest house jadilah ghost house.

Satu pagi tu dlm 4-5 pagi..aku ngnta member p airport..dia nak travel.balik tu aku singgah rnr dengkil..nak berak..pas selesai hajat,aku patah balik p kete..aku tgk lampu kete aku sambil silang tangan mcm genster..(ms tu ada sorg kawan tgu dlm kete jd lampu kete mmg nyala)..sblm tu kwn aku yg g travel kata salah satu lampu aku tu terang sangat..tu yg nak tgk balik betul x..dlm 5 menit gak aku tgk2 lampu..pastu keliling keta..last skali aku g tmpat pemandu nak masuk kete..end up aku tgk ada sorg laki ngn pompuan dlm keta tu..muka diorg neves. Aku apa lagi..kedebuk aku tutup pintu ngn kuat lari p keta aku sblh..xde mintak maaf pn..

Kwn aku dlm kete tu xde nafas dah gelak..hampeh pnya kawan..cuba la warning aku awal2..slh kete..ketahian betul..pnya aku maluuuuuu

Kepada mamat keta tu..aku mtk maaf la  gangu korg awal pagi ea.. Nsb baik korg x kunci pintu..kalau x aku ketuk beria ala gengster..

ms.vespa replied at 28-12-2016 09:50 AM
Satu pagi tu dlm 4-5 pagi..aku ngnta member p airport..dia nak travel.balik tu aku singgah rnr dengk ...

Mesti pompuan tu ingat kau ex gf laki tu..
Datang nak menuntut pembalasan..      

kisah ni terjadi sewaktu aku berada di zaman persekolahan di mana aku belajar di all-girl school. Masa tu aku form 3 dan PMR masih ada lagi.

aku pun penah kena camni masa skolah asrama dulu tapi aku salah masuk kereta orang.  Malu oooo

gfjunki replied at 29-12-2016 05:06 AM
aku pun penah kena camni masa skolah asrama dulu tapi aku salah masuk kereta orang.  Malu oooo

Salah keta pn pernah kena.. Tp jadi masa aku br start keje. Dua2 kereta sama jenis sama kaler.park pn sebelah2. Stress je awek laki tu aku salah masuk kete boipren dia...

aku pun nak cite gak.. dulu aku g dating ngn bf aku. sekarang dah jadi ex la. kitorang pergi makan dekat secret recipe. dah syok2 melahap tu sambil borak2 kitorang pun blah.. sambil blah ni dok potpet2 jela lagi.. tetiba ade perempuan kejar kitorang dari belakang. aku dah terkejut la dah kenapa pmpuan ni kejar.. baru aku perasan rupanya kitorang belum bayar bil lagi.. mesti perempuan tu ingat kitorang sengkek nk makan secret recipe pastu x bayar.

ms.mango replied at 23-12-2016 05:50 AM

Memang lawak.

ioll pun nak story.. ioll kawin kokesen, walaubagaimanapun ioll ialah pemakan tegar sambal belacan. nak dijadikan cerita masa sembang2 dgn mertua kokesen sambil tgk x factor kt tv, ioll gigih nak cerita ioll suka karok sbb kt kl murah.. ioll ni sometimes ada masalah pikir perkataan dulu sebelum sebut, then bila sebut jadi lain,. dah tu ioll terpikir perkataan karaoke.... tetapi ter-pronounce KA-RAA-WOR-KAY !!!! nampak la mcm muka inlaws berkerut skit tp pastu diorang buat paham apa yg ioll cuba sampaikan... bila check blk dgn kamus bergerak ioll which is my husband, on how to correctly pronounce it, it's CARE-REE-O-KEY.... alahai mcm langit dgn bumi beza bunyiknye! :

biskutraya replied at 29-12-2016 02:53 PM
aku pun nak cite gak.. dulu aku g dating ngn bf aku. sekarang dah jadi ex la. kitorang pergi makan d ...

Nasib baik dia x kejar dgn senduk!     

Ada sekali tu akak gi Mall. Dlm terkejar2 dgn anak2, akak nak la bayar parking ticket sbb g kejqr masa. Akak pun beratur la. Depan akak ada sorang amoi tgh guna mesin. Lepas tu turn akak. Akak tolak card, mesin reject. Akak tolak la sampai berkali2 tp tetap direject. Akak dah hangin. Anak2 yg tgh dok kat tepi mesin punya muka dah muka boring. Then ada sorang pakguard mall tu lalu dan akak tahan dia. Akak ckp la kata mesin rosak. Susah nak bayar prking. Lepas tu dia kata, itu mesin keluar duit kak. Mesin bayar parking kat sebelah dia. Adeh!!!! Mcmana le akak blh x pandang kiri kanan.. ada org dekat mesin tu dok gwlakkan akak. Nak cover line, akak ckp le "bubudak ni dok memain, kita pun x perasan"

Malu oiii!!!!!

Lawak lawak lawak

Citer paling lawak setakat ni dlm thread ni