CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 76661|Reply: 22

Pengalaman jadi Otaku

share sikit pegalaman first korang boleh minat anime walaupon korang dh besar panjang masih ada diantara kita yang minat cerita anime nie contoh Naruto, Doremon, Marukochan, shin chan, dan etc.

kalau aku minat time kolej terjebak time habis kelas xtau nk buat ape download cerita anime sampai lebam, maklum la time tu ada sim ghost memang laju x sampai 5 minit 1 episode memang enjoy gile2. dari 1 cerita aq tengok Sword art online memang best gile layan terus ke anime lain2 sampai la sekarang walaupon umo dh 22 masih lagi minat anime.

pengalaman lain yang manis bila jumpa member satu kepala suka layan anime tiap2 hari mesti tanya ada update anime baru tak?..haha..tapi ada pengalaman pahit jugak bila ada member yang cakap ape la mcm budak2 layan anime haha yang die orang tau naruto dengan doremon , grandermusashi sorry) kalau salah eja tapi pada pendapat aku die orang cakap mcm tu sebab tak penah tengok lagi anime yang baru2 grapich pon semue dh lawan2 sekarang x mcm dulu semue char kotak2..hahaha

(gambar sekadar hiasan)

Hamizan718 replied at 19-12-2016 12:53 PM
share sikit pegalaman first korang boleh minat anime walaupon korang dh besar panjang masih ada dian ...

Muahahaha gelak besar dulu. Sampai sekarang me minat anime. Dan sekarang banyak layan manga kt Mangarock aps. Mula dari kolej, dek penangan kwn serumah. Of coz la time tu mendownload sampai lebam coz guna tenet laju. Just layan gurly nye anime la like Ouran, Chobits, Fruit Basket, Maid Sama dan banyak lagi la. Suka gak Dr Gray Man n kecewa gak ngan Full Metal yg kebanyakan alih suara English. Potooong n xde feel dibuatnya      

time belajar dulu layan gak anime2 ni... 1st manga layan dragon ball... pastu byk sgt, jadi x terlayan dah. then layan hajime kindaichi... tapi kat area rumah dedulu payah nau2 nak dapat komik... ada beli, xde xbacalah... huhuhu... manga yg aku kumpul cuma detektif conan jah... skrg pn dah xterkumpul. stop dah... dulu kreko pn baca gak...

anime yg aku tgk : cardcaptor sakura,  yakitate japan, prince of tennis, kyo kara maoh, xxxholic, shugo chara, ouran high school and byk lagi.... sila jgn buat iolls kenang semuanya...

Iols suka hentai and bara

aku dulu minat jugakklah
start dari zaman dragonball semua
alih2, sekarang kerja dalam line nih pulakk
ari2 boleh baca manga dan tengok anime

missinpiece replied at 19-12-2016 01:47 PM
Muahahaha gelak besar dulu. Sampai sekarang me minat anime. Dan sekarang banyak layan manga kt Man ...

hahaha...umo brpa bro sampai sekarang minat lagi anime nie. utg ada member satu kepala yang naya kalau ada member selalu kasi down..hahaha...tapi skrng memang syok sebab semue anime dh update dari segi jalan citer, graph, char memang mantop. nak2 yang akan release tahun depan lagi mantop..hahah

Follow Us
ms.mango replied at 19-12-2016 02:05 PM
time belajar dulu layan gak anime2 ni... 1st manga layan dragon ball... pastu byk sgt, jadi x terlay ...

dah agak ramai yang minat anime dari zaman sekolah tapi most yang baru tau nie dari zaman kolej/u haha..sebab member yang kongsi2 cerita maklum la time zaman kolej/u kalau xd kelas boring tahap dewa..ahaha..btw umo brpa

hentai2 slow sikit nanti kena warning..hahahaah

Hamizan718 replied at 19-12-2016 03:09 PM
hahaha...umo brpa bro sampai sekarang minat lagi anime nie. utg ada member satu kepala yang naya k ...

Dah 3 series dah. Mak menggeleng je tgk x habih2 mengadap katun. X terlalu up to date pon. Kalo jumpa yg baru n jalan cte best, layan je. Kindaichi n Conan wajib  

uori replied at 19-12-2016 03:05 PM
aku dulu minat jugakklah
start dari zaman dragonball semua
alih2, sekarang kerja dalam line nih pu ...

keja apa bro....ke kerja kt monsta buat boboboi haha...best zaman dulu p stesen bas semata-mata nak beli komik one p, mutiara naga dgn doremon...hahaha..kenangan zaman dulu tu...

missinpiece replied at 19-12-2016 03:12 PM
Dah 3 series dah. Mak menggeleng je tgk x habih2 mengadap katun. X terlalu up to date pon. Kalo ju ...

haha...kalau dh 3 seri memang legend dh ni...tahap otai dh..haha...ye la kalau ada masa baru nk update cerita baru, sekarang semue bz dgn keja xd masa nk bukak laptop kt rumah >.<

Hamizan718 replied at 19-12-2016 03:15 PM
keja apa bro....ke kerja kt monsta buat boboboi haha...best zaman dulu p stesen bas semata-mata na ...

keje biasa2 je
keje yang hari2 bergelumang dengan manga, anime dan games
kalau part manga yang aku suka, best dan lajulah buat keje
kalau part manga yang aku tak suka, macam siput sedut je progressnya
sekarang tengah buat fairy tail
manga yang separa suka, separa menyampah

part otaku tu aku penah buat artikel
banyak je penyakit anti sosial kat sana
ada banyak nama dan simptom
cuma sekarang rasanya makin worst

uori replied at 19-12-2016 03:20 PM
keje biasa2 je
keje yang hari2 bergelumang dengan manga, anime dan games
kalau part manga yang a ...

yup kalau manga yang best syok nak baca mesti laju je, kalau kena yang xbest slow je. haha. keje translator ke?..best tu mesti hari2 dpt baca free..

Hamizan718 replied at 19-12-2016 07:11 AM
dah agak ramai yang minat anime dari zaman sekolah tapi most yang baru tau nie dari zaman kolej/u  ...

hahahaha...dah tua uolls zaman uitm tahun 2006-2009...hehehehe...
membesar dgn manga/anime jepun lah... pokemon la digimon la sailormoon doraemon tu toksah cite...hehehhee...

aku mencari manga creepy cam junji ito tapi sampai sekarng xjumpe.

kalau ada pun ngarut2. xcreepy cm junji ito.

ms.mango replied at 19-12-2016 03:27 PM
hahahaha...dah tua uolls  zaman uitm tahun 2006-2009...hehehehe...
membesar dgn manga/anime jep ...

wah lame dh tu..hik3...memang layan dulu2

masa sekolah rendah aku gila doraemon.. baca doraemon sampai mata jadi rabun.. kawan2 datang rumah pun sebab nak tumpang baca komik doraemon aku..

hobi ni berterusan sampai sekolah menengah.. antara favourite aku masa tu ialah shinchan, garfield, anak2 sidek, majalah ujang, gila2 dan apa lagi tah malas nak ingat..

masuk uni aku terdedah dgn manga, antara faktor penyebabnya org aku crush suka manga/anime.. hihi
favourite aku time tu slam dunk.. rukawa kaede, first love aku di dunia manga
lepas tu semakin terjebak dgn yg lain - penyiasat kindaichi, pakar judo, ranma 1/2, death note, naruto, dan shoujo2 manga
tapi masa tu internet tak accesible mcm sekarang.. so apa sangat la yg mampu aku baca..

dah tua2 mcm ni baru ada smartfone..  so start melayan hobi ni balik.. tp sekarang more to shoujo je lah.. tak larat nak layan yg beratus episod..

my favourite for the time being - akatsuki no yona, kimi ni todoke

manganini replied at 22-12-2016 02:38 AM
masa sekolah rendah aku gila doraemon.. baca doraemon sampai mata jadi rabun.. kawan2 datang rumah p ...

kimi ni todoke genre romance best jugak tu, aq suka genre yang romance,ecchi,harem,comedy and drama sikit2 baru ada sedih2 sweet2..hehehehe..memang best dh sekarang dibanding kan dulu gambar kotak2. detektif konan dulu kotak2 sekarang dh ada bentuk graph terbaik. hehehe

Hamizan718 replied at 24-12-2016 11:46 AM
kimi ni todoke genre romance best jugak tu, aq suka genre yang romance,ecchi,harem,comedy and dram ...

aku suka romance tapi kena ada comedy.. kalau tak comedy aku ngantuks..
mcm kimi ni todoke tu.. kelakar
pastu romance dia sweet..

Manga buat aku jadi seorang introvert dan fujoshi...

Btw, sesiapa boleh tolong recommend manga kat aku tak? Dah bosan, tak tau nak baca apa. Preferably shounen (yang tak banyak fanservice), shoujo (yang cerita tak buat kau hangin satu badan sebab mc('s) oblivious sangat and/or progress plot yang lambat), comedy atau school life. Manhwa pun boleh.

12Next
Return to list New